sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Stresy ze školy a z toho, co bude potom...
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:32    Post subject: Stresy ze školy a z toho, co bude potom... Reply with quote

Poslední dobou mam hrozný deprese a nálady. Měla jsem teď 4 měsíce volno -praxi a prázdniny. Praxe byla v pohodě, o prázdninách jsem chodila na brigádu, užívala si klidu doma a nebo byla s přítelem, bylo to prostě moc fajn. A teď začala škola, a všechno na mě padlo. Ve třídě se s holkama bavím, ale žádný vyloženě kamarádky tam nemám, takže mě to tam nebaví. Navíc studuju poslední rok, mám starosti s absolventskou prací, s tím, abych se všechno stihla naučit na zkoušky....příští rok chci jít na nástavbu na bakaláře, a to bude to samý. Znova závěrečný zkoušky a závěrečná práce. A pak práce. Ještě nemám jasno v tom, co bych chtěla dělat. Nějakou představu mám podle školy, kterou studuju, ale že by to bylo něco, co by mě vyloženě bavilo, to ne...Navíc se bojím, že si práci budu hledat těžko, je hodně velká konkurence. A těch povinností a stresů z práce, nový lidi, nová práce, kterou neznám a budu se bát abych to zvládla... Uvědomuju si, že takový ty klidný studentský léta, kdy se stačilo jen naučit za zkoušku, už skončily. Tenhle rok a příští rok mě vždycky na konci roku budou čekat pěkný nervy, abych obhájila práci a udělala zkoušky, a pak si budu hledat práci. Utěšuju se aspoň tím, že mám fajn rodinu, přítele, kamarádky mimo školu a na můj osobní život si naopak vůbec stěžovat nemůžu, ale na ten "školní"....už pár týdnů z toho mám zkaženou náladu:-/ Jste na tom někdo taky tak? Confused A jak takový myšlenky zaháníte? Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Suga
kytky 5, meta: 4950
kytky 5, meta: 4950


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 4897
Location: Kde mám ty fialový kytky?!

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:53    Post subject: Reply with quote

Jojo, tyto myšlenky je nejvhodnější nějak zahnat, ale jak to netuším a dost chápu co prožíváš. Ono vůbec ty věci s prací a tak je dobré řešit až když si člověk vyřídí školu a začne reálně hledat a procházet si všechny možnosti. Teď se zaměř na školu, to, že nevíš co ještě přesně dělat nemá vliv na to co studuješ, nebo jo? Jako jeslti ještě můžeš kolem školy vybírat různá zaměření/předměty. Co vůbec studuješ? Smile
A ano, studentský léta to je neuvěřitelný lážo plážo, pokud se někdo teď cítí zaneprázdněně, tak ať si představí jak jednou bude makat, zařizovat všechny běžný věci, obstarávat domácnost, rodit a vychovávat děti..... z toho je lehce špatně mě Myslik
_________________
To mi chutná Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 10:58    Post subject: Reply with quote

No právě že si žádný předměty už vybírat nemůžu, studuju Vyšší odbornou, Personální řízení. Pak bych právě ještě chtěla jít na rok na vejšku, abych měla bakaláře. Asi nemám o práci moc přehled, protože si spíš dokážu představit, že bavit mě asi nebude nic. Spíš budu vybírat cestou menšího zla Laughing Rolling Eyes A nebo to bude tak,že mi ta práce vadit nebude, ale ani mě nebude nějak moc bavit Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:14    Post subject: Reply with quote

Shar Arrow Podobné obavy si asi prožívá většina studujících lidí se smyslem pro odpovědnost... Nejsi v tom sama a útěchou Ti může být to,kolik lidí to zvládlo před Tebou. Wink Já si na škole taky myslela, kdovíjak bude těžký sehnat dobrou práci, bydlení, zvládnout soukromej život a skloubit s prací... A vždycky to nějakl dopadne a většinou dobře (když se člověk snaží). Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:17    Post subject: Reply with quote

Corona Arrow tos mě potěšila, tím "odpovědný člověk" Laughing Ale asi máš pravdu, měla bych se teď věnovat škole a dál si užívat života, proč se zbytečně užírat, když to stejně nezměním Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:30    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...


Last edited by hope on Thu 11.10.2007 14:27; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:35    Post subject: Reply with quote

hope Arrow to máš jako já...my měli na předměty, ze kterých děláme absolutorium, ty "nejhorší" učitele (samo že to nemyslim doslova Embarassed Laughing ). Prostě skoro jediný ze všech profesorů nechtěli docházku, často chyběli...takže ani já jsem moc nechodila, nemám zápisky a jsem zvědavá, kde to ted začnu shánět Confused Štvou mě zkoušky z letního semestru, kdo má psát práci, učit se na zkoušky a ještě na absolutorium Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:41    Post subject: Reply with quote

no a my třeba nemáme vůbec zkouškový..nejde o to, že jsme měli blbý učitele, což u učitelů z VŠ moc zvykem neni..ale třeba ted máme antropomotoriku, což je obor, kterej se zabývá věcma jako jsou testy fyzické zdytnisti a vytrvalosti a jiný sportovní věci, no důležitý je, že se u toho používá statistika, no a my neměli matiku vůbec, prostě celou dobu no a ted nám dali tu statistiku souběžně s antropomotorikou.. nebo učetnictví, je předmět k absolutoriu a my ho měli naposled v prvním semestru..a takovýhle srandy tam jsou..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 11:49    Post subject: Reply with quote

my jsme taky měli statistiku, bez matiky...jsem ráda že už ji nemáme. Z účta jsme měli Základy účetnictví, což byl taky předmět na dvě věci, protože maturantům je to k ničemu když to umí, a těm, co účto neviděli to zase moc nepomůže Laughing My máme absolutorium z Personální práce, Organizačního řízení a psychologie (z těch tří nemam skoro žádný zápisky Confused ) a pak z angličtiny.
Back to top
View user's profile Send private message  
Aduška
zjisti, kdo jsi, a tím se staň.


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 735

PostPosted: Mon 1.10.2007 12:22    Post subject: Reply with quote

Ano, mám podobné myšlenky, vím, že jsem si vybrala špatný obor a špatnou školu, a co bude potom, raději ani nemyslet. Přátele tam taky nemám, prakticky mě to tam nebaví a spíše jen každý den čekám, kdy zase půjdu domů... Embarassed
_________________
Srdce lidské má příliš mnoho snů, než aby mohlo být šťastno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 14:23    Post subject: Reply with quote

Aduška Arrow to je jak já Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 1.10.2007 14:27    Post subject: Reply with quote

ale tak mě to tam někdy i baví, zvlášt takový ty vyloženě odborný předměty
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Mon 1.10.2007 14:31    Post subject: Reply with quote

Já zastávám názor, že nikdy není pozdě na změnu Mr. Green A vždycky si v téhle souvislosti vzpomenu na úžasného pána, kterému táhne na 60, učí se lítat s větroněm a úspěšně pracuje v IT, přitom počítač "viděl poprvé" před 10 lety. Za život vystřídal dost povolání a všechny ho to bavily. A když ho to bavit přestalo, prostě udělal radikální změnu; nebál se toho a vždycky mu to vyšlo. To je takový můj vzor Smile
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shar-
kytky 3, meta: 950
kytky 3, meta: 950


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 940

PostPosted: Mon 1.10.2007 14:42    Post subject: Reply with quote

hope Arrow no mě by to tam třeba i bavilo, ale prostě bez nějaký kamarádky to není ono, to je vždycky těžký tam vydržet celej den Confused

Lenore Arrow tak to je dobrej Laughing Když já ani nevím co by mě bavilo Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29892

PostPosted: Mon 1.10.2007 14:46    Post subject: Reply with quote

Shar, to je přece blbost. Každýho něco baví. Jenom nesmíš být líná se nad tím zamyslet a začít pro to něco dělat Wink
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 1 of 6

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms