sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Co si myslíte o punku?
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 5.1.2007 19:59    Post subject: Co si myslíte o punku? Reply with quote

Pořád jen to nejlepší samozřejmě Laughing
Objevila jsem skvělou kapelu, jsou od nás a jmenujou se Dovolená Narkotika. Mám doma jejich album a Twisted Evil
http://dovolena-narkotika.com
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Fri 5.1.2007 22:45    Post subject: Reply with quote

Exi, dekuji za tema Wink
Muzes to album trosku popsat, prosim?
Back to top
View user's profile Send private message  
Zenoa
25.9.2002


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333
Location: ...in crazy town...

PostPosted: Sat 6.1.2007 12:12    Post subject: Reply with quote

Čekala jsem, kdo tohle téma znovuzaloží Twisted Evil
_________________
" ‘Cause what we are is victims of fun, come on, come on, the fun has just begun! "
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 6.1.2007 20:23    Post subject: Reply with quote

Anastacia Smilegirl wrote:

Muzes to album trosku popsat, prosim?

Ech, recenze psát neumím (a to chci někdy pracovat jako reportérka v hudebním ?asopise Sad ), ale pokusím se něco nenáro?ného sesmolit.

Hudba Arrow Klasický punk, žádné překvapivé a převratné hudební postupy, ale na to, že to jsou mladí kluci, kteří skoro nemají kde zkoušet tak hrajou na své nástroje dost dobře. Líbí se mi, že jim to tak odsejpá, žádné utahané místa nebo utahané balady. Sice něco pomalejšího tam chybí, není tam ani jedna pomalá písni?ka, ale nakonec co na tom Wink
Zpěv Arrow Slabší místo, zpěvák má sice sympatický hlas, ale chvílema nestíhá nebo mu nejde rozumět, ale dá se to přežít.
Texty Arrow Naopak nejsilnější stránka, místy mi evokuje Vypsanou fiXu, i když by se klidně mohli obejít bez prvoplánových vulgarit. V některých písních jsou ale krásný obraty, např v Euforii-"dovolená s nožem ve vlastní vaně, pěnou a třešňovou příchutí", "s pocitem ni?eho žít se mi zdá fajn" nebo v Sanatoriu-"směj se, jak morbidní je pocit zvracet svou krev přímo v kláštěře", "vezem se vozíkem, tunel je zátiší, jenže to bolí když jedem dál, psychické poruchy, práškové pohledy, hosté se hromadí (u sanatoria ráj)". Většina textů je ale typicky když to shrnu vlastními slovy o blbým světě, lidech na něm apod., ale rozhodně (až na těch pár vulgarit) se jim nedá co vytknout, mají něco do sebe!

Nejvíc se mi líbí písni?ky Bráchu má Joe, Euforie a Sanatorium, jsou k poslechu na těch stránkách a na ipunk.cz Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Sat 6.1.2007 20:27    Post subject: Reply with quote

Nerikala jsi, ze neumis psat recenze, ze ne? Protoze tohle bylo fakt dobry (dobre, i kdyz zanrove asi fakt ne recenze, ale dobre jsem si pocetla)

V jakem smyslu zpevak "nestiha", prosim? Nedotahne nektere toniny nebo jde o rychlost nebo co vlastne nezvlada? Wink

(jj, slibuju, ze si je urcite poslechnu, jen jsem ted nejak zasekla uplne v jinym konci hudebniho sveta)
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sun 7.1.2007 20:05    Post subject: Reply with quote

o punku si nemyslím samé dobré věci, ačkoliv jsem ho poslední rok moc nevyhledávala. Exi zkoušela jsem tu kapelku - super! *thumbs_up*
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Askari
Geronimo


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5862

PostPosted: Sun 7.1.2007 20:18    Post subject: Reply with quote

A CO si vlastne myslis o punku, Ji? Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Mon 8.1.2007 18:23    Post subject: Reply with quote

=vlastní názor, vlastní pohled na svět, spousta energie a často hodně dobrý nápady ohledně textů Wink
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Alunka
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9362

PostPosted: Mon 8.1.2007 18:39    Post subject: Reply with quote

Já bych ráda řekla, že mám punk ráda, ale když jsem slyšela některé české vysoce nekomerční kapely, které poslouchá muj hoch, tak jsem si řikala, co to je za pakarnu. Ty texty byly absolutně o ničem, jedna a ta samá melodie a zpěvák, kterej zpíval vysoce falešně a tu hudbu nestíhal zpěvem (myslím rychlostně). Bohůžel nevím název.

Jinak já jsem s punkáčema velice často. Líbí se mi ta jejich kultura, ale někdy si řikám, že co je moc to je moc. Nelíbí se mi to jejich nadávání na svět a samej chlast. Přiznávám se o punku vím houby. Alespon mi to tak příjde.

Zažila jsem jeden punkovej fesťák "pod parou", ale dojmy nedokážu moct popsat, protože jsem se snažila zapadnout do kolektivu s tuzemákem a levnou colou z Lidlu. (pamatuju si na exceletní párky s horčicí) pár milých lidí a pár chuligánu, který nám zvraceli na stan, na psa co mi pokousal ruku.

Šíleně se mi líbilo Totální nasazení. To jsem se vyřádila v kotli i když jsem párkrat dostala loktem do břicha. -> na ostatní kapely si vzopenu (zku* moje mpztojky s nazvem Track 1, Track 2) a zeptam se Adama na to, co se mi vubec za skupiny libí Laughing.

Takže muj příspěvek ted byl o ničem.

Mám spíš ráda klasiku jak Sex pistols, Ramones -> Ramones téměr miluju.
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Mon 8.1.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

Punk jsem začala poslouchat tak před pěti lety, dovedla mě k tomu kámoška. Netroufla bych si tvrdit, že tomu nějak rozumím. Mám pár oblíbených punkových kapel, písniček, které si ráda poslechnu, ale rozhodně punkem nežiju tak jako spousta mých kamarádů. Kámoši mají punkovou skupinu, ale myslím, že na sobě ještě potřebují zapracovat, spousta písniček je si podobných i ta melodie mi přijde často podobná. Embarassed

Alunka wrote:
Šíleně se mi líbilo Totální nasazení.

Totální nasazení bylo nej. Love A pak ještě Zona A. Škoda, že jsme se tam nikde nepotkali. Sad
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Tue 9.1.2007 7:28    Post subject: Reply with quote

Mne se ted zaryla do pameti Malomocnost prazdnoty, ale ti uz jsou pry rozpadli, takze zase nic.. (moznost, ze bych je videla nazivo:)
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Tue 9.1.2007 8:31    Post subject: Reply with quote

A v čem spočívá punk jako životní styl?
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Tue 9.1.2007 12:37    Post subject: Reply with quote

U nas vzdycky vsichni rikali, ze pravi punkaci jsou squateri, co maji svobodu, nehoni se za nicim, jen chlastaji a tak.. no.. Laughing
Vlastne ja ani poradne nevim, jak ma vypadat prototyp punkace, nikdy jsem se k nim neradila, takze me to nijak moc nezajimalo. Stacilo mi to, co vidim kolem sebe.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Tue 9.1.2007 13:34    Post subject: Reply with quote

A rozbíjí výlohy u McDonalda Laughing
Hodně zajímavá knížka, která o tom vypráví je Taky sem byla punk od Veroniky Hladilové, ale to mi celkově připadalo, že jenom smažili v parku. Teda nic proti, ale punk mě zajímá, mám ho ráda, jak hudbu tak styl a je mi trochu líto, že hodně pankáčů jenom chlastá a fetuje a všichni je teda berou jako smažky. Já bych chěla žít idealističtěji, jo, squat a boj proti globalizaci, brát si psy z útulku apod.-proč ne, to se mi líbí, ale bohužel k tomu hodně patří ty drogy...ale k čemu ne, že? Hipíci zas hulili a brali LSD, na techno akcích se bere extáze...
Ale co se mi na tom líbí nejvíc je boj proti náckům a rasismu a pankáčům a anarchistům fandím už jen proto, že na českých demonstracích jsou vždycky zvýhodňováni náckové, ptž spousta policajtů k nim patří taky Rolling Eyes A Antifu vůbec neberu jak hysterickou organizaci, všechno lepší než Národní fronta, Národní odpor a ty další hnusy Zvracik
No nic, trochu jsem odbočila, ale stejně jen blábolím Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Tue 9.1.2007 15:14    Post subject: Reply with quote

Děkuju za vysvětlení Smile Ty ideály jsou pěkný, ale spousta lidí má vůči pankáčům předsudky právě proto, že je maj spojený jen s tím chlastáním a drogama...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hudba All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms