sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Výživa v kostce
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28821

PostPosted: Mon 24.8.2009 21:44    Post subject: Reply with quote

Jivo, co treba tech 160g syra k obedu? To mas hned nejakych minimalne 450 kcal a kdyby sis pritom dala ryzi treba s kurecim, tak te to vyjde na min a poradne se z toho najis. I kdyz ja nevim, treba je to takhle v poradku. Jen by mi to neprislo jako poradny obed, pritom energeticky je to vydatne dost.
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
Neahoo
kytky 6, meta: 9450
kytky 6, meta: 9450


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9412

PostPosted: Tue 25.8.2009 6:18    Post subject: Reply with quote

*jiva* wrote:

Snídaně: 2 lžíce ovesné kaše (vločky + půl mlíka půl vody, skořice), 1 bílá activia s otrubama, 4 sušené meruňky - TOHLE JE SUPER SNÍDANĚ, NA TÉ BYCH NEMĚNILA NIC
Svačina: 5 švestek,3 mrkve, 450 cottage - TAKY SUPER, JEN MOŽNÁ TOHO COTTAGE JE MOC - KELÍMEK MÁ ASI 250G, TAK SI DEJ SPÍŠ JEN TEN (I KDYŽ MÁŠ MOC VELKÝ PŘÍJEM KVALITNÍCH BÍLKOVIN, TAK MŮŽEŠ PŘIBÍRAT NEBO NEHUBNOUT)
Oběd: 80g eidamu 30%, 1 velké rajče, 80g sýru jadel 45% - JAKO OBĚD NAPROSTO K NIČEMU, MOC TUČNÝ SÝR (I EIDAM BY BYL LEPŠÍ 20%, ALE KDYŽ TOHO NENÍ MOC A KAŽDÝ DEN, TAK NEVADÍ). JÍŠ MASO? NEBO HO ÚPLNĚ VYNECHÁVÁŠ? A I KDYBYCH BRALA SÝR JAKO NÁHRADU MASA, TAK KOMPLETNĚ CHYBÍ PŘÍLOHA, COŽ JE ŠPATNĚ. SOUHLASÍM S VILLETE - KDYBY SIS DALA KUS KUŘECÍHO S PŘÍLOHOU, UDĚLÁŠ MNOHEM LÍP CO SE TÝČE ŽIVIN I KALORIÍ
Svačina: 1 rajče, sklenice polévky se zeleninou, těstovinami a dvěma knedlíčky - TO JE TAKY FAJN, SICE CHYBÍ BÍLKOVINA, ALE TO ZAS TAK NEVADÍ
Večeře: 200ml podmáslí, 200g vařených žampionů se lněným semínkem - SUPER
CELKEM 1400kcal[/size]


Ten ukázkový jídelníček není špatný, je to zkrátka pro lidi, kteří nechtějí vynechávat všechny potraviny, ale přitom chtějí hubnout - normálně by se při redukci máslo zařazovat nemělo (spíš kvalitní margarín) a ten oběd je taky co se týče živin dost k ničemu, ale tak občas neuškodí nic.

Snažila jsem se zhodnotit i ten tvůj jídelníček - koment máš v quotovaným příspěvku Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Tue 25.8.2009 6:23    Post subject: Reply with quote

jivo, ja sice nejsem zadny odbornik, vychazim ciste ze svych vlastnich zkusenosti:) a poradila bych ti jist vic zeleniny a zeleninovych salatu, nebo aspon na me to zabiralo, i kdyz nevim presne, jaky je rozdil v kaloriich:)
treba ten tvuj obed 80g eidamu 30%, 1 velké rajče, 80g sýru jadel 45% tak jak uz psala villete, tak mne to taky prijde moc syru, ja bych si udelala zeleninovy salat, nebo treba ryzi se zeleninou a sojovym masem (ja nejim maso, tak si delam se sojovym) - pri cemz zeleniny maximum.. nebo treba rybu delanou na zelenine s velkou zeleninovou oblohou a zel.salatem a brambor jen trosku na chut.. ja jsem proste hubla tim, ze jsem si rekla, ze min. 50% obeda bude vzdycky zelenina. a

s veceri to same - ja bych si misto zampionu a podmasli udelala zase salat, a nebo treba knackebroty s lucinou, nebo knackebroty s eidamem roztopene a k tomu zase nakrajet kotel zeleniny.. nebo treba "zeleninove fondue" - tak jsem naucila jist pritele zeleninu vecer k filmum misto nezdravych veci:)) nakraji se zelenina, co nejvic druhu - mrkve, redkvicky, okurky, papriky na takove obdelnicky a klidne i brokolice, kvetak se nalame, a udela se do misek co nejvic dresingu - bily jogurt smichany s cesnekem, bily jogurt smichany s korenim, tvaroh smichany s pazitkou, tvaroh smichany s cibuli atd. jde toho dost vymyslet podle aktualniho stavu lednicky:) a kdyz se to hezky nachysta a naaranzuje, tak to vypada dobre.

i kdyz nevim, jestli jsem ti nejak poradila, ja jsem milovnik zeleniny, takze me nevadi cpat ji do sebe furt:) ale v zakladu bych ti poradila zamerit se na zeleninu a nizkotucne mlecne vyrobky nez na syry a polevky s knedlickama:)
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 25.8.2009 19:39    Post subject: Reply with quote

děkuju za komentáře a tracy za tip na fondue!, btw ten cottage je překlep, můj kelímek má 150g a ten jsem snědla Wink
jde o to, že si nemůžu dovolit moc vyvařovat a sýr se zeleninou mě zasytí dost (jak psala někde spanish - má jako hlavní jídlo dne talíř caprese, což chápu), jinak maso samozřejmě jím, ale z finančních i časových důvodů jen tak obden a v ty zbylé dny nahrazuju sýrem. soju jím taky, ale přece jen se připravuje dýl než trvá rozkrájení sýra. dneska jsem zkusila jíst úplně jinak než jsem zvyklá, tak to asi vypadá líp, akorát jsem tam nenacpala nic celozrnnýho nebo tak. je to teda pracovní den, takže je to trochu roztahaný, mám takový dny dlouhý:
předsnídaně (4:45 ráno) - černý čaj a deci mléka
snídaně - 3 lžíce květáku s vejcem, mrkev
oběd - 2 lžíce květáku s vejcem, 50g eidamu 30%, mrkev
svačina - 150g tvarohu, malý čaj + trošku mléka
večeře1 - 150ml podmáslí, 1/2 ledového salátu a 45g oliv namáčené do ricotty (té padla tak lžíce)
večeře 2 - 1 vařená fileta pangase, 45g oliv, 2 mrkve.


kdybych k té snídani přidala celozrnnou placku z tvarohu (třeba - tu mám ráda - nebo prostě cereálie) a prohodila oběd s večeřemi, tak by to mohlo být ok?
jo ještě - že jsem dneska jedla samé mrkve - mám to tak, že jeden den pořád toužím po rajčatech a jeden den zase po mrkvi, ale ve výsledku je ten výběr pestrý.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Wed 26.8.2009 9:04    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Thu 27.8.2009 18:50    Post subject: Reply with quote

ten syr hodne zasyti a ja mam sedavou brigadu, uplne to staci. tenhle den bylo min casu, jindy jim samozrejme vic, dneska jsem treba mela s sebou dusene veprove.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 28.8.2009 23:21    Post subject: Reply with quote

Osobně se mi zdá, že je tam moc mléka a mléčných věcí a úplně tam chybí komplexní sacharidy.
A myslím si, že zhubnout ti nejde právě kvůli tomu, že ten jídelníček by mohl dělat reklamu na mléčný bar Smile

ad máslo -> Máslo nevadí, dokonce je naopak lepší než margarín, ale samozřejmě nejíst na kila, ale jen malinko a občas.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 29.8.2009 8:53    Post subject: Reply with quote

mo, právě že komplexní sacharidy jsem jedla spoustu let a vždycky, když jsem je vynechala, tak jsem zhubla Smile hlavně se tak cítím líp. i tys někde psala, že nemáš ráda pečivo, ne? nemyslím si, že by to byla úplně nezbytná součást stravy. vločky a otruby a natural rýži jím, ale ne každý den. třeba dneska jsem měla chuť, tak jsem posnídala natural rýži s ovocem - asi je tu zas problém z posuzování z jednoho jídelníčku.
podle toho, co jsem vysledovala, by měl být problém spíš v tom, že jím moc velké porce, což nevím jak změnit Confused
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 29.8.2009 18:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 29.8.2009 18:18    Post subject: Reply with quote

no, já psala, že jsem zkusila jíst jinak než jsem zvyklá - jsem zvyklá jíst víc. když jsem byla doma, byla jsem zvyklá každý den na ovesnou kaši (neslazenou), tak já si jí začnu dělat i v práci..ale jinak - já mám prostě pořád hroznou chuť na tvaroh a bílý jogurty Embarassed mohla bych se po tom utlouct. co mám jíst místo toho? měla jsem pocit, že je to docela zdravý a že tím nic špatnýho nedělám Confused
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sat 29.8.2009 18:20    Post subject: Reply with quote

pro lidi, kterým to nedělá zažívací potíže, tak je to relativně zdravý, ale ne se živit jen tím (nebo hlavně tím). Dej si jeden mléčný výrobek denně, ale je zytečný se tím cpát furt. Obzvlášť když chceš hubnout.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 29.8.2009 18:33    Post subject: Reply with quote

a místo toho můžu jíst třeba tu rýži, maso/soju..?
a co ovoce, toho bych asi moc neměla, že? (snažím se ho jíst jenom po cvičení a k snídani někdy, ale jsem přeci jen amatér v tomhle, tak nevím)
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29908

PostPosted: Sat 29.8.2009 18:37    Post subject: Reply with quote

ty bláho, tak jestli tohle jsou velký porce, já jsem otesánek Shocked Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Mon 14.9.2009 18:36    Post subject: Reply with quote

ok opět otázka pro opravdové odborníky: Nocturmas někde psal, že když mám na něco chuť, tak mému tělu logicky něco chybí. Co chybí mému tělu, když mám už asi týden chuť na mák rozvařený v mléce?
Opiáty? Laughing
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37747
Location: Praha

PostPosted: Mon 14.9.2009 18:45    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 6 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms