sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Strategie učení
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 1.12.2007 20:51    Post subject: Reply with quote

ehm..trochu odbočím od jazyků, jo...
potřebuju poradit..učím se totiž na státnice Bojik Bojik

představte si, že máte otázku na pět stran, která vám absolutně ic neříká. jako rozumíte tomu, ale je to celé nemastné neslané, zralé tak akorát naučit se to nazpaměť...

je tam třeba věc: charakteristika, tase skládá ze za A, B, C, D

za A se dělí na 1. , 2., 3. blabla

a tak dále, prostě vyjmenovávání určitých věcí, jejich dělění, atd.
jednotlivé věci se naučím, třeba definice se budu muset naučit jako básničku, bohužel, jelikož jsou to cancy a ani to nedává žádný smysl a logickou provázanost jako třeba medicína.

ale mě tedy zajímá tahle věc..když máte otázku dejme tomu školská politika, jakým způsobem se to učíte, abyste nezapoměli vyjmenovat všechno? učíte se to nazpaměť, nebo jak? mě to připadá absolutně nemožný. jsou tam samé NICNEŘÍKAJÍCÍ definice, co se blbě učí, plus seznam věcí, které jaká instituce se jimi zabývá. prostě já vidím řešení se to naučit jako básničku, ale mám skoro 200listů textu, to přece nejde...nemáte na to nějaký typ jak se učit tyhle typy učiva?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 1.12.2007 20:53    Post subject: Reply with quote

když si přečtu něco o českém barokním sochařství, nasbírám spoustu informací. tohle jsem 5 stránek četla už čtyřikrát a nevím z toho absolutně nic, připadám si jako bych nic nečetla. a to mě zbavuje motivace číst to zas, protože stejně... Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 1.12.2007 21:14    Post subject: Reply with quote

Já bych si zkusila asi ty definice nějak parafrázovat...prostě převyprávět vlastními slovy. Jinak nevím, jak se takový věci učit...jinak než nazpaměť to bohužel asi nepůjde, ale zase by to asi nemuselo být doslova...

Ty děláš státnice už teď v lednu nebo se učíš až takhle v předstihu?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 1.12.2007 21:51    Post subject: Reply with quote

no, nevím jestli je to předstih...protože jsem si spočítala, že pokud každý týden projedu 3 otázky, tak do dubna mi to vyjde akorát Embarassed Laughing Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 1.12.2007 23:23    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sat 1.12.2007 23:30    Post subject: Reply with quote

asi jo, prostě se budu snažit si v těch prázdných definicích najít nějakou logickou souvislost..já se to ani nazpaměť učit neumím Smile vypadá to, že k temhle okruhům si opravdu budu muset logické zdůvodnění vymyslet Smile

btw. : učím se stejně tak, jako jsem se učila na maturitu. nezapomenu to, vím to. Smile pamatuju si přesně i okruh co jsem si vytáhla u zkoušky před 5 lety a mohla bych o tom spatra povídat. Wink ale trvá mi učení dlouho, nejsem typ, který pár týdnů před zkouškou nespí a pak to dá a rychle zapomene. já bych na to neměla nervy a šla bych raději spát s tím, že jsem to nezvládla a zkoušku nedám Laughing lidi se mi smějou, že je mi spánek přednější než studium, ale je to tak, neumím se šrotit do vyčerpání a bejt nervníSmile na maturu jsem se učila od září, průbžně. průběžná metoda mi pomáhá, a funguje. den před svou maturitou jsem jela s kámoškou na výlet do prahy, zatímco ostatní se šrotili Smile)

a jinak, motivace mám až ažSmile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sun 2.12.2007 8:46    Post subject: Reply with quote

Tak to teda doufám, že mi ten maximálně měsíc bude stačit...je fakt, že na konci je potřeba jet od rána do večera, ale spánek není třeba zanedbávát podle mě. Tak každej má jinej systém, já bych na to šrocení ale snad ani neměla čas.

Tohle učení nazpaměť je na prd, ale jinak to asi nepůjde...nicméně není určitě nutný umět těch pět stránek nazpaměť...stačí se naučit to nejdůležitější. Můžeš si k těm tématům na netu třeba dohledat ještě nějaký zajímavosti nebo tak...aby to nebylo tak nezáživný.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 2.12.2007 11:21    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:25; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 2.12.2007 11:51    Post subject: Reply with quote

Laughing to já když jsem pod nátlakem, se okamžitě bloknu a tím hůř se mi učí dokonce zmizí i motivace. ve zkouškovýmnejsem schopná se sama učit, donutit se. Confused

nu vymyslela jsem, že je dobrý udělat si každou otázku jako prezentaci v power pointu:) protože si budu muset ty údaje sesumírovat, nějak vypsat to nejdůležitější..atd.. a mimo jiné mému vizuálnímu myšlení pomůže, když si v pointu nastavím nějaký hezký pozadíSmile)) ne, že bych si to pak pouštěla, ale jde o ten proces. vždycky si zapamatuju líp něco, co musím nějak zpracovávat (třeba do powerpointu) než něco co si čtu a učím se to...

no uvidíme...taky si myslím, že mi pomáhá strategie učt se z různých zdrojů..je fajn, někde jinde číst něco, kde si řeknete aha, tohle už znám, to psali tamle taky, tudíž to bude asi fakt pravda:))))
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Sun 2.12.2007 12:51    Post subject: Reply with quote

tak to drzim palce aby si spravovala 200stran do powerpointu, x-otazok.mna by to po par rpestalo bavit Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 2.12.2007 12:52    Post subject: Reply with quote

sun, lepší než se to učit z textu;)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Flowing_
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 24420

PostPosted: Fri 4.1.2008 14:57    Post subject: Reply with quote

Mně se hlavně nejlíp učí, když to můžu někomu řikat, nesnáším, když se učím uplně sama Confused
_________________
.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Fri 4.1.2008 15:20    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sun 17.8.2014 19:43; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Fri 4.1.2008 15:44    Post subject: Reply with quote

omalovat barevně a každou z těch otázek si spojit třeba s nejakou pisničkou. Já se takhle učila nesmyslný grafy
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Fri 4.1.2008 15:45    Post subject: Reply with quote

opisovat, opisovat
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
Page 4 of 13

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms