sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
jídelníček
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo
View previous topic :: View next topic  
Author Message
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

ale u některých to je Wink - někdo prostě má tak rychlý metabolismus. Stejně jako někteří kluci mají obtíže s tím, že když sní o půlku rohlíku víc, mají kilo nahoře
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

Holky mají jiný geny, jiný hormony, jsou předurčený k jiným věcem než chlapi...nemá cenu se nad tím zalamovat, ale prostě přijít "jak na to"
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

protože kluci umí naslouchat v tomhle směru líp svýmu tělu.
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18429

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:42    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
Já mám takovej pocit, že naprostá většina kluků může splácat co chce a nic to s nima nedělá. Znám vychrtlý kluky, co snědí na snídani 6 rohlíků a večer celou pizzu apod. a stejně jsou vychrtlý, proč to u většiny holek taky není takhle? Sad

no to už je i vědecky dokázaný, že takových mužů je hodně, ale existují i takové holky, ale ty z toho většinou časem "vyrostou" a po klimaxu třeba i dost ztloustnou z toho, jak byly zvyklé se ládovat vším
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18429

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:44    Post subject: Reply with quote

a taky se kluci obecně víc hýbou - fotbálek šestkrát týdně hodinu a půl ti zaručí anorektickou postavu i když budeš jíst zbylých 22,5 hodin v kuse Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sat 17.11.2007 21:41; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

Ruth A. wrote:
a taky se kluci obecně víc hýbou - fotbálek šestkrát týdně hodinu a půl ti zaručí anorektickou postavu i když budeš jíst zbylých 22,5 hodin v kuse Laughing

to je taky pravda.. málo holek se pořádně hýbe. A i když říkaj, že cvičí, tak to je takový cvičení necvičení.. znám holky, co makaj, ale spočítala bych je na prstech jedné ruky (rokk, evička, ivča, iva a to je asi všechno, co znám Laughing jo a já ještě Cool Laughing )
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18429

PostPosted: Sun 4.11.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

Mo Cuishle wrote:
krom toho, exi, nechápu proč bys měla tak radikálně a rychle hubnout.. já jsem tě viděla a nějak "nekoukatelná" jsi mi teda nepřišla Wink Takže v pohodě a pomalu.

podle mě má ex akorát "šok" z toho, že dřív byla hodně hubená a teď přibrala, ne že by měla nadváhu a chtěla se jí zbavit + "tlak ze strany mámy"
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 6.11.2007 14:19    Post subject: Re: jídelníček Reply with quote

Shrew wrote:
vaříte si tak, že týden do předu víte o bude k obědu?
míváte v neděli řízky nebo něco lepšího?Smile
jak vypadá váš aktuální jídelníček na týden?
vytváříte ho strategicky tak, aby ten týden obsahoval všecko důležité? ryby, maso, zeleninu, vápník, atd. ?


Ja si pres tyden skoro vubec nevarim (pro sebe samu me to nebavi). Na obedy chodim do restaurace na menicka - polevka + hlavni chod
K snidani si dam vetsinou nejaky pecivo + syr + sunka (nic jogurtovyho po ranu nemuzu, dela se mi z toho spatne), pak nejaky ty svacinky (jablko, rajcata, jogurt, tvaroh)...vecere jim studeny (bud nejaky pecivo nebo kuskus, nebo salaty, dusenou brokolici, kapustu...)

Nejak striktne to nedodrzuju, sem tam zhresim (hlavne, co se tyce alkoholu)...doma si davame po obede vinecko (ne ale vzdy), nekdy si pred obedem dame aperitiv
obcas si vecer rozdelame lahvicku portskyho nebo konaku

snazim se jist dost ovoce a zeleniny, ale ne vzdycky se mi to podari
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 6.11.2007 14:59    Post subject: Reply with quote

Snídaně si kupujem v pekařství, já čerstvý sladký pečivo, manžel smaženky apod. Na co máme chut.

Svačiny do práce si kupujem bud ráno se snídaní nebo je udělám doma. Sobě nedělám, ale manželovi někdy jo. Z domu si navíc beru ovoce.

Vařim na dva dny, takže obědváme formou pozdních obědů doma až po práci. Vařim podle toho, na co máme zrovna chut, takže o vyváženosti to moc neni. Ale nedělám vyloženě \"nezdravý\" jídla.

Večeře míváme studený, chleba s něčim nebo obloženej talíř, a většinou si každej udělá na co má chut.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mykéna
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13870

PostPosted: Tue 6.11.2007 18:18    Post subject: Re: jídelníček Reply with quote

Shrew wrote:
vaříte si tak, že týden do předu víte o bude k obědu?
míváte v neděli řízky nebo něco lepšího?Smile
jak vypadá váš aktuální jídelníček na týden?
vytváříte ho strategicky tak, aby ten týden obsahoval všecko důležité? ryby, maso, zeleninu, vápník, atd. ?

Já si jídelníček nijak neplánuju, ale když si jdu nakupovat, tak doplňuju, abych měla tak nějak všechno, co bych mohla potřebovat, pak to podle možností kombinuju.
K snídani si dávám většinou jogurt, jogurt s müsli, müsli s mlíkem, sýry nebo pečivo s okurkou (nebo nějakou jinou zeleninou, co se dá nakrájet). Teplý čaj.
K obědu podle toho, co zrovna mám. Vždycky je součástí zelenina/houby (nejím maso, kromě ryb, ty jsem jíst zase začala) a rýže/těstoviny/brambory/kuskus a tak. Nikdy bych si nedala sladký teplý jídlo (mimo palačinky, ale ty když už, tak večeřím).
Na večeři si dělám něco "pracnějšího", třeba zapečený jídla (brokolici, lasagne...), brambory, rybu. Často jím tofu, občas sóju, čočku a teď jsem si koupila nějaký hezoučký strakatý fazole. Jednou za 14 dní si dám nějaký vajíčka.
Jídla mezi tím řeším jablkama, rajčatama, jogurtem, v zimě pomerančema, občas si udělám salát ze zeleniny nebo sýrovej toust...

Jako asi to určitej systém má, ale že bych to měla vymyšlený přesně, nebo věděla nějaký výživný hodnoty, který mám za den seskládat dohromady, to ne.
Spíš docela plánuju, kdy si dát čokoládu, kafe a kapučíno.

O víkendu je to horší. Pozdě vstávám (jsem fakt lemra a někdy vstanu rovnou na oběd Embarassed ), jídlo je v režii mámy a já nemám kontrolu, co že to všechno stlačim (hlavně buráky Laughing ). Je takový pravidlo, že vždycky o víkendu je jedno nebo víc jídel nějaká lepší ryba. To je asi tak všechno, co k tomu můžu říct Dementnik
Back to top
View user's profile Send private message  
mamba
Alexithymia


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14844

PostPosted: Tue 6.11.2007 18:34    Post subject: Reply with quote

takže.
Můj jídelníček je absolutně neukázkový a vůbec nevyvážený. Jelikož asi jako polovina studentů doma říkám, že chodim na obědy, přitom nechodím, tak se obcházím bez teplýho jídla. Už asi půl roku si "vařim" sobě sama jídlo. Mám totiž atypický stravování. Nesmažím a neolejují. Moje máma naopak, ale už si na to zvykla a neřeší mě.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Tue 6.11.2007 19:41    Post subject: Reply with quote

můj jídelníček je za posledních pár let hodně okleštěný.
měla jsem období (několikaletý), kdy jsem se pár dnů dokázala stravovat jenom tabulkovou čokoládou a nic jinýho jsem nesnesla. letos jsem čokoládu jíst přestala (zatím) úplně, protože jsem poslední den ve Švýcarsku už neměla peníze, tak jsem žila jenom na tabulkový čokoládě za čtyřicetník, a celých dalších 16 bezesných hodin v SA buse jsem popíjela horkou čokoládu Zvracik )

jinak jídelníček nemám moc pravidelný, což je evidentně špatný, takže to občas zkouším měnit, ale nevydrží mi to víc než dva týdny.
jím teda většinou, když mám hlad, a teplý jídla občas vynechávám. piju hodně turecký kávy a jím hlavně bílkoviny (mléko, sýry, šunku), nepoužívám máslo, uzeniny většinou vynechávám, bílý pečivo taky. smažím většinou jen brambory s tuňákem a to na olivovým oleji. (zjistila jsem, že když se dlouhodobě živím smažákem a hranolkama z palmovýho voleje, mám pak větší deprese). zeleninu a ovoce jím jen z donucení Laughing hodně jím polívky, většinou místo oběda (myslím normální, ne instantní)

no, výsledek je takovej, že vypadám údajně štíhlejší než jiný holky s 65 kg, a i když necvičím, tak mám díky bílkovinám skoro jenom svalovou hmotu (tuk jenom na břiše. ani na prsou asi ne - umím s nima hejbat Laughing )
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
courten
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4502

PostPosted: Tue 6.11.2007 20:10    Post subject: Reply with quote

Já si neplánuju, co budu jíst doma, ale když někam jdu, hlavně tedy do školy, tak si plánuju, kdy přijdu a podle toho, kolik jídla budu potřebovat. Jakmile sem totiž dýl jak tři hodiny bez jídla, začnu trpět, je mi blbě a sem nervózní, proto se snažim mít pořád něco u sebe. (teď sem si za tímto účelem nakoupila proteinový tyčinky).

Jinak můj jídelníček vypadá asi takhle Arrow
- k snídani si dělám kaši z vloček, mlíka, kakaa a skořice nebo musli s mlíkem (po kalbě jim vždycky tmavý rohlíky s šunkou, sýrem apod. Laughing )
- do školy si dělám snídani v podobě tmavýho rohlíku (opět se šunkou, sýrama atd.), většinou beru jabko a něco ještě k tomu (tyčinka, jogurt), o víkendu doma nesnídám, rovnou obědvám (mívám mezi tim totiž málo hodin)
- k obědu jim denně teplý jídlo - to co se doma uvaří, ale babička vaří podle mých přání, takže je často rýže, brambory s rybou, celozrný těstoviny, luštěniny s vajíčkem apod. (hodně ale jim ty těstoviny), a skoro ke všemu jim eidam 30% Cool
- potom si často hned po obědě dávám něco sladkýho, většinou nějakou čokoládovou tyčinku, často to neskončí jen u jedný Laughing
- ve všední den pak už jim jen večeři (oběd je totiž pozdě), o víkendu ještě svačím jogurty, ovoce nebo tak
- k večeři jim tmavý pečivo s přílohou, jogurty, málokdy teplý jídlo, nejsem na teplý večeře zvyklá
- taky občas večer ujedu a je tu opět něco sladkýho Razz

tohle je můj udržovací jídelníček, koukám, že toho docela snim Laughing no už si nebudu stěžovat na můj metabolismus Cool
_________________
Ona je rebel
kouří na zastávce
jí to chutná
v týhle válce
a její vnitřní orgány
tolerují její rebelství.
Back to top
View user's profile Send private message  
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Sat 10.11.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

Já svůj jídelníček plánuju tak nějak částečně.
Spíš se snažím dodržovat určitá pravidla, 2 ks ovoce denně, hodně zeleniny - podle ročního období, teď skoro vůbec nejím saláty, rajčata, papriky, spíš dušenou, vařenou, pickles, kysanou...zajímavé je, že na "letní" zeleninu nemám vůbec chuť, tělo si samo řekne, co potřebuje, navíc rajče teď jako rajče vůbec nechutná Rolling Eyes
V případě obědů se snažím dodržovat skladbu celozrnná obilnina, brambory a bílkovina - hlavně kuřecí, krůtí, luštěniny, ryba, o víkendu mamča dělá i méně zdravé obědy jako svíčkovou nebo vepřové; občas mám i bezmasé zeleninové pokrmy...
Večer se snažím omezovat sacharidy, hlavně pečivo, i když ne vždy se to daří. Mívám tuňáka, vajíčka, zeleninové polívky nebo směsi se sýrem, v létě různé saláty
Jím dost mléčných výrobků, komě sýrů i tvaroh, jogurty, ale v poslední době pochybuju o přínosu hlavně kravského mlíka na organismus, ale na to abych je vyřadila úplně, zatím nějak nemám
Mám ale problém, že jsem zahleněná, takže některé potraviny budu muset vyloučit nebo aspoň omezit, zvlášť ty mléčné jsou hodně hlenotvorné...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Jídlo All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms