sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Podzimní deprese + abnormální stresy ze školy :(
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26574

PostPosted: Mon 29.10.2007 20:11    Post subject: Podzimní deprese + abnormální stresy ze školy :( Reply with quote

Smile


Last edited by terinas on Tue 4.3.2014 21:11; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9459

PostPosted: Mon 29.10.2007 20:27    Post subject: Reply with quote

Na mě ty splíny taky padají Confused Přesně jak píšeš. Hnusné počasí je fakt na psychiku strašné. Já taky potřebuju sluníčko, zelený stromy, teplo. Vždycky podzim a zimu jen přežívám a na jaře a v létě skutečně žiju. Nejradši bych na podzim zalezla do brlohu jako medvěd a probudila se až na jaře Confused Skoro každý den brečím, jsem náladová, protivná, mám pocit že mě nic nebaví, netěší, je mi děsně.

A se školou mám problémy jiné. Nedokážu se donutit se učit Confused Mám stres z každé písemky, zkoušení, je mi taky úplně špatně, jenže já se zkrátka nikdy v životě neučila a prostě to neumím a nedonutím se do toho ani heverem Confused Takže maturitu vidím velmi bledě.

Já nevím co ti poradit. Jen snad že v tom nejsi sama Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Mon 29.10.2007 20:33    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nefertite on Thu 6.3.2008 10:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Mon 29.10.2007 20:54    Post subject: Reply with quote

terinas btw neberies HA? podla mna to mozu byt nalady a depka umocnene aj tym....aspon u mna to tak bolo
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
terinas
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 26574

PostPosted: Mon 29.10.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

Fantagiro, tys zažívala něco podobnýho?
HA beru, ale nemyslím si že by to bylo tím. Mívala jsem takový stavy i když jsem ještě prášky nebrala. Možná se to na tom trochu podílí, ale fakt si myslím, že ten problém ve mně je s HA i bez HA.

Nefertite, neděs, já si naivně myslím, že na VŠ mě tohle přejde Embarassed Řešíš tu školu nějak? Já už nevím, jak tomu mýmu zabědněnýmu mozku vysvětlit, že jdou dělat i jiný věci než učení střédáný stresem z učení a školy Rolling Eyes

Velvetko, nj, ten zimní spánek bych taky brala Very Happy Možná se tak 2x probudit na víkend a jet na SNB Laughing Razz
A ty třeba nad to učení sedneš, jenže ti začnou blbnout nervičky a nejde to do té hlavy nebo se k učení vůbec nedokopeš a pak máš z toho nervy?
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9459

PostPosted: Mon 29.10.2007 21:13    Post subject: Reply with quote

terinas - A třeba i dokopu, ale víc než dvě stránky prostě nezvládnu. Nejvíc se toho dovedu naučit ve škole o hodinách před písemkou, když už mi opravdu teče do bot Laughing Doma mi to do hlavy vůbec nejde a nedovedu se soustředit. Zato ve škole mi to jde dobře. Možná že mi doma vadí ten klid, třeba kdyby bylo hezky, učila bych se někde v parku a věřím že by byly lepší výsledky.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Mon 29.10.2007 21:25    Post subject: Reply with quote

Tu jógu bych zkusila, nic za to nedáš. Já sem na ní chodila sice docela krátce, ale myslím si, že mi to docela pomohlo. Je to výborný na uklidnění Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Geike
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 12596
Location: Ostrava/Brno

PostPosted: Tue 30.10.2007 9:00    Post subject: Reply with quote

Terinas a co takhle nějaký jiný koníček? Když budeš ráno vstávat můžeš se aspoň těšit na to že po škole půjdeš dělat něco co tě baví, nějaký sport, u kterého se vybiješ a trošku uvolníš endorfiny...
nebo mě ještě napadlo, myslím že to docela pomáhá, stanovovat si malé cíle, ze kterých když je splníš, potom budeš mít dobrý pocit...třeba si řekni že dneska se budeš dvě hodiny učit na písemku a uděláš si všechny úkoly, a když to pak splníš, můžeš mít dobrý pocit sama ze sebe, že to máš pod kontrolou, a jsi schopná splnit to co si řekneš...nevím jestli to obecně pomáhá, ale u mě to docela funguje...člověk pak nemá pocit že neustále něco nestíhá...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Tue 30.10.2007 9:14    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:24; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Tue 30.10.2007 9:36    Post subject: Reply with quote

já jsem zas až moc v pohodě.. vůbec nic mě nestresuje a mělo by... třeba ve středu píšu test a já si z toho, že to vůbec neumím, nic nedělám... Confused
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Tue 30.10.2007 15:25    Post subject: Reply with quote

Na mna HA dost vplyvala hlavne v tomto smere, precitlivenost, nervy zo vsetkeho, plac bez dovodu....
Inak tu skolu sa musi naucit mat nejak na haku, inak hlavne na vs, lebo robit si z toho velke nervy je len komplikacia zivota.
Skus to brat tak, ze ine tragedie sa deju v zivote, nie dostat z pisomky 5..
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Tue 30.10.2007 17:36    Post subject: Reply with quote

Velveta wrote:
Na mě ty splíny taky padají Confused Přesně jak píšeš. Hnusné počasí je fakt na psychiku strašné. Já taky potřebuju sluníčko, zelený stromy, teplo. Vždycky podzim a zimu jen přežívám a na jaře a v létě skutečně žiju. Nejradši bych na podzim zalezla do brlohu jako medvěd a probudila se až na jaře Confused Skoro každý den brečím, jsem náladová, protivná, mám pocit že mě nic nebaví, netěší, je mi děsně.



Mám to stejně Sad.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shannon
where no man has gone before


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5086

PostPosted: Tue 30.10.2007 21:06    Post subject: Reply with quote

terinas Arrow mívám to taky. tma, stres ze školy, ambice, perfekcionismus, nikam nechodit, řešit to, v noci se budit a přemýšlet, co s tím, brečet a mít žaludeční problémy. hlavně loni byla krize. myslím, že mi pomohla psycholožka.
_________________

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Tue 30.10.2007 21:34    Post subject: Reply with quote

ja Ha neberiem a poslednu dobu na sebe pozorujem strasne vykyvy..skola ma az tak moc nestve, som typ ktory si takmer vsetko nechava na poslednu chvilu, ale vseobecne je pre mna toto obdobie, ked je uz o piatej tma, a v lete si vtedy este ficim na plny plyn strasne depresivne... inokedy sa mi o piatej chcelo zbalit a ist plavat, alebo si zabehat, co teraz vobec... najradsej by som bola pod perinou nad cajom alebo skysla pri aorte..
okrem toho mam pocit ze sa strasne vzdalujem s kamaratami, kedze kazdy studujeme inde a cas na spolocne aktivity je minimalny
s priatelom je to sice ok, je uzasny a robi pre mna veci, o ktorych sa ma kedysi ani nesnivalo, ale nie som spokojna..
neviem to zdovodnit a prave to ma prinasa to stavov... ktore mavam, - plac z nicoho nic, velke vykyvy nalad, raz smiech, potom smutok, nevidim v nicom vyznam, na nic sa netesim, lebo mam pocit, ze nemam na co, ...okrem toho sa pridaju k tomu este moje paranoje zo zdravotných problemov..
proste toto obdobie by som zrusila, kludne by mi stacili dva vianoce tyzdne a nech je zas teplucko a slnko
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Nefertite
kytky 6, meta: 10250
kytky 6, meta: 10250


Joined: 10 Sep 2007
Posts: 10074

PostPosted: Wed 31.10.2007 11:56    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Nefertite on Thu 6.3.2008 10:30; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms