sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Psychologie sportu
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Tue 13.11.2007 13:57    Post subject: Reply with quote

vůbec si myslim, že sport ve spojení s psychologií je hlavně o sebepoznání, nebo jak to mám říct, člověk musí znát svoje tělo, a svou psychiku, aby věděl jak na co reaguje.. aby věděl, co v něm vyvolává stres a aby věděl ja se ho zbavit, ted myslim, nežádoucí stres, třeba předstartovní stavy..
Človek by měl hlavně poslouchat tělo.. tzn, třeba když je unavenej, jako opravdu unavenej, tak se radši vyspat, než za každou cenu jet..nebo třeba si přizpůsobit trenink, nejet s takovou intenzitou.. to třeba u fitness tak nejde..ale jo jde.. třeba bych si dala aerobko místo silovýho treninku a tak..J8 to takhle dělám na sobě a říkm to i dětem co se mnou trenujou ve skupině, prostě tělo si řekne samo..

JInak psycologie ve sportu spíš řeší individualní problémy.. jako různý bloky, strach, nějaký stvy, o kterých nikdo neví proč jsou..
Myslim, že největším oříškem je tady motivace.. třeba specialně plavání.. to je vyloženě demotivující sport.. od 10ti do 25ti plaveš ode zdi ke zdi a furt stejně..koho by to bavilo..Proto taky třeba děti končej v 15ti nebo ve dvaceti a pak nemáme žádný reprezentanty..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 13.11.2007 14:05    Post subject: Reply with quote

tartar: jj, s tím úplně souhlasím. Podle mě je všechno v hlavě.. já sportuju kvůli tělu, ale popravdě řečeno můj hlavní důvod jsou asi moje pocity.. to je pro mě nejdůležitější. A příjde mi, že to nedokáže každej pochopit, protože to v tom každej nevidí. Ale já díky sportu poznávám svoje tělo a příjde mi to strašně důležitý a zajímavý a projevuje se to pak i na mojí psychice. Vím, jak moje tělo pracuje, umím ho ovládat, vím, co kdy potřebuje a dokážu to hlavně už i poznat.. chtěla bych někdy dojít k úplné dokonalosti v tomhle.. prostě umět ovládat perfektně tělo mozkem, umět překonat překážky... ale to je všechno jen o vůli a o mysli. Opravdu všechno je jenom v hlavě.. zvedání činek je druhořadé. Nejdůležitější je, jak to je v hlavě, protože všechno závisí především na mozku, na mysli. Když už to máš v hlavě, tak tě nic nezastaví a víš, že to dokážeš i přes všechny překážky.. když to tam nemáš a máš třeba perfektní genetiku, tak stejně šampion nebudeš..
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Tue 13.11.2007 14:16    Post subject: Reply with quote

věřim tomu, že většina lidí sportuje kvůli pocítům.. pak už je to závislost a člověk nemůže přestat..já když nic nedělám třeba týden, je mi psychicky blbě..dřív to bylo ještě horší, když jsem byla nemocná nedokázala jsem být v klidu a ležet, tajně jsem chodila běhat, abych nevypadla z formy Laughing dneska vim, že to byla blbost, ale tenkrát jsem měla nepřekonatelnej pocit rozkladu svalů už po dvou dnech.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 13.11.2007 14:21    Post subject: Reply with quote

jj, to znám Laughing Taky někdy jdu cvičit, i když bych asi neměla. Vím, že protělo by bylo lepší nejít, ale prostě MUSÍM! Musím.

V poslední době mám pocit, že sport je to, proč žiju. Že to je to, proč tu mám být. Že se mu mám věnovat a mám pocit, že to je právě to, v čem můžu být dobrá (nejen já jako sportovec, ale třeba i jako poradce nebo trenér)... vím, že to zní takhle asi namyšleně, ale já to prostě vím. Jsem schopná jít v tomhle přes víc než většina lidí.. třeba to nebude hned, ale já vím, že tohle je moje parketa. že to je to, co mám dělat (mám to tak v hlavě). Zní to takhle ale asi blbě, co? Laughing
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Tue 13.11.2007 14:48    Post subject: Reply with quote

NO Mo, mý rodiče si dodnes myslej, že mě z VŠ vyhodili, já jsem se jenom rozhodla splnit si sen.. Takže ti docela rozumim.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 13.11.2007 14:52    Post subject: Reply with quote

když si něco moc přeješ, splní se to. O tom nejen, že jsem přesvědčená, ale to prostě vím Wink
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Tlapka
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 43

PostPosted: Tue 13.11.2007 22:51    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle> zkus si neco precist od prof. Anny Hogenove....je to vasniva sportovkyne plus filosofka plus psycholozka a feministka Laughing Doporucuju jeji knihu nebo prednasku Filosofie tela a telesnosti, snad se to tak jmenuje, nejsem si jista/jinak se predem omluvam. Tusim, ze pusobi i na FTVS tam snad vede nejakou katedru....
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 14.11.2007 16:08    Post subject: Reply with quote

Jsem to jenom tak zadala do google a mimo jiné jsem našla i sylaby k jejím přednáškám..vypadá to hooodně zajímavě, možná si něco přečtu..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 14.11.2007 16:14    Post subject: Reply with quote

tatrar: hoď odkaz na ty slajdy. Já to tu hledám a nemůžu je najít.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 14.11.2007 16:46    Post subject: Reply with quote

to nebyly slajdy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 14.11.2007 16:47    Post subject: Reply with quote

http://www.htf.cuni.cz/item/filosofie-tela-a-telesnosti-i-phi-195a/category/predmety
http://www.sweb.cz/sffp/archiv/hogenova.htm
http://nb.vse.cz/kfil/elogos/ethics/hogen3-01.htm
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Thu 15.11.2007 9:53    Post subject: Reply with quote

pre mna je tiez najhorsie ist... ale viem ze vsetko co povazujem za zle/stres, smutok, nervozita, chut niekomu vrazit/ pri sporte hned opadne, hned sa uplne odosobnim....trebars na spinningu nemyslim na nic ine len sa sustredim na seba an svoje telo, okrem toho je skvely trener,ktory nas dokaze perfektne povzbudit, podporuje nas, ...pri masovych veciach ako aerobic na mna velmi vplyva ten dav - doma by som sa skackat nedonutila, tu ked vidim hybat sa kopu zien a do toho ide rymticka hudna, mam hned super naladu a chce sa aj mne.. Wink
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Tlapka
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 43

PostPosted: Thu 15.11.2007 11:06    Post subject: Reply with quote

tak co na to rikate....docela by me to zajimalo, nekteri o ni rikaji, ze je slusna ideolozka Laughing Ale rozhodne se neda uprit, ze je velmi charizmaticka, aspon kazdy kdo ji videl a hlavne slysel to musel uznat. Jo a bacha na cizi slova Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Thu 15.11.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

no už jsem zjistila, že bych na to potřebovala slovník..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Tlapka
kytky 1, meta: 50
kytky 1, meta: 50


Joined: 13 Nov 2007
Posts: 43

PostPosted: Thu 15.11.2007 12:06    Post subject: Reply with quote

jjo Laughing , ono je to lepsi primo poslouchat....nez cist, ale jako je to zazitek Wink Ona je opravdu hodne kontroverzni osoba, nekoho nadchne, vetsinu, a nekoho totalne otravi. Ale myslim, ze Mo Cuishle by mluvila z duse, aspon co jsem v tomhle tematu od ni cetla, v podstate laicky obsah te jeji knizky....
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Sport All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms