sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Hubnutí - naše kroky za lepší postavou
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 774, 775, 776 ... 778, 779, 780  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Mon 18.1.2016 14:22    Post subject: Reply with quote

co si myslíte o tomhle článku:

http://vanilliaspirit.blogspot.cz/2015/07/nova-cirkev.html

sice jsem na to narazila hodně náhodou, ale s plno věcma se tam dá souhlasit. Hlavně s tím fitkem. jaký na to máte názor?
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Mon 18.1.2016 14:30    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
villete
vrrrr raf raf


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 28783

PostPosted: Mon 18.1.2016 15:33    Post subject: Reply with quote

Ja jsem to precetla jenom asi do pulky, ale prijde mi to cele vyhrocene, zfanatizovane na druhou stranu. Ze pohyb nepomaha VUBEC. Co je to za kravinu Laughing Samozrejme ze clovek musi spravne jist, ale psat tisice znaku o tom, ze je fitness blbost a vykrada to lidem duse a vymyva mozky, mi prijde trochu zbytecne Laughing
_________________
"All will be well, and all will be well, and every kind of thing will be well." (Julian of Norwich)
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 42994

PostPosted: Mon 18.1.2016 18:00    Post subject: Reply with quote

Takovy kec se da napsat uplne o vsem vlastne (fakaticky tady pusobi spis pisatelka). Da se s tim klidne i souhlasit, to zalezi na spouste jinych vecech...a jeste by me zajimalo co je fitness? Jako vazne, ja nevim co se do toho pocita.
Kazdopadne, ze pohyb pomaha k hubnuti je snad pravda a nelze to tomu uprit. Na druhou stranu jsem uz dlouho neslysela o nikom kdo si mysli, ze rotoped spasi vse a uvedomuje si jak dulezita je stranka zivotospravy.
Da se urcite i souhlasit s tim, ze pokud se nekdo (hybe? - snazim se vyhnout tomu fitness, pac fakt nvm co se tam zahrnuje, jestli i treba beh?) ciste za cilem "budu hubena, budu krasna", je to o hovne a tyhle lidi u toho podle me ani dlouho nevydrzi (a to cerpam z vlastni zkusenosti). Dokud jsem nenasla sport co me opravdu bavi svou podstatou jako takovy (prvne beh, ted crossfit), tak to bylo placani se a doufani ve vysledky bez dlouheho trvani...

U clanku tohoto typu (at uz se tema zabyva cimkoliv) si rikam, ze jsem rada, ze mam jakykoliv jiny zajem, nez sepisovat tohle Laughing ...

ed.: a ja vlastne lady myslis "hlavne s tim fitkem?"...co je na tom divnyho? Ja taky subjektivne nechapu co koho "naplnuje" na fitnesscentru jako takovem, ale to muzu mit u xy jinych veci a podstatne je, ze nekoho to teda asi naplnuje? Tak jak nekoho naplnuje lyzovain? Cteni? Studium? Prace...
Back to top
View user's profile Send private message  
Erin
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 19 Sep 2009
Posts: 2452

PostPosted: Mon 18.1.2016 20:36    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
LadyCroft
bojovnice!!!


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 13356
Location: flight level over 195 (19500 ft)

PostPosted: Tue 19.1.2016 9:15    Post subject: Reply with quote

no já si myslím to samé co Pecka a asi ostatní.

že je to psané z jednoho úhlu pohledu. Souhlasím s některými pasážemi, že třeba jídlo je 80% a pohyb 20% při hubnutí, dále s těmi procházkami na čerstvém vzduchu, že to člověku (který to fitko nemá jako koníček) možná dá i více než samotné fitko.

já jsem to nějak nemohla "zařadit" jestli vlastně souhlasím nebo ne, vesměs to vidíme asi všechny stejně.

s těma koníčkama to Peci vystihla dobře, přesně to jsem právě chtěla slyšet Smile nemohla jsem to zformulovat, souhlasím se vším cos napsala
_________________
women who behave rarely make history
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26147

PostPosted: Wed 20.1.2016 8:03    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Sun 24.1.2016 17:36    Post subject: Reply with quote

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/216411030520001

Doporučuju všem ke shlédnutí.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13675

PostPosted: Mon 25.1.2016 15:19    Post subject: Reply with quote

moc ráda bych se na to podívala, ale Jílková je tak nepříjemná, že se na to nedá koukat Embarassed a celá ta diskuze je taková kousavá, jak kdyby mezi sebou bojovali Embarassed zvládla jsem jen pár minut.
každej má jinej názor, jinou pravdu jen.. není jen jedna pravda, příjde mi zbvytečný, jak se tam hádaj (navíc mi příjde, že jejich cílem není najít pravdu, jak zhubnout/žít zdravě, ale obhájit sám sebe, resp. shodit "protivníkův" názor) Embarassed

nevím přesně, co tam vše rozebíraj, ale ayurvédy bych se dost zastala.. je divný, aby něco fungovalo 5000 let, přenášelo se to z generaci na generaci a najednou to byla v západním světě blbost. asi tam nějaká moudrost bude, když to existuje již 5000 let.. stejně jako v józe. v podstatě základní principy udržení zdraví.

ed. a souhlasím s tím, že všechno to je v hlavě.
a tak jde o to, jestli chce nějdo "jen" zhubnout nebo mu jde o celkový zdravotní stav, kterej se projeví např. za 10-20 let. podle mě nejhorší ze všeho je stres. z čehokoliv. i z hubnutí. nejdůležitější je bejt v pohodě.

ed 2: a k čištění jazyku seškrábnutím povlaku (nejen škrabkou, klidně lžičkou nebo kartáčkem na zuby) - dle ayurvédy základní hygienická věc. něco jako čištění zubů nebo sprchování se, mytí si obličeje každý den. krom toho pokud si nevyčistíš jazyk, je to jako kdybysis ani nevyčistil zuby. na jazyku se udržují bakterie. to je jako kdyby někdo chtěl studii na to, že je zdravý se sprchovat..
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Eaora
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 23 Jul 2014
Posts: 1288

PostPosted: Mon 25.1.2016 19:06    Post subject: Reply with quote

Jsem nadšena z knihy břicháče Toma (název hrozný, ale uvnitř pro mě zas dost další inspirace pro zdravé recepty, které by mě nenapadly) takže kdo tápe a potřebuje inspiraci pro jednotlivá jídla, doporučuju Wink

+ ještě sbírám inspiraci z krabičkové diety 1-3, fitness recepty 1 a 2, Šichtařová bez lepku a Hubneme s rozumem. Spousta receptů a inspirace Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Tue 26.1.2016 20:04    Post subject: Reply with quote

Člověk wrote:
moc ráda bych se na to podívala, ale Jílková je tak nepříjemná, že se na to nedá koukat Embarassed a celá ta diskuze je taková kousavá, jak kdyby mezi sebou bojovali Embarassed zvládla jsem jen pár minut.
každej má jinej názor, jinou pravdu jen.. není jen jedna pravda, příjde mi zbvytečný, jak se tam hádaj (navíc mi příjde, že jejich cílem není najít pravdu, jak zhubnout/žít zdravě, ale obhájit sám sebe, resp. shodit "protivníkův" názor) Embarassed

nevím přesně, co tam vše rozebíraj, ale ayurvédy bych se dost zastala.. je divný, aby něco fungovalo 5000 let, přenášelo se to z generaci na generaci a najednou to byla v západním světě blbost. asi tam nějaká moudrost bude, když to existuje již 5000 let.. stejně jako v józe. v podstatě základní principy udržení zdraví.

ed. a souhlasím s tím, že všechno to je v hlavě.
a tak jde o to, jestli chce nějdo "jen" zhubnout nebo mu jde o celkový zdravotní stav, kterej se projeví např. za 10-20 let. podle mě nejhorší ze všeho je stres. z čehokoliv. i z hubnutí. nejdůležitější je bejt v pohodě.

ed 2: a k čištění jazyku seškrábnutím povlaku (nejen škrabkou, klidně lžičkou nebo kartáčkem na zuby) - dle ayurvédy základní hygienická věc. něco jako čištění zubů nebo sprchování se, mytí si obličeje každý den. krom toho pokud si nevyčistíš jazyk, je to jako kdybysis ani nevyčistil zuby. na jazyku se udržují bakterie. to je jako kdyby někdo chtěl studii na to, že je zdravý se sprchovat..


Myslím, že bys to měla dokoukat celé Wink
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Člověk
jsem duhová víla


Joined: 10 Jan 2010
Posts: 13675

PostPosted: Wed 27.1.2016 10:48    Post subject: Reply with quote

možná jo, ale myslím, že to nezvládnu Laughing klobouk dolů těm, co Jílkovou dali po celou tu dobu... ve volným čase někoho tak nepříjemnýho poslouchat nepotřebuju Smile
_________________
* Peace * Authenticity *Gratitude * Nonviolence * Honesty * Kindfulness *

** every action you take is a vote for the type of person you wish to become.
make peace, be kind.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19327
Location: vedle blázince

PostPosted: Wed 27.1.2016 15:51    Post subject: Reply with quote

Já mám Jílkovou děsně ráda třeba, takže se na to podívám ráda, spíš mě štve, že se tam nenechají domluvit a pořád si skáčou do řeči, z toho rostu.
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
Cantarella
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 10 May 2007
Posts: 5063

PostPosted: Wed 27.1.2016 17:42    Post subject: Reply with quote

Mně ze začátku taky strašně srala (to se jinak říct nedá), ale na konci mi docela přirostla k srdci. On ten projev je asi taky dost záměrný a je fakt, že se jí zadaří sem tam je docela slušně usměrnit a uklidnit. Jinak by se nikam nedostali.
_________________
Chcípni Rimmere!

Už se stalo.

OPAKOVAT!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35471

PostPosted: Sun 6.3.2016 17:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sun 6.3.2016 20:19; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 774, 775, 776 ... 778, 779, 780  Next
Page 775 of 780

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms