sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
dvě vysoké školy
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16118
Location: up in the sky

PostPosted: Thu 22.11.2007 12:40    Post subject: Reply with quote

Babet, něčím vyjímeční,co? Laughing
tak jsem se koukala a u spousty předmětů z FSS v isu je psáno, že si ho mohou zapsat i studenti mimo mateřské obory... ale já nevim teda, budu muset ještě přemýšlet...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 22.11.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

mexxie wrote:
Tak konkrétně bc. obory na právech jsou dělané především pro lidi z praxe. Pro úředníky, to právo a mez. obchod třeba i pro ekonomy, aby si rozšířili rozhled. Nechápu, proč se tam v poslední době hrne tolik lidí, hlavně středoškoláků, co se nedostali na magistra. Jako právnické vzdělání je to prakticky neuplatnitelné a o tom, co se tam člověk naučí, si udělá obrázek, když si prolítne ty bakalářské učebnice. Mí spolužáci si je často půjčujou jako osnovu k magisterským předmětům.
Netvrdím, že je ten bakalář úplně k ničemu, ale prostě té teorie se tam moc nedozvíte, no.


jj,já to mám právě jako doplněk k ekonomce, a neskutečně mě teď se*e, že jsem si nenechala Mgr. (dostala jsem se ale myslela jsem si že to nezvládnu, dvě školy prezenčně, tak jsem si změnila obor na toho bakaláře...blbá, blbá, blbá... Rolling Eyes )
to právo mě začlo bavit, mohla bych umět mnohem víc, jenže když má člověk ještě kupu dalších povinností tak to fakt svádí k tomu, dělat jen co musím... Confused

BaBet: s tou klasickou psychologií jsem to myslela tak: měla jsem za to, že čistá psychologie, pětiletá, ze které člověk vyjde a může si třeba otevřít praxi, tak ta se studuje jen na FF, a pak jsou ještě jiné psychologické obory, které jsou ale třeba bakalářské a s nějakým zaměřením (pokud to mám říct naplno, tak jsou "nižší") - a myslím (myslela) jsem si to proto, že předloni se na psycho hlásila kamarádka, a chtěla jen do Prahy nebo na MU na FF, právě proto, že chtěla tu "čistou" psychologii...vím že jsem se na to konkrétně ptala, jestli nemůže třeba na FSV do Prahy, a ona tam nechtěla, protože to bylo jen bakalářské a prostě to nebyla "ta" psychologie. No, snad mě chápeš...jo a btw, taky jsem nechtěla nikoho urazit, zvlášť jestli to studuješ, já se v tom neorientuju a vím jen to co mi o tom říkala ta kamarádka.
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Thu 22.11.2007 13:37    Post subject: Reply with quote

Geike, nene, nestuduju to, jsem na FSS, ale jiné obory Wink Třeba máš pravdu, ale když jsem se ptala kamarádů, co studují na FSS psychologii, říkali, že "pravomoce" budou mít úplně stejné..
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 22.11.2007 13:43    Post subject: Reply with quote

aha, tak to pak jo...no asi záleží na konkrétní škole a fakultě=)
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30664

PostPosted: Thu 22.11.2007 16:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 22.11.2007 17:12    Post subject: Reply with quote

Mě vždycky zajímalo jak žijou lidi co studujou dvě školy najednou? Na jednu stranu je to obdivuhodný.. ale
Chce to asi mít doma značnou podporu, nebo se dá studovat dvě školy a ještě si na sebe vydělat? Do tohohle jsem nikdy nevyděla..taky by mě zajímalo, co k tomu ty lidi motivuje..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29867

PostPosted: Thu 22.11.2007 17:16    Post subject: Reply with quote

Tak dá se to, ale je to dost šílený a moc času mi nezbývá. Kdyby mě něco z toho nebavilo, tak to asi nepřežiju. Ale mě právě motivuje to, že mě to baví, takže se do toho nějak nenutím (no je fakt, že práce mě někdy dost štve, ale to je překlad od překladu, obecně to dělám ráda).
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 22.11.2007 20:23    Post subject: Reply with quote

no jo, lenore, já ani nevim co vlastně studuješ? a to studuješ oboje prezenčně? a ještě pracuješ.. kdy spíš?
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29867

PostPosted: Thu 22.11.2007 20:32    Post subject: Reply with quote

Jo, studuju dvě školy prezenčně (finštinu a IT) a k tomu pracuju takříkajíc "na plný úvazek" a vlastně ještě na dpp dělám pro jazykový korpus.
No momentálně se snažím nespat Laughing Už jsem si zkrouhla spánek na 5 hodin denně a plánuju se dostat na 4. A vynechala jsem úklid, nádobí myju jednou za týden, vařím jenom o víkendu. Jinak to kupodivu docela jde, až se sama divím Myslik
Zase je fakt, že ty školy nejsou nějak extrémně náročný, medicínu a práva bych fakt nestudovala Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16118
Location: up in the sky

PostPosted: Thu 22.11.2007 22:08    Post subject: Reply with quote

maxmiliana wrote:
Bibi wrote:
já to ale vnímám spíš jako cílevědomost a taky předpoklad odměny za vykonanou práci...

Pod pojmem cilevedomost, si proste predstavuju neco jineho. Uz jen fakt, ze to chces studovat (alespon o tom uvazujes), by pro me znamenal, ze si zjistis kde vsude se to da studovat a ze se podivas co na ff nebo fss vyucuje za odborniky, jaka je kapacita predmetu (pri mimofakulnim studiu), jake jsou pozadavky k ukonceni predmetu apod.
To jsou prece veci, ktere ti dost pomohou pri rozhodovani zda do toho jit a zkusit to.
A jestli se to zvladnout da?
Zalezi na tom, jak si schopna a jak si to zorganizujes a jak ti na katedre vyjdou vstric.
Lidi co studuji PrF a FSS je hodne a vetsinou se jim podari ukoncit oba obory. Naopak lidi co studuji na FF do kombinace s prava znam taky dost, ale neznam snad skoro jedineho, kdo to dokoncil.


Lenore mě trošku vyděsila s tou absencí spánku, takže možná více uvažuju o tom, že bych si zapsala jen nějaké předměty. Stáhla jsem si seznam předmětů na FSS (je to 41 stránek ve wordu Laughing ), takže se na to o víkendu, až budu mít dokončené seminárky, mrknu a promyslím to...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 22.11.2007 22:17    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Jo, studuju dvě školy prezenčně (finštinu a IT) a k tomu pracuju takříkajíc "na plný úvazek" a vlastně ještě na dpp dělám pro jazykový korpus.
No momentálně se snažím nespat Laughing Už jsem si zkrouhla spánek na 5 hodin denně a plánuju se dostat na 4. A vynechala jsem úklid, nádobí myju jednou za týden, vařím jenom o víkendu. Jinak to kupodivu docela jde, až se sama divím Myslik
Zase je fakt, že ty školy nejsou nějak extrémně náročný, medicínu a práva bych fakt nestudovala Laughing


no tak to je pěkné..já spim tak 6 a na mín už to nedám a nechci.. ted už je líp, pracuju mín, vydělávám víc a víkendy věnuju škole nebo příteli..
prosimtě kolik hodin týdně seš ve škole? to je fakt hrůza.. jenže ty seš vyjímka si myslim..
Jinak si totiž myslim, že lidi co studujou dvě školy přijdou domu mají od maminky navařeno, od tatínka kapesný, v pokoji počítačovou laboratoř..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28433

PostPosted: Fri 23.11.2007 14:55    Post subject: Reply with quote

TarTar wrote:

Jinak si totiž myslim, že lidi co studujou dvě školy přijdou domu mají od maminky navařeno, od tatínka kapesný, v pokoji počítačovou laboratoř..


kez by Laughing delam taky dve skoly, mam tusim, ze 15 prednasek tydne, nechodim na vsechny (odmitam v pondeli vstavat na pul osmou apod.), k tomu mesicne napracuju tak mezi 60-70 hodinama v praci...rodice me samozrejme sponzorujou, to bych asi jinak neutahla, ale neni to tak,ze bych prisla a mela kompletni servis, hlavne kdyz s nasima ani nebydlim...neni to zadna sranda, ale byla to moje volba, takze... (i kdyz jestli mi ted otevrou bakalarskou iberoamerikanistiku,tak se asi vazne vzteknu Evil or Very Mad - konec vylevu Laughing )...jde to, ale samozrejme ty moje skoly nejsou zrovna nejnarocnejsi, ale kdybych mela vic casu, tak taky chodim po ruznych konferencich a prednaskach mimo skolu a zajimala bych se o obor vic, takhle nemuzu a mrzi me to,ale zase delat jenom jednu z tech skol, to by se mi taky nechtelo....
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Tlapka
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 43

PostPosted: Fri 23.11.2007 15:16    Post subject: Reply with quote

Ja teda taky nebydlim s rodici a ani me financne nepodporuji. Bydlim s pritelem, ktery, stejne jako ja, studuje dve skoly, i kdyz uz ne mgr, ale navazujici...tahnem oba za jeden provaz, sama bych to nezvladla, vyzit se da, ale zadna slava to neni. Kdyby pritel jen pracoval...meli by jsme mnohem vic penez, ale verim tomu, ze investice do vzdelani se v budoucnu vyplati. Dve skoly bych momentalne nikomu nedoporucovala, hlavne tomu kdo chce delat svuj obor opravdu poradne a byt v nem dobry...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Fri 23.11.2007 21:29    Post subject: Reply with quote

Tlapka wrote:
Dve skoly bych momentalne nikomu nedoporucovala, hlavne tomu kdo chce delat svuj obor opravdu poradne a byt v nem dobry...


no já si taky říkám, že je to divný. čas bych na druhou školu teoreticky měla, ale šla bych do toho jenom pokud bych studovala něco co se mi kreje s oborem..jako já nevím, ono i fakulta od fakulty je o něčem jiném a měla bych asi pocit, že nic nedělám pořádně, že se tomu nemůžu věnovat přesčas. připadala bych si, jako že to dělám tak jako honem honem mě to baví pro efekt...ale nic pořádně..těžko říct
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms