sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
OSP
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13165

PostPosted: Mon 14.4.2008 10:50    Post subject: Reply with quote

Rokk, ještě vůbec ne, od rána dělám teprve verzi myslím 2003 kterou jsem našla na stránkách mu
fuj, jak na tom odkazu píše, "tak držím palce, už je to skoro tady" se mi udělalo blbě

ne, já si prostě všechny testy ke kterým budu mít z netu přístup projdu, a ty tsp udělám dobře!

ale asi si dám pauzu, má pocit že me moje pdf šálí, přísahala bych že si pamatuju, že u jednoho příkladu jsem zvolila za nejrychlejšího Jana (byl to lehoučký příklad), a že to bylo pod písmenem a) napravo nahoře. ted je jan dole pod jiným písmenem. a takhle asi se třemi příklady ale! řekla bych že mi hrabe, protože si tím jsem stoprocentně jistá.!!
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 14.4.2008 11:45    Post subject: Reply with quote

Lauro, já už jsem taky v totální krizi. Logiku vůbec nepobírám a nevím,kde se ji naučit. Spousty řešení nechápu, ptž mi chybí teoretickej background a z těch knih od Tutora a Sokrata se to prostě nenaučíš, tak jak MU chce.

Ted jsem se zarazila na ekvivalenci implikace...doufám, že mi ten woland poradí z čeho to všechno nastudovat, takhle to nejde. Útržek sem,útržek tam, potřebuju to chápat komplexně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 14.4.2008 11:49    Post subject: Reply with quote

A co z té logiky nevíš? Já jsem jako malá měla skvělou knížku od Lewise Carrolla, myslím Logika hrou se to jmenovalo (?) a pak jsem s tím nikdy neměla problém, protože mi to přišlo prostě... logický Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 14.4.2008 11:56    Post subject: Reply with quote

Jo! Tu bych asi potřebovala! Tu dokonce doporučují i v té knize od Tutora!

Co bych potřebovala, potřebovala bych kompletní zaučení do logiky. V oboch knížkách, o kterých pořád melu, je jen vyloženej základ.
S tím, že vím, že konjunkce je stříška a že negací obecného tvrzení je částečné tvrzení, nevyžiju.

Jdu shánět tu knížku, tu musím mít. Twisted Evil

ed: to mě poser, ona vyšla jen v roce 71? tak tu už asi nekoupím. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Mon 14.4.2008 12:02    Post subject: Reply with quote

Já jsem ji našla tady v angličtině, ale to asi k ničemu není. Chce to mít vytištěný. A navíc ta jeho angličtina nebývá úplně jednoduchá Confused
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 14.4.2008 12:13    Post subject: Reply with quote

Díky, moc, jsi hrozně hodná. Máš pravdu, tohle je pro mě moc velké sousto, musím najít jinou cestu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Mon 14.4.2008 14:35    Post subject: Reply with quote

Laura wrote:
no a máš pravdu.. já jsem dala úplně samozřejmě nežná píseň, tenhle význam vůbec neznám Sad
no nic, jdu zpět k tomu


jo, přesně tohle jsem kdesi kdysi dala taky, jestli dokonce ne v testu Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 15.4.2008 7:52    Post subject: Reply with quote

Dělám si online kurz analytiky ( www.aleph.cz ), není nejhorší. Asi půjdu i do úsudků. Za 80kč pomocí SMS se to dá.
Lauři, možná bys o tom měla taky uvažovat.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Tue 15.4.2008 8:32    Post subject: Reply with quote

Mně tyhle testy s definitivní platností přijdou jako hodně špatný nápad. Kdyby byly jednou součástí přijímaček, tak fajn, ale přijímat na všechny obory jenom na základě tohohle stejného testu, to je taková kravina Rolling Eyes
To je akorát tak byznys pro firmy, co na tom vydělávají, když pořádají kurzy.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 15.4.2008 8:44    Post subject: Reply with quote

Mně to nepřipadá špatné jako určitá "prvotní selekce".
Aha, koukám, že Lenore píše totéž Laughing, takže souhlasím - včetně byznysu pro nejrůznější vykuky.
A dost mi vadí zvyšující se důraz na logiku, za pár let se bude test skládat jen z logiky, pár matematických příkladů a pár faktických dotazů.

TSP je čím dál vhodné pro technické mozky, což je fajn pro technické mozky, ale humanitní mozky - lidi, kteří míří na FF, pajdu, práva, můžou být právem mrzutí.
Chápu, že musí být rok od roku těžší, paralelně k tomu, jak se uchazeči lépe připravují, jsou informovanější, ale mohli by testy dělat těžší symetricky, né na úkor nematematickýho a netechnickýho myšlení, když už. TSP mi fakt přijdou dost nevyvážený.

Připadá mi jako výraz úpadku a odlidštění vš vzdělávání Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Tue 15.4.2008 9:02    Post subject: Reply with quote

Hlavně nevím, kde se z toho vytratil nějaký zájem o obor, důkaz, že člověk ví alespoň něco o tom, co se chystá studovat. Vždyť na tu školu pak může přijít prakticky kdokoliv, kdo se náhodou dobře našprtal výrokovou logiku (což není zas takový problém), a neví lautr nic. To je fakt naprd i pro celou výuku, když není stanovený alespoň nějaký společný práh znalostí, nechápu, že jim to může vyhovovat.
Když už je naše školství postavené tak, že se člověk hlásí na velmi specifický obor, tak by tomu ty přijímačky taky měly odpovídat. Když chtějí mít TSP, tak rovnou můžou obory zrušit a udělat to jako v USA, kde specializaci začínáš až ve třeťáku.
Myslím, že by tam měla být rovnováha mezi faktickými znalostmi a schopností učit se, samostatně uvažovat a ty znalosti použít.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 15.4.2008 9:12    Post subject: Reply with quote

O zájmu o obor už ani nemluvím, to už mi ani nepřipadá podivný, už jsem si zvykla. MU ho prakticky pohřbila (krom pár oborových testů, ale ty se už prý stejně vyhodnocují pouze PROSPĚL/NEPROSPĚL) před těma 5 nebo 6 lety, kdy zavedla tuhle nádheru.

Ve třeťáku začínáš specializaci? Shocked Ale to už míříš k bakaláři, ke konci, ne?
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29904

PostPosted: Tue 15.4.2008 9:54    Post subject: Reply with quote

No v USA mají bakaláře většinou na 4 roky, z toho první dva se tak rozkoukáváš a ve druháku si musíš vybrat major, což bude tvůj obor, případně můžeš i minor jako vedlejší specializaci (většinou něco podobnýho). Jinak v těch prvních letech můžeš (a vlastně i musíš) chodit na předměty z různých oborů.. i když samozřejmě většina lidí už má nějakou představu, co chtějí dělat, tak je podle toho volí, ale není to vůbec striktní. Existují jenom požadavky, jaké předměty máš absolovat, když chceš mít tu a tu specializaci.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9779

PostPosted: Tue 15.4.2008 10:32    Post subject: Reply with quote

Rokkan wrote:
Připadá mi jako výraz úpadku a odlidštění vš vzdělávání :?

Jak se to vezme, rozřazovat jenom podle výsledků TSP asi ideální není, ale pořád je to lidštější než třeba přiímačky na práva v Praze, kde se testuje podobným způsobem jen mechanická paměť.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 15.4.2008 10:37    Post subject: Reply with quote

Ale ne o moc.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next
Page 30 of 33

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms