sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
The best of žrádlo
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26552

PostPosted: Mon 13.1.2014 17:37    Post subject: Reply with quote

Tak to abychom si udelaly nejakou soukromou hostinu Mr. Green
Ja si do jogurtu pridavam ovoce (banan nebo nastrouhany jabko) nebo orisky s nejakym sladicim sirupem Smile Ale vetsinou ty bebecka, tech se nejak nedokazu vzdat, i kdyz to neni uplne potravina, kterou bych chtela jist Cool Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
terka.23.k
kytky 4, meta: 4050
kytky 4, meta: 4050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 3853

PostPosted: Mon 13.1.2014 21:15    Post subject: Reply with quote

moje

pečivo kaiserka Love jinak cokoliv cerstve upeceneho
máslo/pomazánka Lucina, z pomazanek tunakova a budapestska
šunka/sýr apod sunka ruzne, orientuju se vetsinou dle mnozstvi masa, syr gouda, balkansky syr
ovoce nej banan, ananas, jablicko, mandarinka, ale jim vse
zelenina nej mrkev, redkev, salaty, repa
sladkost nejradsi mam doma delane, jinak nekupuju nic, asi jen coko- toblerone, ritter sport a lindt
nápoj - horký, studený, alko zeleny caj/espresso/voda z kohoutku, z alka zejmena vino, pivo mene casto, tvrde prilezitostne (bacardi, captain)
vegetariánské jídlo nevim
maso(+ryba, kuře) kureci, kruti, hovezi, tunak, pstruh
příloha hranolky, bramborova kase, dusena ryze
oříšky, sušené ovoce liskove, kesu, para, pekan
jogurty a jiné mléčné výrobky hollandia vsechny, jogurt z valasska cokoladovy a jahoda/vanilka, tvaroh rozmichany s mlekem, kefirove mleko vanilka/cokolada
koření kari, oregano, rozmaryn, chilli, pepr
omáčka chilli omacka
oblíbená národní kuchyně nemam
restaurace nemam, chudy student
_________________
hledám ticho co zastavím za chodu
za chodu ticha hledám svobodu
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 22.1.2014 11:06    Post subject: Reply with quote

terinas, to je poprve, co vidim nekoho, komu chutna vsechna zelenina a jen rapikaty celer ne. ja ho uplne nenavidim, ale mam pocit, ze vsem chutna a ja jsem divna:) a celkove mame dost podobne chute!

pečivo - miluju Embarassed snazim se jist alespon kvalitni, zrnickove a tak, ale bilou krupavou bagetku si taky nekdy dam

máslo/pomazánka - kvalitni maslo (farmarske, casto kupuji v m&s), rada mam i pomazankove maslo, lucinu, gervais... taky jim burakove maslo - hlavne do ovesne kase s bananem

šunka/sýr apod - uzeniny moc nejim, ale kupujeme ty s vysokym obsahem masa, nejcasteji vocilkovu. syry naopak miluju, hlavne parmazan, fetu, kozi syry, eidam, cheddar, gouda, mozzarelu, ricottu, cottage... nemusim moc ty plisnove.

ovoce- chutna mi snad uplne vsechno, nejradeji mam maliny, ostruziny, mango, meloun, pomelo, grep, ananas

zelenina - krome rapikateho celeru vse, nejradeji mam okurky (z trhu, bio nebo ze zahradky, jinak to neni ono), rajcata (vonava a dobra, ted se nedaji moc sehnat, tak alespon cherry), ruzickova kapusta

sladkost- nejradeji mam sladke pecivo, hořké cokolady, zmrzlinu. ale na sladke jsem dost, takze mi chutna kde co:))

nápoj - nejradeji mam cistou neperlivou vodu, zridka si dam nejakou ochucenou. domaci limonady, caj (rooibos, zeleny). z alkoholu zboznuju kingswood, piju klasicky vino, svarak, sem tam si dam i pivo. a mam moc rada metaxu suntonic a aperol spritz

vegetariánské jídlo- maso jim, ale moc ho nemusim, takze vegetarianske jidlo asi cokoliv:)

maso- ryby, morske plody (krevety!), kureci, kruti. zridka i hovezi (steaky ne a taky ne takove to hovezi v omackach apod, ale tatarak Love ), veprove taky skoro nejim.

příloha- brambory na x zpusobu, kuskus, testoviny, ryze. mam moc rada i domaci houskovy knedlik, takovy ten s kusy housek, ktery nejlepe umi nasi a babicka. v restauraci si knedlik dam vyjimecne, kdyz vim, ze je poradny:)

oříšky, sušené ovoce - kesu, mandle, pekany, vlaske, liskove, pistacie. orisky mam moc rada.

jogurty a jiné mléčné výrobky- jim v drtive vetsine bile, ovocne malokdy a kdyz, tak nejaky poradny kvalitni. florian s musli nahore je muj oblibeny, bilej klasik, hollandie, bile bio

omáčka: rajska, tu zboznuju. segedin. obcas i jine, ale jim je vyjimecne, nejak me to nelaka
nepatri to k omackam, ale neni na to tady kolonka - zboznuju horcici, kecup a sweet chili omacku

polívka: tomatova, cockova, dynova, hrachova, kvetakova, cizrnova, brokolicova...mam hodne rada asi vsechny kremove polevky. vyvary moc ne.

koření- skorice, vanilka, bazalka, tymian, mata, petrzelka... nemam moc rada koriandr.

kuchyne - nemam asi zadnou oblibenou, od kazde mi chutna neco
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.


Last edited by Koogi on Mon 27.1.2014 22:01; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37698
Location: Praha

PostPosted: Wed 22.1.2014 11:28    Post subject: Reply with quote

koogi, ja jsem lina to cele vypisovat, ale napsala bych to hodne podobne jako ty! ale uz jsem na ty podobnosti parkrat narazila, takze ted me to uz tolik neprekvapilo Smile jen s omackama to mam jinak (vyslovene rada mam asi jen svickovou, jinak ne) a mam rada rapikaty celer. a v alkoholu jsem trochu jinak naladena (pivo nepiju nikdy a kdyz uz dojde na tvrdy, tak mam rada gin nebo nejaky opravdu dobry rum. a mam rada long drinky, hlavne high society). jo a do masa bych urcite dopsala tatarak, protoze ho zboznuju i kdyz jinak maso moc rada nemam Smile a taky mam oblibenou kuchyni - thajskou a diky sushi japonskou Razz
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Wed 22.1.2014 11:49    Post subject: Reply with quote

spanish, na tatarak jsem zapomnela, jak jsem mohla! mnam:)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11163
Location: všude a nikde

PostPosted: Wed 22.1.2014 15:50    Post subject: Reply with quote

tak můj update

pečivo čerstvý chleba, dobrý! bílý rohlík (ale takový aby pohledal), croissant plněný šunkou a sýrem, dalamánek, cibulová bageta z Globusu
máslo/pomazánka klasické máslo, slané máslo, pomazánku mám ráda tvarohovou (tvaroh s máslem, trošku mleté papriky a mletého kmínu), rybičkovou, česnekovou (ale nesmím moc jinak je mi blbě), třenou nivu, z kupovaných mám ráda skoro všechny Lučiny, ořechové Rondele, pomazánkové máslo...
šunka/sýr apod jakoukoliv šunku, která má hodně masa, uherák, poličan, dobrý párek, nebo klobása, sýry mám ráda hodně nejvíc hermelín, hermadur! Love, nivu, syrečky, uzený...
ovoce poslední dobou jím hodně, jablko, hruška, hrozno, jahody, meruňky, banán, kaki, broskev, nektarinka, pomeranč, grep, mandarinka...
zelenina dobrý rajče, paprika, salátová okurka, mrkev, lilek, cuketa, saláty
sladkost na čoko a sušenky furt moc nejsem, ale od té doby co jsem v tom mám na sladké chuť - puding, pečené koláče s ovocem a drobenkou, štrúdl
nápoj - horký, studený, alko horký - ovocné čaje bez ibišku, studený - minerálky i ochucené, džusy ředěné vodou, obyč voda s citronem, coca cola light, alko - teď nic, jinak víno bílé i červené, pivo jsem měla dřív ráda černé to už nepiju, spíš řezané, z tvrdého gin (plus tonic to miluju Love ), campari s džusem, becherovka
vegetariánské jídlo třeba pečené nebo grilovaná zelenina
maso(+ryba, kuře) kuřecí, vepřové, hovězí, tatarák!, losos, absolutně nejím a nesnáším zvěřinu a králíka bych taky nesnědla evokuje mi kočku a prostě ne
příloha když se hodí tak čerstvý chleba klidně, nebo jen salát, jinak mám ráda opečené brambory, pečené brambory, bramborovou kaši, hranolky i krokety jednou za čas mňam Embarassed , rýže, těstoviny, nemusím knedlíky
oříšky, sušené ovoce kešu, mandle, sušené brusinky
jogurty a jiné mléčné výrobky obyč bílý jogurt, pak jeden druh co si kupujeme v Německu, ale u nás ho nemají, je to takový kefírovosmetanový s ovocem a je výborný! pak mám ráda zakysanou smetanu
koření sůl, čerstvě mletý pepř, kari, bylinky
omáčka svíčková ale jen od maminky, koprová s vajíčkem, segedín, rajská, pepřová, hořčicová, na paprice, sýrová a smetanová na těstoviny
oblíbená národní kuchyně nemusím tradiční německou to jsou imho takové šlichty, mám ráda třeba z rakouské tafelspitz, vídeňský řízek a roštěnou a sachr, hodně mám ráda i klasickou českou a italskou taky na pizzu nejsem, ale těstoviny miluju
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Fri 24.1.2014 11:46    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Fri 24.1.2014 15:13    Post subject: Reply with quote

pečivo slunečnicovej chleba
máslo/pomazánka vajíčková, z jakékoli ryby (makrela, matjesy, tuňák...), celerová
šunka/sýr šunka od kosti, cheddar, parmazán, gouda, mozzarela, feta
ovoce švestky, meloun, jahody, maliny, pomeranč
zelenina avokádo, rukola, polníček, rajčata
sladkost hořká čokoláda
nápoj - horký, studený, alko zelený čaj, mátová limonáda, okurková limonáda, sekt
maso(+ryba, kuře) pštrosí, kančí, jehněčí, králičí, hovězí
příloha brambory, grilovaná zelenina
oříšky, sušené ovoce macadamy, brusinky, švestky
jogurty a jiné mléčné výrobky podmáslí
koření bylinky
omáčka šípková, svíčková
oblíbená národní kuchyně řecká, česká, maďarská

Snažila jsem se vybrat fakt to NEJ. Ale bylo to těžký, mám ráda skoro všechno.
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Fri 24.1.2014 16:11    Post subject: Reply with quote

Seventh, to jsi me prekvapila s tema oriskama. Ja je jim hodne casto k svacine (vetsinou dopoledne). Mam strasne rada smes kesu se stavnatyma velkyma rozinkama (nesnasim rozinky v buchtach, ale takhle syrove ty velke stavnate, mnam), konretne jednu smes z M&S. Je to takovy vetsi balicek, mam ho tak max na tri dny na zobani v praci Embarassed Celkove v M&S maji hodne skvelych oriskovych smesi. Ale nepovazuju to za praseni, teda pokud se bavime o neprazenych a nesolenych oriskach. To susene ovoce z Mixitu je skvele, ale obecne neprislazovane maji docela dost vsude.

A pripomnela jsi mi, ze mam taky rada Frisco, ja naopak to posledni hrozny&lotus.

Jo a ja tohle zrovna ctu rada, bavime si cist, jaky ma kdo chute:)
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18384

PostPosted: Fri 24.1.2014 17:01    Post subject: Reply with quote

koogi, tu s brusinkama, ze jo? Mr. Green meli tam ted na to 20% slevu, kdybych mela prachy, tak nakoupim nekolik balicku do zasoby. taky mi to dyl nez tri dny nevydrzi. Embarassed
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
cloo
kytky 5, meta: 5850
kytky 5, meta: 5850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5784

PostPosted: Sat 25.1.2014 12:48    Post subject: Reply with quote

pečivo - cibulova bageta z Globusu, bily rohlik (pecivo bych chtela omezit, u snidane se mi ho uz podarilo vymenit za musli, ale vecere si delam studene a tam nevim za co ho vymenit.
máslo/pomazánka - gervais, lucina apod
šunka/sýr apod - 90% sunky z Lidlu a jinak jsem syrova, syr jim denne a asi uplne vsechny. Nejradeji mam kozi a moc rada mam parenicu a tvaruzky, cottage
ovoce - nemam rada kysele ovoce - rybiz, angrest, pomerance. v lete mam nejradeji maliny, jahody (jen cerstve utrzene na zahradce), tresne, meloun, blumy, boruvky. v zime - mandarinky,pomelo a ananas, zelene jabka
zelenina - salaty, redkvicky, papriku, salatovou okurku, cuketu. nejim rajcata - jen syrova - omacky, polevky mam rada naopak moc a pak nemusim petrzel a celer. jo a varenou mrkev.
sladkost - zele, cokoladky, oplatky, pernik
nápoj - horký, studený, alko - kohoutkova voda, zelene caje nebo i ovocne necervene
maso - ryby - nejvic mi chutna morsky vlk, veprova panenka, steaky, kruti maso. diky kantyne v praci mam averzi na kureci
příloha - testoviny, bramborova kase, ryze basmati, bulgur
oříšky, sušené ovoce - keshu, nejuzasnejsi jsem si koupila na katarskem letisti, v zivote jsem tak lahodne a cerstve orisky nejedla.
jogurty a jiné mléčné výrobky - jogurty jen ovocne, bily nepozru
koření - nejvic ted pouzivam rimsky kmin, barevny pepr a medvedi cesnek. k prvnim dvema bych mohla cichat porad
omáčka - rajska, houbova, svickova
oblíbená národní kuchyně - od vseho neco - italska, recka, japonska, vietnamska, indonezska
_________________
* G O O D * V I B E S * O N L Y *
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26456

PostPosted: Mon 27.1.2014 10:39    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Siddalae
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 7971

PostPosted: Mon 27.1.2014 11:28    Post subject: Reply with quote

pečivo - foccacia s olivami. jinak pečivo skoro vůbec nejím. Když už tak obyč chleba
máslo/pomazánka -máslo, lučina
šunka/sýr apod - nejraději sýr balkánského typu, šunku salámy moc ne, zdá se mi to chuťově hrozně přesolené
ovoce-kiwi, třešně, jahody, maliny
zelenina-mladá mrkev, červená paprika, zelený salát, rukola
sladkost - čokoládu s celými ořechy nebo mandlemi, a sladké krémy, vanilková zmrzlina
nápoj - horký, studený, alko - nejraději kohoutkovou vodu, kafe, a šumivé víno
maso(+ryba, kuře) - panenka, hovězí, ryby ne, to prostě nemůžu
příloha - kuskus a speciálně brambory v papiňáku
koření - mám slabost pro kari, a kmín
omáčka - maminčina hříbková
_________________
neměli na guláš přesto byli nejbohatší na zemi protože neznali závist jež blahobyt promění v mindráky
Back to top
View user's profile Send private message  
Koogi
can't ask why about love
kytky 8, meta: 25650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24680

PostPosted: Mon 27.1.2014 14:14    Post subject: Reply with quote

Seventh, to jo, nesmi se toho snist moc Smile

Lenulo, s brusinkama jsem taky parkrat mela, alea uplne nejradsi mam tu smes kesu s jumbo rozinkama Love zkousela jsem uz hodne orisku a hodne casto nejsou moc dobre, tyhle jejich jsou dokonale.
_________________
Look in the mirror and ask your soul if you're alright. Put out the glitter that your soul hides behind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18384

PostPosted: Mon 27.1.2014 14:34    Post subject: Reply with quote

ja mam hrozne rada ty jejich nasucho pecene lehce solene orisky... nerozezere to celou pusu jako jine solene... a nejsou tam arasidy ani vlasaky, ktery moc nemusim. Smile
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Page 10 of 12

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms