sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
dvě vysoké školy
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 20.11.2007 11:32    Post subject: Reply with quote

Bibi - ano, FSS je fakulta MU Wink jinak si myslím, že by se to dalo zvládnout, já taky studuju dvě školy (i když teda jeden obor kombinovaně), a zatím v pohodě...spíš bych se v tvém případě zamyslela nad tím, jestli ti ten čas věnovaný psychologii v právu něčím pomůže, teď ve třeťáku to možná bude ok, ale vem si že později, čtvrťák, páťák a dál (předpokládám že bys měla ten obor na tři roky) se už asi budeš chtít věnovat praxi, začneš pracovat a co jsem tak slyšela tak začínat jako absolvent třeba u nějaké větší právní firmy není žádný med...a zase skončit s psychologií, třeba po dvou letech, když sis vydřela čtvery zkoušky, to by mě osobně naštvalo...(taky záleží jak je ta psycho na FSS náročná, to asi nebude klasická psychologie, ne?)

ale já bych to stejně zkusila, no=)
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 20.11.2007 13:55    Post subject: Reply with quote

tak si dej psychologii z pedáku,ta je snadná, nechceš?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tlapka
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 43

PostPosted: Tue 20.11.2007 14:27    Post subject: Reply with quote

Bibi Arrow chodim na prava v Praze a fildu. Zvladnout se to urcite da, i zkouskovy, ale za jakou cenu, citim, ze by mozna bylo lepsi se venovat jen jednomu a opravdu poradne. Mam kamaradku v rocniku na pravech v PRAZE, ktera dela jeste psychologii v BRNE a to dalkove, na kazdy tyden ma zadane ukoly a ruzne prace, pokud chces muzu se ji poptat. Zatim to stiha Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29879

PostPosted: Tue 20.11.2007 15:53    Post subject: Reply with quote

Pokud tě netrápí možnost, že budeš muset za studium platit, tak bych do toho šla, aspoň to vyzkoušíš, když to nepůjde, svět se nezhroutí.
I kdybys to pak vzdala, tak najednou budeš mít jen s jednou školou pocit, že máš strašně moc času, což je aspoň nějaký pozitivní přínos Laughing
Ale už si k tomu neber práci, to je fakt cesta do psychiatrické léčebny, momentálně bych nejradši sekla oběma (ale já jsem übermensch a zvládnu to Mr. Green )
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16125
Location: up in the sky

PostPosted: Wed 21.11.2007 11:49    Post subject: Reply with quote

mno a nebo jsem uvažovala, že bych se na fss nehlásila, ale jen si zapsala jen pár předmětů, které by mě zajímaly.
To by snad ukojilo mou touhu po psychologickém vzdělávání, ale v duchu mě zase nahlodává myšlenka - když už tam budu dělat nějaké zkoušky, tak bych za to mohla mít titul, co? Já vím, že jsem psala, že bych to dělala pro radost, což je pravda, ale přeci jen- v CV se více vyjímají dvě VŠ než jedna...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Wed 21.11.2007 11:56    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29879

PostPosted: Wed 21.11.2007 13:39    Post subject: Reply with quote

Max, já myslím, že to Bibi myslela tak, že když už tam bude chodit, jestli by nebylo lepší se tam rovnou oficiálně zapsat a vystudovat to, aby z toho něco měla. Že takhle bude mít nějakých pár zkoušek navíc a nic z toho.

U nás to mimofakultní zapsání předmětů snad funguje bez problémů, UK se tím teď docela chlubí.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30681

PostPosted: Wed 21.11.2007 14:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek


Last edited by maxmiliana on Mon 14.4.2008 9:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Wed 21.11.2007 16:15    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Wed 24.12.2008 13:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Thu 22.11.2007 0:09    Post subject: Reply with quote

jj, zase záleží kolik je těch zkoušek, ale dala bych si bacha na to že to fakt není jen tak, zapsat si nějaké odborné předměty na MU, když jsi mimo obor...tak se podívej do katalogu předmětů na ISu, co by tě tak zajímalo, a uvidíš, jestli je to dostupné, nebo ne...

max: u všech oborů to není jen o tom, že se zapíšeš a uděláš, ale řekla bych, že u některých jo...já mám třeba na právech Právo a mezinárodní obchod, nejen že moc nevím, k čemu mi to bude, ale mám pocit, že standard pro to, aby to člověk udělal, fakt není velký...já patřím k lepší třetině podle průměru, a průměrná doba přípravy na zkoušku je u mě tak den dva, což fakt není žádné těžké studium, a to tam ještě přes rok vůbec nemusím chodit. A až vylezu, bude ze mě Bc. Confused fakt bych neřekla že je to tak těžké...
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Thu 22.11.2007 10:56    Post subject: Reply with quote

Tak konkrétně bc. obory na právech jsou dělané především pro lidi z praxe. Pro úředníky, to právo a mez. obchod třeba i pro ekonomy, aby si rozšířili rozhled. Nechápu, proč se tam v poslední době hrne tolik lidí, hlavně středoškoláků, co se nedostali na magistra. Jako právnické vzdělání je to prakticky neuplatnitelné a o tom, co se tam člověk naučí, si udělá obrázek, když si prolítne ty bakalářské učebnice. Mí spolužáci si je často půjčujou jako osnovu k magisterským předmětům.
Netvrdím, že je ten bakalář úplně k ničemu, ale prostě té teorie se tam moc nedozvíte, no.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16125
Location: up in the sky

PostPosted: Thu 22.11.2007 11:50    Post subject: Reply with quote

Lenore, přesně tak jsem to myslela... když už si tam udělám několik zkoušek, tak z toho chci "něco" mít, někdo by to mohl chápat jako povrchní honbu za tituly, já to ale vnímám spíš jako cílevědomost a taky předpoklad odměny za vykonanou práci...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Thu 22.11.2007 12:17    Post subject: Reply with quote

Geike wrote:
(taky záleží jak je ta psycho na FSS náročná, to asi nebude klasická psychologie, ne?)

Proč by to nebyla klasická psychologie? Smile
Psych. na FSS není těžká, na fildě je ještě mnohem lehčí, určitě není problém ji studovat při druhé škole, ale na úkor volného času, to už je na zvážení každého Wink
Jinak mě docela urazila myšlenka, že FSS není pod MU, pod čím jiným asi, že by to byla hnojárna? Twisted Evil Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibi
kytky 7, meta: 16650
kytky 7, meta: 16650


Joined: 02 Nov 2007
Posts: 16125
Location: up in the sky

PostPosted: Thu 22.11.2007 12:21    Post subject: Reply with quote

BaBetka wrote:
Geike wrote:
(taky záleží jak je ta psycho na FSS náročná, to asi nebude klasická psychologie, ne?)

Proč by to nebyla klasická psychologie? Smile
Psych. na FSS není těžká, na fildě je ještě mnohem lehčí, určitě není problém ji studovat při druhé škole, ale na úkor volného času, to už je na zvážení každého Wink
Jinak mě docela urazila myšlenka, že FSS není pod MU, pod čím jiným asi, že by to byla hnojárna? Twisted Evil Laughing


Babet, nechtěla jsem tě určitě urazit Embarassed
nevím, prostě jsem myslela, že je tak trošku autonomní, já vím, že jsem se na to koukala před dvěma rokama, když jsem přemýšlela, kam si dát přihlášku. Ale musíš uznat, že se trošku vymyká MU. Třeba celá MU má TSPéčka a FSS OSP. Možná, že to mě zmátlo...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Thu 22.11.2007 12:27    Post subject: Reply with quote

Bibi wrote:
Ale musíš uznat, že se trošku vymyká MU. Třeba celá MU má TSPéčka a FSS OSP. Možná, že to mě zmátlo...

Proto na ní studují tak inteligentní lidé Dementnik
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms