sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Psychologie sportu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Thu 15.11.2007 13:12    Post subject: Reply with quote

já jsem se k tomu ještě nedostala, už se těším ale na víkend (vlastně už i zítra!! Very Happy) až se začtu Very Happy
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 15.11.2007 13:25    Post subject: Reply with quote

no já uznávám, že pro mě jsou tyhle lidi trošku mimo..ale tak zajímá mě to..mě to pak totiž svádí porovnávat svoje vnitřní pocity s těmi popsanými Embarassed
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Mon 19.11.2007 16:23    Post subject: Reply with quote

Dneska jsem chtěl jít po týdnu zase cvičit, naspal jsem asi pouhé 2 hodiny, takže jediné na co jsem po práci myslel byla postel, nakonec jsem se přeci jen zmobilizoval a po par nadávkách do atrofovaných lenochů a sestavení si nového cvičebního plánu jsem se začal i patřičně těšit (také díky tomu, že jsem měl začínat 6 seriemi dřepů, což mě vždycky postaví na nohy Twisted Evil ) Takže si to takhle mířím s radostným pocitem vítěství nad svou lenivostí a únavou do posilovny, otevřu dveře jdu k baru pro klíč a co to nevidím! Posilovna narvaná k prasknutí, jako by tam snad Günter Schlierkamp rozdával autogramy... jenže nerozdával Confused Tak jsem se jen vytočil a šel zpátky a už na to dneska kašlu... v pátek je navíc firemní akce, takže to si taky nezacvičím v sobotu mi bude blbě, takže to taky ne... takže celý týden v řiti...

Edit: Teď jsem si to přečetl a netuším proč to píšu zrovna sem Laughing Každopádně mě to psychicky rozhodilo dost...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26457

PostPosted: Mon 19.11.2007 17:22    Post subject: Reply with quote

Jo, to dokáže bezvadně naštvat Mad
už jsem vzdala chození do posilky po 16 hod, to nemá cenu Rolling Eyes
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Mon 19.11.2007 17:34    Post subject: Reply with quote

ja chodim pravidelne od 19-19:30 do 20:30, vhledem k tomu ze koncim stejne se zavirackou jsem tam obvykle sam, nebo je tam tak maximalne jeden clovek nebo vic ale chvili po tom co prijdu, odejdou, a to je teprve komfort bejt tam sam Cool
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Mon 19.11.2007 17:44    Post subject: Reply with quote

nic
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Wed 21.11.2007 19:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 20.11.2007 15:35    Post subject: Reply with quote

Taky teď přemýšlím co je pro mě vlastně silnějším podmětem ke cvičení, jestli motivace být stále lepší a nebo spíše demotivace v podobě úplné trosky Dementnik Laughing Ale asi je to podle nálady a momentální kondice, někdy mě tam láká Bartoš s Hufem a jindy mě naopak vyhání z postele vyhublý kostlivec Dementnik
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 20.11.2007 15:46    Post subject: Reply with quote

nic
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Wed 21.11.2007 19:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Tue 20.11.2007 16:03    Post subject: Reply with quote

Ja už jsem na tom cvičení taky závislý, neumím si ani představit stav, kdy bych tak rok necvičil... prostě už jsem si tím zvedl svou laťku a pod ní už nejdu. Mám to tak i s kreslením, když na něj třeba rok nesáhnu a pak se o něco pokusím, tak to po dokončení klidně vyhodím, když se mi to nezamlouvá, protože to umím lépe a radši to ani neukazuju Smile...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Tue 20.11.2007 16:30    Post subject: Reply with quote

pro mě je největší motivace závislost. Moje tělo nedokáže být týden bez vody a podle toho jak plavu se řídí i moje menstruace.. takže nemám na vybranou..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 23.11.2007 10:54    Post subject: Reply with quote

věříte v "nadpozemské síly" nebo jak to pojmenovat? Nebo spíš než v nadpozemské síly bych to pojmenovala jako sílu myšlenky. Prostě v něco, co člověk svými smysly už není schopen vnímat.
Abych to trochu přilížila, tak například že ve skutečnosti existuje mnohem více barev než je schopné vnímat lidské oko (třeba včela dokáže vnímat mnohem širší spektrum).. tak stejně tak, že existují síly, které lidské smysly nejsou schopny vnímat, ale ve skutečnosti existují.
Četla jsem, že existuje vědomá realita (vědomě, cíleně reagujeme na něco), podvědomá realita (na které nereagujeme vědomě) a nevědomá (mimosmyslová) realita.
Vím, že asi budu teď znít trochu jako blázen, ale nějak mě tohle v poslední době fakt hrozně zajímá.. že člověk je schopen se dostat do stavu nad svoje síly. Sice nechápe, jak to je možné, ale v určitých situacích se dostane do fáze, kdy je schopen využít mimosmyslové síly.
Asi si ťukáte na hlavu, proč to píšu do tohoto tématu, ale právě si myslím, že pokud se člověk naučí pracovat s mimosmyslovou realitou a dokáže si navodit stav (asi to nejde vždy, ale určitě lze díky víře v sám sobě ten stav alespoŇ částečně "natrénovat"), tak to má velký vliv na jeho sportovní výsledky..
Třeba fakýři nebo šamani, co si propichujou zaživa různé části těla, běhají po pálivých uhlících... oni jsou právě schopní dostat se vírou do tohoto stavu. Nejsou v transu, pouze díky svojí víře opravdu dokážou třeba přejít několik metrů po ohni aniž by se jim něco stalo.
Bohužel mi příjde, že dnešní doba je moc skeptická a co nemá racionální odůvodnění, tak neexistuje. Ale já si říkám... proč by měl člověk znát všechno? Proč by nemohla být pravda i bez hmatatelných důkazů?
Co myslíte? Zajímá mě váš názor na tohle.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Fri 23.11.2007 16:06    Post subject: Reply with quote

Mo mě tyhle věci hodně zajímají, ty máš o tom nějakou knihu? Chtěl bych se o tom dovědět více...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 23.11.2007 16:09    Post subject: Reply with quote

teď čtu jednu knihu, která je fakt zajímavá (Poznej sám sebe) + hledám informace o Silvově metodě..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Nocturmas
_____________


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6700

PostPosted: Fri 23.11.2007 16:27    Post subject: Reply with quote

Díky už jsem si jí našel Wink Zrovna sháním nějaké zajímavé knížky Smile Jinak v to věřím, je dokázáno hodně případů, kdy byl člověk schopen neuvěřitelných výkonů, i když se to odehrálo většinou v situacích přímého ohrožení života jeho samotného, nebo jeho blízkých. Takže když to jde v takto vypjatých chvílích, tak by to teoreticky mělo jít vyvolat i uměle...ted záleží na tom jak toho dosáhnout... Byl o tom i zajímavý dokument z BBC kde se zrovna zabývali skrytou silou člověka...
_________________
Píše do sněhu, bez použití rukou.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 25.11.2007 22:28    Post subject: Reply with quote

tohle je příklad toho, co mám na mysli.. tou energií..

nebo tohle - stav tak hluboké meditace, že toho mnicha zaživa na několik hodin (třeba i celý den!!) pohřbí - zahrabou pod zem a díky meditaci se mu nic nestane

nebo do stejného stavu se dostávají i tanečníci Kecak na Bali ... naši u tohohle tance byli, prej to trvá několik hodin - na konci pak rozdupávají ohěň... a ještě je jeden tanec, kde se jakoby převtělujou do opic a skutečně pak mezi sebou bojujou.. dostanou se do takového stavu mysli.. musím se podívat ještě jednou na to video našich..
tady je kousek (ale není tam vidět ten konec... Confused ten je nejelpší.. s tím ohněm...kopou ho až do publika normálně i na lidi...)
http://www.youtube.com/watch?v=-z5YGsIdx6U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mv9utkz-Jco&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=axHMqxe558s&feature=related

ed: tady jsem našla ten opičí tanec - hanuman - http://www.youtube.com/watch?v=5Tz4_xGLC1c&feature=related
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sun 25.11.2007 23:18; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms