sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Odvrácené následky VŠ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 20.11.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 9:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30622

PostPosted: Tue 20.11.2007 20:23    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Tue 20.11.2007 20:30    Post subject: Reply with quote

Mně to třeba přijde úplně nepochopitelný, že stačí odevzdat jakoukoli práci Shocked Vždyť to pak tu školu může vystudovat i úplný debil, co se našprtá na zkoušky a nějak proleze.
Don't get me wrong, nejsem zrovna příznivce seminárek a u většiny z nich pochybuju o nějakém přínosu... ale tohle je fakt hrozný.

Jinak mám pocit, že na naší fakultě se diplomky za celou novodobou historii skladují.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 20.11.2007 20:31    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 9:14; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9738

PostPosted: Tue 20.11.2007 21:09    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
copak jsme jediná fakulta, kde se ke člověku chovají takhle? myslela jsem, že je to normální na většině vš, takovýhle chování... :myslim:

Já se s tím že by učitelé na výuku kašlali prakticky nesetkal, a neschopný zorganizovat si práci jsem byl už na střední, takže myslím že tohle na fakultě dosti závisí.
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Tue 20.11.2007 21:32    Post subject: Reply with quote

ježiš kolikrát se modlim, aby ty naše výtvory nečetli..díky VŠ jsem se o sobě dozvěděla mnoho nového, například, že nejsem uplně blbá Razz za druhé, že člověj je schopen naučit se a pochopit cokoliv(ano i já), že člověk vydrží fakt hodně.. a že nakonec jsem si ten život zas tak moc nezkurvila Laughing
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 20.11.2007 21:46    Post subject: Reply with quote

tak ono hodně záleží na profesorech..nejen na fakultě, ale možná i na katedře..to se asi tak paušalizovat nemá..jen vím, že až udělám diplomku, požádám vedoucí katedry o její odkoupení do osobního vlastnictví, pokud to půjde. Já sema jsem se účastnila vyhazování starých diplomek do popelnice. (byly to nějaké loutky..) na druhou stranu je fakt, že tohle se neděje u nás všude.spíš to bude problém konkrétních lidí a toho, že ti dobří už tu nejsou.

ale já tu nechci řešit svojí situaci na škole..já myslela doopravdy, že tyhle problémy řeší kde kdo, že je to takový typický povzdech vysokoškoláků... Embarassed Laughing

vždyť jsem psali i petici, měli jsme sezení s vedoucí katedry, a nevedlo to nikam. Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Wed 21.11.2007 0:24    Post subject: Reply with quote

já Shrew chápu, když se člověk snaží, a nemá žádnou zpětnou vazbu, vidí že to prakticky k ničemu není, postupně asi začne ztrácet motivaci.

Já jsem se s tím naštěstí nesetkala, na škole jsem spokojená, a z organizačního hlediska mi tam nic moc nevadí, i když to taky není ideální. Ale tohle je hodně i o přístupu toho studenta, já rozhodně nejsem žádný flákač, kterému je všechno někde, ale to jak se někteří spolužáci rozčilují a nadávají i kvůli prkotin, které nejsou do puntíku podle jejich ideálních představ, mě fakt baví. Zrovna dneska jsme psali písemku, a ještě než jsme se vůbec dostali do učebny, jeden kluk stihl na chodbě zdrbnout profesora, skripta, podmínky, školu... Rolling Eyes jasně, řekli nám sice, že stačí 50%, a nakonec to bylo 60%, ale učil by se ten člověk víc, kdyby to věděl? Pochybuju...některým lidem prostě nikdy není nic dobré, potřebují si na všechno stěžovat...

...tím nechci říct, že tohle je případ Shrew, přítel studuje aj na MU a vím že ho právě takové věci, jako třeba nejasné podmínky ukončení předmětu a různé blbosti dost štvou...

jinak co mi škola vzala zatím nevím, dala mi toho za rok a půl docela dost, tak si počkám na konečnou bilanci Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Wed 21.11.2007 8:05    Post subject: Reply with quote

Já si neuvědomuju, že by mi vš něco vzala Smile Samozřejmě bylo tam pár věcí, které mě překvapily nebo zamrzely... Třeba v prváku jsem byla dost překvapená, jak málo, resp. vůbec se člověk musí učit. Z gymplu jsem byla zvyklá na každodenní dril a všichni mě děsili, že na vysoké to bude ještě horší Laughing Trochu jsem tím ztratila smysl pro rutinu.
A co mě taky štvalo, že i ti, kteří nechodili na semináře nebo i přes varování odevzdávali seminárky pozdě, stejně nebyli nijak potrestaní. Stačilo dodat náhradní plnění. Jenže pak mi to začalo být jedno: pro mě je stejně mnohem pohodlnější si na ten seminář normálně dojít, než se prudit s nahrazováním, seminárku stejně píšu nejlíp, jak to umím a včas, abych to měla z krku, takže co dělají ostatní mi může být někde.

Přijde mi zbytečné, nechat se prudit malichernostma, i z toho špatného si člověk může vzít něco pro sebe. Taky je potřeba si zamést před vlastním prahem, ne se vymlouvat na druhé nebo nepříznivé okolnosti Confused
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Wed 21.11.2007 8:42    Post subject: Reply with quote

TarTar wrote:
...VŠ je ztráta času, stejně jako práce...


OK, na vysokou jsem nechodil, takže nebudu chytračit, ale mám pocit, že kdo bere práci jako ztrátu času, musí mít před sebou asi hodně smutnej život... pokud tedy není miliardářem či rentiérem... I když já bych nevydržel nepracovat ani s miliardou v kapse...

A k tomu co psala Shrew: uvědom si, že ani v životě nepoběží všechno jako na drátkách. Je to smutný, ale většinou na ostatní lidi není spoleh. Proto je dobře na to být připravená a naučit se akčně měnit a přizpůsobovat svůj rozvrh.

Což ovšem neznamená dělat všechno na poslední chvíli, ale mít to naopak připravené dopředu Wink
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 21.11.2007 17:20    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
... I když já bych nevydržel nepracovat ani s miliardou v kapse...

a neni to treba tim, ze tvoje zamestnani je pro tebe i konickem? Smile ve svem okoli znam velmi malo lidi, co se do prace vylozene tesi(nebo kvuli tomu nejak vyrazne netrpi), ale vetsinou slysim, ze je to naprd, at uz kvuli praci samotne, anebo vztahum... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Wed 21.11.2007 17:34    Post subject: Reply with quote

No tak samozřejmě že jo... ale já bych prostě nesnes bejt neužitečnej a jen si užívat. Potřebuju, aby za mnou něco zůstávalo a když to baví lidi, tím líp Wink
Chápu, že každá práce nemůže bejt taková. Ale myslím si, že docela velká část lidí (i když bohužel ne všichni) by si docela dobře mohla najít práci, která by je bavila a skutečně naplňovala - jen kdyby překonali takovou tu vrozenou lenost a pohodlnost, která je drží v zajetejch kolejích. Mě tam držela devět let, vím o čem mluvím...
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 22.11.2007 14:00    Post subject: Reply with quote

dobře, vysvětlím, co jsem ekla o práci jako o ztrátě času.. každý z nás si jistě umí představit, že by každý den dobu ztrávenou práci dokázal prožít i jinak.. Nechtěla jsem tim rozhodně říct že by mě třeba práce nenapl%novala nebo tak..
Co se týče VŠ jako ztráty času.. mám vážně ten pocit..sice jsem byla na VŠ jenom 2 roky a kousek, a ted jsem třetím rokem na VOŠ.. myslím, že VŠ má smysl pro lidi, kteří se vážně chtějí věnovat práci na kterou se na VŠ připravují a bez titulu by jí dělat prostě nemohli..tím myslím, není možno být doktorem bež školy, právníkem, architektem..
I já kdybych se rozhodla tu VŠ dokončit, asi bych to jako ztrátu času nebrala..
Vidím hodně lidí ve svám okolí, kterí se za dobu, co já se peru se školou vypracovali někam, kde já nebudu ani 5 let po škole..třeba brácha, je vysmátej, má práci kterou chtěl a má jen soukromou SŠ a debil to rozhodně neni..prostě šel po škole do práce získa zkušenosti a praxi a proto je dneska tam kde je..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Thu 22.11.2007 16:02    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 20:18; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 22.11.2007 16:43    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
No tak samozřejmě že jo... ale já bych prostě nesnes bejt neužitečnej a jen si užívat. Potřebuju, aby za mnou něco zůstávalo a když to baví lidi, tím líp Wink
Chápu, že každá práce nemůže bejt taková. Ale myslím si, že docela velká část lidí (i když bohužel ne všichni) by si docela dobře mohla najít práci, která by je bavila a skutečně naplňovala - jen kdyby překonali takovou tu vrozenou lenost a pohodlnost, která je drží v zajetejch kolejích. Mě tam držela devět let, vím o čem mluvím...


S tim souhlasim, taky jsem chodila 8 let na brigádku do delvity, protože to pro mě byla jistota peněz na učtě, měla jsem to blízko a vyhověli mi s časem.
Ted jsem se konečně sebrala a odešla, dělám práci kterou jsem dělat chtěla, za dvě hodiny mám stejně ja v delvitě za celou směnu a ještě v tom vidím smysl a výsledky.
Fakt nechápu, proč jsem se k tomu nedokopala dřív..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms