sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dospelost
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  

Citite sa byt dospely?
ano
27%
 27%  [ 13 ]
nie
72%
 72%  [ 35 ]
Total Votes : 48

Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:45    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:

kyo proc by to neslo? Navysis cilovou castku a muzes sporit dal. No tak teda ja jsem se rozmyslela jeste ze bych ty penize investovala, ale na to asi nejsem dostatecny hazarder Smile Hlavne pri stabilite dnesni politiky, tadyhle usa najednou vyhlasi valku iranu a jsem v ***.
No ty ses teda desne nezavisly, kdyz zijes u rodicu, kteri ti kupuji jidlo a mas tam strechu nad hlavou Wink


no ja bych to taky investoval, oni jsou i zajisteny fondy, tzn ze nemuzes nic ztratit, jenomze tam je mizernej vydelek - kdyz beres v potaz casovou hodnotu penez tzn ze 100tisic dneska je neco jinyho nez 100tisic za pet let. ale uvidim no. To stavebni sporeni je podle me taky dobry jen k tomu, ze ty penize neztracej prave svoji hodnotu, jako kdyby lezeli doma v supliku, ale nevydela se na tom moc no.

jak rikam bejt dospelej o penezich moc neni. kdybych nezil u rodicu tak bych s mym platem nevim teda kde zil. a holt by mi nezbylo x tisic jen pro me jako ted.. Smile a jidlo si stejne povetsinou uz platim sam. Ty taky nejsi nezavisla kdyz ses odkazana na to co ti koupi .. no ta kterou nemas rada Razz , bydleni mas zadara a zbytek platis na pul ! ALe kdyz se to bere takhle tak dospelej by byl automaticky ten kdo ma dost penez a to neni pravda. Je to spis o zodpovednosti jak se s tema penezma naklada, kdyz uz jde teda o finance. Jinak dospelost = nejspis rozumnost Smile
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:36    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 19:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:42    Post subject: Reply with quote

zuzla wrote:
Ja si myslim, ze clovek je dospely od momentu, ked sa dokaze (alebo aj musi) o seba sam kompletne postarat. Pracovne, financne a socialne. A najma, dokaze brat plnu zodpovednost za svoje ciny, bez toho, aby neustale za svoje zlyhania obvinoval okolie.

tohle si myslim taky Smile

treba ono je celkem lehke se starat, kdyz mi rodice davaji kapesne anebo kdyby mi platili podnajem. Ted se za dospelou nepovazuju, spis az se osamostatnim, tak zjistim, jak to v zivote chodi Confused (a to nemyslim jen financne)
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:44    Post subject: Reply with quote

...
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.


Last edited by Kyo on Sun 4.11.2007 18:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:58    Post subject: Reply with quote

Já si nijak zvlášť dospěle nepřipadám. Řadu věcí dokážu sice řešit sama, ale i přesto do značný míry ještě lpím na rodičích a obecně na blízkých lidech...v mnohém se nedokážu rozhodovat sama (nebo si to aspoň myslim); problémy kolikrát řešim jako malý hysterický děcko Rolling Eyes Snad to bude lepší, až se za rok přestěhuju (čili chudák přítel Laughing )
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13153

PostPosted: Sun 4.11.2007 18:51    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:
Problemy resit umim asi jako kazdy druhy, to je nejaky znak dospelosti? Shocked


jestli to bylo na mě, tak já myslím že jo, a dost podstatný Smile

já beru dospělost i jako vyzrálost, když je někomu 16,17, tak protože ještě nemá zkušenosti tak si se spoustou problémů neví rady a vyřeší je třeba blbě...umět řešit problémy, tím myslím zvládnout to sama, nesnažit se jejich řešení házet na ostatní nebo někoho pořád žádat o radu, prostě to vlastním rozumem co nejlíp rozseknout a vyřešit..
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Mon 5.11.2007 10:31    Post subject: Reply with quote

Tak ja sa dospelo cítim tak na 80 % ...

Tiež ma občas chytia spomienky na bezstarostné detstvo, keď sa mamina a starí rodičia starali o mňa (kdežto teraz sa karta obracia a pomaly sa musím starať ja o nich), keď som mala úplne iné problémy ako mám teraz... Občas sa mi zacnie, ale potom si poviem, že každý vek ma niečo do seba a je krásny. Niekedy ma síce na chvíľu chytí panika z toho, že som už "stará" (naposledy to bolo asi pred 2 mesiacmi, keď mi babička povedala: "No, onedlho budeš mať 30.." - a to som práve oslávila 26. narodeniny Laughing

Čím ďalej, tým viac sa cítim dospelo... Uvedomila som si, že čoraz častejšie uvažujem racionálnejšie o určitých veciach ako napr. pred 5-imi rokmi... Riešim "dospelácke" veci, chodím do práce, onedlho sa s priateľom osamostatníme a začneme pomaly uvažovať o vlastnej rodine...

Veľakrát sa však v prítomnosti priateľa správam ako malé decko Laughing ... Ale jemu to nevadí, lebo to isté zvykne robiť aj on.. To sú proste také momenty, keď sme sami a hráme sa s plyšákmi a šušleme a mojkáme sa a ja mu robím zle (ako v škôlke... Laughing )...

Najviac dospelácky sa cítim, keď sa hrám s priateľovým synovcom a neterou a oni mi hovoria "teta Lucka"...Alebo keď sa mi malá suseda pozdraví: "Bozkávam teta..."... Laughing No jo...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Thu 8.11.2007 12:04    Post subject: Reply with quote

a řešila se tu už otázka co je to dospělost?
Back to top
View user's profile Send private message  
Mort
kytky 8, konec


Joined: 13 Oct 2007
Posts: 448

PostPosted: Thu 8.11.2007 12:05    Post subject: Reply with quote

podle mě to je odvozeno od slova dospět..k něčemu. Každopádně to vnímám jako určitou cestu za poznáním...ale nikdy nekončí
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Sat 10.11.2007 12:33    Post subject: Reply with quote

těžko říci, v některých ohledech jsme se změnil,lae občasse stále umím projevit jako dítě.Pozoruji na sobě mnohem větší zacílenost a schopnost jít za tím co chci, chápu že ne vše musí být přijemné a neházím hned flintu do žita. Nejsem už tak bezstarostný, v tuhle chvíli mám pocit že spíš naopka a už si uvědomuji dost všechny důsledky mého chování.

V podstatě mám dost náročný život,nemám moc volného času. 30h týdně jse mv práci,která mě docela bavíi když je to jen dočasná brigáda, chodím do školy kde také strávím nějaký čas a pak musím ještě dělat různé prezentace a projekty do školy a když k tomu všemu přidím posilovnu tak moc volného času nemám. NIcméně mi tento životní rytmus přináší takovou plnost, nikde se neflákám a jsme sám se sebou a svým životem spokojený. Ačkoliv se občas chovám trochu potřeštěně tak se považuju za docela dospělého s poměrně ustálenými názory a postoji. ONo ty občasné "výbuchy infantility" jsou spíš okamžiky nějakého nenadálého příjemného překvapení,jistého odreagování a pohody.
Nejsem plně soběstačný,to připustím,ale z velké části ano. doma v podstatě jen bydlím a občas jím, většinou se někde stravuju sám a veškeré ostatní výdaje si už platím sám.
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.11.2007 14:12    Post subject: Reply with quote

Man of the world wrote:
Nejsem už tak bezstarostný, v tuhle chvíli mám pocit že spíš naopka a už si uvědomuji dost všechny důsledky mého chování..



tohle moc nechápu.

Když se totiž nad tím zamyslím, tak ta bezstarostnost skončila mým nástupem do šloy v6 letech(a to jsem fakt nebyla dospělá Laughing ), protože jsem se úplně stejně stresovala ze známek, z písemek, ze školy jako teď. možná jsem se stresovala víc, protože dnes si řeknu no a co, svět se nezboří a když nezvládnu tu zkoušku, tak si to jindy opravím. Dnes beru život mnohem víc s nadhledem. Pamatuju se, co jsem se jako malá nabrečela kvůli matematice, pamatuju se taky, jaký problémy jsem měla s "najlepšími kamarádkami" a s mojí láskou asi ve třetí třídě - poněvadž jsem si myslela, že nikdy jiná nepřijde , jak se mi děti posmívali, že jsem malá...chjo, to bylo fakt strašný. navíc jsem byla děsně stydlivá a bojácná - neměla jsem zkušenosti, tak jsem např. celou hodinu prostála na chodbě, pže jsem se styěla přijít po zvonění. a to jsem byla u doktorky, nezaspala! Taky jsem ve škole nechala knížku ferdy mravence po mamince, a styděla jsem seo ni říct paní učitelce. Na střední se to zlepšilo, získala jsem trochu sebevědomí, na zkoušky jsem se stresovala úplně stejně jako dřív, z novch lidí už méně. Teď, když se stresuju, tak to není tak zlé, poněvadž vím, že se dá všechno napravit...a že to můžu zvládnout sama...kdybych ztratila mobil před šesti lety, byla bych totálně na dně. protože bych musela snášet nadávky a výčitky rodičů, a řeči, že si nevážím věcí a nový nedostanu. Když ho ztratím dnes, zajdu do bankomatu a koupím si nový.Žádný problém.

Proto si moc nedokážu dát dohromady to, co napsal man.. já si připadám volnější a bezstarostnější než dřív..paradoxně

já vím, že jako malá jsem si četla mikymauze, hrála si s legem a koukala na pohádky...ale to samé dělám i teď, vtrochu iné podobě..koukám na seeriály, místo pohádek, hraní mi nahradí milování s přítelem nebo posezení v hospůdce, nečtu si mikymauze ale Hrabala, a navíc se můžu věnovat víc mým koníčkům, pže jsem samostatnejší. jako malá jsem si mohla hrát jenom před zrcadlem a snít, že jsem v divadle..a dnes v divadle opravdu hraju..pro mě je dospělost hezčí než dětství, protože je v něm víc opravdovosti a ne jen snů Smile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 10.11.2007 14:19    Post subject: Reply with quote

shrew- to si napisala pekne, dospelost nie je len o starostiach s peniazmi, s detmi, manzelom ale aj o tej prijemnej samostatnosti Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:05    Post subject: Reply with quote

podle mě starosti vždycky byly, jsou a budou, jen prostě s odstupem času se mnám zdá, že dětství bylo bezstarostné, ale mě se ježí chlupy, když to někdo říká, neboť moc dobře vím, že i kdyžjsem si mohla v dětství celý víkend jen hrát, přeci jen to mělo i svoje stinné stránky..nemohla jsem vlastně dělat vůbec nic jiného než si hrát. byla jsem nesamostatná, rozmazlená, o všechno jsem si musela poprosit, když jsem to potřebovala..nemohla jsem si plnit svoje sny, ledasi jetak maximálně postavit z kostek. a k čemu by mi dětství bylo teď, když mě kostky nebaví?..být závislá je podle mě mnohem horší než se starat sama o sebe.
třeba já si připadám šťastnější než dřív..i s tou zodpovědností, i s tím, že musím udělat to a to, pže to za mě nikdo neudělá..ale to k tomu patří.. i v dětství jsem musela psát písanky, počítat, uklízet si pokojík..to bylo slziček. Dnes už topo mě nikdo nechce, musímale dělat jiné věci, ale už je nedělám s nechutí a strachem, že dostanuvynadáno, a to je rozdíl
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:09    Post subject: Reply with quote

dětství je nejbezstarostnější období života.. ty to nechápeš možná proto že dítě ještě pořád asi jseš.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 10.11.2007 19:26    Post subject: Reply with quote

Kyo - čekám na tvůj vysvětlující monolog

bezstarostné ano, ale podle mě není lepší než dospělost
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms