sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Dochucovadla+med atd.
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Sat 8.9.2007 12:27    Post subject: Dochucovadla+med atd. Reply with quote

Používáte něco? Já miluju sójovou omáčku, takovou tu tmavou. A sladím výhradně medem, kupuju ten, co se prodává na váhu, nejraději s propolisem. Koření miluju provensálské od Avokádo. Kdysi jsem byla závislá na kečupu, ale dneska vůbec. Hořčice mi chutná, ale jen s uzeninami, které už vůbec nejím. A co vy?
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Sat 8.9.2007 12:38    Post subject: Reply with quote

já nesolim a nesladim. teda sladim jenom když peču buchtu nebo tak a občas si dám do čaje med. ale sůl fakt nepoužívám. babička mě za to hrozně seřvala, když tu chtěla něco vařit a nebyla tu sůl. dochucuju bylinkama nebo různýma kořenícíma směsma. nejradši bych do všeho rvala pastu z chilli papriček.
a na kečup jsem vcelku alergická. nesnášim, když udělám těstoviny s grilovanou zeleninou a parmazánem nebo tak něco a přijde sestra, otec nebo jinej barbar a kydne na to kečup. to bych vraždila. vždyť to to jídlo úplně zazdí.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35499

PostPosted: Sat 8.9.2007 12:41    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Ruth A.
sort of mental masturbation


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18437

PostPosted: Sat 8.9.2007 12:53    Post subject: Reply with quote

Te´d ale nedám ránu bez česnekové pasty, takže na mě radši nemluvit Smile. Děláme ji z česneku a rajčat, rozemeleme to, nalijeme do sklenice a šum s tím do ledničky.
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sat 8.9.2007 13:01    Post subject: Reply with quote

Treba rozmackany a ochuceny rajcata prosim, ale kecup ne-e. Mr. Green Kdo vi, co do toho davaji.. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Laura
kytky 7, meta: 13650
kytky 7, meta: 13650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 13155

PostPosted: Sat 8.9.2007 13:12    Post subject: Reply with quote

moc nedochucuju, stačí mě obyčejná chut toho jídla:)
solím tak nějak normálně, ale hotová jídla v restauracích nebo doma nedosoluju, narozdíl od spousty lidí

kečup skoro vůbec nepoužíváme..kdy je to jídlo dobrý, není to potřeba=)k něčemu se to hodí, ale většinou když vytáhnu kečup, chci přebít tu nic mco chut jídla=)
a sojov omáčky,dresinky apod vůbec nevedeme..
máma používá různé koření, bez glutamátu ( a mě to koření s ním tak chutnalo Brecik ), a nejvíc pepř Evil or Very Mad

cibule a česnek mezi dochucovadla nepatří že? dáváme je do všeho,ještěže už máma nepeče buchty=)
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sat 8.9.2007 13:30    Post subject: Reply with quote

ja bych rekla, ze cibule a cesnek dochucovadla jsou..

Jinak jak tu vidim med, tak jsem se dnes docetla, ze plne se daji vyuzit pozitivni ucinky mleka a latky v nem jedine, kdyz je horke (hodne teple) .. takze vecer teple mleko s medem Razz ale to jsem OT.
Back to top
View user's profile Send private message  
Velveta
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9459

PostPosted: Sat 8.9.2007 13:57    Post subject: Reply with quote

Já říkám, že kečup je na jídla chuti mdlé. Dobrý jídlo dokáže zkazit. Moc ho nemusím. To jen k párkům a ty jím málokdy.

Pak mám ráda thajslou sladkou chilli omáčku na kuře. Ale nepoužíváme jí jen na kuře, ale na všechno možný, je fakt výborná.

Moc nesolím. Třeba vůbec nepotřebuju solit brambory. Uvařím je ve šlupce, nakrájím a sním jako přílohu a sůl nepotřebuju.

A odnaučuju se sladit čaj. Ze 4 lžiček na hrneček už jsem klesla na necelý 2. Ale je to velikej hrneček a tohle je na mě dost úspěch Smile Minule jsem zvládla černej čaj bez cukru a chutnal mi. Zkusím to s tím medem.
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:02    Post subject: Reply with quote

Já nesladim, nesolim. Občasi si něco opepřim nebo si do bílého jogurtu nasypu trošku mleté skořice.

Nějaké dresingy, omáčky, kečupy a hořčice, to jde mimo mě Smile

Akorát když dělám třeba jídlo našim, tak jim to moc nejede Laughing Embarassed
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
kubinka
kytky 3, meta: 1750
kytky 3, meta: 1750


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 1684

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:07    Post subject: Reply with quote

co se týče slazení, tak čaj nesladím, piju jen ovocný a ten sladit nepotřebuje...občas vaříme i černý a doslazujeme ho už jenom medem
jinak jsme používali i umělé sladidlo, ale pak jsem zjistila, že to není zrovna nejvhodnější, a teď přecházíme na javorový sirup...dáváme ho i do salátů na klasické zálivky a je to fajn
solím, ale snažím se to omezit, požívám hodně čerstvé bylinky, hlavně teď v létě...jinak máme doma hodně kořenících směsí, bohužel většina je s glutamátem, i když jsme doma hodně pokročili, co se týče výživy, tohle se mi asi odbourat nepodaří...
klasika je samozřejmě sojovka a worchester, používám i kečup a hořčici
Back to top
View user's profile Send private message  
user_33
kytky 5, meta: 4350
kytky 5, meta: 4350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 4347

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:31    Post subject: Reply with quote

kubinka - ja mam taky doma korenici smesi (garam masala, napr.), ale tam zadny glutamaty nejsou..
i kdyz ja jsem zase na to indicky koreni, takze ti do toho radsi nebudu moc kecat:) ale urcite se daji koupit korenici smesi ve zdrave vyzive, nebo nejakym bio obchudku.
Back to top
View user's profile Send private message  
Theresa
I'm Brandy. The slutty cheerleader.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 35499

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:33    Post subject: Reply with quote

ed
_________________
Zhmotňujeme-li pochybnosti, pak se naše přání nenaplní, neboť se za ně nepostavíme, vlastně to ani nechceme. Jak myslíme, tak se stane.


Last edited by Theresa on Sat 10.11.2007 13:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:50    Post subject: Reply with quote

Kečup, majonéza atd. to vůbec nejím. Med mi chutná jenom bezinkový domácí, co dělá od přítele babička. Čaj sladím jak který, solím a solím fakt hodně Embarassed.
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14087

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:51    Post subject: Reply with quote

ty kořenící směsi typu vegeta a tak moc nechápu, k čemu jsou. v životě jsem to nepoužila.
celkově tohle moc nekupuju. radši si tam to jednotlivý koření smíchám sama. jediný, co kupuju, je garam masala.
Back to top
View user's profile Send private message  
Dellores
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 21 Mar 2007
Posts: 8193

PostPosted: Sat 8.9.2007 14:57    Post subject: Reply with quote

Já koření moc nepoužívám, raději mám čerstvé bylinky co si sama vypěstuju Razz. Jediné koření, které používám docela často je kmín a kari.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms