sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Sexualita v dětství
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 6.11.2007 10:29    Post subject: Sexualita v dětství Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 10:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Tue 6.11.2007 10:45    Post subject: Reply with quote

Ja si myslim, ze take to "nechytaj sa tam, to slusne deti nerobia" moze byt velmi skodlive pre dieta aj pre jeho dalsi zivot, to by som nerobila. Snad keby to bolo velmi ocividne, snazila by som sa ho usmernit - ked je malicke mozno odputanim pozornosti k nejakej hracke, ak by bolo vacsie asi by som mu naznacila, ze je to intimna vec, ktoru inym ludom neukazujeme.
Co sa tyka milovania apod. - strasne sa mi pacilo, co este tusim na board napisala Meesha, ze rodicia sa maju radi, lezia pri sebe a semienko z tatinka prejde do maminky a tak vznikne babatko. Smile Podla mna je dobre to takto jemne podavat detom uz od malinka. Mam taku predstavu, ze ked im budem cokolvek vysvetlovat, budem im to davat do kontextu lasky, vztahu a tak.
Mne rodicia nevysvetlovali nikdy nic snad okrem toho, ze nemozem spat so snubencom v izbe Rolling Eyes a dobre to nebolo, naopak mi to sposobilo vela problemov. U svojich deti to chcem robit inak.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 6.11.2007 11:57    Post subject: Re: Sexualita v dětství Reply with quote

Nikky wrote:
Co si myslíte o tom, když maminka dítěti říká "Tam si nesahej, to slušné děti nedělají. To se nesmí, to je špatné"? Myslíte si, že to ovlivňuje vývoj dítěte nebo naopak, že si na to každé dítě má přijít samo?
Jak vy byste reagovali na takovéhle situace? A jak byste poprvé vykládali dítěti, jak se dělají děti? zastáváte názor, že se to má jakoby zaobalit pohádkou např. čáp, vrána atd. nebo říct narovinu jak to je?


tak upřímně tohle jsem ještě neslyšela, že by někdo někomu řekl Smile Ale je fakt že v rodině jsem nejmladší a okolo mě se moc malých děti nepohybuje, takže jsem vlastně ani neměla šanci to slyšet.

Já bych svýmu dítěti řekla asi všechno narovinu, ale kdyby bylo hodně malý, asi bych to do nějakého "příběhu" zaobalila, protože pochybuju, že by to jinak pochopilo. Ale čápa a vránu bych do toho asi nemotala Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 6.11.2007 12:19    Post subject: Reply with quote

Já jednou četla něco kde psala zoufalá mamka, že její asi 3 - 4letá dcera má pořád ruku v kalhotkách, i na veřejnosti když jsou do obchodu nebo tak, že vždycky zrudne a zadýchá se... Laughing no já nevím co bych dělala s takovým dítětem...jasně, je třeba dávat pozor na to, abychom nějak neovlivnili jeho pozdější sexualitu, ale tady je podle mě trochu přísnější tón na místě...je samozřejmě důležité aby dítě vědělo, že na masturbaci nebo sexu není nic divného, ale taky je třeba aby se umělo trochu na veřejnosti chovat =)

jinak se mi moc líbilo co psala Melly, jak by dětem vysvětlila jak přišly na svět...tak nějak bych to taky udělala...
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 6.11.2007 12:20    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 10:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 6.11.2007 12:32    Post subject: Reply with quote

No myslím že "fuj" není zrovna vhodné.
Já se třeba našich na nic neptala a nic jsem se tudíž nedozvěděla Laughing Nějak mi stačily knížky a hlavně bravíčko Laughing

Ale zas na druhou stranu jak psala geike, tak bych svý dítě nenechala aby si sahalo na veřejnosti do rozkroku. Myslím že by mělo vědět, že se to prostě mezi lidma nedělá. I když, podle mě na to každý dítě přijde tak nějak postupem času samo, nebo respektive se třeba začne stydět.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Tue 6.11.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

Me nasi taky nikdy nic nerikali, stejne jako Suny, vystacila jsem si s Bravickem Laughing
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^


Last edited by shuki on Tue 6.11.2007 13:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Tue 6.11.2007 12:43    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by Nikky on Wed 21.5.2008 10:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 6.11.2007 12:45    Post subject: Reply with quote

Nikky, to já mam stejně, ale nějak nemám potřebu to s nima rozebírat, takže je mi to fuk, ale dříve jsem taky záviděla kamarádce, že s mámou probírá fakt naprosto všechno. Třeba přišla domů s odřenejma zádama a její mamka na ni "Ježiši, že ty jsi souložila na schodech" Laughing A pak si půl hodiny vypráví historky.

No, já si o tom vyprávím s kamarádkama nebo kamarádama Smile Ale u nás to není vina rodičů, kdybych za nima přišla, tak mě určitě nepošlou do háje, ani se nebudou stydět, hlavně máma je dost přímá, ale spíš jsem se vždycky styděla já a přišlo mi to "blbý".
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 6.11.2007 13:00    Post subject: Reply with quote

Na tohle mám stejný názor jako Suny.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 6.11.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

Mě mamka vždycky všechno vysvětlila když jsem potřebovala a mám ji hlavně jako kámošku, ale přesto nemám potřebu s ní sex nějak rozebírat...a to se o sexu bavím ráda =) jen mi to přijde takové divné, já třeba vůbec netoužím vědět o tom co dělá s taťkou, a nevím proč by ji mělo zajímat jaké sexuální praktiky provádí její dcera Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13945

PostPosted: Tue 6.11.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

Mně máma na moje zvídavý otázky odpovídala něco jako "to musí bejt maminka a tatínek a musej se mít hodně rádi". Bylo mi to divný už v jeslích, protože jsem měla kamarádku, která byla jenom s maminkou a žádnýho tatínka neměla Paranoidnik Když se mi měla narodit sestřička (byly mi 3? 4?), dostala jsem takovou barevnou obrázkovou komiksovou knížku (tuším švédskou), kde bylo všechno podrobně nakreslený, vysvětlený pěkně od začátku, od toho, jak vypadaj pohlavní orgány, k růstu prsou, přes menstruaci, zájem o kluky, až po manželskej sex včetně toho, jak spermie a vajíčko... no znáte to. Ale musim říct, že jsem to v tý době vůbec nepochopila, brala jsem to jako další obrázkovou pohádku. A tím moji rodiče jakoukoliv výchovu v tomhle směru završili. Mně to ale všechno došlo až za nějakej ten pátek Laughing Asi budu ke svým dětem stejná Embarassed

"Nesahej si tam, je to neslušný" budu řikat jenom na veřejnosti, když to nevidim, stejně to bude dělat. Ale jinak mi to připadá asi jako "Nestrkej si prsty do nosu a nejez ty holuby."
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Tue 6.11.2007 14:48    Post subject: Reply with quote

Já jako malá dostala knížku "pojďme si povídat o sexu" ... je to kreslený a vypráví to včela a papoušek. Je to naprosto geniální knížka. Je to tam krásně vysvětlený, namalovaný, fakt paráda. To bude generační knížka Smile

Ale pak jsem jednou našla knížku "UKAŽ MI TO" a dodnes nechápu, jak tohle někdo mohl vydat Embarassed Nevím jestli to znáte, je to velká černobílá knížka, v podstatě skoro žádný text, jen obrázky na celou stránku ... a je to knížka pro děti a rodiče. A teda nevím jestli je vhodný, aby malý dítě vidělo ztopořený penis na kterém je pověšený nátělník (nesmějte se, tohle tam fakt je, asi jako důkaz že to je fakt tvrdý).
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 6.11.2007 14:55    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:07; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 6.11.2007 15:02    Post subject: Reply with quote

Mne v detstve nikto nič nevysvetľoval, všetko som sa dozvedela až v škole, prípadne od kamarátiek a z Brava. S mamkou máme dôverný vzťah, ale o tejto téme sme sa akosi veľa nebavili a nebavíme sa dodnes. Neviem, ale teraz by mi už bolo trápne rozprávať sa s ňou o sexuálnych témach, keď sme sa o tom doteraz nikdy moc nebavili.

K svojim deťom by som chcela byť otvorená a určite by som tému sexuality nepovažovala za tabu. Snažila by som sa im vysvetliť primerane ich veku, o čom to celé je a asi by som rozprávky typu: "Priniesol ťa bocian" radšej vynechala...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms