sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
rocni prispevek u gynekolozky
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:28    Post subject: Reply with quote

já nevim. Zubaře mam taky soukromýho a taky u něj platim, i když něco platí pojišťovna.
A rovnátkář měl smlouvu s pojišťovnama, ale já platila 30 000, protože jsem neměla křivý zuby a pojišťovna by mi to asi nezaplatila (ani jsem to nezjišťovala - teď mě napadá, že jsem to možná mohla zkusit..)
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29919

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:28    Post subject: Reply with quote

Proč žebrání? Shocked Tak je jasný, že někde na to musí vzít peníze. A když někdo čeká komfort, tak proč by si za něj nezaplatil. Když mu stačí standard, tak platit nebude. Já v tom fakt nevidím nic špatného, prostě normální trh.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:29    Post subject: Reply with quote

zuza Arrow tak o tom bych se teda hadala, napriklad takova kolposkopie, ktera je soucasti kazde prevence je bodove ohodnocena naprosto zalostne
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8194

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:29    Post subject: Reply with quote

annysek wrote:
Jaky je vlastne rozdil mezi treba soukromou zubarkou a statni? Byvaleho maminka je soukroma, ale smlouvy s pojistovnami ma i tak a pokud vim, tak ji pacientni nic navic neplati..

soukroma zubarka papirove vse resi na vlastni ico (tedy prijmy od pojistoven verzus vlastni naklady ....)
statni zubarkou myslis treba zubare v mestske nemocnici? - ta pracuje za fixni plat ale vsechny ukony uctuje pojistovne, ktera je proplaci prave te nemocnici
Back to top
View user's profile Send private message  
zuza
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8194

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:32    Post subject: Reply with quote

ephelides wrote:
zuza Arrow tak o tom bych se teda hadala, napriklad takova kolposkopie, ktera je soucasti kazde prevence je bodove ohodnocena naprosto zalostne

ja se nechci hadat o jednotlivych vysetrenich, o tom prehled nemam, mam jen moznost nahlizet diky rodinum prisluznikum jak do ordinace, tak do pojistovny, takze vim radove jake castky muze pojistovna soukromym lekarum posilat - a malo to neni
mizerne na tom jsou bohuzel odbornici v nemocnici, kteri pracuji za fixni plat, tam je ten problem s nedostatkem financi, u obvodnich lekaru, zubaru a gyneologu ne
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucie
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1868

PostPosted: Mon 4.2.2008 21:33    Post subject: Reply with quote

zuza: to je dost smutný, že musej doktoři žebrat, nemyslíš? Já ráda zaplatim někomu, kdo se dobře postará o moje zdraví. Je to jedna z nejdůležitějších věcí v životě.
_________________
Jak říká Jirka, "Lucinka ma vzdycky pravdu a vic nez pravdu. I kdyz vim, ze pravdu mam ja, ale ona ma vetsi pravdu"
Back to top
View user's profile Send private message  
Olorea
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 06 Jan 2008
Posts: 666

PostPosted: Tue 5.2.2008 9:54    Post subject: Reply with quote

holky soukromi lekari maji penez fakt dost, o ty bych se vubec nebala... Wink
_________________
http://koralkovabizuterie.napady.net/
http://www.fler.cz/ - Nákupní galerie rukodělných výrobků - textilu, bizuterie apod.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29919

PostPosted: Tue 5.2.2008 10:54    Post subject: Reply with quote

No já se o to nebojim a přeju jim to. Přijde mi to normální.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Olorea
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 06 Jan 2008
Posts: 666

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:15    Post subject: Reply with quote

mne to normalni neprijde.. melo by jim stacit, ze jim jde do kapsy ted tech 30 Kc za vysetreni.. ja si myslim, ze zdravotni pojisteni je dost vysoky na to, abych si pak jeste dal doplacela..
_________________
http://koralkovabizuterie.napady.net/
http://www.fler.cz/ - Nákupní galerie rukodělných výrobků - textilu, bizuterie apod.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:19    Post subject: Reply with quote

Lucie wrote:
zuza: to je dost smutný, že musej doktoři žebrat, nemyslíš? Já ráda zaplatim někomu, kdo se dobře postará o moje zdraví. Je to jedna z nejdůležitějších věcí v životě.


přesně tak. když vidim nějakého doktora, který odbývá i prohlídky a dává mi najevo že mam co nejdřív vymahnout, pálí mi kapsa i za 30Kč Confused
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29919

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:31    Post subject: Reply with quote

Teda určovat, co by komu "mělo stačit" mi přijde jak za komunistů Bojik Já nevidím důvod, proč by si schopní lékaři, kteří si zařídí soukromou ordinaci (což je mimochodem dost velká investice) neměli dobře vydělávat. Stejně než se jim splatí to, kolik let strávili na škole a v mizerně placený práci v nemocnici, tak to docela trvá.
A zdravotní pojištění vůbec není vysoký, je směšný, v porovnání se skutečnými náklady (ne že bych teda chtěla platit víc Laughing)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:36    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Teda určovat, co by komu "mělo stačit" mi přijde jak za komunistů Bojik Já nevidím důvod, proč by si schopní lékaři, kteří si zařídí soukromou ordinaci (což je mimochodem dost velká investice) neměli dobře vydělávat.


Presne tak.. mimochodem nektere vybaveni a pomucky jsou opravdu nehorazne drahe.. Vzpominam si na zubarsky katalog, kde treba zarivka do kresla sla x krat vic, nez by stat mohla.. Nebo treba jen takovety misticky na kovove nastroje byly neuveritelne drahe..
Back to top
View user's profile Send private message  
Olorea
kytky 2, meta: 700
kytky 2, meta: 700


Joined: 06 Jan 2008
Posts: 666

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:46    Post subject: Reply with quote

kdyz jim nevyhovuji sazby od pojistovny, maji moznost mit ciste soukromou ordinaci, v tom jim nikdo nebrani, ale pokud podepisi smlouvu s pojistovnou, tak se k necemu zavazuji, ne?
A to zdravotni pojisteni - z ceho si asi tak zdravotni pojistovny staveji ty palace v kterych sidli? Wink
Nechci se hadat, pokud nekomu nevadi platit nekolik stovek navic, je to jeho vec, ja si myslim, ze maji lekari v soukromych ordinacich dost penez a z principu by mi vadilo ty prachy dat..
_________________
http://koralkovabizuterie.napady.net/
http://www.fler.cz/ - Nákupní galerie rukodělných výrobků - textilu, bizuterie apod.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29919

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:51    Post subject: Reply with quote

Olorea wrote:
pokud nekomu nevadi platit nekolik stovek navic, je to jeho vec
přesně tak...

Já naopak z principu ráda zaplatím někomu, kdo se stará o moje zdraví, a ty peníze jim upřímně přeju. A i kdyby byl nějak extrémně bohatý (což zase většinou není), tak co? Názor Olorey mi přijde takový zapšklý, ale naštěstí má každý možnost volby.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
annysek
.


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 15447

PostPosted: Tue 5.2.2008 14:54    Post subject: Reply with quote

Oloreo, taky te nikdo nenuti jim penize davat.. Wink
Ale myslim, ze spouste lidi, vcetne me, to za to stoji.. Dukazem toho je i to, jake ruzne darky dostavaji doktori mimo - cokolady, bonboniery, flasky atd.. Taky by jim nikdo nic davat nemusel, ale muze..

Jestli si nejaci lide zaslouzi byt vysoce placeni, tak to jsou podle me prave ti, kdo se staraji o nase zdravi..
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms