sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Skolióza páteře
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Thu 13.9.2007 19:35    Post subject: Reply with quote

tak ja mam , nevim kolik stupnu, zas tak extremni to asi nebude protoze na to nikdo nic zvlastniho nerikal, akorat sem mel problem s drzenim tela, driv me hodne bolela bederni cast zad ale od ty doby co cvicim minimalne, v podstate vubec.
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Fri 14.9.2007 19:25    Post subject: Reply with quote

Tak já mám taky scoliózu a to docela pořádnou-na jednom místě jsem mívala asi 45 stupňů,teď mám asi kolem 32 bych řekla.Asi za měsíc jedu na kontrolu do lázní,už teď se bojim.Jinak korzet mám od 10 let a začínala jsem na 23 hodinách.Prvních pár let jsem cvičila celkem poctivě,tak se mi to tak střídavě zlepšovalo a zhoršovalo.Jednou to bylo tak kritický-k 50 stupňům,že mi doktor řek,že jestli to do příště nezlepším,tak mě pošle do Brna na operaci.To jsem teda psychicku absolutně nezvládla a udělala tam hysterickou scénu na celý lázně.Byla jsem z toho tak hotová(nikdy jsem totiž nebyla v nemocnici a hrozně se bojim operací),že mě to díky bohu donutilo do příští kontroly cvičit.Teď mám korzet cca na 18 hodin a jenom v něm spím Embarassed Když mě bolej záda,tak si ho nandám i přes den.Chodívala jsem na rehabilitaci,3X jsem byla v lázních(kde se mi naštěstí líbilo a našla si tam spoustu kamarádů) a v současný době když mě bolek záda po ňáký větší fyzický námaze tak si nejdřív zkusím zacvičit,což mi stejnak nepomůže a tak jdu na masáž nebo k fyzioterapeutovi.Jo a vždycky než jdu spát,tak se protáhnu na žebřinách-to je tak jediný,co eště dělám.Plavat mě nebaví,tak jsem se aspoň rozhodla,že budu chodit na jógu.Vlastně jsem eště dřív cvičila tai-chi,což mě příšerně nebavilo.Teď jsem ale ráda,že jsem se tady dočetla o té Dornově metodě,určitě to vyzkouším.Omlouvám se za ten sloh Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
terrynka
kytky 7, meta: 13150
kytky 7, meta: 13150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13139

PostPosted: Fri 14.9.2007 21:41    Post subject: Reply with quote

Ja ji mam taky, ne nijak moc, prisli mi na to kdysi daaaaavno. Mam totiz sedave zamestnani, uz asi 5 let sedim nekde prumerne 10 hodin denne Rolling Eyes
Bolesti mivam taky docela casto. Mam blbou i krcni pater, vyrustaji mi tam jakesi trny (to mi rekli asi pred 3 lety), ty trny rostou moji mame ted a ja uz je mam v 24 Confused
Rehabilitace jsem mela, i masaze, ale pomohlo to docasne. Ja sama jsem doma necvicila Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Sun 16.9.2007 10:33    Post subject: Reply with quote

shuki, to si snad ani nezasloužim, já se s tim taky vyrovnala po svym (rodiče by mě asi nenechali to vůbec nenosit), od tý doby se mi sundáním brýlí zhoršuje zrak a taky zuby se mi vrátily zpátky, takže je mám teď pekně křivý. necvičim vůbec, což je asi hodně špatný, takhle mi ho doktor nechá, protože nemam dostatečný svaly.

přemýšlím místo cvičení nad tou jógou (teď je ve vedlejším městě nová power jóga) a jednou týdně bych chtěla jezdit plavat.
jinak jezdím do Luže - Košumberka a vy? včera jsem měla rozhovor s kamarádkou, která jezdí do Motola do Prahy, kde prý jsou mladší doktoři, lepší metody a ona každý prázdniny jezdí na 6 týdnů do lázní, že je to prý nejlepší a v Košumberku že jsou zastaralí. o možnosti lázní jsem třeba vůbec nevěděla, ale co.. kdybych tam jela, přišla bych třeba o fesťák a ten (nechci se rouhat) je mi teda dražší Embarassed

CuteKid, zkus nějakýho odborníka s kurzem Dornovky sehnat, myslim, že to vážně pomáhá, sice občas hodně bolí (obzvlášť kostrč a u rovnání krční páteře tam normálně brečim Embarassed ), ale pokroky jsou vidět.
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Sun 16.9.2007 12:19    Post subject: Reply with quote

Orsej-díky,určitě to vyzkouším.Jinak já jezdím taky do Košusu a k těm rovnátkum a brýlím-koukám,že nejsem jediná,kdo má všechny tyhle problémy,naštěstí rovnátka mám nosit už jenom občas na noc a brýle používám na televizi a na tabuli.Nicméně když jsem byla v prváku a seděla ve škole v korzetu,brýlích a rovnátkách,připadala jsem si skoro jak robot,jsem ráda,že už tak chodit nemusim.
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sun 16.9.2007 13:02    Post subject: Reply with quote

Ja mam skoliozu a nevim, jak moc je to akutni, ale myslim, ze je to cim dal horsi.. od te doby, co jsem prestala cvicit jogu, ktera mi opravdu hodne pomohla. Skoro porad si rikam, ze s ni zase zacnu, ale zapominam. Coz me neomlouva, ze..
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 06 Jan 2007
Posts: 1677

PostPosted: Mon 17.9.2007 16:12    Post subject: Reply with quote

Já ám dvojitou skoliozu a pokud se nebudu šetřit tak mi hrozí vozíček,časem,ale šetřete se když ste mladí že.... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Mon 17.9.2007 18:18    Post subject: Reply with quote

CuteKid, tak to te docela obdivuju, zes to s temahle vsema "robot-prekazkama" vydrzela... ja jsem to prave mela v devitce, kvuli zvlastni sikmy lavici jsem sedela v prvni rade uplne u tabule, takze jsem ty brejle nastesti nepotrebovala. Ted je nosim taky jen na tabuli, do kina, na televizi. Rovnatka jsem nosila na noc, ale i to mi vadilo, kdyz jsem mela pritom na noc i korzet, tak jsem si je nebrala a v cervnu jsem doktorovi priznala, ze uz jsem je dlouho nemela, a ze nema cenu tam dal jezdit. Ale to je OT. Zitra jedu na kontrolu do Kosumberku na RTG, mam docela obavy, ze se to zhorsilo pres prazdniny, na Dornovce jsem byla naposledy v cervnu a pres prazdniny jsem korzet dost nenosila. Ale zase jsem ztloustla, tak mi to treba ted lip bude drzet pater.
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Tue 18.9.2007 10:41    Post subject: Reply with quote

Orsej:Tak tohle si řekla hezky:"Ale zase jsem ztloustla, tak mi to treba ted lip bude drzet pater." Laughing Já si spíš ale řikám,že jestli jsi opravdu nabrala pár kilo,tak ti možná budou dělat novej.Já totiž nechápu jednu věc-poslední 2,3 roky už nerostu a jsem pořád stejná a oni mi stejně dycky řeknou,že mi udělaj novej,tak si dycky řikám,že jsem musela jedině stloustnout a jednou jsem tomu doktorivi řekla,že nechci zase novej,že klidně zhubnu pár kilo a on že o tom to neni,že jsem eště ve vývoji.A já tam jedu právě už asi za měsíc,takže jestli mi bude chtít dát zase novej,tak už to fakt nechápu,eště si řikám,že bych mohla preventivně zhubnout tak 2 kila,protože další sádrování bych už fakt asi nepřežila a hlavně nevim,jak bych si zvykala na novej,když v něm jenom spím. Rolling Eyes Pak písni,jak jsi dopadla Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Tue 18.9.2007 17:22    Post subject: Reply with quote

CuteKid, tak ono to není jen o růstu (ať tloustnutí nebo výšce), celkově už korzet nevyhovuje. Mně dělají novej skoro vždycky (1x za rok, 1x za rok mi ho jen zkrátí o horní část - takový ty "packy"). Máš něco proti sádrování? Laughing Já už ne. A snad ani proti RTG, kde ten chlápek je tak trochu slizák, je jasný, že když tam stojíš bez podprdy, jak se na tebe kouká. Není to vůbec typ doktora, který by měl pacientky jako "řadový zboží", prostě se rád koukne. Dnes opět. Taky chodíš dozadu na RTG k tomuhle týpkovi? Laughing

Mně dneska dělali novej korzet, hodně jsem jsem přibrala. Odtahovali mi starej kvůli následujícímu měsíci, abych se do něho vůbec vešla. Skolióza se mi prý zlepšuje, příště nepůjdu ani na rentgen. Ale pořád mám teď asi 18 a 10 stupňů, mívala jsem 26 a 15, říkal. Ale byl spokojenej, a to vůbec necvičím a hodně jsem to flákala. Snížil mi hodiny nošení na 10 a zakázal v tělocviku běhy a skoky (skoky jsem měla, ale běhy? - hurá!! Laughing ale běhat sama pro sebe stejně chodit budu Razz )
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:32    Post subject: Reply with quote

Orsej,koukám,že jsi celá šťastná. Smile Ten exot na RTG je příšenej,to máš pravdu.Zajímavý je,že někdy si můžu nechat podprdu i klidně tílko a jindy zase ne. Rolling Eyes A jaktože vůbec chodíš na tělocvik? Shocked Já od začátku,co mám korzet tak vůbec necvičím.A můžu se zeptat,kolik Ti je?Mě je totiž 17,tak si tak říkám,že už by se to nemělo aspoň zhoršovat-naposledy,když jsem tam byla,tak jsem taky vůbec necvičila-celá vyklepaná,co mi řekne a on,že mi ubere hodiny,že si musim zvykat bez korzetu.Takže teďkon potřebuju sama sebe přesvědčit,že to bude okay. Cool
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Tue 18.9.2007 18:49    Post subject: Reply with quote

CuteKid, no mně je taky 17, korzet jsem dostala ve 14. mně by nikdo nenapsal, že na tělocvik nemůžu. Od začátku jen kromě skoků. Až dnes k tomu přidal i běhy Surprised Třeba jde ještě o něco spešl, ale to ti řekli přímo tam, že bez TV, nebo třeba dětská doktorka? No jak říkám, ten na RTG je úchyl a prostě se rád podívá. Rolling Eyes
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Tue 18.9.2007 19:12    Post subject: Reply with quote

Ja dostala uvolneni na telocvik a mela jsem prisnej zakaz cvicit bez dozoru nejakyho odbornika na rehabilitace. Jenomze jak uz k tomu docentovi nechodim, tak zadny uvolneni X let nemam a telocviky nejak odbydu.
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
CuteKid
You know you love me.


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 203

PostPosted: Tue 18.9.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

Orsej,jo,to uvolnění mám každej rok od dětský,ale pamatuju si,že mi něco nabízel i doktor v Košusu.U mojí doktorky to není žádnej problém,já už si ani nedokážu představit,že bych měla cvičit ve škole.Ne že bych byla ňákej nesportovní typ,ale já snad ani neumím kotrmelec. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Orsej
wants to break free
kytky 6, meta: 8250


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 8142
Location: Bohemian Kingdom

PostPosted: Wed 19.9.2007 13:08    Post subject: Reply with quote

Jj, slyším to čím dál častěji od lidí se skoliózou, že necvičej odjakživa. Já odjakživa na těláky chodím, přežívám občas dvojky, dlouhý běhy, po kterých je mi špatně, nesnášenej basket atd. Nikdy nikoho nenapadlo mi dát uvolnění, dětská mi to nenapíše ani obvodní ortoped a ten v Luži mi to dal až teď na vyžádání - a to tam vždycky vypisoval jen že můžu všechno kromě skoků. A najednou i přetěžování pátěře, běhy. A že jsem všechny ty roky předtím běhala normálně a nosila si těžký zavazadla, to je asi jedno. Rolling Eyes
_________________
Open your eyes, look up to the sky and see...
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms