sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Přítel a studium..
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Wed 12.12.2007 19:29    Post subject: Reply with quote

Mně právě tahle teorie na peďáku taky přijde mimo. Podle mě by hlavně učitelství jako takový mělo být daleko víc praktický (a nějakou teorii si člověk může bádat na postgraduálu, pokud ho to zajímá).
Celkově ty naše VŠ jsou teoretický, až to bolí.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 12.12.2007 19:29    Post subject: Reply with quote

víte, my bycho se měli na pedáku učit, jak umět podat dětem informace. Ale jak se to máme naučit, když nám od prváku říkají..přečtěte si to a to, a přijďte na zkoušku, víc se o tom nemusíme bavit...
myslím, že fpe by měla být jedna z fakult, která by MŠLA být nejvíce otevřená praxi ze všech fakult...taky jazyky je dobrý studovat aktivně..tak práci s dětmi také.

jediné, kde jsem se dozvěděla, jak se k lidem chovat, aby mi rozuměli, byla přednáška z katedry psychologie.

na výtvarce už didaktika není..dříve se na didaktice učilo jak se připravit na výuku, co s dětmi dělat, a co se má udělat, aby je to bavilo...atd...také se studenti dozvídali spoustu nových námětů na pojetí hodiny ve výuce, dnes nám doktorandi co u nás učí řeknou tak, k zápočtu mi vymyslete 20 námětů na práci sdětmi ve výuce. Oni si to pak použijou do svých doktorandských prací a je vymalováno. a když se zeptáme a řeknete nám nějaký fajn námět na to co s dětmi dělat..tak nás odkážou na příslušnou literaturu... jedině na dramaťáku, na který nepovinně chodím, ty hry a aktivityfakt hrajeme, a díky tomu že jsem si to zažila si to nejen zapamatuji, ale i vím, co by třeba mohlo děti byvit, když to bavilo i mně. Ale to my už neděláme, a učíme se pojmy, definice vědy o umění. To jsem mohla jít studovat filozofii Rolling Eyes

ed: jinak, tohle jsme říkali na schůzi s vedoucí katedry, proč nemáme více odborných předmětů, proč si nevyzkoušíme víc výtvarných technik, abychom to uměli a mohli dětem ukázat, a tak dál, proč se učíme vědu, která byla uměle vymyšlená..

řekli nám, že je to proto, že výtvarka byla v situaci, kdy na ní lidé koukali jako na něco odpočinkového a nepotřebného, ahrozilo, že postupně vymizí..že se akademičtí malíři posmívali pajdákům, apod. Zkrátka veřejně přiznali, že chtějí výtvarné výchově udělat také takový akademmický jazyk, jako má třeba matika, fyzika, atd. abychom ten obor mohli obhájit před odborníky. zároveň se ale nesmíme stavět na úroveň akademií, protože jim nemůžeme konkurovat, a navíc my jsme ti, kteří o tom více uvažují. Nu a z toho vyplynulo, že se výtvarce udělala nová teorie, která je důležitá a ubrali nám odborné předměty na minimum. a jelikož je to teprve všechno v rozjezdu, tak je všude zmatek..
Podle mě je ta teorie užitečná jedině doktorandům a docentům, kteří mají o čem psát a co zkoumat, ale v praxi ve skole je to totálně k ničemu..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 13.12.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

ja bych nerekla ze to mame pripraveny tak aby to stacilo, me prijde ze se ucime vsechno, podle me na uceni na zakladce staci to co umis z gymplu, souhlasim s lenore ze by nas meli ucit ucit
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19591

PostPosted: Thu 13.12.2007 18:27    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Ucitelstvi na filde? Shocked O tom jsem nikdy neslysela.


Ano a proč by ne. Pochybuju, že je v tomhle Opavy vyjímkou. Má přírodovědeckou fakultu a učí se na ni učetelství - většinou dvojkombinace.

A na Ostravské je to myslím to stejné - lidi co studujou učitelství matiky jsou vedeni pod přírodovědeckou fakultou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Thu 13.12.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

jo na Ostravske je to taky tak. a ted se na FF a PrF preslo na novy system, ze studujes tri roky obor, treba biolu a chemii, a pak se rozhodujes, jestli jdes na ucitelske nebo na odborne studium.
Back to top
 
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Thu 13.12.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

pardon, ten host jsem ja, nejak jsem si nevsimla, ze nejsem prihlasena
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Tue 18.12.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

tak uz se to konecne vyresilo, nebo spis paradoxne to vyresil nekdo uplne jiny...nevim, jestli jsem rada nebo ne, dost me to prekvapilo. Kazdopadne doufam, ze pomalu tahle nocni mura zacina koncit a ze nas dal ceka jen to hezke, snad, bez nervu a napeti. Ach jo, kez by Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.12.2007 22:57    Post subject: Reply with quote

Lucre...to je mi líto...ale třeba to bude lepší, než kdyby se dál stresoval, kdo ví..to ukáže až čas...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 19.12.2007 19:30    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
Lucre...to je mi líto...ale třeba to bude lepší, než kdyby se dál stresoval, kdo ví..to ukáže až čas...

tez si rikam...moje oblibene "vsechno zle je k necemu dobre...."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms