sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Co si myslíte o punku?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Thu 4.9.2008 12:31    Post subject: Reply with quote

Když ona asi i komerčnost/nekomerčnost punkových kapel je trochu problém. Moc do toho nevidím, ale asi i hudebníci potřebují z něčeho žít.
(chtěla jsem asi jen naznačit, že rozlišovat komerční/nekomerční se moc nedá...)
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 4.9.2008 12:36    Post subject: Reply with quote

Rage nj ale znas punkace, ktery se tak neoblika? ja ne.....
a ze se tak oblikaji i ti, co ve skutecnosti nemaji to mysleni jak psala Lenula je vec druha

mmargaret no oni driv ti lidy z kapel normalne pracovali a hrali jen tak bokem, ne jako zdroj financi, ale pro zabavu
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 4.9.2008 12:45    Post subject: Reply with quote

tak já si zrovna myslím, že v tom jasnej rozdíl je. A je to tak i braný kritikou. GD mají reklamu, podle mě už je v nich jen póza, kterou si udržujou. Jasný, že jde i o peníze...ale to prostě podle mě už zas není punk. Já nevím. Já prostě svět punku vnímám asi trochu jinak. Tak, jak jsem v něm vyrůstala já. Podlě mě punk je prostě hudba malých klubů a ne videoklipy v ESU.

ed Lambrett - ja taky muzu bejt pankac a nikdo to na me nemusi videt. Punk neni jen o stylu (ciro, diraty puncochy apod, jasny, ze to k tomu asi patri) ale punk je o mysleni, i o provokaci a ja nemusim přece provokovat vzhledem.
Podle me stejne polovina pankacu (aspon ty, co poznávám já) už ví prd, proč to vlastně vzniklo a co tím chtěli říct. Pro ně už je to jen ta určitá provokace svým fakt nelibým chováním a vzhledem.
Back to top
View user's profile Send private message  
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Thu 4.9.2008 13:08    Post subject: Reply with quote

lambretta: jj, jasně, ono i dnes je dost kapel, které nehrajou za peníze

jinak s vámi souhlasím, jen si myslím, že ten pojem komerční je někdy trochu nejasný. každý ho ale hrozně rád používá...
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 4.9.2008 14:37    Post subject: Reply with quote

Rage samozrejme , ze muzes, ale ja dycky poznala jen ty, kteri chteli, aby to na nich videt slo.
A je pravda, ze ti, na kterych to slo poznat nejmin, o tom vetsinou vedeli nejvic.....
Jenze me prijde, ze ted uz je to vsechno jen poza. Ze je v mode byt nejak jiny, ze je v mode mit takove a takove nazory,.....
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Thu 4.9.2008 14:52    Post subject: Reply with quote

mmargaret - tak ja vim, jak zni jasne vysvetleni pojmu komerční. Zeptej se pankáčů, co je pro ně komerční a uvidíš jak budou chrlet odpovědi. A pro ně stejně, jako pro mě, to nebudou punkový kapely v pravým slova smyslu:)

lamb - Jako abych pravdu řekla, tak dneska už prostě nemůže existovat úplně ten pravej původní punk, nebo třeba hippies...už k tomu není ta vhodná doba. je to jen přejímání té pózy a názorů. nebo spíš dneska asi na sebe upozornit v období puberty, "patřit někam".
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Thu 4.9.2008 16:03    Post subject: Reply with quote

Rage s tim s tebou uplne souhlasim
Back to top
View user's profile Send private message  
Alseri
kytky 2, meta: 550
kytky 2, meta: 550


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 527
Location: Slovensko

PostPosted: Sun 7.9.2008 19:23    Post subject: Reply with quote

mmargaret wrote:
Když ona asi i komerčnost/nekomerčnost punkových kapel je trochu problém. Moc do toho nevidím, ale asi i hudebníci potřebují z něčeho žít.
(chtěla jsem asi jen naznačit, že rozlišovat komerční/nekomerční se moc nedá...)


Nad tým som minule rozmýšľala v súvislosti s hip hopom. Ten mal na začiatku tiež svoju filozofiu, ale v súčasnosti si neviem zadefinovať nekomerčný hip hop.
_________________
Planet Earth is blue and there´s nothing I can do.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 11.12.2008 21:33    Post subject: Reply with quote

Dnes jsem našla jednu velmi vtipnou (jak jinak) neonáckovskou stránku, provádějící monitoring rudé lůzy, dokonce tam zmiňovali klub ve kterém jsem párkrát byla na koncertě, doufám, že mě příště taky vyfotí Twisted Evil Ale málem jsem se počůrala smíchy, když jsem tam našla svýho exspolužáka z jazykovky a známého, Stanleyho z Punkhartů Roflnik
Lolit, Leňul, nejste tam třeba taky jakožto rudí násilníci, kteří musí nést následky za své kriminální chování? Laughing Jinak http://www.whitejustice.com/redwatch/

PS: Vím, že Antifa taky provádí monitoring, takže si nemají co vyčítat, ale dostalo mě, že jsou tam i osobnosti jako Arnošt Lustig, Pavel Bém, Jan Kraus, Přemysl Sobotka, Tomáš Halík, Svatopluk Karásek atd. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 11.12.2008 23:33    Post subject: Reply with quote

nastesti nejsem rudy nasilnik a lolitu jsem tam taky nenasla. Smile (tomas tam taky diky bohu neni, ale poznava tam dost lidi... je tam zpevak z houby...)
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 11.12.2008 23:45    Post subject: Reply with quote

Tak já doufám, že je to jen póza a bububu, ale věřím, že by to byl nepříjemný pocit kdyby tam byl Confused
Psala jsem o tom kamarádovi a ten říkal, že Stanley není žádný levičák, že je taky nemá rád, fakt nechápu, kde se vzal ten blud, že každý kdo je proti náckům je automaticky rudej Laughing Rolling Eyes Zvlášť když tam mají i politiky z ODS, ale ti jsou podle nich zase "židozednáři" Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18369

PostPosted: Thu 11.12.2008 23:55    Post subject: Reply with quote

tak stanley hraje v punkhart, coz je punkova kapela, tak musi byt jasne rudej, to je prece jasny, ne? Laughing Laughing (tomase by tam dali pravem asi i, ale nastesti je uz dlouho pryc, posledni koncert odehral nekdy v cervenci...)
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Sat 13.12.2008 12:06    Post subject: Reply with quote

podle me tyhle veci nejsou vubec nebezpecny. na podobnych strankach jsem treba jednou nasla holku tady od nas (fotka v podprsence z libimseti), ktera byla na koncerte tak dvakrat. vzdyt to casto ani nejsou fotky z nejakych akci ale vylozene vytahany z nejakych profilu, kde asi nekdo zatrhl do klicovych slov "punk". nenasla jsem tam ani zadnyho mne znamyho antifaka nebo treba squattera...ale nedosla jsem pravda moc daleko:)
Back to top
View user's profile Send private message  
mmargaret
tralalalalala


Joined: 15 Aug 2008
Posts: 1345

PostPosted: Sat 13.12.2008 19:45    Post subject: Reply with quote

přesně tak, kdyby to měl být "řádně provedený" monitoring, muselo by tam být mnohem víc lidí, tohle je spíš k smíchu (ale co já vím, možná to teprv rozjíždějí Laughing )
Back to top
View user's profile Send private message  
Lolita
konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 8827

PostPosted: Tue 6.1.2009 20:50    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by Lolita on Fri 3.7.2009 13:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 8 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms