sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
potraviny s plísní
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:34    Post subject: potraviny s plísní Reply with quote

Ahoj holky, potřebuju radu...už přes dva roky trpím opakovanými kvasinkovými záněty pochvy...opakují se opravdu velice často, většinou jedenkrát do měsíce, někdy mám klid delší dobu, ale pak si to zase vynahradím Confused . Gynekolog mě vždy léčil čípky nebo antibiotiky, ale nikdy mi pořádně nevysvětlil, co se mnou vlastně je, i když jsem se ho několikrát ptala. Až v pátek( už zase ten zánět mám Sad ) z něj vylezlo, že mám hodně slabou slizniční imunitu a že bych vůbec neměla jíst potraviny s plísní, např. kynuté těsto, bílé pečivo...prostě nic, kde je nějaká zralá plíseň nebo kvasnice...ale já přesně nevím, které všechny potraviny to jsou...potřebovala bych o tom něco vědět a budu vděčná i za jakoukoliv další radu ohledně tohoto problému. Díky!
Back to top
View user's profile Send private message  
Cassie
serendipity


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5388

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:42    Post subject: Re: potraviny s plísní Reply with quote

Jako doktor ti tohle mel rict uz davno! Tohle fakt nepochopim Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:45    Post subject: Re: potraviny s plísní Reply with quote

AnaGirl wrote:
Jako doktor ti tohle mel rict uz davno! Tohle fakt nepochopim Rolling Eyes

Já vím, ale to už je teď jedno, ne? teď už to vím, tak se to snažím nějak vyřešit... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:53    Post subject: Reply with quote

napr.
"Zlatá pravidla" protiplísňové diety
Zde je krátké shrnutí, na co musíte při této dietě dávat pozor.

* Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.
* Vyhněte se konzervám všeho druhu.
* Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen a ostrou hořčici, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.
* Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.
* Občas si pro změnu připravujte jídla z celozrnného obilí,ne však každý den. Celozrnné obilí působí kyselinotvorně.
* Zeleninu a saláty čistěte důkladně, abyste zabránili nové infekci.
* Zeleninu připravujte šetrným způsobem, aby se zachovaly vitaminy, minerály a jiné zdravé látky, které obsahuje. Používejte metody jako je dušení, vaření v páře, ohřívání ve varných sáčcích nebo v keramickém nádobí.
* Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.
* Pijte v dostatečném množství minerální vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.
Kůra většinou trvá od 3 do 6 měsíců
Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě.


z http://www.candida.cz/dieta.htm
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:58    Post subject: Reply with quote

Mery, moc Ti děkuju, i za odkaz na tu stránku! Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13155

PostPosted: Sun 4.11.2007 17:39    Post subject: Reply with quote

le chat Arrow sestra má probém s kvasinkama a potažmo plísněma přes rok a dlouho s tím bojuje, ted se zdá že na to konečně kápla..
ona totiž léčila kvasinky, nejedla cukr,pečivo, nic, ale pořád to přetrvával protože v sobě měla plísne (plísně mají prý v dnešní dobe skoro všichni, něčí imunitní systém se s tím vypořáda a něčí ne)

zašla si na dvoje vyšetření krve, první v Brně, je to placené ale
info tady Arrow http://www.darkfield.cz/

tam ti uděljí rozbor, zjisití co máš v krvi co tam být nemá a co schází,prostě kompletní rozbor, a napíšou léčbu..

a druhé v praze, btw si ted nepamatuju kontakt, jeslti chceš, zjistím

btw na tu kapku krve jdu já zítra Wink
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:13    Post subject: Reply with quote

Arrow Laura
Moc děkuju! A mohla bych se zeptat, jestli to něco stojí? Asi jo, viď?
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:20    Post subject: Reply with quote

laura psala, že je to placené Wink
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

Arrow Suny

Já vím, ale mě zajímá kolik. Jestli je to pár stovek nebo nějakejch deset litrů...
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13155

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:21    Post subject: Reply with quote

1 500,-... Confused jako já kdyby tam nebyla sestra a brácha, a neměly výsledky, tak bych tomu asi nevěřila, ale v tom odkazu je to popsané s těmi plísněmi, a oboum to pomohlo..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

Já na tom tedy nebyla, ale kamarádka ano a myslím že to bylo pod 1000Kč, ale ruku do ohně za to nedám Smile
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:23    Post subject: Reply with quote

Laura wrote:
1 500,-... Confused jako já kdyby tam nebyla sestra a brácha, a neměly výsledky, tak bych tomu asi nevěřila, ale v tom odkazu je to popsané s těmi plísněmi, a oboum to pomohlo..


A myslíš, že když už vím, že mám špatnou slizniční imunitu, že mi to ještě řekne něco novýho? Byla bych fakt ráda, kdyby mi to pomohlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13155

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:33    Post subject: Reply with quote

Pozorování kapky krve mikroskopem trvá zhruba 20 minut, pak lékař provede osobní anamnézu pacienta a probere jeho současné potíže. O všem se provede písemný záznam, pacient obdrží písemné doporučení výživy a užívání doplňků výživy .

Celá návštěva u lékaře - podle složitosti problémů – trvá 45 - 60 minut . Vyšetření doporučujeme zopakovat po 6 - 8 týdnech, aby se zjistila úspěšnost léčby.


prostě to s tebou proberou, co přesně v té krvi máš, napíšou ti a vysvětlí jak to vyléčit, já to pochopila ve smyslu že kvasinky, plísně a chlamydie? jsou všechno to samé,= mykózy
(ale když mi to říkala sestra, tak jsem zrovna vařila a hrálo rádio=))takže bych tu nechtěla šířit blbosti, radš se koukni do googlu

no, co ti řekne novýho..hlavně ti to pomůže vyléčit! antibiotika taky nevyřeší všechno, musíš to léčit celistvě..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
le chat
kočka


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 298

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:36    Post subject: Reply with quote

Laura wrote:
Pozorování kapky krve mikroskopem trvá zhruba 20 minut, pak lékař provede osobní anamnézu pacienta a probere jeho současné potíže. O všem se provede písemný záznam, pacient obdrží písemné doporučení výživy a užívání doplňků výživy .

Celá návštěva u lékaře - podle složitosti problémů – trvá 45 - 60 minut . Vyšetření doporučujeme zopakovat po 6 - 8 týdnech, aby se zjistila úspěšnost léčby.


prostě to s tebou proberou, co přesně v té krvi máš, napíšou ti a vysvětlí jak to vyléčit, já to pochopila ve smyslu že kvasinky, plísně a chlamydie? jsou všechno to samé,= mykózy
(ale když mi to říkala sestra, tak jsem zrovna vařila a hrálo rádio=))takže bych tu nechtěla šířit blbosti, radš se koukni do googlu

no, co ti řekne novýho..hlavně ti to pomůže vyléčit! antibiotika taky nevyřeší všechno, musíš to léčit celistvě..


Jj, já vím, antibiotika to stejně vlastně spíš zhoršujou, ne? Tak já se tam asi fakt objednám, vypadá to dobře. Já bych to totiž fakt potřebovala s někým probrat, ne jen tak v rychlovce s doktorem...moc Ti děkuju za tip:-). A takže té Tvojí sestře doporučili nějaký léky?
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13155

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:42    Post subject: Reply with quote

no, ani ne tak léky jako doplnky výživy..on to má každý jinak, třeba sestra neměla ty projevy kvasinekv pochvě, ale na pleti, snažila se je vyléčit protikvasinkovou dietou, vždycky se zdálo že to
zabralo,ale pak se to zas vrátilo, až ted dostala antibiotika -antimykotika, ..onoi asi ne že by ty antibiotika byly jenom špatný, spíš se na to musí jít s obou stran, jedna věc nepomůže

brácha tam byl s něčím jiným, a dostal jiný doplnky...
hlavní je, že to s tebou proberou a vysvětlí ti to..nebo víš co, počkej, já tam jdu zítra a můžu podat víc info z vlastní ruky (ovšem já tam jdu zas s něčím jiným)
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms