sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Samostatný život
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:02    Post subject: Samostatný život Reply with quote

Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 28.6.2008 14:29; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:09    Post subject: Reply with quote

Já teda asi nemám čím přispět, protože půlku týdne bydlím doma s rodinou a půlku týdne s Markem v Praze, ale momentálně bych sama bydlet nemohla Confused Ani tak nejde o peníze jako o to, že by mě to nebavilo. Uplně chápu ten tvůj první odstavec, taky mám v těchto chvílích chuť vypadnout, ale ono by mě to druhý den přešlo Laughing Když jsem byla první noc v Praze, sama, tak jsem brečela Embarassed Připadala jsem si děsně sama a opuštěná Laughing Takže já doufám, že když nastane situace že budu muset bydlet sama,tak nějak dospěju a budu to nést statečněji Laughing
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:15    Post subject: Reply with quote

mno, já jsem třeba měla teď chřipku, týden v kuse sama doma, a když přišli rodiče, už jsem spala...jsem tak trochu samotář a všichni to ví..stačí mě lidi vidět třeba 2 hodiny denně Embarassed Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:17    Post subject: Reply with quote

tak mě napadá..je tady vlastně na aortě vůbec někdo, kdo žije a stará se o sebe sám? Myslik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:19    Post subject: Reply with quote

záleží, kolik budeš vydělávat Cool
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Shetire
ne to fakt nejsem já..


Joined: 20 Sep 2007
Posts: 2805
Location: Džibutsko asi

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:36    Post subject: Reply with quote

Chystám se na odstěhování.

Ted u nás velmi aktuální téma.

Sama bydlet nechci - budu bydlet s kamarádkou. Sama bych to neutáhla a hlavně, chci aby mi nějáký peníze z výplaty zbyly a mohla jsem trochu žít.
Takže až to příjde tak budu k tomu moct napsat víc. Snad do dvou měsíců Laughing (Pokud nepojedu někam do zahraničí - i když to asi nehrozí, takže jen nějákej sen).
Taky studuju, ale dálkově.. (za to střední Laughing ) . Školu jsem si více méně zaplatila z peněz, co jsem vydělala v létě.

Ale odstěhovat se musím. Sice bydlím s mámou sama, ale jak příjde neděle je to krutý. My spolu nemluvíme jenom se hádáme o ptákovinách.
Hlavně bude asi i záležet na práci, co si najdu, abych tím vůbec ten byt zaplatit mohla + další výdaje.
_________________
Bejt tebou nechodim nikam, je poslední duben a věř mi. To holka jako já - sama bejt nesmí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 20:57    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
záleží, kolik budeš vydělávat Cool


Mo, jak to myslíš?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:08    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
tak mě napadá..je tady vlastně na aortě vůbec někdo, kdo žije a stará se o sebe sám? Myslik


no jasně - já Wink
Bydlím sama od 18, nedovedu si představit, že bych byla pořád s mámou, to už bych byla dávno v blázinci Laughing jako nic ve zlým, mámu mám moc ráda, ale zabily bysme se.
Nejdřív jsem bydlela u nás v baráku, odkud se máma odstěhovala k příteli, teď mám svůj byt. Mám štěstí, protože jsem nikdy nemusela řešit nájem, ale jen běžný poplatky, vždycky jsem bydlela ve svém. Měsíční náklady na byt se všemi poplatky jsou asi 3500, a to z výplaty bez problémů zaplatím, taky ale samozřejmě dávno nestuduju, ale normálně pracuju.

Samotář myslím nejsem skoro vůbec, ale mám hrozně ráda klid. Když chci mezi lidi (a to já chci hodně Twisted Evil ), tak mezi ně jdu, ale doma mám svoje zázemí, svoji pohodu, která je jenom moje. Domov je pro mě hodně intimní místo, nemám problém pořádat mejdany (nejlépe ty ve dvou Embarassed ), ale nedovedu si představit, že bych s někým bydlela. Je fakt, že jsem v létě asi 14 dní přespávala u kámošky a bylo to skvělý, ale doma je doma Twisted Evil
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:23    Post subject: Reply with quote

To musi bejt strasne fajn mit svuj byt a platit jen poplatky Smile

Jinak Shrew jses blazen. Jestli pocitas ze budes brat deset a das do bydleni osm.. To ti zbyde na jidlo a nic vic, to bych radsi par let setril a bydlel u mamy nez takhle zivoril. Mas setrit, i za ty dva roky jsi urcite schopna neco usetrit, at to mas pak aspon z ceho dotovat jestli to myslis vazne.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
To musi bejt strasne fajn mit svuj byt a platit jen poplatky Smile


to mi povídej Nevinnik

Jinak si taky nedovedu představit, že bych vydělávala desítku a osmičku dala do bydlení, sice se to možná dá nějakou dobu vydržet (i když to podle mě nestačí ani na jídlo na měsíc), ale co nějaké nepředvídané výdaje? Vždyť do takového rozpočtu udělá díru i běžný větší nákup jako je třeba prací prášek Myslik
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:31    Post subject: Reply with quote

lilith, no právě. já to právě psala ne proto, že s tím počítám, ale proto, že se to nedá zvládnout (Kyo, líp čti nebo se k tomu nevyjadřuj)

nevím, můžu se zeptat, lilith, koli jsi vydělávala ty? kolik si myslíš, že by člověk měl mít, aby zvládl sám se uživit a uživit garsonku?

já nevím kolik budu brát, netuším kolik bere mladá magistra z pedáku bez praxe. tipla jsem si to. Myslik Myslik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:39    Post subject: Reply with quote

Myslim ze kdyby si za bydleni vcetne poplatku davala 3500kc tak vyzijes v klidu.Protoze na zivot by ti zbylo 6500, ale bylo by to asi tak tak.

A vazne je to tak blbe placeny? Dyt si vazne uplne kazdej vydela vic, pracovat za tohle je pod lidskou dustojnost. Treba to podcenujes Wink Nadruhou stranu ono jestli deset nebo dvanact je v tomhle pripade asi jedno.. A na treti stranu ono bydlet uplne sam si muze dovolit malokdo.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sun 4.11.2007 21:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:41    Post subject: Reply with quote

Shrew, jestli ti můžu poradit, tak nenastupuj do práce, kde budeš vydělávat 10 čistého, z mého pohledu je to ztráta času Myslik Hrubého je to myslím nějakých 14/5 a za to jsem nastupovala jako absolventka do svojí první práce před 5 lety, kde jsem dělala asistentku a kvůli penězům jsem za rok utekla.

Záleží na tom, co budeš dělat za práci, jestli chceš učit nebo ne. Pokud učit nechceš, tak si zkus nahrabat nějakou praxi už během školy, pak se ti to bude hodit při hledání práce.
Nemyslím si, že je handicap mít zrovna peďák, moje kamarádka má teologickou fakultu (nechápu, kde se tam zrovna ona vzala jako úplný ateista Laughing ) a dělá sales manažerku asi za 40 Wink

K tvojí otázce ohledně peněz - z těch 10 nebo 11 čistého se žít nedá. Já jsem to fakt nezvládala, a to jsem bydlela v máminým bytě a platila jsem jen poplatky. Ale i tak byl problém koupit si větší věc jako třeba zimní bundu. Myslím, že je potřeba se i bavit, dávat nějaké peníze do kultury, našetřit na dovolenou.. a to s tímhle platem prostě nejde. Jsou to pak jen nervy, abys vyšla. A jestli bys chtěla navíc bydlet sama v bytě, tak na to úplně zapomeň, protože do bytu musíš cpát peníze pořád... když už nic jiného, tak musíš počítat s výdaji za kosmetiku, čistící přípravky, prací prášky, opravy v bytě, musela bys pořídit nějaký nábytek, nádobí atd, atd.

edit - a co třeba výdaje za telefon, internet?
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:44    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
A na treti stranu ono bydlet uplne sam si muze dovolit malokdo.


To máš pravdu - když jsem se nastěhovala do bytu, tak na mě plno lidí koukalo jak na exota - mladá holka a bydlí sama (navíc jak to, že nemá manžela?? Laughing Laughing ), to je nějaký podezřelý! I stěhováci nebo řemeslníci, co mi dělali na bytě, nevěřili vlastním očím Wink
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:48    Post subject: Reply with quote

kyo - možná to vážně podceňuju..nevím, neznám nikoho stejně starého jako já, kdo by pracoval. buď všichni dělají doktorát, nebo sedí za kasou, a nebo dělají jako můj kamarád asistenta právě za desíítku (kvůli tomu jsem nabyla toho dojmu)

hm, praxi, to znídobře, ale kde...když hledám práce najobs.cz, je to bída. samé kraviny.
a na brigádu nechci. chci dělat něco, co mi dá praci, kdybych penze potřebovala, půjdu rovnat zboží do tescca, ale to mi k získání lépe placeného povolání nepřispěje.

momentálně jsem měla na mysli, že pod 10.000 nepůjdu, při hledání zaěstnání. říkala jsem to proto, že nemám žádnou praxi.

Ale když říkáte..nejraději bych měla 15 čistého, ach jak bych byla šťastná, to bych byt utáhla:)

ale vzhledem k tomu, že mám nulovou praxi tak se stydím říkat si o tolik peněz. Znám holky, co s magistrou z pedáku skončily na kase, proč zrovna já mám být výjimkou? Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 1 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms