sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
"Velká láska" jen ve filmech a v červené knihovně?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 8.10.2007 12:35    Post subject: "Velká láska" jen ve filmech a v červené knihovně? Reply with quote

Docela se nudim, tak zas přemejšlim o blbostech...asi Smile

Napadlo mě, že jsem vlastně hluboce rozčarovaná z chlapů a celkově z toho, co mi v mym dosavadnim životě zatim "nabídli", resp. spíš nenabídli. Vždycky jsem brala vztah mezi mužem a ženou jako snad tu nejvíc vzrušující, tajuplnou a úžasnou záležitost, vlastně jedinou pořádnou věc, která dává životu náboj a šťávu a pro kterou stojí za to žít. Do devatenácti jsem byla hrozně nesmělý tele, žádnej kluk, ani pusa, nic, takže jsem se zavírala doma s románkama od Harlekýna, deníčkama, fantazírovala si...docela naplno jsem rozjela i své sexuální fantazie...a to byla asi chyba.

Byla jsem strašně "nadržená" na to, to konečně poznat, věřila jsem, že to dá mýmu fádnímu životu pořádnej smysl. Měla jsem dva chlapy (a pár úletů, ale ty nepočítám) a jsem opravdu zklamaná. Nikde žádný chvění, ani nevim, jestli jsem kdy byla opravdu zamilovaná Sad (takový to, jak se popisuje stylem - "pocit, že se vznášíte, motýlci v břiše" apod.), snad jen na začátku s mym prvnim, ale to si nejsem jistá, jestli to už nebyla solidní nadrženost Sad Potom přišly problémy, trápení, rozchod, druhej chlap, hádky, rozchody a návraty...a těch krásných chvil, podle toho, jak bych si to představovala, jako šafránu.

Nerada bych tu analyzovala a nechala analyzovat svoje vztahy (zasvěcení vědí), ale fakt je, že jsem se smířila s tim, že ta "velká láska" mě minula Confused Existuje vůbec něco takovýho? Zažil to někdo??? Myslim ten pocit, že s tim druhym člověkem prostě patříte k sobě, a pocit, že je pro vás nenahraditelnej kýmkoli jinym do konce života...? Protože já bych to chtěla poznat...

Nejhorší na tom je, že snění (jediná věc, která mě vždycky zachraňovala) už teď nefunguje...nemám chuť snít a hlavně ani nevim, jakýho chlapa si představovat, všichni mě něčim štvou...začínam na ně mít slušnou alergii Sad Nerozumim jim a asi nikdy nebudu a i když mi většina z vás určitě napíšete, že to je mou nespokojeností ve vztahu a ať si najdu někoho jinýho, tak já už nemám ani pražádnou CHUŤ SE SEZNAMOVAT, poslouchat ty olezlý "seznamovací" kecy, nechat se testovat jak pokusnej králík...je mi z toho všeho na Arrow Zvracik

Myslim teď mnohem víc na kamarády než na přítele nebo jakýkoli jiný chlapy. Dnes jsem jela taxíkem k doktorovi a když jsem tam nastupovala, napadlo mě: "Zase bude mít nějaký oplzlý kecy, já už jsem z těch chlapů tak otrávená, nejradši bych s žádnýma nemluvila!" Jsem snad lesba? Nebo mis-...jak se říká těm, co nesnáší chlapy? Sad

(doplnil jsem odstavce --che)
Back to top
View user's profile Send private message  
*Carmen*
*mystery love*


Joined: 17 Sep 2007
Posts: 38

PostPosted: Mon 8.10.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

Grape, jenže s takovým panem dokonalým (který neexistuje) by jsi si po čase nudila. Vztah je o hádkách, o rozčarování. Je to oživení. Přeci si nedokážeš představit chlapa, kterej bude jen skládat lichotky. Tohle by nebavilo zas mě. Jsem ráda, za to, jací chlapy jsou. At už takový nebo makový. Jsou svý. A každej je svým způsobem originál.
Tyhle románky, a romantický filmy většinou vymyslely ženy. neříkám, že se mi nelíběj, ale líběj se mi právě proto, protože ti chlapy takový nejsou a nestává se to moc často. Proto jsou ty filmy tak hezký. Nebavilo by mě koukat na film, kde je přesně to, co prožívám já, chlap, kterýho mám doma.
Přestan snít, a žij!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 8.10.2007 12:51    Post subject: Reply with quote

Meprave bavi, kdyz je film o tom, co prozivam ja, ty sladky rec me moc neberou, proto mam taky rada how I met your mother a ne telenovely Wink
Navic si nemyslim, ze by ty reci byly po x letech uprimne. Nikdy nenajdes chlapa, ktery se k tobe bude neomezene dlouho chovat tak, jak bys chtela. To je problem sneni, no. Neco, co nemuzes mit. A vsad boty, ze kdybys tohle mela, zas bys chtela neco jineho...
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 8.10.2007 12:58    Post subject: Reply with quote

já jsem takového, co mě na rukou nosil a dělal co mi na očích viděl, měla.
Vydržela jsem to celé 4 roky a ke konci už jsem se tedy hodně dusila.
Nynější přítel se ke mě chová hezky, ale nenechá ze sebe dělat blbečka a je takový ráznější, třeba když se začnu chovat jako malá holka, což je můj dřívější rozmachaný mechanismus Embarassed , tak na něj to neplatí, řekne mi třeba: "žádny kecy, nasadíš si monterky a vaťák a jdeme makat" Laughing no a s ním mě ten svět baví mnohem víc než s bývalým, kdy stačilo abych se zamračila a on už panáčkoval Confused
prostě je lepší mít normální zdravý vztah, hlavně aby byla sranda, stejný smysl pro humor je pro mě ve vztahu jedno z nejdůležitějších kritérií
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Mon 8.10.2007 13:00    Post subject: Reply with quote

Jé já jsem asi stejný romantik a naivka jako ty Very Happy Tohle se mi stalo už 2x, ale jednou bohužel dost komplikovaně Confused Nicméně to určitě nevydrží napořád, spíš jde o ty začátky, pak je ten vztah někde úplně jinde, ale je opravdovější a citovější, v začátcích je to jen pomatení hormonů. Každopádně je to hodně příjemný stav.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 8.10.2007 13:01    Post subject: Reply with quote

ale ten pocit, že s ním patříme k sobě a pocit, že je pro mě nenahraditelný kýmkoliv jiným do konce života, ten mám a vím, že i on Love
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 8.10.2007 13:04    Post subject: Reply with quote

Satire ale to neni zavisle na romantickych sceneriich a motylcich v brise Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Mon 8.10.2007 13:21    Post subject: Reply with quote

Satire - tak to seš šťastnej člověk. Mně je jasný, že tý "kýčovitý" romantiky v opravdovým vztahu nikdy moc neni. Já to myslela spíš tak, jestli i po letech zažíváte takový ty "silný" city, že se na partnera strašně moc těšíte, víte, že patříte k sobě...ono se to nejlíp pozná v krizovejch situacích, kdy ti dva stojí při sobě, vědí, že se na sebe můžou ve všem spolehnout...já jsem docela frustrovaná, protože se mi takovej vztah ještě nepovedlo zažít. Vždycky ti moji "přítelové" trpěli samomluvou a měla jsem pocit, že se mi úplně neotevírají, že jsme "nesplynuli" v jedno. Resp. já se o to snažila a oni ne Sad Nemam v podstatě ani skoro žádný mužský kamarády...z toho plyne moje frustrace, že tomu plemeni nerozumim a jako bych je začala nesnášet Evil or Very Mad
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 8.10.2007 13:30    Post subject: Reply with quote

No tak takovy vztah asi teda mam...je to vlastne jediny kluk, o kterym jsme kdy mohla rict, ze to je zaroven pritel i kamarad.
Ale nevim, jestli je to zrovna to, o cem mluvis. rozhodne bych k popsani naseho vztahu nepouzila, ze jsme byli "stvoreni jeden pro druheho" apod.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 8.10.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

Loth: to vím, pevnost vztahu se určitě nepozná podle motýlků v břiše Smile
a edit: myslím, že máš dost podobný vztah s přítelem jako mám já Smile

Grepfruita: tak to nevím co Ti poradit, mě nikdy ani nenapadlo chtít se nějak otevřít, včechno to šlo nějak samo a rychle, možná částečně i proto, že zkrátka tzv. "neřeším a nepřepínám", mám pocit,že (až na sexualitu) mě přítel bere vlastně jako kámoše, takže se mi ukázal takový jaký doopravdy je, asi Váš vztah není založený na tom kamarádství, takže proto se tolik neotevřel, ale nevím, je to jen taková myšlenka

vidíš to, já jsem zase pravý opak, mám v podstatě samé kamarády, když přijdu do cizího prostředí, tak se instinktivně začnu bavit s chlapem, z ženských jsem nervózní Embarassed
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 20.10.2007 7:56    Post subject: Reply with quote

Grapefruita wrote:
Satire - tak to seš šťastnej člověk. Mně je jasný, že tý "kýčovitý" romantiky v opravdovým vztahu nikdy moc neni. Já to myslela spíš tak, jestli i po letech zažíváte takový ty "silný" city, že se na partnera strašně moc těšíte, víte, že patříte k sobě...


Ale jo...mně přijde, že takový ty silný city přicházej ve vlnách...jsou jakoby furt v pozadí, ale pak nastávají chvíle, kdy si je člověk plně uvědomí.

Myslím, že jsi měla příliš málo mužů, abys udělala závěr, že tě velká láska minula. Není problém třeba v tom, že setrváváš ve vztazích, které tě příliš nenaplňují? Je jasný, že v každém vztahu se sem tam objeví problémy, na druhou stranu jsem přesvědčená o tom, že lze najít vztah, ve kterém budeš velmi spokojená a který bude odpovídat z velký části tvým představám.

Stačí jen hledat a neslevovat ze svých požadavků (nejsou-li teda až moc nereálné).
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
lucyynka
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 17 Feb 2007
Posts: 4177

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:26    Post subject: Reply with quote

Problém je v tom, že my ženský si hodněkrát vysníme vztah jako podle filmu a očekáváme v reálným životě to samý. A když to tak není, je hodně holek z toho nešťastných a ptá se sama sebe, kde je ta opravdová láska. Hledá chyby, řeší nedokonalosti ve vztahu a přitom jim třeba ta pravá láska díky tomu uniká..
Já jsem s přítelem přes 4 roky a myslím, že s ním mě ta pravá láska potkala. Nedokážu si představit místo něj někoho jinýho.. Smile
Ta počáteční zamilovanost a takový ty "silný city" vystřídala důvěra, a jiný hodnoty. Začátky jsou podle mě ale nejkrásnější.
Já být tebou Grape, od příštího vztahu bych tolik neočekávála a stála spíš nohama ne zemi. Čím víc budeš očekávat, tím víc možná budeš zklamaná. Pokud je ti dobře s kamarády, buď s nima a nikdy nevíš... třeba se některý z nich jako ten "pravý" ukáže. Takových případů mám kolem sebe nespočetně Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:31    Post subject: Reply with quote

lucyynka wrote:
Já být tebou Grape, od příštího vztahu bych tolik neočekávála a stála spíš nohama ne zemi. Čím víc budeš očekávat, tím víc možná budeš zklamaná.


A to já bych právě hodně očekávala, požadovala a neslevovala příliš z toho, co chci Twisted Evil (je pochopitelně nutný posoudit, jestli mé požadavky nejsou úplně mimo, což může bejt taky těžký). Každopádně mi přijde, že řada lidí se zbytečně spokojuje s málem (setkala jsem se dokonce i s názorem "proč bych měla být neposkojená, když přece nechodí do hospody, nebije mě,..." Rolling Eyes ). Máš-li co nabídnout, proč nepožadovat totéž?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:34    Post subject: Reply with quote

Já taky myslím, že pokud člověk zrovna nečeká telenovelu, neměl by zbytečně slevovat ze svých požadavků.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Sat 20.10.2007 9:38    Post subject: Reply with quote

A jak se zhodnocuji realne pozadavky? To je dost tezke...a nikdo neni dokonaly, dokonce ani my ne Cool
Je teda pravda, ze ja jsem nikdy o zadnem princi na bilem koni nesnila, ani jsem nepremyslela, jak ma takovy pro me idealni vztah vypadat. To se formovalo az tak nejak postupne.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms