sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
SEMINÁRKY a vše o nich
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 4.10.2007 15:06    Post subject: Reply with quote

Nj a nám to zadal hned první hodinu a ať si něco vyberem sami Rolling Eyes
Kdybych se na to vykašlala tak bych snad "jen" nedostala kredity...
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18393

PostPosted: Thu 4.10.2007 15:08    Post subject: Reply with quote

exi, zkus to... neco si vyber, at uz z vlastniho zajmu, nebo z tech temat, co jsem ti dala... a uvidis, ze to pujde... ja taky nic nevedela a na vsechno jsem musela delat research... Wink
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 4.10.2007 16:29    Post subject: Reply with quote

Ta cenzura v alžbětinské době a její vliv na divadla mi taky přijde nejzajímavější ač jsem teda o tom nikdy neslyšela, no Embarassed Sad Měla bys k tomu nějaké podklady popř. kde bych mohla najít nějaké webovky, kde se o tom píše? Já bych si to vygooglovala, ale ani nevím co zadat Embarassed Je o tom třeba na celosvětové wiki?
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Thu 4.10.2007 16:54    Post subject: Reply with quote

E.x.i.l.i.a wrote:
A v těch seminárkách to musí být jen citace nebo tam můžu psát i vlastními slovy?


Zkusím ti popsat docela jednoduše, jak to chápu já.
Vybereš si téma. Potom si k němu sežeň pár knížek a jiných zdrojů (záleží teda, jak jsou u vás nároční - co si pamatuju, tak v prváku jsme tvořili úplně primitivní seminárky, kdy jsme čerpali třeba jen ze dvou knížek Smile).

Potom vyhledej v knížkách to, co se vztahuje k tvému tématu (udělej si ještě předtím představu o tom, jaké kapitoly a podkapitoly do seminárky zařadíš, abys věděla, co konkrétně vyhledávat). V seminárce pak můžeš uvádět citace nebo parafráze.

Citace znamená, že doslovně přepíšeš, co daný autor napsal. Musíš použít uvozovky a odkaz na zdroj.

Parafráze znamená, že napíšeš vlastními slovy, co daný autor napsal. Parafráze se neuvádějí v uvozovkách, ale i u nich musíš mít odkaz na zdroj. S citacemi bych šetřila (vhodné jsou podle mě hlavně u rozných definic atp.)

Co se týče odkazu na zdroj - musí být u všeho, co převezmeš z díla jiného autora! Může mít různou formu. Tuším, že přípustný je autor + rok vydání (já v bakalářce uváděla i číslo stránky - jinak číslo stránky určitě uváděj u doslovných citací!). Takže odkaz na zdroj může vypadat například následovně:

Matoušek (1999) v této souvislosti hovoří o....
Nebo je možný hodit autora do závorky. Třeba takhle: Sociální práce s rodinou zahrnuje například to a to a to (Matoušek, 1999).

Teď si teda moc nejsem jistá, zda je před rokem vydání čárka nebo ne, ale tohle snadno dohledáš na internetu.

Odkazovat na zdroj můžeš i jiným způsobem (například formou poznámek pod čarou). Žádoucí je ovšem používat jeden způsob v celém textu!

Na konci seminárky budeš mít pak seznam použité literatury. Ten by měl obsahovat všechny zdroje, ze kterých jsi vycházela při psaní seminárky a které se v seminárce objevily (takže v seznamu uvedeš všechny knížky, na které v textu odkazuješ).

Jinak si z toho nedělej moc velkou hlavu. Seminárek ještě napíšeš hafo a pochybuju, že očekávají, že naprosto přesně ze střední víte, jak postupovat.

Co se týče tématu, čeho se to má týkat? Cokoli z historie?
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18393

PostPosted: Fri 5.10.2007 9:16    Post subject: Reply with quote

Exi,když daš do google Elizabeth a k tomu censorship,mělo by Ti toho vyjet docela dost...Teď jsem jen na mobilu,ale v neděli Ti k tomu kdyžtak pošlu tu svoji prezentaci.Wink
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Fri 5.10.2007 12:10    Post subject: Reply with quote

Rose Arrow Á, díky, to jsem ptořebovala Very Happy Nám teď taky stačí 2 knížky (a 2 webovky), u těch webovek snad stačí jen jejich adresu, popř. autora, jestli tam nějaký je? A když chci dělat poznámky pod čarou tak napíšu třeba citát a nahoře ho označím indexem 1, 2 atd. a dole pak napíšu 1-a název a autora knihy atd.? Ale v těch závorkách je to jednodušší, ne? Jj, má se to týkat brit.historie, cca do 19.stol., cokoli.

Leňula Arrow Super, díky Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 6.10.2007 14:52    Post subject: Reply with quote

Já se bojím, že to vlastními slovy nenapíšu, jak to mám napsat, když jsou to jen fakta? To přece ani nejde psát vlastními slovy Crying or Very sad A to jde napsat celou seminárku ve formě citací jako kdybych napsala podle téhle knížky (webovky) je...a pak uvozovky a citát na půl stránky? To asi ne, co.K té cenzuře jsem toho moc nenanšla, spíš k tomu Irsku...zítra mu musím poslat co jsem si vybrala Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 6.10.2007 15:01    Post subject: Reply with quote

Exi, autor se u elektornických citací určitě píše. Pošlu ti příklad jedné výzkumné zprávy, kterou jsem citovala v bakalářce:

SIROVÁTKA, T., et al. Hodnocení programů aktivní politiky zaměstnanosti na lokálním trhu práce: hodnocení kvality a přínosů rekvalifikací a veřejně prospěšných prací účastníky. Průběžná zpráva z 2. etapy pilotního výzkumného projektu [online]. Praha : VÚPSV – výzkumné centrum Brno, prosinec 2002 [cit. 30. 9. 2004]. Přístup z: http://www.vupsv.cz/Sirovatka_Horakova_APZ-II.pdf.

Nemůžu zaručit, že je to správně, ale takhle nějak jsem to dělala. Ona na to existuje i norma (myslím, že ISO 690-2). Zkus si zadat do vyhledávače "citace elektornických zdrojů" nebo něco podobného a určitě ti vyjede hodně informací. Tu normu budete mít možnái v knihovně.

Co se týče poznámek pod čarou, tak já tenhle způsob nikdy nepoužívala. Ale určitě se používají horní indexy (ve wordu cesta vložit - odkaz - poznámka pod čarou). Na netu najdeš opět přesnější informace. Jinak já určitě preferuju ten "závorkovej způsob".

S tématem bohužel neporadím, ptž tohle jde trochu mimo mě, ale téma už sis stejnak zvolila, ne
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Sat 6.10.2007 15:12    Post subject: Reply with quote

Teď jsem si přečetla i druhý tvůj příspěvek a koukám, že téma nemáš. Zkus si zadat do googlu "Britská historie do 19. století" (případně něco jiného na ten způsob) a vyber si něco z toho, co ti vyjede. Vůbec si s tím nelam hlavu. Hlavně se nesnaž za každou cenu vybrat něco extra originálního, co nikdo jiný nikdy nepsal. Vyber si to první, co tě zaujme.

K tomu psaní vlastními slovy - často se to obchází tak, že se některá slova vypustí nebo se slova ve větě jen nějak přehází Smile Ale jo, to zrovna není ideální, ale co vím, tak řada studentů se s parafrázemi nijak zvlášť nezatěžuje. Prostě zkus zjednodušit, co daný autor napsal, volně to převyprávěj, slova jím použitá nahraď jinými podobného významu,...

Ano, celou seminárku jde napsat formou citací (resp. vhodnější jsou pochopitelně parafráze). Teda takhle - samozřejmě to není nikdy tak, že bys to dý práce nevložila něco svého (třeba do úvodu, závěru,...) - nějaký svůj pohled na věc. Takže to nikdy není úplně tak, že bys všechno převzala z děl jiných autorů. Každopádně to, co převezmeš, by mělo být označeno odkazem na příslušný zdroj.

Jinak doporučuju Šanderovou: "Jak číst a psát odborný text ve společenských vědách"
Velmi přehledně a srozumitelně danou problematiku vysvětluje.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28436

PostPosted: Sat 6.10.2007 15:21    Post subject: Reply with quote

exi-tyhlety seminarky na dane tema z historie, to jsou proste jen kompilace faktu z ruznych zdroju. ty si ty zdroje prectes, utridis si v hlave, jak by to tak melo vypadat a proste to sepises...vlastnimi slovy, je to proste prevypraveni, neboj se toho tak.

jestli chces, poslu ti metodiku seminarni prace, co mam jeste z gymplu Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Mon 8.10.2007 11:14    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si nakonec vybrala ten hladomor v Irsku. Kdybyste někdo měli nějaké podklady nebo prostě nějaké materiály o seminárních pracech tak mi je prosím pošlete, byla bych moc ráda.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 8.10.2007 11:34    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 6:32; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Mon 8.10.2007 17:54    Post subject: Reply with quote

k hladomoru v Irsku znám jenom Giffenův paradox. spočívá v tom, že když se cena nějakého zboží zvyšuje tak ho lidi kupují menší množství. Ale pokud je to giffenovo zboží tak s růstem ceny roste i jeho spotřeba. Bývají to základní potraviny a v případě hladomoru v Irsku to byly brambory.

Ale to ti Exi asi moc nepomůže. Kdyby tě to zaujalo tak pisni a určitě bych ti našla nejaky citat z nejake ekonomicke učebnice Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message  
Kačenka
&


Joined: 01 May 2007
Posts: 10036

PostPosted: Mon 8.10.2007 18:33    Post subject: Reply with quote

Nemáte někdo pls nějakou seminárku o drogách? není to pro mě, ale pro kamaráda, nechce to stahovat z nějakých veřejných serverů, na to je moc poctivýSmile najde se nějaká dobrá duše co by bylůa ochotná ji půjčit k přepracování?
Back to top
View user's profile Send private message  
Saris
kytky 3, meta: 1350
kytky 3, meta: 1350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 1333

PostPosted: Fri 12.10.2007 18:58    Post subject: Reply with quote

Připadám si na prášky. Mám si vybrat jedno z těchto témat a napsat na to VLASTNÍMI slovy 5 stránek čistýho textu. Já bych nesložila ani jednu, natož pět. Vůbec nevím, co tam psát, prý nechce žádný citace, nic, jenom vlastní myšlenky. Co si pod tím mám jako představit? Rolling Eyes

1. English as a Lingua Franca. Who owns English today?
2. English – language killer or language promoter?
3. New borrowings in the English language and their use
4. English as a donator of words to other languages (with the stress laid upon
the Czech language)
5. The internet as a source of information about English
6. British/American English today (from the point of view of native
speakers/non-native speakers)
7. English language changes from the point of view of pronunciation, spelling,
grammar, meaning
8. What I like/dislike about English, and what changes I would suggest
9. Importance of corpus linguistics in the study of languages

Co podle vás vypadá nejjednodušeji? Já začala podle knížky psát jedničku, ale pak mi bylo řečeno, že to nesmí být takhle teoretický, tak vůbec nevim, co teď, asi začnu psát něco jiného, ale fakt nemám nejmenší ponětí co Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 3 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms