sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Prehnana cistotnost
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Fri 8.1.2010 21:50    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Wed 6.8.2014 13:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Fri 8.1.2010 22:17    Post subject: Reply with quote

Tjorven wrote:

jo a pritel mi rika, ze rika, ze jsem prehnane cistotna. jsem mu na to rekla, ze nektery holky na foru vytiraj klidne kazdej den, to prej kecate. ale tak jemu jednou spadla zvykacka na hlavnim nadrazi (kdyz bylo jeste neopravene:) a on ji sebral a snedl normalne.

kvuli zvykacce bych se nepremahala, ale ctverec pizzy cerstve upadnuty na chodnik jsem uz snedla nekolikrat.
poprve to bylo ve Vatikane, provazejici pater mi rekl, ze je v poradku jist ze zeme, pokud pevne veris tomu, ze se ti po tom nic nestane : )

edit: jinak koukam, ze tu vsichni mate nejaky intervaly na uklid...ja teda veci meju, kdyz je na nic povlak. tzn hrnicek umyju az pokud jsem do nej nedelala caj dyl nez 1-2 dni...pokud si delam turecky kafe, tak nekdy jenom dolejvam logr novou vodou (to delal muj deda Rolling Eyes Laughing )...podlahu zametu, kdyz je na ni neco rozsypano; podlahu vytru, kdyz mi spini bily ponozky (to vyjde snad tak 1x za 14 dni)...koupelnu a zachod meju, kdyz je ve vane povlak...treba mi nedela problem nemejt lzicky nebo talirky...kdyz treba vim, ze jsem se lzickou jedla jogurt, tak mi pripada docela dobre pouzitelna na zamichani smetany v kave, cimz se umeje a je dobre pouzitelna pro snezeni jogurtu..a tak dokola Embarassed tak kdo je prase? ja myslim, ze mam solidni zaklad pro vedecky uspech typu pan Fleming : )
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Fri 8.1.2010 23:00    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by Tjorven on Wed 6.8.2014 13:05; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17716
Location: VePř

PostPosted: Fri 8.1.2010 23:13    Post subject: Reply with quote

*jiva* wrote:
kdyz treba vim, ze jsem se lzickou jedla jogurt, tak mi pripada docela dobre pouzitelna na zamichani smetany v kave, cimz se umeje a je dobre pouzitelna pro snezeni jogurtu..a tak dokola Embarassed

ja teda na uklizeni apod potrebuju dobrou naladu a cas, nesnasim uklizeni, kdyz cas nemam, pak si to vubec neuziju.
ale tohle je sileny, ja to mam presne naopak. i kdyz mam v hrnku vodu, tak nez si do nej naleju dalsi vodu, tak si ho musim vyplachnout Laughing
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 8.1.2010 23:31    Post subject: Reply with quote

ed.
_________________
Bye


Last edited by Mo Cuishle on Sun 10.1.2010 0:15; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Mo Cuishle
kytky 8, meta: 17650
kytky 8, meta: 17650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 17148

PostPosted: Fri 8.1.2010 23:40    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Bye
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Sat 9.1.2010 10:00    Post subject: Reply with quote

Někdo by mohl říct, že to přeháním, ale já si říkám, že se snažím udržet normální standard. Doma u našich se nepřetrhnu, naši uklízí 10x víc než já, sotva s úklidem skončí tak začínají znova.
Do jisté míry mi nevadí rozházené věci, nevadí mi nevyžehledné věci, ale z humusu se mi zvedá kufr. Ale u sebe v bytě nesnesu nevynesené smetí, zacákaná zrcadla, neumyté nádobí, hodně rozválenou postel, chaos v lednici, binec a vlasy na zemi (vlastně vlasy a chlupy skoro všude Zvracik ), proto luxuju třeba denně, bordel v dřezu, neumyté umyvadlo, sprchu, wc .

Myslím, že do jisté míry se čistotnosti člověk naučí doma, odkouká ji od rodičů. Ale nutit děti doma uklízet mi připadá skoro jako zbytečné trápení, u mě to přišlo až s vlastním bydlením.
Back to top
View user's profile Send private message  
mariposa
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 8306
Location: u něho...

PostPosted: Sat 9.1.2010 10:19    Post subject: Reply with quote

Rage wrote:

když dlouho neuklízím (pro mě to jsou tak tři dny - nádobí se nepočítá - tak jsem hrozně nesvá, nervozni a nemuzu z toho ani spat Embarassed )
ale pritel me uci, ze i "ta spina - jak ji oznacuju ja - neni skodliva" a ze bych se mela venovat jinejm vecem.


Tak to mám přesně taky, nesnáším ten pocit, že mám v dřezu neumyté nádobí například. Když se musím učit, tak předtím si musím pořádně uklidit, jinak bych se na to nemohla vůbec soustředit Confused A mě to uklízení hrozně uklidňuje. Přítel je bordelář největší, tak z toho mám zas nerva.

S praním mám problémy (když pominu to, že sem zatím všechno zničila) tak já se vůbec nepotím a oblečení můžu nosit libovolně dlouho, než si to třeba něčím pokydám nebo tak. Takže než se udělá ta pračka (a ta je většinou jen z přítelových věcí, popř. ručníky a povlečení) tak to docela trvá.
_________________
věřím
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28446

PostPosted: Sat 9.1.2010 11:15    Post subject: Reply with quote

Rokkan wrote:

Myslím, že do jisté míry se čistotnosti člověk naučí doma, odkouká ji od rodičů. Ale nutit děti doma uklízet mi připadá skoro jako zbytečné trápení, u mě to přišlo až s vlastním bydlením.


presne, vidim to na sobe a hlavne na moji segre. ta jak ma vlastni bydleni v kosovu, tak je tak straslive pintlich, az to neni mozny...ale jakmile prijede domu, tak v nasem pokoji udela behem deseti minut takovej bordel a vubec ji to netrapi Rolling Eyes
a ja to mam taky podobne, nesnasim zabordelenou kuchyn, nerikam, ze myju nadobi hned jak dojim posledni sousto (i kdyz dost casto to vlastne delam), ale mam porad na pameti nas portugalsky byt, kdy se tam spinavy nadobi valelo 4 dny, dokud mi neruply nervy a za tu italskou spinu jsem to neumyla...snazim se myt nadobi uz behem vareni, je to nejpohodlnejsi
koupelnu a zachod tak jednou tydne, luxovat, vytirat podlahu - no, to dela pritel, ja to nesnasim
zehleni - zehli si pritel, ja si nezehlim, ale vzhledem k ty hromade, co se vali v kosi v obyvaku mi taky brzo rupnou nervy a vyzehlim to
prani - tak 1x tydne 2-3 pracky vyperu
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 9.1.2010 14:04    Post subject: Reply with quote

Rokkan wrote:


Myslím, že do jisté míry se čistotnosti člověk naučí doma, odkouká ji od rodičů.

tak to já fakt ne Laughing moje máma je posedlá úklidem (pracuje jako školnice, profesionální deformace zřejmě), každý den vytírá a rovná věci do komínků a vymejšlí, na kterým místě by se komínek vyjímal líp...za ty 2 roky co doma prakticky nebydlím (nebo 3 roky když počítám intr) jsem akorát tak upřímně šťastná za to, že mě nikdo nebuzeruje, že nemám utřenej prach a vyrovnaný učebnice na poličce.
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Sat 9.1.2010 15:45    Post subject: Reply with quote

já mám problém, že semi tu hodně práší, jakože za dva dny tu mám fakt vrstvu..
uklízim jak mám čas, podle toho jakejmám týden.. takže prach 2x až 3x týdně, to samý luxování.. abych neumyla nádobí a kuchyŇ, to bych nemohla usnout..
koupelnu a záchod komplet myju a vytírám každý týden..
no a předsíň vytírám ted furt...
peru cca 2x týdně, povlečení měním cca za 14 dní 3 týdny.. okna myju 2x za rok, žehlim jen když musim (nejvíc nenávidená činnost)
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Seventh Sister
11


Joined: 09 Sep 2007
Posts: 26485

PostPosted: Sat 9.1.2010 16:12    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
.
Mike?
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35514

PostPosted: Sat 9.1.2010 16:52    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Sat 9.1.2010 16:53    Post subject: Reply with quote

A to jsi chtěla děla v domově důchodců..
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
*jiva*
kytky 6, meta: 9050
kytky 6, meta: 9050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8875

PostPosted: Sat 9.1.2010 17:26    Post subject: Reply with quote

Tjorven wrote:
jinak me teda jeste zaujalo, ze ti pizza tak casto pada na chodnik Mr. Green

ot: v době, kdy jsem jedla pravidelně pizzu, jsem taky pila pravidelně pivo, nejraději k pozdní snídani v kombinaci "pizza-pivo = pi na druhou". no a lahváč + tácek s pizzou se ráno za školou někde za bukem drží a zároveň používá blbě :mrgreen:
_________________
_
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Next
Page 4 of 21

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms