sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dospelost
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  

Citite sa byt dospely?
ano
27%
 27%  [ 13 ]
nie
72%
 72%  [ 35 ]
Total Votes : 48

Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:34    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
Kyo - čekám na tvůj vysvětlující monolog


nechapu..

detstvi je podle me nejlepsi cast zivota. samozrejme ze to bude platit jen pro ty, kteri meli detstvi pekne, pokud ne tak se jim ulevi az po osamostatneni ..

a ja konec koncu toho taky o moc vic nez to detstvi jeste nezazil, ale i jen to malo co jo, mi rika ze bezstarostnejsi uz to nikdy nebude..

ale jde mi hlavne o to, jak dite uvazuje, jak se diva na svet, jak vsechno kolem sebe vnima.. chtelo by se mi brecet ze uz to takovy nikdy nebude kdyz se nad tim cas od casu zamylsim..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Sluníčko:-)
hu


Joined: 28 Jan 2007
Posts: 5386

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:39    Post subject: Reply with quote

Kyo wrote:
dětství je nejbezstarostnější období života.. ty to nechápeš možná proto že dítě ještě pořád asi jseš.

Laughing kyo,podle mně shrew chtěla jen říct,že se cítí daleko líp teď protože je nezávislá a soběstačná,to si nezasloužilo takhkle rejpavou a nesmyslnou reakci Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.11.2007 20:43    Post subject: Reply with quote

kyo, já přece epopírám, že nejsem dítě, ale oto nebylo to, o čem jsem mluvila. šlo mi o podststu toho, že se říká, že dětství je krásné, bezstarostné..podle mě to ldé říkají i o mládí, atd..prostě s přibývajícím časem a věkem má člověk tendenci to špatné zapomínat( to je přirozený) a vzpomínat na to hezké. s odstupem času přeci nic není tak horké jak se uvaří... ale v problémechse topíš vždycky stejně hnusně, ať je ti 6 nebo 60, ať jde o prezentaci do práce, nebo domácí úkol. vždycky to co bylo bude pro nás snadnější, je to logický, protože postupujeme, vyvíjíme se, ale v té době bys to neřekl. Já říkám, že maturita byla fraška, že to bylo snadný a okecávka. Ale bála jsem se toho jako smrti. dnes bych se nebála, ale včera není dnes..

já vím, píšu nepochopitelně a divně, pardon:)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 20:50    Post subject: Reply with quote

to mas pravdu, ale ta minulost neni buhvijak vzdalena abychom na vse spatne zapomeli a vykreslili si to jen v krasnejch barvach.Mas pravdu ze tenkrat jsem mel bobky z jinejch veci, dneska nepodstatnejch.. ale mylsim ze jeste dovedu dost objektivne porovnat jaky to bylo pred deseti lety a jaky ted.a ze kdybych tenkrat vedel jaky to bude, netesil bych se tak na to byt dospelym.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sun 11.11.2007 0:03    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
Man of the world wrote:
Nejsem už tak bezstarostný, v tuhle chvíli mám pocit že spíš naopka a už si uvědomuji dost všechny důsledky mého chování..



tohle moc nechápu.

Když se totiž nad tím zamyslím, tak ta bezstarostnost skončila mým nástupem do šloy v6 letech(a to jsem fakt nebyla dospělá Laughing ), protože jsem se úplně stejně stresovala ze známek, z písemek, ze školy jako teď. možná jsem se stresovala víc, protože dnes si řeknu no a co, svět se nezboří a když nezvládnu tu zkoušku, tak si to jindy opravím. Dnes beru život mnohem víc s nadhledem. Pamatuju se, co jsem se jako malá nabrečela kvůli matematice, pamatuju se taky, jaký problémy jsem měla s "najlepšími kamarádkami" a s mojí láskou asi ve třetí třídě - poněvadž jsem si myslela, že nikdy jiná nepřijde , jak se mi děti posmívali, že jsem malá...chjo, to bylo fakt strašný. navíc jsem byla děsně stydlivá a bojácná - neměla jsem zkušenosti, tak jsem např. celou hodinu prostála na chodbě, pže jsem se styěla přijít po zvonění. a to jsem byla u doktorky, nezaspala! Taky jsem ve škole nechala knížku ferdy mravence po mamince, a styděla jsem seo ni říct paní učitelce. Na střední se to zlepšilo, získala jsem trochu sebevědomí, na zkoušky jsem se stresovala úplně stejně jako dřív, z novch lidí už méně. Teď, když se stresuju, tak to není tak zlé, poněvadž vím, že se dá všechno napravit...a že to můžu zvládnout sama...kdybych ztratila mobil před šesti lety, byla bych totálně na dně. protože bych musela snášet nadávky a výčitky rodičů, a řeči, že si nevážím věcí a nový nedostanu. Když ho ztratím dnes, zajdu do bankomatu a koupím si nový.Žádný problém.

Proto si moc nedokážu dát dohromady to, co napsal man.. já si připadám volnější a bezstarostnější než dřív..paradoxně

já vím, že jako malá jsem si četla mikymauze, hrála si s legem a koukala na pohádky...ale to samé dělám i teď, vtrochu iné podobě..koukám na seeriály, místo pohádek, hraní mi nahradí milování s přítelem nebo posezení v hospůdce, nečtu si mikymauze ale Hrabala, a navíc se můžu věnovat víc mým koníčkům, pže jsem samostatnejší. jako malá jsem si mohla hrát jenom před zrcadlem a snít, že jsem v divadle..a dnes v divadle opravdu hraju..pro mě je dospělost hezčí než dětství, protože je v něm víc opravdovosti a ne jen snů Smile



víš jenže když si dostala špatnou známku tak se v podstatě nic nedělo,byla to jen nepříjemné chvilka. JAsně že ted mnoho věcí beru s nadhledem narozdíl od dřív,ale to jsou takové ty nedůležité věci. V mládí možná máš nějaké starosti,ale jsou to takové ty "dětské" nepodstatné. Ted si třeba uvědomuju že vybodnout se na školu by neznamenalo jen to "říci rodičům",ale hlavně by to ovlivnilo zbytek mého života. To že musím nějakým způsobem vydělávat peníze abych měl třeba na benzín...To že mám o dost větší zodpovědnost...Nechápu co na tom nechápeš.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sun 11.11.2007 1:00    Post subject: Reply with quote

Docela zajímavý čtení... člověk si zavzpomíná, jak kdysi uvažoval Wink

Já si teda už připadám naprosto dospělej (překvápko, co?), ale s radostí musím konstatovat, že se občas dokážu bavit jako malej jarda. A doufám, že mi to vydrží.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9773

PostPosted: Sun 11.11.2007 2:09    Post subject: Reply with quote

Man of the world wrote:
(...) musím nějakým způsobem vydělávat peníze abych měl třeba na benzín...

Teď jsi mě zaujal. Myslím že hodně lidí by mezi typické věci na které musí vydělávat napsali bydlení a jídlo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sun 11.11.2007 8:45    Post subject: Reply with quote

che wrote:
Man of the world wrote:
(...) musím nějakým způsobem vydělávat peníze abych měl třeba na benzín...

Teď jsi mě zaujal. Myslím že hodně lidí by mezi typické věci na které musí vydělávat napsali bydlení a jídlo.


no jasně,já na tohle ještě moc vydělávat nemusím,tak proto jsem napsal benzín, vydělávat na bydlení a jídlo je zase o krůček dál e zase. Chtěl jsme jen napsat že už to není tak že mohu někomu říci,jako v první třídě že potřebuju koupit jánevímco,ale ted si na to prostě musím sehnat peníze sám pokud to potřebuji. V tom jsem viděl tu určitou starost
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.11.2007 8:47    Post subject: Reply with quote

Mane, ale tos když byl menší nevěděl, že když budeš kašlat na školu, skončíš někde ve škarpě? já na tom nechápu to, proč bereš dospělost tak tragicky a dětství tak hezky. jistě musíš se starat o kejhák, ale představ si, kdyby s tebou pořád jednali i dnes jako s malým. omezovali by tě, nikdo by ti nic nedovolil, maximálně by ti koupil lízatko za odměnu. ..tohle v ne tak ostré rovině prožívají puberťci, když se chtějí osamostatnit. ne, dětství podle mě nebylo lepší ani horší než dospělost, ketrá je ošklivá, zlá, nepříjemná..ano, musíš vydělávat abys měl na jídlo, byt, benzín..ale člověku to dá nové možnosti..já bych třeba nedokázala žít pořád bezstarostně, asi bych se z toho zbláznila a dřív nebo později bych ten zákon teplejch bot přijala, i když to působí nepříjemně..nevím co se ti tak líbí na dětství, kromě toho, žes měl hafo volného času a žádné povinnosti (samozřejmě z dnešního pohledu, ale to v tu dobu si nikdo nedokáže uvědomit, jelikož nemá ten nadhled.)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.11.2007 8:50    Post subject: Reply with quote

a mane, já to samozřejmě chápu Laughing nejsem blbá.
Jen jsem chtěla říct, že nechápu, jak může o dospělosti někdo uvažovat tak negativně a o dětství naopak dost pozitivně..myslím, že je to dost častá naprostozkreslená úředstava, kterou dá člověku uvažování s odstupem.
já bych se do dětství vrátit nechtěla (tím neříikám, že jsem dospělá) ale v té době jsem byla naprosto závislá na všem, na rodičích, atd. nemohla jsem, neměla jsem zkušenosti ani možnosti realizovat svoje záměry, atd atd.. v podstatě to bylo velmi neproduktivní období.. Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.11.2007 8:56    Post subject: Reply with quote

Man of the world wrote:
V tom jsem viděl tu určitou starost


vidíš, já v tom zase vidím určitou volnost, viz to co jsem psala s tím mobilem, kdybych ho ztratila jako dítě, bylo by tošílený..vynadání od rodičů, výčitky že si ničeho nevážím, rodiče by byli smutní, že dali tolik peněz za něco co já ztratím, mě by to bylo líto, oni by mi řekli že nový mobil dostanu až od ježíška a teprve jestli budu hodná..atd. nejvíc by mě to mrzelo kvůli nim. Když ztratím mobil dnes, vyberu si z účtu vydělané peníze a koupím si nový. Nikomu nebudu přidělávat starosti, nikdo ne mě nebude naštvaný a zoufalý..atd atd..
pro mě je starostí bezmoc a závislost..v nezávislosti a samostatnosti naopak vidím určitou moc.

jistě, má to jednu nevýhodu - fakt si člověk nemůže celej den hrát s tím legem a celej víkend s bárbínama a musí chodit do práce, vyřizovat, zařizovat, atd.

ale kdo by to v dospělostiproboha dělal, když má jiné věci na práci a svůj volný čas může využít líp..ano, dětství je sice bezstarosné, ale nemyslím, že by bylo lepší než dospělost
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sun 11.11.2007 9:04    Post subject: Reply with quote

počkej ale já neberu dospělost nijak tragicky. To jsem nikde neřekl, teda doufám. Já se těším až skončím školu a budu pracovat, dělat něco co má do určité míry smysl, mít zase mnohem větší možnosti. To že dospělost je zodpovědnější než dětsví je fakt,ale mně to nijak nevadí, se zodpovědností nemám problém. Občas člověk akorát zažívá více stresu,ael jak říkáš mnohé to přináší. Třeba volnost.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 11.11.2007 9:11    Post subject: Reply with quote

aha, tak to jsme se špatně pochopili. Pochopila jsem z příspěvků to, že bereš dětství jako něco krásného, když je bezstarostné..
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Johanka
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1264
Location: z Arku

PostPosted: Sun 11.11.2007 9:59    Post subject: Reply with quote

Mně chybí varianta: "Jak kdy!" Někdy se dopsěle cítim, někdy ne.
_________________
27.10.2010 - Těhotenská poradna
23.11.2010 - TP

Back to top
View user's profile Send private message  
ephelides
*louloute*


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 15244

PostPosted: Sun 11.11.2007 12:25    Post subject: Reply with quote

BadHans wrote:
s radostí musím konstatovat, že se občas dokážu bavit jako malej jarda. A doufám, že mi to vydrží.


v tomhle maji podle me chlapi vyhodu ze jim to bevani se jak malej jarda vydrzi do vyssiho veku Smile kazdopadne tedka mam kamaradku ktere je 50, vypada na 25 a dokaze se bavit jak cely stado malych jardu Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms