sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné jaro!
Erasmus
Goto page 1, 2, 3 ... 70, 71, 72  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.9.2007 16:50    Post subject: Erasmus Reply with quote

Cool


Last edited by Shrew on Sun 29.6.2008 16:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28419

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:04    Post subject: Reply with quote

no, tak ja vyrazim ke konci unora do portugalska, prakticky to uz mam vyrizeny, jen mi zbyva odnest akceptacni dopis lisabonske univerzity k nam na zahranicni oddeleni a pak na evropskou kancelar UK, zalozit si ucet u KB, aby mi tam poslali to stipko (to me pekne stve, co to je za podminku pitomou Mad Mad Evil or Very Mad ) a odfrcet Razz
co se tyce tech administrativnich veci, tak ja jsem vyplnovala application form dany skoly, pak application form UK, evidencni list, pak transcript of records (predmety, ktery jsem uz splnila tady) a musim jeste odevzdat protokol, coz jsou tusim predmety, ktery jsem si vybrala, ze budu studovat tam....u nas na portugalstine byl "konkurz" opravdu jen "konkurz", proste jsme si rekli, kdo chce kam jet, napsali, ze "greenwood by rada tam a tam, tehdy a tehdy, protoze proto" a bylo to Cool na jinych skolach byvaji docela prisny vyberovy rizeni, to me nastesti minulo...

moje segra absolvovala erasma v parizi, jsou to dva roky, co se vratila, no rozhodne si to tam uzivala, i kdyz ta skola, na ktery tam byla, patri k docela narocnym... Smile

ja osobne si jedu do portugalska odpocinout, udelat si takovy de facto pulrocni prazdniny, kdy nebudu chodit do prace, nebudu delat dve skoly (tu druhou na semestr prerusim), budu bydlet u more...no, co vic si prat Very Happy a hlavne, nedelam si iluze o portugalskym vysokym skolstvi, to je fakt tragicky, ale jedu tam hlavne kvuli jazyku, i kdyz co jsem ted slysela od kamaradek/spoluzacek, co tam odjely uz ted pred dvema tydny, tak se procvicuji hlavne v brazilske portugalstine bo se s nima portugalci moc nebavi Rolling Eyes Laughing tak uvidime, tesim se...jedu na tu samou skolu s kamoskou, coz bude fajn...aspon nekoho tam budu mit Smile
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29839

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:11    Post subject: Reply with quote

mně dvě kamarádky odjely na erasmus do Francie a už se nevrátily Mr. Green takže to asi bude fajn
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:16    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Wed 7.7.2010 11:53; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:17    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
mně dvě kamarádky odjely na erasmus do Francie a už se nevrátily Mr. Green takže to asi bude fajn



Laughing Laughing dík, Lenore, děláš mi chutě Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:22    Post subject: Reply with quote

green, a žádné administrativní potíže nebyly? já četla o Montpellier, že francouzi a administrativa rovná se nervy v kýblu Laughing

a jak tě vybírali? nebo ses jen přihlásila?
a poradili ti ve všem, cos potřebovala, nebo musíš s portugalskými úřady komunikovat sama?


zítra mám rande s koordinátorkou Erasmu, tak jsem zvědavá.Máme Montpellier na rok, ale to je příšerně dlouho Bojik Bojik
asi bych se zbláznila strachem co se doma děje,jestli někdo neonemocněl a taky steskem po příteli. Confused
Takže se chci domluvit, jestli by to nešlo na kratší dobu, třeba 4 měsíce, max. 1 semestr (ale i to mi přijde jako dloooouhá doba Embarassed )

a chtěla bych vyjet v ls abych se mohla koupat v moři a bylo hezky Laughing jenže mám v LS příštího roku diplomku a státnice:( a nechce se mi prodlužovat studium, chjo.

Samá dilemata Vzteklik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28419

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:31    Post subject: Reply with quote

s portugalskymi urady jsem zatim nijak komunikovat nepotrebovala, jediny, co budu muset je se prihlasit na policii az tam budu...a s tou skolou komunikace probihala pouze jednostranne- poslali mi informacni email Laughing a portugalci jsou v byrokratickych zalezitostech jeste mnohem horsi nez francouzi, ver mi Laughing tu prihlasku tam posilala hromadne jeste s dalsimi nase erasmacka koordinatorka, coz bylo fajn, protoze ona se s nima zna osobne, takze to bylo vsechno vyrizeny nejak podezrele rychle Shocked Very Happy

a s tim vyberem, presne jak jsem to napsala - vypsaly se mista, my jsme si vybrali, kdo chce kam a na jak dlouho a v jakym semestru popripade, vyslo to prakticky vsem, akorat jedna kamoska jela misto do coimbry do porta a jednu nevzali, protoze nemela zkousku z literatury I.
a to, ze jedes na erasmus neznamena, ze nebudes komunikovat s rodinou prece... Wink
kazdopadne nejkratsi mozna doba na vyjezd jsou tri mesice, ale to neni skoro nikde....a myslim,ze kdyz tam pojedes na rok, tak se ti ani nebude chtit zpatky, kdyz tam budes jen na semestr, tak se ti to bude zdat malo, jediny blby je to s tim pritelem, to chapu Sad ale tak on prece za tebou muze parkrat prijet, zas tak drahy jizdenky nejsou...ty taky muzes aspon jednou prijet...a ono to utece, fakt jo...kamoska se vratila po roce z portugalska a povidala,jak silene moc ji to uteklo... Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:43    Post subject: Reply with quote

green: no já cítím vnitřní potřebu vypadnout, osamostatnit se, abych si uvědomila, že doma je doma:)) rozhodně tam nechci zůstávat. no možná změním názor, ale já jsem na to moc pohodlná a miluju, úplně miluju svůj domov a naší zahradu:))) (nostalgický usmrkáník)
no a jsem taková, že jsem byla na desetidenním pobytu v Paříži, a měla jsem strachy co doma, jesti brácha neblbne, jestli se babičkám nic nestalo a jsou v pořádku, jestli je mamka zdravá a jestli se jí po mě nestýská... Embarassed paranoia, já vím.
Navíc v Montpellier je prý blbé připojení na net, univerzita jede po staru, takže výpočetní technika nulová, počítače Mackintsh a 8 pc na dvě stě idí, kolej bez připojení k netu:( tak proto ty obavy ze stýskání.

vím, že to asi uteče, ale semestr je pro mě tady tak dlouhá doba!
i prázdniny, říkám, že šíleně rychle utekly, to ano, ale byly děsně dlouhé.. Embarassed

a taky kvůli té škole..bdu v páťáku a chtěla bych udělat ještě státnice a diplomku. nechci si kvůli tomu prodlužovat studium. Confused


ale cítím tu potřebu pro sebe. Kvůlitomu, abych se osamostatnila. K tomu snad 4 měsíce stačí, ne:)) nevím, uvažuji 4 měsíce nebo jeden semestr, na víc se nějak necítím, nevím. měla bych fakt strach, že zrovna ten rok co budu pryč se něco doma stane a já tam nebudu moct být a pak si to budu vyčítat... Rolling Eyes Dementnik Paranoidnik Vzteklik

green, moc ti gratuluju že ti to vyšlo:) jedeš na semestr, viď!Smile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Tue 18.9.2007 19:02    Post subject: Reply with quote

Shrew, já to mám podobně, mám pocit že se potřebuju osamostatnit, vypadnout někam mimo domov, ale zároveň z toho mám hrozný strach, že bych takhle byla někde dlouho mimo Embarassed a hlavně bez přítele, což asi bude největší problém, jak mu vysvětlit, že chci někam zmizet na tak dlouhou dobu Confused

Navíc já mám problém, že jsem málo komunikativní, ale zase si říkám, že by mi to možná pomohlo a já bych se nějak otrkala a konečně se té stydlivosti zbavila.

Taky by mi stačil jeden semestr. Možná to zkusím za rok, ve čtvťáku.
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Tue 18.9.2007 19:05    Post subject: Reply with quote

...


Last edited by pam on Mon 22.6.2009 19:54; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Chantelle
kytky 4, meta: 2550
kytky 4, meta: 2550


Joined: 29 Aug 2007
Posts: 2507
Location: bažina zoufalství a propast beznaděje

PostPosted: Tue 18.9.2007 19:07    Post subject: Reply with quote

Taky si to myslim, byla by to taková léčba šokem Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.9.2007 19:23    Post subject: Reply with quote

přesně tak:)

ale co semě týče, neztratila bych se. klidně bych odjela na pár týdnů do zahraničí a žila tam někde v hotýlku..ale jde spíš o to, že jsem blíž nepoznala jinou zemi než čr, chtěla bych získat rozhled a samozřejmě chci s dokázat, že kdybych někdy někde musela žít sama, v cizí zemi, že tam neumřu a že to zvládnu:) získám sebevědomí a to potřebuju. Jinak se mi tam na moc dlouho nechce, ale kvůli tomuhle to cítím jako potřebný.

holky jak vidíte 4 měsíce? mě to přijde optimální dovolená na to, abych stihla i státnice a tak..mě se tam nechce být moc dlouho, fakt.. Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 18.9.2007 19:25    Post subject: Reply with quote

taky, ona to moc léčba šokem není, no..dají ti papíry, ty e vyplníš, zajdeš n jeden úřad, dáš jim papír, vyplníš, zajdeš na druhý úřad, vyplníš, zaplatíš a bydlíš a jsi student...kdybych se tam ocitla jen tak, bez erasmu, školy a práce a grantu, tak by to byla taky jiná situace, ale to nevadí, to se pravděpodobně nestane a erasmus je alespoň dobrá zkušenost:)
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28419

PostPosted: Wed 19.9.2007 16:39    Post subject: Reply with quote

shrew, jenze 4 mesice muzou byt problem v tom, ze ve francii bys neudelala zadny zkousky, tady bys vlastne 4 mesice chybela, nic by ti neuznali a mohlo by to skoncit i tim, ze bys ty penize ze stipka musela i vracet, coz je rozhodne neprijemny dost a dost Confused
a mne treba ten semestr vychazi na plus minus pet mesicu, tak ten mesic navic bys uz prezila, ne? Wink ( s tim, ze ja jsem si nahlasila mesicu 6, abych mela jo jistotu, ze vsechny zkousky stihnu v pohode, s rezervou a jeste tam chvili zustanu...)
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 19.9.2007 22:54    Post subject: Reply with quote

ko tak semestr:) no takhle, byla jsem se tam dnes ptát a řekli mi, že ty zkoušky se leckdy dělají různě, a tak dávají přednost těm co vyjíždí na rok:) a že se můžu přihlásit na rok a pak prostě tam být třeba jen jeden semestr a pak jet domů (je mi jasné, že bych musela vrátit zbylou část stípka, ale to by nevadilo, kamarádka, která byla přímo na tomto místě kam chci já, psala do zprávy, kterou jsem si četla, e peníze byly ok, a grant 350 euro měsíčně jí stačil a bylo to akorátSmile
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Škola All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3 ... 70, 71, 72  Next
Page 1 of 72

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms