sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
SEMINÁRKY a vše o nich
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30674

PostPosted: Sun 9.12.2007 15:57    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 9.12.2007 16:17    Post subject: Reply with quote

no, ale tady nejde o ikonografii...respektive já vím, na co myslíš, myslíš víc jako kunsthistorik kterej ví kdo má držet co v ruce aby se jmenoval petr.. Very Happy

jde o vnímání obrazů obyčejnými lidmi, kteří ani nemusí vědět, žeje to venuše. klidně to může bejt Blažena koupající se v potůčku, a přesto se lidé můžou mýlit v tom, jestli je obraz na výsku nebo na šířku. Jde o to, jak to lidi vnímají vizuálně (jak to je namalovaný, a ne co tam je namalovaný Wink )

jde o to, že v reprodukci, v reklamě nebo kdekoliv jinde se obraz reprodukuje různě useknutej, jinak barevnej, lidé díky tomu sice mají možnost masově obraz znát, ale v podtatě jim to skutečnou pravdu o obraze nepřinese
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 9.12.2007 16:25    Post subject: Reply with quote

v podstatě i to, že víš, že je tam venuše, dva větři atd.. a znáš ten příběh tě neopravňuje k tomu, říkat, že ten obraz znáš, jde jen o to, že znáš ikonografický program toho obrazu, ale víc o něm nevíš ani prd, pokud jsi ho neviděla.co když něco z toho není pravda? co když to botticelli myslel původně jinak? ikonografie jsou jenom doměnky, a proto se tím v textu nezabývám... pokud si ho i viděla třeba někde v knížce, víš, jak ty postavy vypadají, jak je to zhruba barevný a že je to na šířku, ale ve svý podstatě o tom víš pořád prdlačku, dokud jej neuvidíš na vlastní kůži (a nemusíš o něm vůbec nic vědět, můžeš na to čučet jako na Blaženu ve vodě) budeš moci říct, že ho znáš. jde o tu osobní zkušenost, konfrontaci, která v dnešní době je prvě nahrazována reprodukcemi. Kdyby všechny reprodukce byly přesné, ve stejné velikosti jako j skutečný obraz a k nerozeznání, odpadl by problém toho, že lidé říkají já to znám (protože obraz viděli a i ví, kdo na obraze je, znají ikonografický program..atd) je to asi podobné, když někdo řekne, jo, shakespearovo zkrocení zlé ženy znám. Ale přitom ho zná jen z úryvků, z filmů, přepisů a shakespeara nečetl
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 9.12.2007 21:09    Post subject: Reply with quote

ale to je fuk, byla bych ráda, jestli je to žvást, který se hodí tak do slohovky na základku, a ne na vysokou školu, abyste mi to natvrdo řekli.


náss nikdy nikdo neučil psát seminárky, nerozebíral to s námi a většinu seminárek nečetl buď nikdo, nebo mladí doktorandi, kteří k tomu neměli moc co říct.... Rolling Eyes
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30674

PostPosted: Sun 9.12.2007 21:15    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 9.12.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

tak já vim, no. ale naštve to.pže mi ji uznají 100%, jelikož ji ani nebudou číst. člověk si připadá jak debil a možná jím fakt je. Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
maxmiliana
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30674

PostPosted: Sun 9.12.2007 21:29    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Mon 31.12.2007 14:04    Post subject: Reply with quote

holky, moc prosím o pomoc, kdybyste byly tak hodné, nemáte nějakou seminárku, která by se týkala něčeho v psychologii, sociologii? nebo i něco jiného klidně, hlavně abych měla nějakou inspiraci.. prosím, já jsem zoufalá Sad mám na výměnu spoustu historických seminárek, kdybyste některá potřebovala...
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sun 27.1.2008 15:55    Post subject: Reply with quote

Crying or Very sad opravdu nikdo nic...?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rage
If life deals you lemons, make lemonade.


Joined: 07 Jan 2008
Posts: 9471

PostPosted: Sun 27.1.2008 16:03    Post subject: Reply with quote

nedavno jsem delala seminarku na autismus.....mrknu se, jestli ji mam sebou na koleji na cd....slo by to?
Back to top
View user's profile Send private message  
tracy
kytky 5, meta: 5550
kytky 5, meta: 5550


Joined: 25 Apr 2007
Posts: 5286

PostPosted: Sun 27.1.2008 16:42    Post subject: Reply with quote

rage Arrow byla bych ti strasne moc vdecna!!
Back to top
View user's profile Send private message  
Nicky...
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6943
Location: FUČ

PostPosted: Tue 26.2.2008 19:50    Post subject: Reply with quote

Když napíšu do seminárky nějaký text z knížky, který jsem si trošku upravila (ani ne řekla svými slovy, spíš jsem tam nějaké části vynechala, někde přehodila slova apod.), tak tam neuvádím citaci, že?
A když mám něco opsané přímo ze skript, jen jsem tam vynechala pár vět, tak za to uvedu, že je to citace?
Píšu totiž seminárku, ve které jde jen o vysvětlení jednoho pojmu. Máme to najít ve skriptech a pak ještě v jiné literatuře a vůbec si s těma citacema nevím rady.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Tue 26.2.2008 19:54    Post subject: Reply with quote

citace je všechno, pro jistotu
buď přímo s odkazem na stranu, nebo když to není doslova opsáno tak jen do závorky podle toho a toho...
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sun 9.3.2008 19:19    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲


Last edited by Snowy on Sat 28.6.2008 6:42; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29873

PostPosted: Sun 9.3.2008 19:30    Post subject: Reply with quote

o tomhle tématu samozřejmě nemám ani páru, ale obecně se mi osvědčilo psát různé práce z komparativního pohledu, aby to bylo alespoň trochu zajímavé a nešlo jenom o opisování (porovnávat to můžeš z různých hledisek, třeba historicky nebo územně.. srovnat jaká je funkce obecního zastupitelstva třeba v jiných zemích nebo co já vím...)
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms