sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Ten pravy pre zivot
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 20.10.2007 13:17    Post subject: Ten pravy pre zivot Reply with quote

Dnes ma velmi prekvapila a hlavne sklamala moja mama, lebo mi povedala, ze s Tomasom to u mna vidi, ze s nim nejaku dobu budem, ale ze nech si ho neberiem, bola by som nestastna. Mna to strasne zamrzelo, lebo Tomas je dobry chalan a vzdy sa zdalo ze ho ma mama rada, ked som bola prec, tak si spolu volavali a tak.Mozno je problem to, ze je Tomas podobny mojmu otcovi (urcitymi vlasnostami) a preto sa mama boji, aby som nedopadla ako ona.
Ale ako moze clovek vediet, s kym bude v buducnosti stastny? Nikto nevie ako zivot bude plynut...ci bude ten chlap ju podvadzat, alebo sa z neho alkoholik,alebo ziarlivec... To sa skoro nikdy neda predpokladat.
Mala som predtym vazny vztah ale ked som rozmyslala do buducnosti tak som hned vedela, ze by nebola vobec ruzova. Ten chalan bol stale so mnou, nemal poriadne kamaratov, cele dni bol iba u mna. Ked som mu povedala, ze by som chcela byt niekedy do rana, alebo do noci vonku a zabavat...tak on mi nato povedal "preboha, a co chce tak dlho robit vonku, radsej pod von skor, ak by si chcela byt dlhsie s kamaratmi a o pol 11 pojdeme odtial nech sme o 11 doma" Rolling Eyes Nemohla som si dat ziaden alkohol, lebo hned som bola alkoholicka. Ked som chcela ist iba s kamaratmi, tak sa ma urazene spytal, ze preco nemoze ist aj on...a tak isiel....s nim som vedela, ze by sa to len zhorsovalo a bola by som ako vo vazeni
ale Tomas je iny. obidvaja mame svoju volnost, verime si. na nom mi najviac vadi ten alkohol (a u mami tiez)..lenze zoberte si....kolko chalanov ide piatok alebo sobotu von, vypije si, zabavi sa. Tak to ma aj on...ale kedze je aj hasic tak vzdy na sutazi si daco vypiju, ked je na futbali tak si da pivko...a potom sa zamyslim nad sebou...ked ja idem piatok von...dam si dzus alebo chlast...jasne ze chlast...Obcas mi pride, ze mu ten alkohol prilis vycitam...ja som mu aj povedala....ja sa nastvem iba ked pije ked je so mnou, alebo mi ma volat a tak podobne.
Ale inak, ked premyslam do buducnosti, tak sa mi na nom vela veci paci...je pracovity, pomoze (vcera mi hovoril: "ved mi povedz ked budes potrebovat nieco upratat, ja ti pomozem), ma rad deti...a ma rad aj mna. Jedine coho sa bojim je to, ze jeho rodina je veriaca, z dediny a keby nahodou mame spolu byvat alebo sa brat tak by to bol velky problem. A jeho mama...to je zenska, ktora nieco povie a tak to musi byt! tak si mama mysli, ze by mi moc kecala do zivota (inak, myslim ze aj moja mama mi bude kecat do zivota, ved vidim ako ohovara, kto sa ako stara o svoje decko)....
mama ma o tom prinutila premyslat a naozaj s nou nesuhlasim..ja mam tiez svoje chyby, som leniva, cholericka a nie je tazke so mnou vyjst...a kazdy chlap ma svoje + a -. Ked mam priatela s ktorym som spokojna, tak preco nepremyslat o buducnosti?

vy si co myslite? ako moze clovek spoznat, ze prave ta jeho draha polovicka je ta, s ktorou budu cely zivot stastny?kolkokrat sa stalo, ze aj ten naidealnejsi manzel sklamal a podviedol....alebo sa z neho stal sobec a strasny puntickar...alebo alkoholik....da sa tomu zabranit aby sme sa s takym nerozhodli prezit s nim svoj zivot?
Back to top
View user's profile Send private message  
TarTar
Who knew:-)


Joined: 11 Oct 2007
Posts: 1819

PostPosted: Sat 20.10.2007 13:23    Post subject: Reply with quote

josie, já ti rozumim, taky nejsem nadšená z toho, že mý rodiče mýho součastnýho přítele jaksi ignorují a nevytvořili si spolu jakejkoliv vztah, ale naši říkaj, že je to moje věc, že jestli chci žít s člověkem co hulí trávu a je tlustej, tak prosim.. pořád ho srovnávaj s ex, kterej měl sice prachy, studoval VŠ, tělo vymakaný, ale naši už neviděj co mi ten človíček dává, že mi pro štěstí stačí se k němu přitulit, nebo ho obejmout..Prostě si rodiče mysleli, že se dobře vdám a budu spokojená..
Podle mě, to nic nezaručí, že s člověkem budeš celý život..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message  
honey
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12750

PostPosted: Sat 20.10.2007 14:45    Post subject: Reply with quote

Už jsem se naučila neplánovat budoucnost. Zbytečně pak bolí nevyplněná předsevzetí typu - za rok pojedem stopem k moři a po výšce spolu budeme bydlet. No jo. člověk nikdy neví, jestli s tím druhým zůstane, byť na začátku všeho jsou velké ideály a tak ....... každý, kdo žije ve vztahu, musí počítat s tím, že se to může jeden den pos*at a cesta nazpátek se hledá velmi, velmi špatně... (já vím, špatně se to čte)

Chápu, že je nepříjemné slyšet, cos slyšela, ale.. takové věci si nemůžeš brát k srdci .. žij přítomností, tím, že jsi teď štastná ...... a co bude, to bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:04    Post subject: Reply with quote

Josie a aky ma tvoja mama dovod na to? Boji sa kvoli alkoholizmu?
No neviem, musim uznat, ze rodicia vacsiniu tusia alebo vie, co je pre ich dieta najlepsie, aj mna raz odhovarali od jedneho chalana, najskor som sa burila no potom sa to aj tak po case rozpadlo a uznala som, ze oni ho hned odtipovali...
Neviem, ako ti poradit, nakolko neviem ako casto a kolko pije...Je to jediny jeho "problem"?
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mantis_religiosa
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 2565
Location: Nebe

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:09    Post subject: Reply with quote

Fantagiro wrote:

No neviem, musim uznat, ze rodicia vacsiniu tusia alebo vie, co je pre ich dieta najlepsie

Jednou jsem četla nějaký průzkum, kdy pro holku vybírali partnera máma, kamarádka a nevim, kdo ještě, asi ona. Moc si to už nepamatuju, ale nejlíp to odhadla máma. Podle mě na tom něco bude.
_________________
"Kdo z vás může jen o píď prodloužit svůj život, bude-li se znepokojovat?
Nedokážete-li tedy ani to nejmenší, proč si děláte starosti o to ostatní?"
(Ježíš)
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:09    Post subject: Reply with quote

fantagiro- v podstate si myslim, ze je to jeho najvacsi problem....mama sa boji toho alkoholizmu a neviem ti povedat ci pije vela..vies, ja som mame povedala, ked bol tomas opity a robil nejake somariny, tak som sa na tom pobavila a povedala som jej to...ale to bolo vramci piatkovych akcii...no a ma rad pivo tak niekedy si sadne s kamaratmi do krcmy a da si pivko-dve...ja neviem ci to mam brat vazne, alebo to moc prehanam...ved pre chalanov je pivo ako malinovka, to len ja som z jedneho hned opita Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
josie
Chcem sa smiať navždy!
kytky 6, meta: 9050


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9012

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:11    Post subject: Reply with quote

moja mama sa suprovo spravala k obidvom mojim "vaznym" vztahom ale stale si myslela, ze do buducnosti nie.....ten prvy ma moc obmedzoval, tento je zas moc rozlietany a lahkovazny... nuz...ale ja si dokonaleho nenajdem...
Back to top
View user's profile Send private message  
Fantagiro
kytky 3, meta: 1950
kytky 3, meta: 1950


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 1833
Location: Slovensko

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:16    Post subject: Reply with quote

Ona tu prihodu asi zobrala dost vazne.....
Tak ked si ide s kamosmi sadnut raz do tyzdna a cosi popije, nevidela by som v tom problem.
Dokonaly nie je nikto, len tvoja mama ma uz asi nastaveny alarm a pri slove alkohol vidi nejakeho alkoholika, ktory ta bude bit a bohvie co este, asi preto sa boji....
_________________
Asi to tak funguje aj pri rozchodoch. Že aj keď bolia a keď vlastne vôbec nič nie je doriešené, stačí, aby padlo slovné spojenie definitívny rozchod a z kruhového objazdu sa zrazu objaví cesta, po ktorej sa dá výjsť. Je jedno či štvornožky, alebo vzpriamene po dvoch. Je jedno, že ju človek chvíľu ignoruje a stále sa vozí dookola. Je tam. Tá cesta. Človek sa môže nastaviť na nové zajtrajšky, stopne blúdenie emócií v krvnom obehu, celé je to iné. Lepšie.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:17    Post subject: Reply with quote

honey, tak to me budes muset naucit taky!

Ja sem nepoucitelna...ac jsem skepticka, vzdycky se to zvrhne a zacnu si po mesici predstavovat nasi svatbu Laughing Laughing Laughing
akorat ty rozchody jsou cim dal tim lepsi...ted uz si jen reknu "bude lepsi zenich" Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9773

PostPosted: Sat 20.10.2007 15:21    Post subject: Reply with quote

Mantis_religiosa wrote:
Jednou jsem četla nějaký průzkum, kdy pro holku vybírali partnera máma, kamarádka a nevim, kdo ještě, asi ona. Moc si to už nepamatuju, ale nejlíp to odhadla máma. Podle mě na tom něco bude.

Hodně lidí doma vyrůstá s mámou a tátou, takže si z toho vezmou představu o tom jak se k sobě mají lidi v partnerství chovat. To by mohlo vysvětlovat proč má hodně holek tendence vybírat si kluka podobného jako je jejich otec. Pak může mít matka k poukazování na nevýhody takových typů docela dobré zkušenosti.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 20.10.2007 16:00    Post subject: Reply with quote

josie - taky bych v tom neviděla problém, pokud si zajde občas s klukama na pivo. Pokud to je jenom o víkendu, tak na tom není nic špatného. Naši mého přítele mají moc rádi a byli by rádi kdybychom spolu zůstali a jednou mě moje mamka taky docela zarazila, ona mi zase řekla, že prej ho nemám tak ráda jako on mně, že to jde na mně vidět, a že si myslí, že si jednou najdu jiného Rolling Eyes. Nevím proč bych to dělala, já vím, že to je člověk se kterým se budu mít dobře, a že to je ten správný partner pro život.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 21.10.2007 11:56    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:

Ja sem nepoucitelna...ac jsem skepticka, vzdycky se to zvrhne a zacnu si po mesici predstavovat nasi svatbu Laughing Laughing Laughing

To bych do tebe neřekla, to bych řekla, že sedí spíš na mě Laughing

Rodiče a přátelé obyvkle vidí mnohem víc než člověk, který je v tom vztahu zainteresovaný, a to i pokud se nijak extra nesvěřujete. Vidí, že nejste spokojení, že to možná není úplně ono... Takže bych ty rady úplně nezatracovala. Ani ale nenadhodnocovala - právě proto, že oni nejsou uvnitř, ale venku, neznají detaily a nemůžou do toho pořádně vidět. Popřemýšlet nad tím, co říkají, jo, ale ne se tím slepě řídit.
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sun 21.10.2007 12:11    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 17:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
la fraise
.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 26039
Location: back in town

PostPosted: Sun 21.10.2007 12:31    Post subject: Reply with quote

Tornado_Lou wrote:
honey, tak to me budes muset naucit taky!

Ja sem nepoucitelna...ac jsem skepticka, vzdycky se to zvrhne a zacnu si po mesici predstavovat nasi svatbu Laughing Laughing Laughing
akorat ty rozchody jsou cim dal tim lepsi...ted uz si jen reknu "bude lepsi zenich" Laughing

ja uz mam vzdycky zase predstavu, jak by vypadaly deti a i vybrany jmena, ktery by se k nim hodily Embarassed Laughing
_________________
We're happy free confused and lonely in the best way. It's miserable and magical, oh, yeah.
Back to top
View user's profile Send private message  
mexxie
kytky 5, meta: 5250
kytky 5, meta: 5250


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 5143

PostPosted: Sun 21.10.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

No, to já ale dělám taky Embarassed Takže nejsem tak úchylná, jak jsem si myslela Laughing ? Vždycky si představuju, jak by se moje jméno hodilo k jeho příjmení a jak by asi vypadaly naše děti. Například teď jsem naprosto přišla o naději, že by byly světlooké, protože přítel má hnědé oči Laughing Zato by mohly být kudrnaté Cool
_________________
Když si člověk postaví dům, vždycky zpozoruje, že se při tom naučil něčemu, co měl rozhodně znát, než začal stavět.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms