sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
rocni prispevek u gynekolozky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:11    Post subject: Reply with quote

po me teda taky nikdo nic nechtel, a po znamych taky ne.....akorat teda zubar chtel 200 na zacatku pri registraci
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:24    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Ja tedy nevim o tom, ze u nas by to bylo pokladano za spontorsky dar.. Proste za clenstvi platis rocne 900 a pak mas zdarma i nejake pojistovnami nehrazene zakroky a slevu v mistni lekarne..

Členství? A nedostávají doktoři od pojišťovny nějaký paušál za pacienty, kteří jsou u nich v evidenci?
A na základě čeho požadujou poplatky za registraci? To když nezaplatíte, tak vás nevezmou Confused ? Doktor má ale povinnost vzít minimálně pacienty ve svém obvodu, nebo ne?

Docela by mě zajímala jedna věc. Moje doktorka požadovala platbu za vyšetření, které je normálně hrazené pojišťovnou. Neinformovala mě o tom, že bych si mohla vybrat, jestli to podstoupím u nich, nebo jinde, a podle papíru, který jsem dostala, mě ani za ty peníze nečekal nějaký nadstandard. Může tohle vůbec dělat? Je možné, aby si nechali tu samou věc jednou zaplatit pacientkou a pak ještě pojišťovnou?
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:36    Post subject: Reply with quote

mexxie, ja vazne nevim, jak to tam je.. je to soukroma klinika, na nich se vetsinou plati, nebo ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:42    Post subject: Reply with quote

mexxie, v tom případě doktorka asi na tobě chtěla vydělat, za tohle by si peníze brát neměla
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:45    Post subject: Reply with quote

Já myslím, že pokud mají smlouvu s pojišťovnou, tak se musí řídit stejnými pravidly, jako ostatní doktoři. A pokud u nich za vyšetření neplatím já, tak to asi dělá pojišťovna. Moc se mi teda nelíbí představa, že bych měla platit ještě jednou za něco, na co jsem už předtím přispívala v rámci svého zdravotního pojištění Confused

To byla dokonce před pár lety aféra v Na vlastní oči nebo něčem podobném. Skrytou kamerou natáčeli, jak na nějaké soukromé gynekologické klinice odmítali zaregistrovat (nebo dokonce jenom ošetřit? teď už nevím) těhotnou ženskou. Oficiálně měli plný stav (to je myslím jeden z mála důvodů, pro který doktor může odmítnout pacienta s bydlištěm ve svém obvodu), neoficiálně bylo ženské řečeno, že na téhle klinice se prostě platí Confused
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:49    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
mexxie, v tom případě doktorka asi na tobě chtěla vydělat, za tohle by si peníze brát neměla

No, já si právě taky myslím. Ale připadá mi divné, že by ještě nikdo nepřišel na to, že se to nesmí, a nenahlásil je. Jsem docela v pokušení jít prudit na pojišťovnu Laughing Kdybych se nepřeptala tady na boardu, tak bych těch patnáct set taky vyplajzla, a vlastně úplně zbytečně. Přijde mi to dost nefér Confused
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29894

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:50    Post subject: Reply with quote

A řekla jsi jí na to něco? Zajímalo by mě, jak by reagovala
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 5.2.2008 16:59    Post subject: Reply with quote

Ne, našla jsem si nového doktora. Už před touhle zkušeností mi přišla dost strohá. Když jsem k ní přišla s tím, že jsem asi těhotná, byla jsem i se svlečením, oblečením a potvrzením, že je to pravda, venku asi za 10 minut - Rokkan potvrdí Laughing Neřekla mi prakticky nic. Čeho bych se měla vyvarovat, co bych měla dělat, prostě jsi v tom a čau. Podruhé to samé s tím, že mi na konci hodila do ruky papír s informací o tom vyšetření na Downa, aniž by mi k tomu řekla cokoliv víc, než "že si můžu nechat vyšetřit svoje mimino". Po tomhle jsem jí jaksi přestala důvěřovat Confused

A to je prosím taktéž klinika, kde po vás chtějí dary na provoz Laughing
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 5.2.2008 17:03    Post subject: Reply with quote

mexxie Arrow a u koho ses teda ? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Tue 5.2.2008 17:07    Post subject: Reply with quote

Nakonec u MUDr. Kudrny ml. ve Zlíně. Doporučila mi ho kamarádčina mamka, která dělá v Baťovce porodní asistentku. Zítra tam jdu poprvé, jsem docela zvědavá, ale hádám, že horší než Kutějová to nebude Laughing
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Tue 5.2.2008 17:08    Post subject: Reply with quote

aha no ale tak doporuceni od znamych byvaji ok Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35499

PostPosted: Tue 5.2.2008 18:35    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Mon 24.3.2008 12:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8192

PostPosted: Tue 5.2.2008 19:20    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:

Ale myslim, ze spouste lidi, vcetne me, to za to stoji.. Dukazem toho je i to, jake ruzne darky dostavaji doktori mimo - cokolady, bonboniery, flasky atd.. Taky by jim nikdo nic davat nemusel, ale muze...

ano o tomhle to presne je, ja naprosto chapu duvody, proc lide vytahnou penezenku, a zaplati za "clenstvi", prispevek na chod ordinace ci jak to kde nazyvaj - je to uplne na urovni bombonery ci jakehokoli uplatku, akorad ze si tady o nej doktor rovnou rekl a neceka s cim kdo prijde, nicmene nikoho to nepohorsi a vsichni radi zaplati za pocit, ze se jim bude doktor venovat trochu nad ramec

tim ale nerikam, ze kdyby to po me chtel doktor, ke kteremu chci chodit, ze bych sla hledat jineho, proste kolikrat taky nesu bombonieru nekam, kde to i tak mam uz predem domluvene od mamky, nikdo nechce riskovat zdravi jen proto, ze by byl zasadovy a trval na tom, ze po nem chce doktor neco nepatricneho
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13950

PostPosted: Fri 8.2.2008 15:00    Post subject: Reply with quote

Já jsem dneska zacvakala u svojí nový doktorky 300,- Neřekla, že je to "dar" nebo něco takovýho, prostě se mě zeptala, jestli chci nějaký služby navíc, že můžu zaplatit a dostanu je. Jde o zasílání výsledků mailem nebo SMS, upozornění na prohlídku, můžu se objednat na jakej čas chci, i večer apod., a ještě něco. No, hlavně to objednání na kdykoliv mi vyhovuje, protože doktorka je v Praze a já přes týden v Brně. Jo a ještě si vzala 20,- za jednorázový zrcátko, to taky klidně cálnu.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37727
Location: Praha

PostPosted: Fri 8.2.2008 15:27    Post subject: Reply with quote

anny,mas pocit ze ten prispevek opravdu odpovida te nadstandatni peci?nebo jinak,je to takovy rozdil oproti jinym doktorum,jestli jsi teda byla driv u nekoho jinyho?ja jsem totiz o tom gyncentru taky uvazovala,za rohem totiz bydlim,tak hlavne proto
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms