sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
studující a pracující přítelové..
Goto page 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 31.10.2007 20:31    Post subject: studující a pracující přítelové.. Reply with quote

jak se díváte na práce vašich přítelů, na to, jak zvládájí práci, studium, vejšku, školu, atd. ..Smile

zajímáte se o obor jeho práce/studia a on o vaše, nebo si do toho "nekecáte"? Very Happy

kdo z vás je ambicioznější?
jste hrdé na to, co váš přítel dělá, kde pracuje, příp. na jeho studijní výsledky?

a vůbec, diskuze může sloužt i k ostatním otázkám, které mě teď nenapadají o škole, práci a případně i o koníčcích našich drahých poloviček Very Happy
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 31.10.2007 20:45    Post subject: Reply with quote

divam se na to hrozne, ony totiz ty vysledky hrozne jsou Laughing

me na tom nejvic stve, ale uplne hrozne, ze se neuci. Protoze kdyz se jednou za cas nauci, tak treba jako jediny(nebo treba minule byli jen 3) ze skupiny napise nejakou pisemku atd. Ma velky potencial, ale je liny ho vyuzit.
Vsichni kolem se modlime, at to uz dodela Embarassed

vzhledem k tomu, ze kazdy delame uplne jinou skolu, tak tem vecem moc nerozumime(on fakt nevi co najde v Lekopise a ja zas nerozumim nejak vecem okolo pocitacu). Ale zas kdyz mam s necim problem anebo on, tak se dokazeme vyslechnout a tak.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Wed 31.10.2007 20:48    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sat 17.11.2007 21:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
strawberry
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 2782

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:02    Post subject: Reply with quote

ja jsem na nej hrozne hrda, protoze ma talent a je nejlepsi ze tridy.
akorat vsechno, co ho nebavi hrozne flaka, ale to taky podporuju, vzdyt je to umelec (dokud nepropada)

a zajimam se o to, co dela, hrozne me bavi prohlizet jeho vytvory...

ale ambicioznejsi jsem asi ja.
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:05    Post subject: Reply with quote

muj přítel prodává hudební nástroje, ví o tom fakt moře věcí.. jsem ráda, že má práci která ho baví.. no já nemám ani sluch..jsem na něj hrdá, ale já jsem na něj hrdá i proto že je Laughing Embarassed
Takže naše obory jsou naprosto mimo..ale hudba mě zajímá, dokonce i stejná hudba jako jeho.. tak vždycky když přijde po špatným dnu domů tak se ho snažim rozesmát.. jako minule, když dostal zjebáno od Evy a Vaška Laughing , že jim neopravili mikrofon, kterej byl v reklamaci, řvali na něj, že kvuli tomu nemůžou vystoupit Laughing mikrofon asi za 7 stovek Rolling Eyes,minule ho v 8 ráno vytahli z postele horkýže slýže.. už si pomalu zvykám..přítel je ve svým živlu, vždycky když se setká s někym slavným mluví o tom týden..teda pokud to něni zrovna sámer a tak Laughing
No a já mám sport, někdy se o něčem bavíme a na něco narazíme, tak se mě zeptá a tak, jinak jako každej chlap má rád sport aspon v televizi.
Jako bavíme se o obojím, ale musim říct, že mě teda hodně naučil o svým oboru..
Ambicioznější jsem asi já, on je cílevědomější..kecáme si do všeho..já osobně mu kecám i do toho jaký si má vzít trenky..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:10    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 25.5.2008 13:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:11    Post subject: Reply with quote

priatel robi to vystudoval- polygrafiu. resp.- ma len SS, s maturou, je majster v tlaciarnach, a strasne rada ho pocuvam ked mi rozprava ako sa rodia knizky. ale je spokojny, praca ho bavi a trosku smutne/ a pre neho teda nie je ze vo svojich 24 rokoch zaraba takmmer 2 krat tolko ako moji vyskoskolsky vzdelani rodicia, s 30 rocnou praxou... Confused to je dovod, preco je spokojny, preco nema dalsie ambicie, nejako na sebe makat, lebo dostane 23 pappierov a je kludny. ja by som ale bola rada keby si trebars urobil vodicak, /naco ked nema auto je jeho argument, aby sa zlepsil v angline... sam ale trvdi, ze ak ho JA budem ucit, tak s a ucit bude, ptz mame plany ist o rok a pol ked si urobim BC. spolu von...takze su chvile kedy som na neho hrda, ked vidim ako sa vo svojom fachu vyzna,ze robi svoju pracu rad a zodpovedne a isteze ma tesi ze na tom nieje financne zle, ale na druhej strane by som bola rada keby nestagnoval a este nieco sa ucil
_________________
all i wanna do is have some fun....)


Last edited by bublinka111 on Thu 1.11.2007 8:09; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:12    Post subject: Reply with quote

TarTar wrote:
t.. jako minule, když dostal zjebáno od Evy a Vaška Laughing , že jim neopravili mikrofon, kterej byl v reklamaci, řvali na něj, že kvuli tomu nemůžou vystoupit Laughing mikrofon asi za 7 stovek Rolling Eyes


Roflnik Roflnik Roflnik

omlouvám se, ale to mě dostalo
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:17    Post subject: Reply with quote

On pracuje, já studuju, jsou kvůli tomu mezi námi trochu neshody, ale spíš proto, že do sebe rýpáme, on mi říká, že se tu jen flákám a já je mu, že mu ta práce stoupla do hlavy Embarassed Jinak jsem samozřejmě na něj hrdá, že si teď polepšil a přeju mu to, je to fajn, ale někdy si z něj děláme s kamarádem srandu, že se teď chová jak velký šéf Embarassed Laughing Ambicióznější je samozřejmě on, je ambiciózní jako každý normální člověk, ale já normální nejsem a ještě k tomu jsem asi líný asociál, ptž bych se nejraději pořád válela doma, četla si a pila pivko...ale mně je to jedno, dyť tím nikomu neubližuju Cool Navíc práce počká, makat budu ještě celej život a myslím, že i on by měl pochopit, že čím vyšší vzdělání tím lepší práce, přece nechce abych šla dělat k pásu. I když on má dobrou práci i bez VŠ tak mu to možná tak nepřijde : )
Ale koníčky máme stejné, v tom se shodujeme Cool


NEQUOTOVAT!
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Wed 31.10.2007 21:48    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
TarTar wrote:
t.. jako minule, když dostal zjebáno od Evy a Vaška Laughing , že jim neopravili mikrofon, kterej byl v reklamaci, řvali na něj, že kvuli tomu nemůžou vystoupit Laughing mikrofon asi za 7 stovek Rolling Eyes


Roflnik Roflnik Roflnik

omlouvám se, ale to mě dostalo


no to se neomlouvej, já se tomu smála asi 20minut on z toho byl chudák docela špatnej.. ještě když mu volej od někud z moravy a že si proto dneska přijedoum že to nutně potřebujou na večerní vystoupení..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Thu 1.11.2007 6:31    Post subject: Reply with quote

Tak u nás je ambicióznejší priateľ Embarassed . Vo svojom profesnom živote už vyskúšal plno profesií a robil všetko možné - od rozvozu mlieka, cez technika, service managera, až sa nakoniec vypracoval na sales managera v jednej veľkej medzinárodnej firme. Robí naozaj veľa a tvrdo (niekedy ma až štve, že je uňho občas práca na 1. mieste), ale som naňho hrdá a veľakrát mu to aj poviem. Popri práci si robí aj VŠ, sme obaja vo 4. ročníku, ale tú školu dosť fláka... Embarassed Síce to zatiaľ zvláda s odretými ušami, ale zas sa mu nečudujem - od pondelka do piatka maká v práci, cestuje po celom svete, a tak už v sobotu nemá chuť sedieť celý deň v škole.

Jeho odbor práce mi je dosť vzdialený (elektrotechnika), ale často sa bavíme o jeho kolegoch, šéfovi... Čo sa týka mojej práce, o tej sa ani nedá moc diskutovať, páč toho veľa nenarobím Laughing . Ale keď sa občas potrebujem vyrozprávať zo svojich pracovných pocitov, vždy ma ochotne vypočuje a povie na vec aj svoj názor.
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Thu 1.11.2007 7:23    Post subject: Reply with quote

Mě mrzí, že se vykašlal na školu a nedodělal si jí.. Ale i přesto si umí zajistit to, co chce. Ted dělá ve firmě, kam se chtěl dostat několik let, a ted se mu to podařilo, tak je spokojenej. Ale o práci moc nemluví, spíš o svym neschopnym kolegovi, Patovi a Matovi v jednom Laughing
No hlavně že je spokojenej a v zajetý firmě, která nešetří na zaměstnancích Smile

Mě čas od času popadnou ambice a chci dělat něco, co mě fakt baví, ale pak si řeknu, co mi tu chybí (kromě vyššího platu) a zase se spokojeně usadim k PC Smile No, do mateřský tu vydržim, pak se uvidí, při mateřský bych si chtěla něco dálkově udělat navíc. Možná dodělat svojí školu, ty dva roky..
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Thu 1.11.2007 10:34    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Dellores on Fri 9.11.2007 11:38; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Thu 1.11.2007 15:21    Post subject: Reply with quote

Tak my studujeme úplně jiné obory. I práce máme úplně jiné. Já dělám v jedný neziskovce koordinátorku dobrovolníků (od ledna bych měla mít zas kapku jinou pozici - snad budeme dělat na výzkumech); on dělá pro jednu počítačovou firmu. Oba tento rok ve škole končíme (dá-li bůh Laughing ), takže školou a prací trávíme většinu času. Proto se o tom i dost bavíme, ale ne nijak do hloubky. Spíš o věcech typu, čeho bychom chtěli dosáhnout, jaké máme vztahy na pracovišti, co bychom vylepšili, změnili, co nás na škole nebo práci štve a tak Smile

Hrdá na něj jsem. Nesnesla bych vedle sebe neambiciózního lenocha. Navíc mě těší, že jsme na tom tak nějak podobně, takže si rozumíme. Oba jsme časově vytížení a navzájem si nevyčítáme, když jeden z nás nemá třeba zrovna čas (ale snažíme se spolu být co nejvíc).

S ambicemi jsme na tom dost podobně. Oba směřujeme k takovýmu profesnímu uplatnění, který by nás maximálně naplňovalo - jde nám předevěším o to, aby nás práce bavila (což není tak samozřejmé). Na druhou stranu bychom nechtěli podřizovat práci všechno...chtěli bychom mít jednou čas i na koníčky a tak (teď to tak bohužel není a oba nás to dost štve).
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 1.11.2007 16:46    Post subject: Reply with quote

Moj studuje elektrotechniku denne a popri tom robi nieco medzi technikom a robotnikom na stavbe (podla toho ci su montaze a servisy alebo "hluchsie dni"). Som nanho strasne pysna, lebo skolu ma tazku (vela tam vyhadzuju a tak) a vsetko zvlada, dokonca mal jeden rok stipendium a tento rok mozno bude mat znova. O jeho odbor sa zaujimam, len mu nerozumiem Embarassed Cielavedomi sme asi tak rovnako, s tym rozdielom, ze on nevie prijimat pomoc, co obcas komplikuje zivot.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Next
Page 1 of 22

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms