sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
5 smyslů
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13140

PostPosted: Wed 12.12.2007 19:25    Post subject: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

1. Jak jste na tom se zrakem? musíte nosit brýle? líbí se vám, sluší vám, nebo vám to otravuje život? nebo nosíte čočky? zvykli jste si na ně hned nebo vám to trvalo? Nebo to ignorujete a naučili jste se poznávat lidi podle chůze a držení těla? Nebo máte zrak jako ostříž?=) máte s očima problémy, pálí vás často, záněty spojivek a apod? rozeznáváte dobře barvy? A máte pěkný oči? Laughing

2) SLUCH

Slyšíte dobře, nebo se pořád ptáte "cože"? Posloucháte hodně nahlas hudbu? Dokážete většinou správně určit odkud vychází zvuk, správný směr?

3) ČICH

Jste citliví na na pachy? musíte pořád větrat, používáte osvěžovač vzduchu (btw jaký? Embarassed )..čicháte ke knížkám a podobně? co vám nejvíc voní?

4. CHUT

často dosolujete, kořeníte, doslazujete? nebo spíš vůbec a spíš vaříte "mdle"?
mění se vám chutě, jak jste starší?=)

5. HMAT

máte citlivou kůži? jste citliví hodně na bolest?

a poslední - máte pocit, že když třeba máte sluchátka a nahlas si pouštíte hudbu, nejste schopni tak úpně rozeznat pachy nebo kdyby vám dal nekdo do ruky dva předměty, který je težší, tak to s hudbou v uších je těžký posoudit? Prostě dokáže na 100% využívat naráz svoje smysly, nebo s tím máte taky problémy? Embarassed =)


(btw. kdyby vám náhodoutohle téma přišlo trapný a povrchní, bežte si postěžovat do příslušnýho tématu "Co vám fakt vadí?!", at mi tu neděláte bordel Cool )
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9458

PostPosted: Wed 12.12.2007 19:40    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

Se zrakem jsem na tom tak, že mám 2 dioptrie na pravém a 2,75 dioptrie na levém. Nosím kvůli tomu kontaktní čočky, na které jsem si zvykla dost rychle. Lidi jsem bez čoček a bez brýlí poznávala strašně špatně, vždycky mi někdo vyčítal že jsem ho minule ve měste nepozdravila Laughing Zánět spojivek jsem měla jednou, barvy rozeznám dobře a oči mám...jo, řekla bych že docela pěkný jsou, modrý a mám hodně dlouhý řasy Smile

2) SLUCH

Slyším na pravé ucho hůř, ale "cože?" se zas tak často neptám. Hudbu poslouchám ráda nahlas. A s určením odkud nějaký zvuk vychází mám docela problém.

3) ČICH

Nesnáším když je někde smrad a strašlivě vydýcháno, to se mi dělá blivno. Já zas nějak přehnaně nevětrám, ale mám ráda čerstvý vzduch. Hrozně mi voní nové knížky Smile Nejvíc mi voní pánské vůně, ale jen některé.

4. CHUŤ

Já skoto vůbec nesolím a nekořením, moje jídla chutnají ostatním asi strašně mdle. Nesolím ani vařená vajíčka, ani brambory a další takové neslané věci. Slánku ani pepřenku nepoužívám. Nemám ani moc ráda kečupy, tatarky a takové věci. Jen k něčemu, protože jsem toho názoru, že kečup a tatarka jsou k jídlům chuti mdlé. Nu a moje chutě se časem mění. Jednu dobu mi něco chutná, tak to jím často a za měsíc už to nemůžu ani vidět Smile

5. HMAT

Na bolest jsem přímo přecitlivělá a kůži mám taky přecitlivělou Smile

a poslední - máte pocit, že když třeba máte sluchátka a nahlas si pouštíte hudbu, nejste schopni tak úpně rozeznat pachy nebo kdyby vám dal nekdo do ruky dva předměty, který je težší, tak to s hudbou v uších je těžký posoudit? Prostě dokáže na 100% využívat naráz svoje smysly, nebo s tím máte taky problémy? Embarassed =)

Když mám sluchátka, nedokážu se dobře soustředit. Ale takových věcech jsem nikdy neslyšela že bych při poslechu hudby do sluchátek nerozeznala pachy apod. Ale je to zajímavý Smile Jinak nedokážu využívat na 100% ani dva smysly najednou, na 100% umím využívat v jedné chvíli pouze jeden.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Wed 12.12.2007 19:46    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1. nosím čočky, vidím tak blbě, že bez nich netrefím do dveří... nosím čočky tři roky v kuse, předtím jsem nosila čtyři roky brýle, žádné jiné potíže nemám


2.Se sluchem nemám žádné potíže, slyším výborně

3.Některé pachy mi vadí, to je jasné, ale myslím, že patří mezi ty méně vnímavé. Jediné, co nesnáším, je vůně Light Blue, shnilé maso a exkrementy, jinak mi snad nic moc nevadí. Mám ráda vůni gardénie. Osvěžovače vzduchu nepoužívám, ale vonné olejíčky do aromalampy si zapaluju, taky vonné tyčinky, pokud nikdo není doma. Máma a pes to nesnesou. Taky mi voní vanilka, čokoláda.

4 Nesolím a nesladím ze zdravotních důvodů, mám ráda provensálské koření, kmín a jiné bylinky, s nimi ráda experimentuji. Miluji cibuli, česnek, kopr a pak všechny normální dobroty. Nesnáším karamel. Chutě se mi mění extrémně často, cca každý půlrok zjistím, že mi ne-chutná něco jiného.

5.Moje kůže je veterán kosmetických procedur a experimentů a díkybohu kontaktní alergií netrpím. Jsem citlivá na bolest tak normálně. Ale vadí mi, když se mě někdo dotýká, nevím proč. Třeba pohlazení nebo tak v nějakou chvíli mě může úplně rozlítit.

a poslední - máte pocit, že když třeba máte sluchátka a nahlas si pouštíte hudbu, nejste schopni tak úpně rozeznat pachy nebo kdyby vám dal nekdo do ruky dva předměty, který je težší, tak to s hudbou v uších je těžký posoudit? Prostě dokáže na 100% využívat naráz svoje smysly, nebo s tím máte taky problémy? Embarassed =) Ne, myslím, že moje smysly nejsou omezené jeden druhým,a le věřím, že čich je výraznější než chu´t.
Back to top
View user's profile Send private message  
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Wed 12.12.2007 20:01    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

Já vidim jak ostříž! Laughing Ne nevidim, nevidim na dálku, nosim čočky, bez nich sem jak krtek. Brýle mi nesluší a nenosim je i když teď uvažuju že si nějaký fajnový přecijenom pořídim. Jinak s očima problémy nemám, žádný záněty a tak, ale tak já se o ně snažim starat, myslim že je to nejhorší smysl na zničení. Laughing

Barvy...no...rozeznávám jinak než některý lidi. Třeba tyrkysová je pro mě hodně dlouho jen modrá...

A oči mám krásný. Mr. Green

2) SLUCH

Slyšim dobře ale myslim že se brzy dopracuju k nějakýmu poškození. Protože sluchátka mívám dost nahlas. Ne vždycky teda.

3) ČICH

Na pachy ani moc citlivá nejsem, to jsou ty léta na sociálce... Laughing

4. CHUT

Vyhovujou mi takový ty mdlý, dětský chutě. Vyjímečně mívám období pálivých chutí.
A s věkem se to myslim nemění, stále jako v pěti letech. Laughing

5. HMAT

Na bolest snad ani citlivá nejsem, jsem jen hodně náchylná k modřinám, což je například v létě občas nepraktický...

a poslední -
Jo, když blbě vidim, tak blbě slyšim. Jako když nemám čočky tak se pořád ptám "cože." Což souvisí s tim že normálně část odezíráme, že. Nebo já aspoň jo.
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13140

PostPosted: Wed 12.12.2007 20:04    Post subject: Reply with quote

ještě dvě doplňující otázky

1) kdy byste si museli vybrat, raději si "ponechat" zrak nebo sluch?

2) a co ten šestý smysl? Smile myslíte, že ho máte?
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Wed 12.12.2007 20:11    Post subject: Reply with quote

Laura wrote:
ještě dvě doplňující otázky

1) kdy byste si museli vybrat, raději si "ponechat" zrak nebo sluch?

2) a co ten šestý smysl? Smile myslíte, že ho máte?

zrak

snad
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13140

PostPosted: Wed 12.12.2007 20:13    Post subject: Reply with quote

mno tak já si odpovím taky

1) zrak.--mám na levém oku 3 dioptrie a na pravém žádnou..tudíž to vyrovnávám a vidím dobře..ovšem periferně vlevo vidím nic moc..čočky nenosím - zkoušela jsem to, vadilo mi to, a brýle mi vůbec nesluší
dřív jsem mívala strašně často záněty víčka, měla jsem víčko napuchlý 4krát větší velikostí, prakticky jsem přes něj neviděla, nejčastěji z plavání nebo když jsem brečela namalovaná
oči mám pěkný až když si je vytvořím řasenkou, tužkou na oči a zvýrazním obočí

2) mám výborný sluch Very Happy nebo si to aspon myslím=)slyším i hodně slabé zvuky, který nikdo neslyší, jedině až se budto zesíli nebo jdou blíž ke zdroji..bohužel si ze mě lidi často dělají srandu že jsem blázen když slyším, co ostatní ne=) hudbu poslouchám hodně nahlas, a jsem vždycky naprosto přesvědčena, odkud vychází zvuk a vždycky se mýlím.


3) čich má průměrný, větrám často

4) nedosoluju, vůbec nekořením a mám ráda mdlé chute=) proto trpím, že máma jak se přehoupla přes 50 všechna jídla hrozně koření
nemám ráda vůbec pálivý věci, jsem na to fakt háklivá, nemám ráda příchut mentol..
mám ráda hořkou chut

5) hmat mám nejak normal

a nevnímám dobře když mám hudbu v uších, nebo když mám zavázaný očit, nedokážu určit dobře vůně, potřebuju to vidět=)

radši bych se vzdala sluchu, a šestý smysl mám Mr. Green
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 12.12.2007 20:30    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

[quote="Laura"]1) ZRAK

mam vyborny zrak, divim sa, mala by som sa o ocka viac starat Sad
ale neviem ako, mozno menej PC (nerealne, ptoreubjem ho k praci a ku vsetkemu), ale skor kvapky do oci.
2) SLUCH
sluch mam tiez vyborny. ale hudbu pocuvam podla nalady.

3) ČICHvelmi citliva. pamatam si vsetky vone, ktore ma kedy ovplyvnili, aj byvaleho spred dvoch rokov.. ie prijemne vone, si dokazem aj "vyrobit" napriklad prichut priatelovho bozku Embarassed
4. CHUT
slane slane a este raz slane. jasne, zboznujem cokoladu. ale na ryzi musim mat tolko soli ze slabsie povahy by asi skapali. za to pikantne nemozem Laughing

5. HMAT
citlivu kozu mam velmi, ale hmatu sa to netyka-je to skor alergickymi, fyziologickymi a hormonalnymi vplyvmi.. Hmat inak mam citlivy no, nenavidim plystyren, solamyl, dotknut sa toho umieram Bojik Bojik Bojik

to posledne... my sme skusali taku vec ze sme pocuvali hudbu, pozerali video a mali sme zistit aku chut ma dana vec a porovnat ju a take nieco.. obstala som celkom dobre, nemala som problem.
nemam problem ani naraz si citat knihu a pocuvat niekoho (a dokonca si pamatam text aj z knihy aj toho co mi dotycny hovori Shocked ) Laughing

A cos a tyka siesteho zmyslu. Myslim ze mam celkom dobru intuiciu. Mozno je to niekedy nahoda, ale fakt velakrat citim co bude..aspon okrajovo..
A ak sa to pocita-ale to nie je zmysel, ale skor sucast mna a povahy alebo coho-velmi vela empatie a dokazania vcitit sa do druhych.. alebo take nieco..
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Wed 12.12.2007 21:16    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

1. Jak jste na tom se zrakem?
Zrak je moje hodně slabá stránka. Už 7 let nosim čočky, na pravým oku mam 5,5 dioptrie a na levým 5, ale cítim, že bych zase potřebovala víc. Brýle nenosim nikdy, skoro ani doma(nemam na nich dostatečný dioptrie). Chtěla bych jít příští rok na laiser, tak snad to vyjde Smile a oči mam tak normální, určitě to na mě neni nejhezčí věc...

2) SLUCH

Sluch taky neni moje silná stránka Laughing Mam nějakej divnej tvar uvnitř ucha a pořád se mi do něj něco zanáší, ať si ho čistim, jak chci, takže mam šíleně často zalehlý uši. Když ale nemam, tak slyšim tak normálně Laughing

3) ČICH

Na čich si myslim, že sem docela citlivá, hodně si pamatuju vůně. Voní mi časopisy, knížky, nějaký druhy koření, voňavky, jídlo, některý chlapy a taky kočky Laughing


4. CHUT

Mam ráda všechno hodně ostrý, čim víc, tim líp Twisted Evil i když ale moc kvůli zdraví nesolim, ale klidně bych jinak solila Smile a miluju tatarky, kečupy a všechny dochucovadla prostě... a během života se mi chuť moc nemění, pořád mam ráda ty samý věci a všechno míchám jako prasátko Embarassed

5. HMAT

na bolest sem citlivá hodně, všechno mě hodně bolí a při sebemenším bouchnutí se mi dělaji modřiny

a k těm sluchátkům, protože nesnášim muziku pouštěnou přímo do hlavy, tak neposlouchám discmana, mp3 přehrávač, prostě nic... a taky mi vadí, když neslyšim okolí... takže na tohle nemůžu odpovědět Smile
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rozárka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 15 Jan 2007
Posts: 4378
Location: Česká republika

PostPosted: Wed 12.12.2007 21:39    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

ed


Last edited by Rozárka on Tue 4.3.2008 11:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 12.12.2007 22:00    Post subject: Reply with quote

...
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sun 16.12.2007 17:00; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Wed 12.12.2007 23:04    Post subject: Reply with quote

1) ZRAK
Se zrakem jsem na tom blbě, podobně jako ty, Lauro Razz
Na jednom oku mám 3,5 dioptrie, na druhém 1,5, ale nenosím ani brýle ani čočky, bolí mě z toho hlava (bolí mě ze všeho). Myslím si, že vidím docela dobře, ale těžko říct, nevím, jak vidí "normální" lidi, zrak mám poškozený od školky a vada se nemění.
Jedno oko škňuřím, často pak mám na fotkách jedno oko přivřenější, menší, ptž. se jím prakticky nekoukám, taky natáčím hlavu na jednu stranu když mluvím s lidmi, abych na ně viděla - oni pak mají pocit, že mě to extrémně zajímá Laughing
Oči mám krásné, samozřejmě Razz , ale ďábelské, dokonce se jich někdy sama bojím a nemůžu se dívat do zrcadla, mám ze sebe strach. Což je špatně, vím.

2) SLUCH

Na jedno ucho slyším hůře, myslím, že na pravé. Mám to po taťkovi, ten je na jednu stranu taky skoro hluchý. Dokážu rozlišit i ty nejjemnější zvuky, podle hlasu lidí poznám, co si myslí, jak se cítí, rozeznám kroky všech svých blízkých, takové hlouposti. Uši mám citlivé, hudbu příliš nahlas moc ráda nemám, hlavně po probuzení mám sluch hrozně citlivý.

3) ČICH

Čich mám myslím úplně normální, spoustu specifických vůní miluju, ale ze silnějších, vtíravých vůní mě bolívá hlava - z vonných tyčinek, parfému, zatuchlého prostředí, odlakovače,... Ale stejně miluju vůni čerstvě omítnutých zdí, to bych fetovala a fetovala Laughing

4. CHUT

Na své chuti nevidím nic zvláštního, solím, myslím, úplně přiměřeně. Jen nemusím sladké, skoro bych ho k životu nepotřebovala.

5. HMAT

Bolest nijak přehnaně nevnímám, ale hmat využívám hrozně ráda, často zavřu oči a hledám věciu v kabelce nebo na poličkách jen po hmatu, zabere mi to mnohem méně času a mám to radší... Embarassed
Jsem citlivá na dotyky, např. na břicho anebo krk nedovolím sáhnout skoro nikomu, když se mě někdo dotkne, uskakuju.

-raději bych si ponechala sluch
-šestý smysl? ano
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Wed 12.12.2007 23:13    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

zrak mam myslim docela dobry, ale za chvilu na tom budu spatne, kdyz denne sedim nekolik hodin u compu Confused pali me prave taky u toho compu, ale to spis az po treba trech nebo ctyrech hodinach a kdyz se mi chce spat....barvoslepa zatim taky nejsem a vsichni mi rikaji, ze mam hezke oci Smile tak zeleno-modro-sede se zlutyma flekama

2) SLUCH

nekdy slysim vyborne, jindy zas velke hovno...taky zalezi na tom, jestli poslouchat chci....a hudbu posloucham podle nalady, vetsinou nahlas, ale kdyz sem smutna, tak spis potichu

3) ČICH

ano, ke knizkam cicham Laughing Laughing i k novym vecem, nebo starym
a nejvic mi voni jidlo.....a taky chlapi Twisted Evil

4. CHUT

sul se snazim davat co nejmin, ale korenim dost...vetsinou pepr, chilli, kari, oregano a bazalku

5. HMAT

citlivou kuzi mam, na dotek....ale na bolest ne, respektive kdyz me treba neco pali (napr.kdyz sedim na topeni), tak me to treba silene boli, ale vsugeruju si, ze nic necitim a dokazu tam vydrzet dlouho, dokud nemam uplne hrkou prdel Embarassed Laughing


s tema sluchatkama v usich sem to nezkousela, ale smysly kombinovat asi moc nemuzu, vetsinou pouzivam zrovna ten, co potrebuju
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Thu 13.12.2007 7:51    Post subject: Re: 5 smyslů Reply with quote

1) ZRAK

Se zrakem jsem na tom pomerne dobre, nemam problemy se ctenim ani s televizi, jen na dalku vidim trochu spatne, mam treba problem precist nejaky napis v dalce. Mela bych nosit bryle na dalku, mam je doma asi 5 let (pul dioptrie),ale nenosim je Embarassed A doufam, ze se mi to nezhorsi.
Jinak jsem premyslela o cockach, ale nedioptrickych, ale barevnych Twisted Evil Chtela bych uplne tmave hnede Razz
A oci mam samozrejme krasne Mr. Green
Ne, je fakt, ze spousta lidi mi rika, ze si na me prvni vsimnou oci, protoze je mam vyrazne a velke. A me se libi Cool


2) SLUCH

Sluch mam jako kocka, slysim vsechno (zpravidla ale to, co nemam a to, co mam, neslysim Laughing ).
Vadi mi hluk hlavne v noci, strasne spatne usinam, kdyz je pustena televize nahlas nebo pritel mluvi na teamspeaku Evil or Very Mad To jsem vzdycky protivna.
Sluchatka mivam vetsinou naplno Embarassed Nesnesu, kdyz mi tu hudbu neco rusi, treba zvuk saliny, hovor lidi, proto to mam naplno.
Ale paradoxne na diskotekach nebo nekde v klubu, kde se chci bavit mi hlasita hudba vadi hrozne.
Odkud pochazi zvuky vetsinou urcim naprosto presne.

3) ČICH

Mam citlivy nosanek Laughing Nesnesu treba prilis tezke parfemy v salinach, hned se mi z toho spousti ryma.
Vetrat musim porad, mam rada cerstvy vzduch, voňku pouzivam momentalne vanocni, svarene vino a skorice Twisted Evil
Ke knizkam a casopisum cicham, na to jsem uchyl Embarassed
Miluju vuni vzduchu po desti. A taky bych mohla fetovat chlor Embarassed


4. CHUT

Solim, strasne moc solim. Jsem blazen, lidi kolem me nechapou, jak to jidlo potom muzu jist, ale nejak jsem ztratila chut a nemuzu jist dost neosolene jidlo.
Mam taky hodne rada kari.
Sladke naopak citim strasne moc, treba vcera mel pritel takove to sladke mleko v tube a ja to ochutnala a je to strasne preslazene! Jak to muze jist??? Nepripada mu to, pro nej je to normalni Laughing
Ale treba do caje jsem schopna si dat 4 lzice medu, mam proste uplne pomatene chutove bunky Laughing


5. HMAT

Kuzi citlivou nemam, na bolest ale citliva jsem. Boli me vsechno, jsem hroznej posera Embarassed Modraky se mi taky delaji hned Rolling Eyes A hrozne mi vadi dotyky cizich lidi, vylozene to nesnasim.

Jinak problemy s vyuzivanim dvou smyslu zaraz nemam, myslim, ze jsem schopna oba vyuzit na 100%.

Sesty smysl zrejme nemam, skoro vzdycky me zatim zklamal Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 13.12.2007 12:14    Post subject: Reply with quote

..
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sat 15.12.2007 4:06; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms