sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Erasmus
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 70, 71, 72  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:26    Post subject: Reply with quote

nene, já chápu tvé myšlenkové pochody Laughing ale... no to uvidíš Smile každopádně pokud máš našetřeno, tak je to ok....

pro zlepšení jazyka ti ale rozhodně nedoporučuji být někde na pokoji a studovat,studovat, studovat, neintegrovat se, nikam nechodit a být sama....


BTW: jak jsi na tom ted s fráninou ?
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:36    Post subject: Reply with quote

ewe, o, jde to, myslím, že bych se domluvila, ale chce to trénovat slovíčka.

jen mě mrzí, že u nás se vůbec nebere ohled na to, jestli někdo umí francouzsky nebo ne:( pravděpodobně bude výběrko ne pohovorem ve fj, nebo testem, nebo tak, ale losováním. a vím, že loni se jazyk vůbec neřešil, jel tam můj "kamarád" z psychologie, a ten se mnou v době, kdy odjížděl, chodil na mírně pokročilý a pořádně neuměl ani nosovky, ani časování...a viděla jsem ho tam cca 3x Rolling Eyes no a vyjel, pobyl si tam, a nikdo jeho jazyk neřešil.
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:38    Post subject: Reply with quote

a ewe, povídej, jak to bylo, když jsi tam byla poprvé..a tak, jak vypadaly první měsíce...Smile docela mě to zajíá a ráda to poslouchám a představuji si...

a je mi jasné, že pro zlpšení jazyka nemžu být pořád jen doma:)) s tím počítm,to je jasné. oni okolnosti naučíSmile

bože, já bych tam tak chtěla Love
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28419

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:42    Post subject: Reply with quote

Bibis wrote:
shrew: uz to je, promin kdyztak, ze sem to napsala...

green: s tema penezma, to holt uvidime...jak to tam bude Smile
v jakym erasmackym klubu jsi ???
ja sem fakt na zacatku zatim se seru s tema predmetama a tak...
Na ty vylety se taky teda hafo tesim, snad to tak drahe nebude



je to klub v ramci Universidade de Lisboa, co se stara o erasmaky, kteri jdou prave na tu skolu...patri do European Student Network (ESN), co se stara celkove o erasmaky...zatim se tam moc nechytam,ale vim,ze tam nabizeji treba tandem program, nebo buddies a tak...
jako predmety - stejne tam prijedes a budes si to zase menit,tak ono je to v zasade jedno, co si navolis Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 15:55    Post subject: Reply with quote

no první dva měsíce jsem si prožila na jazykové škole,takže to nebylo úplně to samé.... ale.... na jednu stranu to bylo super, spousta nových přátel, zážitků, zkušeností .... je to nezapomenutelné, neocenitelné a úžasné... na druhou stranu je to strašně kruté... jsi odtržená od přátel, od školy, od rodiny.... zjistíš, že jazyk vůbec nezvládáš tak, jak bys chtěla, tak abys mohla "normálně" o všem se všema mluvit... je to dost psychicky náročné... zjistíš, že za tebe nikdo nic neřekne, nikdo za tebe nic nezařídí, že jsi svým způsobem sama....
a potom první měsíc na normální škole je to všechno ještě šílenější.... první týden ve škole jsem jenom brečela... navíc se našli i takoví, kteří mi to zrovna neulehčovali... všechno bylo jiné, divné.....
potom se to ale zlepšovalo a ted je to super....
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:07    Post subject: Reply with quote

to je fajn, ewe. přesně tohle potřebuju jako sůl, fakt. doufám, že mi to vyjde. a tys tam byla na jazykovce? jako že ses začínala učit, nebo jak? to moc nechápu..už jsi byla aspoň středně pokročilá, ne?
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:21    Post subject: Reply with quote

na začátku června jsem odjela na 2 měsíce do Nice na jazykovku, jen na jazyk... protože jsem se fráninu učila asi jen rok... hodinu týdně... když sjem tam přijela byla jsem začátečník.... když jsem odjížděla byla jsem na úrovni certifikátu B1. Vrátila jsem se na 3 týdny do ČR a odjela jsem na rok na normální lyceum... ted mám za sebou 2 mesíce.... Smile
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:28    Post subject: Reply with quote

aha, tak to jo:
to je fajn. a promiň, myslela jsem, že jsi ve francii dýl, třeba rok, dva:)


já to strašně potřebuju právě...potřebuju být sama, být někde pryč, daleko, abych si začala vvážit toho 2+1 ve kterým žiju s rodiči, aby mě rodiče neštvali ale abych se k nim ráda vracela, abych si začala vážit toho co mám, abych získala rozhled, kontakty, zlepšila se v jazyce, abych si pořádně pobrečela a dokázala přežít i v místech, kde si snikým nebudu moct popovídat tak jak bych chtěla.
cítím, že to potřebuju, to osamostatnění a taky to, že budu hoodně dleko. lépe se mi bude uvažovat o některých věcech.. a taky si uvědomím jak krásný je mít domov, uvědomím si, že když se neztratím v cizině, doma se neztratím určitě. taky, potřebujuzískat nadhled a rozhled, který nemám aby se mnou nikdo nezametal a sebevědmí, které je důležité pro můj postup dál v tom, co chci dělat.

Love
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:30    Post subject: Reply with quote

ja takhle v 17odjela do ameriky a sice sem se par let ajinu ucila, ale v podstate sem uplne uplny prd, sice to bylo ze zacatku kruty, ale nelituju toho a sem tatovi vdecna, ze mi to umoznil
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:32    Post subject: Reply with quote

Bibis wrote:
ja takhle v 17odjela do ameriky a sice sem se par let ajinu ucila, ale v podstate sem uplne uplny prd


ale bibis, teď jsem to moc nepochopila..ale přece každá zkušenost e dobrá, posune tě někam dál...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Bibis
kytky 2, meta: 850
kytky 2, meta: 850


Joined: 04 Feb 2007
Posts: 828

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:39    Post subject: Reply with quote

ja sem chtela misto jednoho UPLNe napsat UMELA Smile))
a prave rikam, ze to bylo nejlepsi, co sem mohla udelat
Back to top
View user's profile Send private message  
E_w_e
ALLinALL,you´re just another brick in theWALL


Joined: 27 Jan 2007
Posts: 9287

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:50    Post subject: Reply with quote

Shrew wrote:
aha, tak to jo:
to je fajn. a promiň, myslela jsem, že jsi ve francii dýl, třeba rok, dva:)


já to strašně potřebuju právě...potřebuju být sama, být někde pryč, daleko, abych si začala vvážit toho 2+1 ve kterým žiju s rodiči, aby mě rodiče neštvali ale abych se k nim ráda vracela, abych si začala vážit toho co mám, abych získala rozhled, kontakty, zlepšila se v jazyce, abych si pořádně pobrečela a dokázala přežít i v místech, kde si snikým nebudu moct popovídat tak jak bych chtěla.
cítím, že to potřebuju, to osamostatnění a taky to, že budu hoodně dleko. lépe se mi bude uvažovat o některých věcech.. a taky si uvědomím jak krásný je mít domov, uvědomím si, že když se neztratím v cizině, doma se neztratím určitě. taky, potřebujuzískat nadhled a rozhled, který nemám aby se mnou nikdo nezametal a sebevědmí, které je důležité pro můj postup dál v tom, co chci dělat.

Love




tak v tom případě děláš správně.... já cítím, jak sjem "dospěla", jak jsem se v ěnkterých vecech změnila, názory jsme zmenila.....
_________________
I smile when I’m angry
I cheat and I lie...
I do what I have to do
To get by...
But I know what is wrong,
And I know what is right...
And I’d die for the truth
In My Secret Life...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Sun 4.11.2007 16:50    Post subject: Reply with quote

Smile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Guest






PostPosted: Mon 5.11.2007 12:29    Post subject: Reply with quote

já mám jenom takovou malou poznámku. Nevim, jak to chodí třeba ve Francii, ale tady rozhodně nejde zavřít se na pokoji a učit se, učit se, učit se. Za prvé, je tady tak trochu hluk, stačí, když si spolubydlící pozve návštěvu, ale to by nebyl takovej problém, člověk se může učit i v knihovně...spíš je problém v tom, že pokud se neúčastníte všech těch párty, nepovídáte si se spolubydlícíma, nejezdíte na výlety atd. tak se strašně izolujete a pak je vám smutno. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že představa o Erasmu jako o "studijním" pobytu je docela dost zkreslená. Jak tady někdo napsal, je to hlavně o potkávání lidí, nabírání zkušeností, člověk se musí starat sám o sebe, někdy i o jazyku (to u mě moc ne, protože studuju v AJ v zemi, kde AJ není oficiální jazyk), ale o studiju to fakt moc není. Je pravda, že učit se člověk musí, ale je to tak 10krát míň než doma. Aspoň tady to tak je a slyšela jsem, že my se tady učíme ještě hodně, že v jinejch zemích je to ještě horší (lepší?) - no prostě učení žádný...tak nevim. Toť můj názor...
Back to top
 
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28419

PostPosted: Mon 5.11.2007 12:37    Post subject: Reply with quote

gueste a v jaky jsi zemi?naprosto s tebou souhlasim, erasmus v drtivy vetsine pripadu vazne neni primarne o studiu, ale o tech zazitcich...ale to uz jsem tady stejne psala Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 70, 71, 72  Next
Page 4 of 72

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms