sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Jste spokojeni s tím, jak žijete?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sun 2.12.2007 19:44    Post subject: Reply with quote

Já taky podle nálady a taky samozřejmě podle okolností. Ale teď se snažím vážit si toho co mám a radovat se i z maličkostí. Protože já jsem hodně náročný člověk a perfekcionalista, takže mě je těžké vyhovět Embarassed. No a momentálně jsem spokojená, ještě mi chybí teda jedna věc a potom snad už budu MAXIMÁLNĚ šťastná Smile. Ale už i teď jsem ráda za to všechno ....
Back to top
View user's profile Send private message  
Terez1990
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8458

PostPosted: Sun 2.12.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

já se hledám. hledám svoje místo tady a vzhledem k tomu, že někdy to jde a někdy ne, jsou stavy, kdy se cítím "šťastná" a naopak chvíle, kdy nemám žádný smysl života a ani mě nebaví ho hledat. Myslím si, že mám velké šťastí, má úžasnou rodinu, jsem zdravá, ve škole nemám problémy .. ale na druhou stranu pořád čekám na to "až" ... v poslední době se hodně měním, skoro by se dalo říct ze dne na den a už nacházím věci, které mě dělají šťastnou, což je sport, který mě nabíjí energií a je mojí největší náplní. Taky si jdu docela svědomitě za studiem do Ameriky, což mě posouvá dál a dělá mě šťastnější .. nejradši ze všeho bych ale byla spokojená .. šťestí i smutek jsou přechodné období, ale spokojenost je většinou trvalý stav .. ale musí se budovat .. a já sama za sebe teď cítím, že se blížím k fázi, kdy jsem spojená se svým životem.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Sun 2.12.2007 19:51    Post subject: Reply with quote

Nejsem šťastná (pamatuju na hodně málo okamžiků, kdy jsem mohla říct, že jsem) ani spokojená.

Vlastně bych mohla napsat to samý co Shetire. Strašně lituju toho, že jsem se tu v ČR na rok uvázala (zpětně absolutně nechápu, proč jsem to dělala Shocked asi jsem si naivně myslela, že to bude ono) a nemůžu se dočkat, až bude konec, abych mohla konečně vypadnout někam pryč a to třeba ten spokojenější život začít žít Smile
Domnívám se, že mi prostě nevyhovuje tady ta mentalita, ta kultura, nejspíš i jazyk.
Back to top
View user's profile Send private message  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

Jsem nespokojená a vim, že to tak bude vždycky, neumim být šťastná a naučit se to bohužel nejde.

Vim, že na první pohled vypadám jako absolutně spokojenej člověk, co si na nic nemůže stěžovat. Mam všechno, vysoký kapesný, nemusim chodit na brigády, mam spoustu volnýho času, přítele, ve třídě sem nejlepší (co se týče známek), nevypadám špatně, sem oblíbená, zdravá.... když to tak vezmu, tak bych měla být šťastná, i kdybych měla jenom něco z toho, ale prostě to neumim...

...mam v sobě nějakej blok, úzkost, která mě sžírá celej život, pořád nejsem vyrovnaná se svým dětstvím a s mojí matkou, která mi dala odmala tolik volnosti, která mě až ubíjela, protože mi tim jen dokazovala, jak jí na mě nezáleží...navíc mam hroznej problém ve vztahu k lidem, nikomu nedokážu věřit a za všim vidim nějakej úmysl a to neskutečně omezuje...
... mam všechno a zároveň nemam nic, protože si toho nedokážu vážit a nikdy nejsem s ničim a s nikym spokojená... navíc mě ničí ta vidina dlouhýho života s těma vnitřníma pocitama, který asi nikdy nezmizí a bude to jenom horší... už nedokážu být šťastná taky proto, že vim, že to ani nikdy přijít nemůže... protože mam v sobě na to moc zakódovaný bolesti, která když neodešla za deset let, pochybuju, že někdy odejde... navíc určitý věci viz. moje matka pokračujou dál

konec výlevu Confused
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:26    Post subject: Reply with quote

me neuveritelne stve, jak jsem lina. planuju si miliony veci, co udelam, tesim se, az to bude hotove, mohla bych je stihnout, ale proste jsem lina jak ves. a samozrejme se nic nedeje.
to me na sobe doopravdy vytaci. s tim je spojeno, ze jsem bordelarka. chtela bych mit hezky pokojik a cely byt, ale uklidim to a do par dnu je tam bordel znovu. a mne je pak treba neprijemne doma byt, protoze se mi nelibi neporadek a jsem na sebe nastvana, ze toho asi delam malo apod...
jsem nezodpovedna a lina bordelarka a to me na sobe nejvic stve. ale jinak jsem spokojena.
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18433

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:42    Post subject: Reply with quote

Rose Madder wrote:
Ruth A. wrote:
Rose-já právě mám strach z nejistoty, nevím, na čem jsem, nevím, co bude po létě Sad


To jo, tohle je bohužel celkem standardní pocit v posledním ročníku Confused Pokud máš chuť, snaž se, aby něco bylo (tj. připravuj se na přijímačky a tak)...a ono něco nakonec vyjde. A když ne, vždycky něco bude...vystane možnost, která se ti teď ještě třeba nezdá tak pravděpodobná. Neboj.

já vím, ale stejně mám lepší pocit, že vím, do čeho jdu a tak Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:49    Post subject: Reply with quote

Já jsem fakt šťastná a můžu říct, že žiju život, který chci!
Třeba mám někdy depky, to je jasný, ale z dlouhodobého hlediska a tak globálně jsem opravdu šťastná.
Mám cíl, mám pro co žít, baví mě to (i když taky někdy nadávám a tak.. ale jako globálně mě to prostě baví). Vím, že budu trenérka a vím, že budu dobrá. Prostě to vím.

Snažím se žít přítomností. Nepřemýšlet tolik o tom, co bude, neupínat se na budoucnost, protože pak člověk akorát je zklamanej..
Mám radost z kravin. Ráda se směju, je mi prostě hezky TEĎ. Co bude pak raději už neřeším.

Mám kolem sebe úplně úžasný lidi, co mě maj rádi, podporujou mě a to každej nemá. Mám práci s dobrou pracovní dobou, takže krásně mám čas na to, abych mohla trénovat, práce mě baví, dělám školu, kterou jsem chtěla dělat, mám peníze oproti jinejm studentům, takže můžu dělat svůj koníček (jo, já vim, že si stěžuju, že nemám, ale zas oproti jiným mám a musím si toho vážit), mám motivaci, jsem relativně zdravá.. Mám prostě hrozný štěstí Very Happy to by byl hřích, abych si toho všeho a všech, co mám, nevážila. Vždyť kolik lidí toho má tolik jako já?

Život má vždycky v rukou ten člověk a nic není náhoda. Když někdo něco chce, tak to vždycky nějak jde a i když to třeba chvilku vypadá, že ne a člověk by se nejraději zahrabal, tak když to nevzdá, tak se to zas otočí v dobré. Myslím si, že osud člověka je jen v jeho rukou a že záleží na něm. Taky na tom, jak se chová k druhým. Dobří lidé se navzájem poznají a vím, že když se budu chovat dobře k ostatním, tak zas poznám někoho dalšího dobrého, který mi pomůže jít dál.
I když je někdy člověku špatně, třeba příjde o práci, nemá peníze nebo se stane něco jinýho, tak pokud někdo za něčím jde a vydrží i tohle, tak se mu to vyplatí a vrátí se to. Já tomu prostě věřím.

Fakt jsem šťastná a jsem hrozně ráda, že můžu žít svůj život!! Very Happy Nechtěla bych být někým jiným.
Věřím sama v sebe a vím, že to nejlepší mě teprv ještě čeká. Ale i teď mi to příjde super a i kdyby to už lepší nebylo (ačkoliv já prostě vím, že bude), tak vím, že můj život má (a měl) smysl!

ed: a myslím si, že člověk musí myslet pozitivně a v negativních věcech vidět to dobré. Mně každá negativní zkušenost posunula o kus dál. Kdybych je neměla, stála bych na místě a nikam se nepohla a to nechci. Akorát je třeba věřit sám v sebe a myslet pozitivně. Pak i ostatní vás tak budou brát.

ed 2: taky si myslím, že jsem spokojená proto, protože všechno, co teď "mám" nebo co jsem kdy chtěla (i třeba dělat), jsem si musela vždycky vybojovat. Před rodičema (to hlavně) a celkově.. nikdy jsem neměla žádnou tlačenku nebo něco takovýho. Za vším byla moje snaha a možná o to víc si pak těch věcí a lidí, co mám, cením.
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sun 2.12.2007 21:03; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 2.12.2007 20:56    Post subject: Reply with quote

třeba já si taky říkám, že jsem líná a jsem bordelářka, trémistka, nervák, zmatkař a kolik mám dalších špatných vlastností, ale každý má špatné vlastnosti! Ale taky vím, že mám spoustu dobrých vlastností a těch je mnohem víc než těch špatných, proto mě mají lidi kolem mě přece rádi! Jsem usměvavá, lidem je se mnou dobře, dá se se mnou dobře povídat, mám smysl pro humor, mám pevnou vůli.. Člověk musí být spokojený sám se sebou. Když není, tak ani přece nemůže být nikdy spokojený ani se svým životem.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Sun 2.12.2007 21:05    Post subject: Reply with quote

Nejsem spokojena se svym zivotem, nejsem spokojena ani sama se sebou. A stve me na tom, ze nejsem schopna s tim nic delat.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
cloudy
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 591
Location: chlievik

PostPosted: Sun 2.12.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

som maximalne spokojna, su sice veci, ktore by mohli byt lepsie, ale kvoli nim sa mi moja spokojnost neruca Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 2.12.2007 21:53    Post subject: Reply with quote

nejsem šťastná a dlouho jsem nebyla Confused

Můžu říct, že jsem teď měla docela spokojené období, tenhle rok byl vůbec o hodně lepší než ten loňský, snažila jsem se jet život podle sebe, nenechat se ovlivňovat a dělat věci tak, jak je cítím. Svých rozhodnutí nelituju, některé možná nebyly úplně v pořádku, ale všechno se snažím si pořádně promyslet, takže to beru tak, že buď to vyjde nebo ne.

Asi jsem člověk, který úplně šťastný nebude nikdy, mám zkušenost takovou, že všechno krásný je potřeba ... vykoupit? (to je asi to správné slovo) něčím nepříjemným a negativním, aspoň u mě to tak funguje.

No a momentálně se to asi dlouho nezmění, jsem dost nešťastně zamilovaná a dokud se z toho nevyhrabu, tak to štěstí nevidím nadějně Crying or Very sad
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sun 2.12.2007 21:56    Post subject: Reply with quote

som stastna, mam uzasnu rodinu, priatela ktoreho lubim, som zdrava (vyzera to tak), v podstate ma netrapi nic...len obcas moja lenivost a vybusnost.....ale inak som absolutne stastna.....len dokedy
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17709
Location: VePř

PostPosted: Sun 2.12.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

Ja jsem se svym zivotem na 99% spokojena. A to jedno procento je zpusobene obcasnym ujetim nervu ze skoly. Mam svoje predstavy a delam pro ne maximum, to me vnitrne uspokojuje.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Shetire
ne to fakt nejsem já..


Joined: 20 Sep 2007
Posts: 2805
Location: Džibutsko asi

PostPosted: Sun 2.12.2007 22:03    Post subject: Reply with quote

Lilith wrote:
Asi jsem člověk, který úplně šťastný nebude nikdy, mám zkušenost takovou, že všechno krásný je potřeba ... vykoupit? (to je asi to správné slovo) něčím nepříjemným a negativním, aspoň u mě to tak funguje.
:

já si to dovolím qutnout, ale naprosto souhlasím. Za jeden krásnej zážitek zaplatím něčím 10krát víc ošklivým, než by tomu náleželo. Aspon u mě to tak funguju, ale jak už jsem psala o to víc se z těch okamžiků dokážu radovat a tak něják se po nich pokouším skákat a i riskovat to, jak to potom dopadne.
_________________
Bejt tebou nechodim nikam, je poslední duben a věř mi. To holka jako já - sama bejt nesmí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Piranha
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Sun 2.12.2007 22:04    Post subject: Reply with quote

Teď momentálně spokojena nejsem... Confused

Ač si nikdy nebudu vyčítat,ze jsem do UK jela,štastná tu nejsem...Přitom bych se mela radovat,ze "mám" rodinu se kterou vycházím,nemáme mezi sebou žádné problémy (tuk tuk),děcka mě berou...V tomhle směru je vše v pořádku...Problém je,že mě to tu nebaví...nudím se,můj život se úplně otočil,najednou jsou moje hlavní starosti : přichystat a odvést malou do školky,uvařit dětem večeři,udělat s nimi domácí úkoly,vymýšlet hry na odpoledne aby neseděli před TV...a přitom se sama potřebuju vypovídat vlastní mámě Confused

Na druhou stranu je to všechno malichernost,protože jsem relativně zdravá,taky mám skvelou rodinu,který jsem si díky Anglii začala vážit o mnoho víc než předtim,s tátou se vztah taky celkem urovnal,mám skvělé kamarády,kteří mě velmi podporují..

Můj pobyt tady se velmi pomalu chýlí ke konci,za 5měsíců se vracím a budu mít možnost začít doma zase od začátku a sama doufám v to,že v tu chvíli sem budu moct napsat,že spokojená jsem....
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 2 of 7

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms