sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Učňáky
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 22.11.2007 20:50    Post subject: Učňáky Reply with quote

je zajímavé, že o vysokých šolách je tu témat jako blázen, ale o učňácích vůbec. Zajímalo by mě totiž, jak to chodí ve škole u kadeřnic, švadlen, kuchařek..atd...
Jestli mají hodně práce a učení, nebo jestli mají hodně moc praxe..jestli se stává, že jim někdo odpadne, protože je prostě "na to levej"
kdo se tam tak učí a jak, jakdlouho mají třeba školu, jestli si u nich hlídají docházku..atd, jaké obory znáte a jaké to tam je, jestli se tam taky učí jazyky a jak těžký jsou závěrečný praxe nebo co to je za co ten výuční list dostanete.
taky jaké jsou tam poměry, atmofséra, atd atd..prostě co vás napadne o tématu učňáky:) (aby tu zas přibylo nějaké téma.)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 22.11.2007 20:59    Post subject: Reply with quote

tak ja ucnak mam taky. casto se mluvi o tom ze jsou lidi kteri berou s ucnakem x desitek tisic atd.. pravda to je, ale to jsou prave ti, kteri umi maknout. ja jsem leteckej mechanik, a je pravda ze s ucnakem s maturitou si po par letech vydelaj ti lidi fakt hodne dobry penize a jeste procestujou svet. vim ze kdyz jsem chodil na praxi a mel znamyho inzenyra u CSA tak rikal, ze ti kluci si vydelaj 3x vic nez on a to byl Ing a za deset tam taky nedelal. to jsou fakt prace kde umej ocenit kdyz nekdo umi a v podstate na dosazeny vzdelani kaslou. ja uprimne rikam ze na to nemam, protoze jsem levej jako savle, a kdyz jsem chodil na praxi a videl jak ty lidi makaj - a ne ze by jeli jak sici stroj - ale jak je to bavi, jak jsou presni a jak umej maknout tak vim ze bych na to nikdy nemel. takze jedna vec je mit ucnak a druha vec je umet se uplatnit a to neco stoji. pak jsou ti ruzni brusici atd kteri fakt bez problemu vydelavaj 40k cistyho mesicne za osmihodinovy smeny.. jenomze to jsou lidi co fakt "umej" a to je zase jen o cloveku. ten mj obor ma ale dalsi specifika o kterejch nechci psat protoze by nikoho nezajmaly, ti lidi si musej delat atesty na kazdej novej typ letadla, mezinarodni zkousky atd.. a myslim ze po par letech toho maj v hlave tolik ze se nejaka vs muze jit bodnout, nehlede na zodpovednost.

asi vetsina lidi na ucnaku je ale takovejch, ze tam proste je jen proto ze na vic nema a o tom ze by byli zrucni a do ty prace neco dali se neda mluvit, takze jsou radi kdyz delaj za 13 cistyho nekde v kolbence.. vetsina se na to vykasle a jde ridit kamion nebo nejaky takovy prace.

a kolik je tam uceni.. jak v cem, matiky a cestiny moc ne, nektery odborny predmety jsou dopodrobna.. osobne jsem se za celej ucnak nemusel snad ani jednou ucit Smile ale z praktickejch zaverecek jsem mel bobky..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Thu 22.11.2007 21:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:02    Post subject: Reply with quote

jenom bych chtěla takovou poznámku...nechci aby se to tu zvrhlo do debaty o tom, kdo si víc vydělá.
prosím.
čistě o škole, jak to jde, jak jde život, atd. co vaši známí, co se učili a tak..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

no ja jsem reagoval shrew na to jestli nekdo odpadne protoze je levej.. neodpadne skoro nikdo, ale projevi se to v naslednym zamestnani, kde pokud je levej asi nema sanci. a je to poznat i na pristupu tech lidi, ti levi to berou jinak nez ti ktery to zajma.

a co znami kteri se ucili.. vetsina lidi jsou trosky. nadruhou stranu ja tech skol muzu srovnavat vic a zrovna na tom ucnaku ten pristup ucitelu byl docela prisnej:)

a jo vlastne odpadlo par lidi.. treba ze proste nechodili do skoly nebo tak Laughing fakt to byla asi nejvetsi chyba myho zivota ze jsem chtel spravovat letadla Cool
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Thu 22.11.2007 21:10; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35466

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:08    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 12.2.2008 20:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:26    Post subject: Reply with quote

nějak nechápu jak se může někdo učit prodávat květiny Myslik Laughing

nebyla aranžérka? nebo tak něco.. Smile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:28    Post subject: Reply with quote

ja treba nechapu jak se nekdo muze ucit prodavackou, kdyz na prodavace vezmou uplne kazdyho, jen ho kratce zaucej. sevirku mozna.. i kdyz to je taky odbornost jak stehno.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:36    Post subject: Reply with quote

shrew neočekávej, že se to tu nezvrhne..

znám a znala jsem holky co dělaly učnák, chodili se mnou na brigádku do delvity Laughing a nebo učenky, ty co se učili na prodavačku.. no je fakt, že na prodavačku se člověk učit nemusí, aspon teda já ..ale ony, než to něco pochopí, než to něco udělá, tak si to radši udělám sama..ale to byly ty slečny co se učili na prodavačku, třeba kadeřnice mi přišly víc na urovni..znám holku co má jen základku a její IQ je celkem v průměru.. je to prostě kus od kusu..Přítel má učňák a nikdy nic neříkal o tom, že by tam bylo učení nebo moc práce, je teda truhlář..vždycky jen vypráví, jaká byla na praxi prdča, jinak měl stejný předměty jako já na průmce..možná že to maj lepší se odreagujou od školy trošku.. Prostě pro mě jsou to rovnocenný lidi.. když nkdo nedodělá učňák, tak je to většinou ze stejných důvodů jako když neudělá střední školu..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 22.11.2007 21:43    Post subject: Reply with quote

jo je to kus od kusu, ucnak od ucnaku a obor od oboru. urcite nejde srovnat leteckej mechanik x prodavac nebo hodinar x zahradnik. tyhle obory typu servirka, prodavac atd jsou urceny vazne pro lidi kteri jsou trosku pomalejsi, aspon v uceni, tady na tech technickejch je informaci myslim dost a je to celkem narocny, i kdyz ta prakticka cast je urcite tezsi nez ta teoreticka ve tride. a stejne tak lidi jsou tam strasne rozdilny, proto nemam rad kdyz se pausalizuje,at nadsazuje nebo podhodnocuje, je to taky kus od kusu. v prvaku to byl samej ztroskotanec, ve druhaku uz probehla takova selekce, a do tretaku se dostali uz jakztakz normalni lidi a bylo to celkem fajn. myslim ze ale pojem ucnak obecne je silene sirokej pojem.a nejlepsi lidi byli ti, ktery ten obor fakt bavil.treba jako ja, ale ja byl dobrej jen v teorii no Cool tretak mel atmosferu dobrou.. Smile no a praxe ta měla někde kouzlo na který nikdy nezapomenu, válet se a opalovat za krásnýho počasí po Migu 21 se holt každýmu nepovede Smile

no a stykam se z ucnaku jen s jednim ( kterej zustal u vyucniho listu ), pak s par klukama ktery tam byli taky ale pokracovali maturitou a nebo jeste postoupili na vs.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 22.11.2007 22:10    Post subject: Re: Učňáky Reply with quote

Shrew wrote:
je zajímavé, že o vysokých šolách je tu témat jako blázen, ale o učňácích vůbec. Zajímalo by mě totiž, jak to chodí ve škole u kadeřnic, švadlen, kuchařek..atd...
Jestli mají hodně práce a učení, nebo jestli mají hodně moc praxe..jestli se stává, že jim někdo odpadne, protože je prostě "na to levej"
kdo se tam tak učí a jak, jakdlouho mají třeba školu, jestli si u nich hlídají docházku..atd, jaké obory znáte a jaké to tam je, jestli se tam taky učí jazyky a jak těžký jsou závěrečný praxe nebo co to je za co ten výuční list dostanete.
taky jaké jsou tam poměry, atmofséra, atd atd..prostě co vás napadne o tématu učňáky:) (aby tu zas přibylo nějaké téma.)

Co vím tak bejvá týden praxe týden školy.
Neznám žádnýho člověka, který by z učňáku vypadl ptž by byl levej. Manuálně nezručný člověk asi na učňák nepůjde : )))
Docházku nevím, ale na naší SŠ ji nehlídali ani nám maturantům (i když my jsme měli božího třídního Love Twisted Evil ), ale co znám lidi z učňáků tak většina z nich byli záškoláci jak prase...ale udělali to, takže absence se asi neřeší tak jak na jiných školách.
Jazyky se mi zdá, že akorát jeden.
Jinak závěrečný zkoušky asi nejsou úplná pohodka, moji kamarádi a kamarádky se celkem báli. Jinak skládají se z praxe a teorie, na praxi je ale větší důraz.
Atmosféra asi normální jako u normálních mladých lidí. Akorát se tolik nestresujou písemkama a radši jsou někam zakalit Laughing
Jinak moje kámoška je vyučená fotografka ve Vizovicích (letos dodělala nástavbu) a říkala, že tam byli strašně zajímaví lidi, osobnosti. Ale školní řád a docházku měli vlastně dost přísnou...tak asi jak kde: ) Jinak mám známý holky-prodavačky, kadeřnice a z kluků vyučené kuchaře, já si vždycky vybírala chlapy, co uměli vařit Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35466

PostPosted: Fri 23.11.2007 8:45    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 12.2.2008 20:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35466

PostPosted: Fri 23.11.2007 8:46    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Tue 12.2.2008 20:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29862

PostPosted: Fri 23.11.2007 9:32    Post subject: Reply with quote

Kdybych nebyla na VŠ, tak bych se chtěla vyučit na cukrářku Mr. Green To by mě fakt bavilo, kdybych měla nějakou svoji cukrárnu a vyráběla bych si krásný dorty Smile
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30656

PostPosted: Fri 23.11.2007 9:37    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Fri 23.11.2007 9:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 23.11.2007 9:37    Post subject: Reply with quote

jojo, já bych chtěla být švadlenou:) nebo kuchařkou, umět dobře vařit:)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms