sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Darování krve a plazmy
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  

Darovali jste někdy krev?
Ano
16%
 16%  [ 9 ]
Ne
47%
 47%  [ 25 ]
Ne, ale plánuji to
35%
 35%  [ 19 ]
Total Votes : 53

Author Message
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 13.6.2008 18:11    Post subject: Reply with quote

To jsem netušila, Choc, to mě zajímá, podívám se po tom...
Back to top
View user's profile Send private message  
Muminka
kytky 2, meta: 400
kytky 2, meta: 400


Joined: 09 Jan 2007
Posts: 350

PostPosted: Fri 13.6.2008 18:25    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:
Claris wrote:
greenwood wrote:
ja bych ji i byla darovala, ale nemuzu kvuli bilirubinu Sad na odbery krve jsem zvykla, takze to by mi ani tak nevadilo....u nas v rodine ji kvuli zdravotnim problemum darovat nemuze snad nikdo... Confused
green, a co že ti je? jestli se můžu zeptat


mam Gilbertuv syndrom, tzn. moc vysoky bilirubin , no a proto nemuzu davat krev, protoze holt neni spravne cervena Laughing


já mám taky vysokou hladinu bilirubinu a navíc jsem prodělala mononukleózu, tak už nemůžu darovat krev....
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Fri 13.6.2008 18:31    Post subject: Reply with quote

Rokkan, tak v CR to asi neni Confused

viz Arrow Muzu v Ceske Republice pozadat o totalni transplantace tela na vyzkum, pripade ze budu po smrti. (Napriklad existuje tato prihlaska v Nemecku i v jinych statech.) Kde bych mohl se prihlasit? Kdyz ne, prihlasil bych se v Nemecku, aby me telo mohli pro ucel vedy pouzivat. V tomto pripade jak probehne pripade umrti transport me telo do toho statu?

Zřejmě přepokládáte využití svých orgánů po smrti, tj. těch, které lze transplantovat a případně dalších tkání pro výzkum. Podle platné legislativy lze odebrat posmrtně orgány pro transplantaci u všech občanů ČR, kteří se aktivně během života nezaregistrovali v registru osob odmítajících odběr svých orgánů či tkání po smrti. V tomto případě se jedná o využití orgánů a tkání pro potřebu léčby pacientů, nikoliv explicitně pouze pro výzkum. Možnosti odběru orgánů či tkání za účelem výzkumu Transplantační zákon z r. 2002 nespecifikuje. Informace o této problematice nemám k dispozici, stejně tak pravidla platná v jiných státech. Přesnější údaje lze možná získat dotazem na Koordinační středisko transplantací ČR http://www.kst.cz/web/home.php

(http://www.transplantace.eu/info/poradna.php?t=Ledviny)
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Fri 13.6.2008 18:33    Post subject: Reply with quote

Nojo, CZ zase bude 100 let za opicema. Confused Děkuju za ochotu, Choc Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Any
kytky 4, meta: 2750
kytky 4, meta: 2750


Joined: 11 Sep 2007
Posts: 2606

PostPosted: Fri 13.6.2008 22:24    Post subject: Reply with quote

Taky bych ráda darovala krev. Odběry mi nevadí, ale problém je, že mám silné alergie a tudíž nemůžu. Mrzí mě to. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Mon 16.6.2008 20:10    Post subject: Reply with quote

Jste jeste nekdo krome Rokkan v registru darcu kostni drene? Ja jsem o tom dost premyslela, ale nejak se toho bojim Embarassed Rikam si, ze na jednu stranu je uzasny zachranit nekomu zivot, ale ona to neni zadna sranda, ten odber a to okolo Confused Fakt obdivuju lidi, kteri do toho jdou.

Jinak ja byla davat tu krev dneska a byl tam desne sexy doktor, tak aspon pekne spestreni bylo, pekne jsme pokecali Twisted Evil Ja vim, tato informace je asi velmi dulezita Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 17.6.2008 9:47    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Rage on Tue 17.6.2008 14:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
mucka
kytky 5, meta: 4650
kytky 5, meta: 4650


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 4557

PostPosted: Tue 17.6.2008 9:51    Post subject: Reply with quote

Tak to já si dovedu představit, co tím lidé chtějí dokázat a mrzí mě, že já jsem taková srágora, co nesnese ani odběry Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Tjorven
gewöhnungsbedürftig mamiček


Joined: 06 Feb 2008
Posts: 2649

PostPosted: Tue 17.6.2008 9:54    Post subject: Reply with quote

Rage wrote:
Co tim lide chteji dokazat, ze darujou "jen tak" neco svyho?


Ze by zachranit neci zivot Myslik ? Jim to neublizi (vpodstate) a nekomu to muze hrozne pomoct Myslik ?
Ty si neumis predstavit sama sebe (nebo nekoho blizkeho) v opacne situaci?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Tue 17.6.2008 9:56    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Rage on Tue 17.6.2008 14:39; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 17.6.2008 10:07    Post subject: Reply with quote

Rage, ja uprimne ani nevim, jak na tvoje prispevky reagovat Confused Je to smutny. A preju ti, abys nikdy ty ani tvoji blizci nebyla v situaci, kdy byste za nejakeho darce snesli modre z nebe.
A co tim cheji ti lide dokazat? Ja nevim no, treba nekomu pomoct, zachranit zivot? Neslysela jsi nikdy o detech, ktere umiraji na leukemii? S temi organy je to asi otazka etiky, ale v tomto pripade budu podle tvych slov rada "ujeta" a mit "poruchu" Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 17.6.2008 10:32    Post subject: Reply with quote

Shocked Rage, nějak mi došla slova... Dělám to proto, abych někomu zachránila život, když už nebude žádná jiná šance. Co bych si tím jako měla dokazovat? Cvoknik Z lidí jako ty mi je na blití. Chápu, že by do toho každý nešel, ale takhle dárce komentovat. Shocked Místo toho říct: "jo, tihle lidi mají docela odvahu a jsou ochotní někomu nezištně pomoct, na to já nemám.", tak mít blbý pindy.
No, vlastně tě spíš lituju. Já si myslím, že všechno se k člověku vrátí. Všechno co vyšle, že se vrátí. Jak se budu chovat k okolí já, tak se bude ono chovat ke mně. A zatím mi to vychází.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chocolate
Jedem das Seine und mir das Beste:-)


Joined: 08 Jan 2007
Posts: 8069

PostPosted: Tue 17.6.2008 11:08    Post subject: Reply with quote

Rokkan a co ta kostni dren, nebojis se toho? Ja to porad promyslim ze vsech stran, skoro jsem rozhodnuta ze jo, ale nevim, no Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20127

PostPosted: Tue 17.6.2008 11:18    Post subject: Reply with quote

Já jsem vždycky hrozně moc chtěla darovat krev a chodit pravidelně jako moje kamarádka, ale já i při běžném odběru omdlívám Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Tue 17.6.2008 11:55    Post subject: Reply with quote

Choc, nebojím. Netěším se, ale nebojím se. Pokud to někomu pomůže, nebo dokonce zachrání život, tak je nějaký moje nepohodlí asi takovej problém jako bzučení mouchy. Možná že svou roli hraje i to, že jsem nikdy nebyla na žádné operaci.
Odebírá se to v narkoze, jsi asi 2 dny v nemocnici, pak tě ještě nějakou dobu sledují. Před samotným odběrem ti ještě odeberou 1 krevní konzervu, kterou ti vrátí při odběru.
Celý vstup do registru spočívá v tom, že ti odeberou trochu krve a podepíšeš papír, že jsi neprodělala ty a ty choroby, nefetuješ, nepohybuješ se v rizikovém prostředí. To je celé. Navíc šance, že se najde vhodný příjemce (tedy že odběr opravdu proběhne) je malá. Podle toho co jsem četla, tak je v CZ v registru skoro 30 000 lidí a odebíralo se 200x.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Next
Page 4 of 15

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms