sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jste spokojeni s tím, jak žijete?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 14.12.2007 16:04    Post subject: Reply with quote

Tak já to mám naopak. Sice si o sobě myslím, že jsem vcelku inteligentní (vím, že tady zrovna inteligentně nepůsobím, ale to je jedno Laughing ), ale energická a akční jsem nebyla nikdy. Nejradši bych se jen válela a dělala věci, co mě baví (četla si a byla se svým psem Laughing ). Ale jn už je to lepší, něco mi začalo dodávat sílu : )
Rose Arrow Neboj, ta škola taky jednou skončí. Až budeš mít titul v kapse tak věřím, že litovat nebudeš a budeš na sebe pyšná, že jsi do toho tolik dala. Hodně štěstí, ve škole i do budoucího života Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Fri 14.12.2007 16:08    Post subject: Reply with quote

Dík, Exi Wink
Však já si taky říkám, že jednou to uvidím spíš pozitivně (nj, vzpomínkovej optimismus). Jen prostě už konečně chci mít něco v kapse a na tom stavět. Pak už to bude fajn, ptž mě nic nebude nutit jít ve škole výš a výš (ptž po doktorátu už ani trochu netoužím).
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 15.12.2007 14:26    Post subject: Reply with quote

rose madder - nevím, odkud se vzal. zkoušela jsem nějak přesnějš vypátrat odkud to pochází, ale... je to už asi někde v podvědomí.
vzpomněla jsem si, že dřív jsem to měla taky tak, jako ty. vždycky nervy, a pak jsem uspěla. možná to bylo tím, že jsem věděla, že musím na něčem hodně zamáknout, a ten stres mi pomoh a dokopal mě se třeba něco naučit. teď už se to asi nějak posunulo - existuje možnost, že neuspěju, i když budu připravená a taky existuje možnost, že uspěju, i když budu nepřipravená, ale k tomu člověk potřebuje štěstí nebo tak něco, a přijde mi že to absolutně nemám. takže je to 2:1 pro neúspěch - neuspěju i když se snažím + neuspěju protože se nesnažím : uspěju protože se snažím.
tak jsem si možná nějakou divnou úvahou vsugerovala, že spíš neuspěju, ať se připravuju nebo ne. (*kroutí hlavou* není to zas tak velká pravděpodobnost, ale stejně tomu věřím)
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 15.12.2007 14:53    Post subject: Reply with quote

Chápu, že je to pak proklatě demotivující. Ono je asi nejlepší vůbec nepředvídat, jak co dopadne (jestli to teda vůbec jde) a prostě se na to v rámci možností připravit.
Navíc je asi nutný nebrat ty neúspěchy jako nespravedlnost, i když to je ohromně těžký. Věřím tomu, že všechny věci, který se v životě člověka dějí, mají nějaký význam, mají ho někam posunout, něčemu naučit,...A to se týká i neúpěchu, smůly, která jakoby se lepila na paty...
Nicméně z hlediska nějakýho osobního rozvoje je pro člověka asi kapku přínosnější období, kdy se brodí ve sra*kách a musí si se vším nějak poradit. Dává mu to příležitost se naučit vypořádat se s problémy.
Ale věřím, že vnímat ta všechna negativa podobným způsobem, zvládne jen málokdo.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 15.12.2007 15:22    Post subject: Reply with quote

já je tak brala, dokud jsem věděla, jak z těch sr*ček ven. teď už se v tom trochu ztrácím, hh
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 15.12.2007 15:43    Post subject: Reply with quote

To vážně neexistuje nějaká cesta, řešení,...?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sat 15.12.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

včera jsme se o otm bavili s kamarádem, mám báječný život, občas se až stydím jak, mám skoro vše, a jsem strašně šťastný, občas mě štve že mám málo času a melu z posledního ale to jen občas mi to vadí. Možná vedle sebe nemám žádného člověka o kterém bych dokázal říci to co mnoho lidí tady, spíš se někoho takového snažím poznat,zatím jen mám člověka kterého mám rád a ona mě také,ale to asi nezmění moc na mém životním štěstí, teď v tomto věku žiju podle mě úplně úžasný život, spokojený a většinu věcí které jsme zatím chtěl ať se jedná skoro o cokoliv jsem dosáhl...
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 15.12.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

určitě existuje, ale fakt jí zatím neznám
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 15.12.2007 17:51    Post subject: Reply with quote

Nevím, jestli to sem úplně patří, ale četla jsem krásný citát:
Život je jako řeka. Začína jako malý potůček, postupně sílí. Někde je silný a nemilostdný a někde je klidný. Někdy dokáže ublížit a někdy dává napít a osvěžení. Je nevyzpytatelný. Ale můžeme si být jistí, že se jednou spojí s oceánem nekonečného míru.

Myslím, že hlavní důvod proč jsme nešťastní/nespokojení i když si vlastně nemáme na co stěžovat je ovlivnění materialistickým světem a nárokama, které jsou na nás kladeny. Být štíhlá, dokonalá, mít titul, dobrou kariéru a všechny tyhle věci...Je to strašně stresující a ne každej to zvládá. Ale cesty jsou. Ale tím nemyslím zrovna duchovno. Každý má něco. A každej si na tu cestu přijde sám až fakt zjistí, že takhle NE, že takhle nikdy štěstí/spokojenosti nedosáhne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:02    Post subject: Reply with quote

no prirovnani je to hezky, ale myslis ze ve stredoveku coz az takovej materialistickej svet jako dneska jeste nebyl zili lide stastneji? Kazda doba ma svoje problemy, svoje pro a proti.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:06    Post subject: Reply with quote

kyo, středověk byl stokrát víc materialistickej než dnešek..dnes i ti, co se flákají na podpoře se mají skvěle, ale kdyby ses živil ve středověku, tak by ti šlo o kejhák sakra moc, a peníze by byly to jediný na co bys 24 hodin myslel, kolik si vyděláš na trhu, jak uživíš šest dětí, jak nejvýhodnějc provdáš dcery... Laughing zlatej novověk Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:11    Post subject: Reply with quote

no ja jsem si prave rikal ze je blby rikat ze nebyl materialistickej, ale stejne jsem to napsal protoze jejich tehdejsi potreba byla mit co do pusy a mit kde spat. dneska je toho trosku vic a jinak Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:54    Post subject: Reply with quote

Exi, s těmi nároky jsi to vystihla skvěle. Tohle si taky dost silně uvědomuju. Poslední dobou jsem si říkala, za čím, že se to vlastně honím. Vždycky jsem si představovala, že nejdřív dosáhnu titulu, pak si vybuduju super kariéru, bude ze mě minimálně ředitelka zeměkoule Laughing , budu mít prachy, hezkej barák a všechno to ostatní. Přítele jsem viděla jako úspěšného manažera, kterej vydělává horentní sumy Smile Je fakt, že ten poslední ročník školy mi dost nastavuje zrcadlo. Nějak mi dochází, že to, co jsem považovala za důležité (a to co je považováno za důležité ve společnosti - apsoň takový mám pocit), vlastně tak podstatné není. A že honění se za věcmi, které jsou ve skutečnosti tolik pomíjivé, mě nemůže nikdy udělat šťastnou.

Takže v tomhle bych s tebou souhlasila.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 15.12.2007 18:56    Post subject: Reply with quote

*jiva* wrote:
určitě existuje, ale fakt jí zatím neznám


Vzhledem k tomu, že nevím, čeho konkrétně se tvé neúspěchy týkají, nemůžu radit (ani o to zřejmě nestojíš)...ale přeju každopádně, abys našla řešení, které hledáš.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 15.12.2007 21:32    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:

Vzhledem k tomu, že nevím, čeho konkrétně se tvé neúspěchy týkají, nemůžu radit (ani o to zřejmě nestojíš)...ale přeju každopádně, abys našla řešení, které hledáš.

jsou hlavně studijní.
ve vztazích mám spíš strach cokoliv iniciovat, abych náhodou něco třeba nevědomky neto...ale mám kolem sebe díkybohu tolerantní lidi.
jak jsi přišla na to, že o tvoje rady nestojím?? Sad
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 5 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms