sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dospelost
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  

Citite sa byt dospely?
ano
27%
 27%  [ 13 ]
nie
72%
 72%  [ 35 ]
Total Votes : 48

Author Message
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 3.11.2007 11:20    Post subject: Dospelost Reply with quote

Pred troma dnami som mala 19-narodeniny a nezaobislo sa bez slz Rolling Eyes zacalo mi pomaly dochadzat ze detstvo je fuc a asi by som mala byt dospela Embarassed ale to nie je v podstate tak, ze by som "mala" byt dospela...proste...som ina ako predtym, soferujem (pre niekoho blbost, ale ja sa tym naozaj citim dospelejsia Laughing ), temu dom, byty, bydleni som precitala celu a vcera som bola pozriet sa v elektre na chladnicky Laughing uz sa tesim ked skoncim skolu a zacnem si zarabat a osamostatnim sa...teraz som bola nakupovat pre tomasa, lebo aj dnes bude u nas spat tak aby mal nieco dobre na ranajky, tak som sa citila ako dospelacka Laughing ale trosku sa toho bojim, lebo vo vnutri som stale male dievcatko, ktore sa kvoli vsetkemu rozplace a ktore ma najradsej Pjasatko Razz

otazka znie, kedy vy ste si uvedomili, ze uz pomaly zacinate byt dospely a ako ste to brali?

cely tento prispevok je fakt divny Laughing ale chapete pointu, ze?
Back to top
View user's profile Send private message  
mokosha
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 31 Oct 2007
Posts: 166

PostPosted: Sat 3.11.2007 11:27    Post subject: Reply with quote

no já tě asi chápu, já taky vždycky asi trochu malá holka, už jenom v tom smyslu, že si pro rady pořád chodim k mámě, ona prostě dokáže poradit ze všech nejlíp Laughing Jinak momentálně se snažim starat sama o sebe, není to nijak těžký, ale že by to byl nějakej odvaz to taky ne. Lepší je to alespoň ve dvou, když má člověk někoho, o koho se může opřít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sat 3.11.2007 11:30    Post subject: Reply with quote

ja si dneska uvedomila, ze dospela fakt nejsem, protoze to podle me s sebou nese spoustu zodpovednosti a schopnosti rozumne uvazovat a resit problemy (ve kterych fakt o neco jde), coz ja fakt asi (jeste) neumim. potrebuju jeste nasbirat spoustu zkusenosti, nicmene doufam, ze moje pout za dospelosti nebude mit pro ostatni katastrofalni nasledky Laughing Rolling Eyes
to, ze jsem schopna nekomu nakoupit a udelat veceri nebo se starat o domacnost, v tom dospelost nevidim.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 3.11.2007 11:32    Post subject: Reply with quote

samozrejme ze to nie je dospelost, ale myslim, ze kto ma viest urcita cesta, nie?
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Sat 3.11.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

vzhledem k tomu, že pořád chci po ostatních, aby mi pomáhali se rozhodovat, tak asi dospělá nejsem Mr. Green celkem dospěle jsem se cítila asi jedinkrát v životě, před pár lety, sama v cizině, kdy jsem si musela všechno domluvit, a ještě jsem se poprvé v životě pohybovala na univerzitní půdě... jinak beru rodiče jako téměř všemocné bytosti, co tu někde jsou, připraveni poradit, vyslechnout a zachránit Nevinnik
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Sat 3.11.2007 13:00    Post subject: Reply with quote

Rozhodne se necitim a jeste par let nebudu (jestli vubec nekdy) Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 3.11.2007 13:06    Post subject: Reply with quote

No nápodobně, občas si uvědomim, že bych se v 25ti mohla chovat slušne, ale kolikrát to končí hůř než v 17ti..nedávno jsem si uvědomila, že bych ve svým věku neměla sedět v tramvaji s jednou nohou nahoře..a možná bych němela spát s plyšákama na palandě
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
lambretta
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 21 May 2007
Posts: 8452
Location: AT HOME

PostPosted: Sat 3.11.2007 13:55    Post subject: Reply with quote

ja se ve svych 23 taky necitim vubec dospela, dokonce bych rekla ze mi to i vyhovuje Embarassed ja si porad tak nejak myslim ze je mi 19.........a nesnasim kdyz se me nekdo snazi dotlacit k tomu abych dospela byla, proste tam jeste byt nechci Crying or Very sad s nasi dlouhovekosti v rodine budu dospela aspon 60-70let
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Sat 3.11.2007 22:48    Post subject: Reply with quote

No, mě je 20 a dospělá se cítím tak napůl, nebo 1/4 dospělost, zbytek dětství Laughing ...fakt záleží jak v čem, třeba teď bydlím přes týden na privátě a v podstatě se o sebe starám sama, nakupuju si, rozhoduju co s časem a tak, každopádně na rodičích jsema asi ještě dlouho budu finančně i jinak závislá...i když mi nedělá problém třeba odjet na prázdniny do ciziny, strašně ráda se vracím domů...a s chováním to mám tak, že někdy se chovám dospěle, někdy jako děcko, bohužel... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Hanicka
kytky 2, meta: 350
kytky 2, meta: 350


Joined: 16 Apr 2007
Posts: 327
Location: Pitín ;) , Olomouc, Luhačovice

PostPosted: Sun 4.11.2007 10:19    Post subject: Reply with quote

tak mně bude 19 teprve až za měsíc a včera sme o tomhle právě mluvili s našima,že už to budou mé poslední náctiny a pak už nebudu malá holčička.Mamča začla vzpommínat,jak se v tomhle věku vdávala a tak...ale na druhou stranu si uvědomuju,že už mám asi trošku jinší myšlení než před rokem,že už jsem zase o něco dál....
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13153

PostPosted: Sun 4.11.2007 11:19    Post subject: Reply with quote

no určitě se cítím dospěleji než třeba před dvěma roky (takové ty záchvaty dospělosti, třeba když si vyřizuju řidičák, nebo když jsem sama doma na týden a jdu zkontrolovat jestli jsou zamčené všechny dveře, apod kraviny Laughing Embarassed ) ale dospělá samozřejmě nejsem

dospělost si přestavuju asi takhkle: hlavně teda finanční soběstačnost..že budu mít práci, a budu z ních schopná zaplatit si bydlení, jídlo, oblečení, prostě všechno...

druhou - že budu umět víc a víc řešit problémy..že se vyznám v daních, v účtech, úvěrech apod..zatím je to pro mě víceméně španělská vesnice, chci aby mě to naši naučili, dokud tu jsou..

a pak taková ta nejdůležitější - správně se rozohodovat vědět co je špatný a co není..tohle učení bych řekla trvá až do smrti=)

jinak jelikož naši neustále pracují, většinu věcí si odmala vyřizuju sama, ale ve spoustě věcích na ně hrozně moc spoléhám
_________________
The only way out is through

Advice is what we ask for when we already know the answer but wish we didn't
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Sun 4.11.2007 11:53    Post subject: Reply with quote

Dospělá samozřejmě nejsem, ani se tak necítím.. Ale uvědomuju si, že už spoustu věcí není jako dřív, že začínám mít svůj život, do kterého třeba už rodiče nevidí, že skoro netrávím čas doma, protože žiju jinde.. A dochází mi, že se brzy fakt odstěhuju a najednou už bude všechna ta bezstarostnost pryč... Confused
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:14    Post subject: Reply with quote

Mně bude za týden 21 a dost mě to děsí. Přijde mi to strašně moc na to, jak se chovám a jak mě vidí ostatní. Dospěle si připadám jen v určitých situacích, ale v uvažování jsem ve většině případů ještě malý děcko Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:41    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sat 17.11.2007 21:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
LADY SNOWBLOOD
kytky 1, meta: 200
kytky 1, meta: 200


Joined: 25 Aug 2007
Posts: 193

PostPosted: Sun 4.11.2007 13:49    Post subject: Reply with quote

Já se cítím dospělá tak od 23, tehdy mi tak nějak poprvé došlo, že jsem opravdu sama za sebe a že co neudělám, to nemám Confused
_________________
"Jestliže se rozhodnete být hloupí, měli byste alespoň mít svobodu rozhodnutí, jaký druh hlouposti chcete. Dávám vám úplnou svobodu." OSHO
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms