sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Samostatný život
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10065

PostPosted: Mon 5.11.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

Zkus si co nejdřív najít práci, jakoukoliv...myslímže dva roky v práci ti dají mnohem nohem víc než dva roky ve škole..poznáš něco nového, jiného..víc si utřídíš co chceš a co nechceš...
Back to top
View user's profile Send private message  
Court
kytky 4, meta: 3350
kytky 4, meta: 3350


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 3269
Location: Klub rváčů

PostPosted: Mon 5.11.2007 22:39    Post subject: Reply with quote

shrew mne pripada, ze porad hledas duvody proc nic nepujde misto aby sis vybrala, co chces vlastne delat a sla za tim.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 5.11.2007 22:58    Post subject: Reply with quote

court: mě připadá všechno kolem práce tak vzdálený totiž..a tak jak to říct..ošklivý, šedý...

a brigády na inventuře uprostřed noci, na jahodárně s bolavými zády ve třiceti na slunci a mezi šedesátiletými nevrlými uvaděčkami mi sebevědomí a chuť k práci nedodaly:(

a to ani nemluvím o svojí první praxi na škole, která je pro mě doteď zlým snem (dodneška vidím ty zlobiče, jak na sebe strhli celé keramické umyvadlo a málem si zlomili nohy na té louži.. Embarassed )

z žádné práce, kterou jsem dělala, jsem neměla radost.. spíš jsem to s nechutí přetrpěla..pokaždý se mi stala nějaká nepříjemnost..od náročnosti, přes nepříjemné spolupracovníky, po zhrození nad výší platu, atd, atd. praxe ve škole raději nebudu zmiňovat, to bylo strašný
Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Mon 5.11.2007 23:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Mon 5.11.2007 23:00    Post subject: Reply with quote

já k práci nemám pozitivní vztah a nepopírám to (nelze se divit, po takových zkušenostech). ale nejsem líná,jsem pracovitá a zodpovědná..jen ta instituce "práce" versus "škola" .. vnímám to jinak..ze školyžádné negativní zážitky nemám, umožňuje mi rozvíjet se, a nepočítat minuty Sad
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grape
Guest





PostPosted: Tue 6.11.2007 21:59    Post subject: Reply with quote

Shrew, já nevim, podle mě to všechno vidíš pořád moc černě. Nemyslim, že by učitelky měly až tak mizerný platy...a dojíždění z Prahy do Plzně mi taky tak hrozný nepřipadá...kamarád takhle jezdí busem každej den, je to ta hoďka a půl...nj, musí ráno vstávat v půl šestý a tak kolem šestý nejdřív se vrací, někdy i později, ale to k tomu patří... A takový to: "do Prahy se stěhovat nebudu, za žádnou cenu, svůj byt teda nikdy mít nebudu, to je asi můj osud" atd. - promiň, ale - BLBOST! Každý svýho štěstí strůjcem a holt 90% Čechů nemá to štěstí narodit se a vyrůstat v naší metropoli, kde je logicky asi nejvíc pracovních příležitostí, tak se buď přestěhuje, nebo je tam přes týden a na víkend doma (cituju Lilith) - no a nebo, pokud to není zrovna daleko, a je dobré spojení, což na trase Plzeň - Praha sakra je:), dojíždí! A tvé špatné zkušenosti z práce - vždyť to byly jen brigády! Zrovna v práci ("opravdové") můžeš narazit na dobrý kolektiv, příjemné prostředí, chápavého šéfa, zajímavou náplň. Jen nebuď pořád taková pesimistka. Někdy mám z tvých příspěvků dojem, že bys nejradši chodila do smrti do školy. A to přece nejde! Vážně se ti chce být celý život závislá na rodičích...brrr...no já vím. že to až tak nemyslíš, ale přesto - je třeba zamyslet se nad tím, že cesta k tomu, co skutečně chceme, vede přes různá nepohodlí a není vždy vše tak, jak bychom si přáli, ale stojí to zase za výsledek Smile (Asi zbytečná poznámka)
Back to top
 
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 6.11.2007 22:06    Post subject: Reply with quote

no, grape, však já vím, že máš pravdu. a mám chvíle, kdy jsem ddoopravdy neskutečně pesimistická Confused zase teď mám třeba období, kdy to vůbec neřeším, a říkám si, nějak bylo, nějak bude, možností práce je kolem tolik, že nebude od věci nějakou dobu prostě vybírat a přebírat, a pak se uvidí...

kdoví c přijde, jsem fakt děsná pesimistka v tomhle..ale to víš, skok do neznámého mnoho lidí nevidí zrovna růžově
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Tue 6.11.2007 22:10    Post subject: Reply with quote

Já tě chápu, Shrew, ani nevíš jak... Sad
Já jsem třeba hodně nervózní, i když mám přijít do nové třídy, nového kolektivu, třeba...už se s přibývajícím věkem tak spontánně neseznamuju jako dřív...i když je pravda, že v práci na tom tak nějak víc záleží, s kolegy vycházet, neboť spolupracujete, se spolužáky, kteří ti nesedí, ani nemusíš komunikovat Wink Taky se do práce zrovna moc netěším...a nemám pořádnou představu, co bych chtěla dělat...na druhou stranu doufám, že se to ještě vystříbří a časem se představa bude stávat konkrétnější Smile Nezbývá mi než se na to dívat víc optimisticky Smile
Back to top
 
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 6.11.2007 22:13    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:

Já jsem třeba hodně nervózní, i když mám přijít do nové třídy, nového kolektivu, třeba...


no přesně. a na tom kolektvu v práci záleží skoro nejvíc (alespoň pro mě)

je pro mě čím dál těžší se seznamovat, ukazovat se, prodávat se.. Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Wed 7.11.2007 9:03    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
a brigády na inventuře uprostřed noci, na jahodárně s bolavými zády ve třiceti na slunci a mezi šedesátiletými nevrlými uvaděčkami mi sebevědomí a chuť k práci nedodaly:(


Po takových zkušenostech se ani nedivím, že máš pohled takový, jaký máš. Jenomže tohle jsou jenom brigády a nebude to jednou tvá práce, pokud se budeš snažit. Chybí ti prostě zkušenost s fajn prací, to je vše. Když se k takové práci dostaneš, neuvěřitelně se ti rozšířej obzory a zjištíš teprve, co všechno bys mohla dělat. Jen to chce pořádně si ujasnit, o jakou práci bys mohla usilovat...nebo prostě zkusit něco jiného, než klasické studentské brigády typu invetura v supermarketu. A uvidí se.

Já se dostala k hodně zajímavé práci přes dobrovolnictví, jak už jsem kdesi psala. Dobrovolnictví bylo celkem nenásilná cesta, jak si vyzkoušet práci "nanečisto", aniž by mě příliš tížila zodpovědnost...Potom už jen stačila nějaká ta snaha a špetka štěstí a hezká práce byla na světě. Díky ní jsem pak vlastně přišla na to, co všechno dalšího bych mohla dělat, ptž jsem byla nucena přicházet do kontaktu s lidmi z různých institucí a tak.

Podle mě to s prací vidíš dost zkresleně, ptž ti prostě chybí ta zkušenost.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Sat 27.2.2016 21:06    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10065

PostPosted: Sat 27.2.2016 22:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Sat 27.2.2016 22:21    Post subject: Reply with quote

Ja to pochopila tak, ze prave mysli bez nákladu na bydlení a cestování do prace, tzn neni treba se tim zabyvat..
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8458
Location: AT HOME

PostPosted: Sat 27.2.2016 22:35    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9785

PostPosted: Sat 27.2.2016 23:05    Post subject: Reply with quote

To se taky liší podle toho co jsi zvyklá jíst. Nemůžeš si spočítat kolik stojí tvoje současná obživa?
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sat 27.2.2016 23:11    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 7 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms