sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Samostatný život
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:49    Post subject: Reply with quote

Ale tak nemyslim podezrely ale proste je to fakt luxus. Kdyz jsou dva a kazdej bere i jen normalne prumernejch 15 cistyho tak je to hned 30 a z toho se 10,12 tisic za najem a poplatky zaplatit da a jeste zbyde pro dva lidi 18 tisic. Ale pokavad bude ten clovek sam, zbydou mu 3.. A i kdyz naklady pro zivot budou na ty dve osoby vetsi nez na jednu, urcite to na normalni ziti stacit bude, v tom druhym pripade bude zit ten clovek ne na pokraji, ale v bide. Myslim ze bydlet ve svym se u naprosty vetsiny lidi vaze proste k tomu mit s kym bydlet - tim padem to mit jak utahnout.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:51    Post subject: Reply with quote

Lilith wrote:
Kyo wrote:
A na treti stranu ono bydlet uplne sam si muze dovolit malokdo.


To máš pravdu - když jsem se nastěhovala do bytu, tak na mě plno lidí koukalo jak na exota - mladá holka a bydlí sama (navíc jak to, že nemá manžela?? Laughing Laughing ), to je nějaký podezřelý! I stěhováci nebo řemeslníci, co mi dělali na bytě, nevěřili vlastním očím Wink



tak je jiná doba, ne Laughing bylo fajn, žes nemusela platitt nájem, jen energii. závidím. jsem samotářka, vím to o sobě už od malička. a svůj byt byl můj sen. moji bohatí spolužáci ho dostali třeba od rodičů, jenže mě rodiče spoří na domek. ale jako mladá hlka nemůžu začít stavět Laughing a ty peníze zase nechci utratit, aby na ten domek v budoucnu bylo:).. jediná možnost je nájem..stejně by to bylo dočasně...jen bych si chtěla prožít nějaký čas o samotě..

možná bych mohlazačít tím, že si do pokojíku koupím dveře Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:54    Post subject: Reply with quote

kyo - když já si nedovedu představit se přestěhovat osamostatnit a ZASE s někým bydlet..i kdyby to byl přítel Embarassed

já třeba jsem o prázdninách ve velkým baráku u babičky, a stávalo se, že jsem lezla z pokoje dolů k babi třeba třikrát denně..z toho dvakrát to bylo kvůli dobrýmu ránu a dobrou noc Embarassed

přítel bydlí na koleji, má pokoj sám pro sebe, a je to nádherný. i on je za to rád, má svůj klid. ano, to je to co já potřebuju. SVVŮJ KLID.... ale tak ještě mám dva roky abych nad tím rozmýšlela
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:55    Post subject: Reply with quote

tak leda podnajem ze bys mela svuj pokoj kam by ti nikdo nelez, to prece je, ale nevim jestli by sis moc pomohla Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:57    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
tak leda podnajem ze bys mela svuj pokoj kam by ti nikdo nelez, to prece je, ale nevim jestli by sis moc pomohla Smile


o tom jsem taky uvažovala..ale fakt nevím jestli bych si pomohla..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 21:59    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
momentálně jsem měla na mysli, že pod 10.000 nepůjdu, při hledání zaěstnání. říkala jsem to proto, že nemám žádnou praxi.

Ale když říkáte..nejraději bych měla 15 čistého, ach jak bych byla šťastná, to bych byt utáhla:)


No tou praxí jsem myslela, že zkusíš třeba nějakou brigádu v kanceláři, mně to hodně pomohlo, když jsem hledala první práci.. myslím, že dneska většina studentů někde pracuje.

A ty jsi z Plzně? V nejhorším se dá za prací i dojíždět, to přece není problém.. a 10 čistého je opravdu nereálný, to je míň než nejvyšší podpora z pracáku Rolling Eyes
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:02    Post subject: Reply with quote

Ted me napadlo ze ja mam u nas v praci pokoj k dispozici. Uz sest mesicu ale jeste jsem tam nespal a ani nehodlam. Kazdej jsme nejakej no Smile

Treba za dva roky zmenis nazor a budes s nekym chtit bydlet, dva roky jsou dva roky Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:08    Post subject: Reply with quote

aha..kdybych si tedy něco sehnala...
a po promoci sháněla místo..co myslíš, že bych měla říct, až se mi zeptají na očekávanou výši platu? mám říct jsem čerstvá absolventka a rok jsem brigádničila třeba na podatelně nebo jako reepční...

že nepůjdu pod 15.000 čistého?

nebo je to na absolventku bez praxe moc? nebo málo..že bycch si řekla, že nepůjdu pod dvacítku Cool Cool Cool Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:12    Post subject: Reply with quote

Shrew já nevím, ale musíš to umět prodat - takže žádný "brigádničení" na podatelně, ale praxe při studiu jako asistentka, zkušenosti v té a té oblasti.. a blablabla Bicovnik

Jinak si nemyslím, že bys nemohla za nějakých 18 hrubého v klidu nastoupit. V nejhorším prostě hledej práci v Praze, no, ale za 10 nechoď, to je opravdu ztráta času.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...


Last edited by Lilith on Sun 4.11.2007 22:13; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10065

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:12    Post subject: Reply with quote

Já myslím že mezi 10 - 15 000 by se vlézt mohla, záleží na tom co seženeš no..Smile co máš(budeš mít vlastně za školu Shrew?
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:23    Post subject: Reply with quote

krutá realita je tak 12000 Shrew, pokud chceš učit.... to vím celkem jistě,mamčina známá takhle nastupovala minlý rok a je to státní sketor, tzn. bude to všude cca stejné....
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...


Last edited by E_w_e on Sun 4.11.2007 22:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:23    Post subject: Reply with quote

Cool
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.


Last edited by Shrew on Sat 28.6.2008 14:28; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:25    Post subject: Reply with quote

Ewe : ano, já měla do tedka taky takový pocit. a proto mi připadalo 10 000 pro člověka bez praxe akorát, s praxí 15 000 a zapracovaného člověka v letech 25 - 40 000

ale když holky říkaj, že sehnaly i lepší práci....? nemám důvod jim nevěřit? Myslik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:25    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
slečno, to si děláte legraci, ne, kde to žijete a co si o sobě myslíte, že chcete šestnáctku? takových holek jako vy tu máme..inženýrky to jsou a vyznají se v naší práci!


no jo, ale s tímhle přístupem se nikdy nikam nedostaneš Myslik
myslím, že jako absolventka s praxí během studia klidně můžeš za těch 18 nastoupit, v Praze určitě.
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lilith
:faitilhiér:


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 11317

PostPosted: Sun 4.11.2007 22:28    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:

ale když holky říkaj, že sehnaly i lepší práci....? nemám důvod jim nevěřit? Myslik


Záleží i na štěstí, znám holky, co dělají za 40 a mají SŠ a rok praxe. A našly tu práci normálně na jobs.cz. Bývalá kolegyně jako absolventka matfyzu dělá v bance v Praze a nastupovala za nějakých 25.

Jo a jsou to hrubé platy, samozřejmě Wink
_________________
Proč on? Protože se nám chtělo...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 2 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms