sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
edd
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kecka
kytky 6, meta: 7850
kytky 6, meta: 7850


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7778
Location: v moři čokolády

PostPosted: Wed 5.9.2007 18:44    Post subject: Reply with quote

Exi já su tam tři dny a chvilama mám taky pocit, že su uplne blbá a neschopná. Ale naštěsti mam super šefovou. Vždycky me neco ukaže, ja si delam poznamky a pak si to jednou zkusim s nou za zadama a pak už jedu sama.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 5.9.2007 18:46    Post subject: Reply with quote

v každý práci tě naučej co od tebe potřebujou..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 5.9.2007 18:48    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20132

PostPosted: Wed 5.9.2007 18:51    Post subject: Reply with quote

Exi- já mám taky obchodku. Je to obchod se sportovním zbožím. Rozlohou dost velký, takže je tam fakt spousta práce. Žádný lehárko jako v nějakém butiku, kam jim přijdou dva kabáty denně. Nám chodí desítky krabic zboží každý den. Ale mám z té práce dobrý pocit, někam jsem se dostala, někdo ocenil moje schopnosti. Ale občas bych s tím hned sekla a vrátila se do klidné kanceláře. Ale jen občas.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 5.9.2007 18:58    Post subject: Reply with quote

EXILIA Arrow V čem je práce svobodnější než škola?

1)Když se Ti práce nelíbí, můžeš ji změnit. Cool Žádná nutnost "musím mít maturitu/musím doklepat ještě rok ke státnici" Tě tam nedrží. Jediný,co drží lidi v blbé práci je jejich vlastní neschopnost najít si práci jinou a více vyhovující.

2)Obor práce si člověk obvykle volí sám Wink ,zatímco třeba na střední se i tvůrčí člověk musí zabývat z 80% věcmi, které ho nebaví a nemá k nim vztah (matika,chemie, blbé biflování nazpaměť a spol.) Co si v rámci svých intelektuálních,popř. "manuálních" schopností zvolíš a vybojuješ, to budeš mít. Twisted Evil

3)Dneska jsou velké možnosti i co se týká forem práce - různé zkrácené úvazky,práce z domova,pružná pracovní doba.... Ve škole zkrátka sedíš podle rozvrhu a basta. Smile

4)V práci není nutnost "zapadnout do kolektivu" taková jaká je na škole. Do práce se chodí pracovat a vydělávat, ne se s někým bratřit. Laughing Laughing

5)V práci máš možnost ukázat,co v Tobě je. Exclamation Můžeš mít bleskovou kariéru nebo si prostě vydělat na věci,které Tě těší. Ve škole mají všichni maximálně "samé jedničky nebo vyhrají matematickou olympiádu" a víc tam není kam postoupit a čím se odlišit.

Ráda vzpomínám na léta na výšce, bylo to super Very Happy , ale v práci má člověk mnohem víc možností. Studium je zkrátka jen příprava na pracovní proces... Wink
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:05    Post subject: Reply with quote

corona wrote:


4)V práci není nutnost "zapadnout do kolektivu" taková jaká je na škole. Do práce se chodí pracovat a vydělávat, ne se s někým bratřit. Laughing Laughing

to me zas prijde, ze nutnost je. Asi by se mi spatne delalo v praci, kdybych aspon trochu nezapadla do kolektivu a kdyby me vsichni drbali. Nechodila bych tam rada a na praci by se to odrazilo.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:07    Post subject: Reply with quote

Zapadnout do kolektivu sice nutnost není, ale když k tomu dojde, je to velmi příjemný, Vlastně až teprve v současný práci mi dochází, jak moc jsou dobrý vztahy na pracovišti důležitý.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20132

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:11    Post subject: Reply with quote

Corona
4) V našem obchodě pracuje pár lidí co je první rok po škole (střední), pár lidí z jejich směny dalo výpověď a oni najednou začali říkat věci jako že taky zkončí, že už tam není ten kolektiv na který byli zvyklí a lidi které měli rádi. Marně jsem se jim snažila vysvětlit, že v práci přece nejsou přece kvůli lidem, ale hlavně kvůli penězům a sobě. Chápu, že kolektiv je důležitý, ale můžou přijít lepší lidi než ty předtím.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:12    Post subject: Reply with quote

Podle mě to zapadnutí do kolektivu je hodně důležité, přeci jen v práci trávíte cca celou třetinu dne a pokud bych si tam připadnula jako nějaký outsider nebo strašák, tak by mě to tam moc nebavilo
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:18    Post subject: Reply with quote

no prave. Mamka je ted v takovem kolektivu, ze nestacim zirat. Uz prvni den ji kolegyne s usmevem pripravila na to, ze se tam vsichni pomlouvaji a at si z toho nic nedela Laughing Rolling Eyes

mamka mi z prace kazdy den vola naprosto hotova Sad
ted se jeste zaucuje, tak neco udela, a ta zenska ktera ji ma na starosti to vydava za svou praci atd. Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:22    Post subject: Reply with quote

Lucrezia wrote:

ted se jeste zaucuje, tak neco udela, a ta zenska ktera ji ma na starosti to vydava za svou praci atd. Confused


Tak s tím už jsem taky měla tu "čest" se potkat, tak snad až se mamka zaučí, tak jí to ještě natře!
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 5.9.2007 19:24    Post subject: Reply with quote

hele u nás se taky pomlouvá a protože tam dělaj kravky z učnáku, kterej ani nedodělali stojí to za to..to je všude, si nevybereš..Každopádně to co platí v životě, platí i v práci a ve škole, nikdy se nezalíbíš všem..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Wed 5.9.2007 20:07    Post subject: Reply with quote

Loth, ale učit na jazykovce, to přece ení :přijdu domů a mám padla:) teda já nevím, na pajdě do náshustí přípravu učitele, atd, atd... Myslik


co bych chtěla dělat?

Arrow chtěla bych být švadlenou. ale neumm šít, nemám na to učňák Sad
Arrow nebo bych chtěla dělat někde třeba knihovnici..skládat knížky do regálů, půjčovat to lidem, evidovat to...
Arrow taky bych chtěla učit na vysoké škole, přednášet tam nějaký předměty,učit malbu a tak

ale přesnou představu nemám..nevím z čeho si můžu dovolit vybírat při volbě budoucí práce a připravit se na to

hlavně bych chtěla práci, ze které nebudu psychicky vyčerpaná jako z praxí a kterou nebudu nesnášet a trpět jako zlo jako mojí minulou brigádu.
Chtěla bych abych chodila do práce minimálně stejně tak ráda jako do školy, nebo alespoň bez odporu.. Embarassed
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 5.9.2007 20:07    Post subject: Reply with quote

Jako já neříkám, že outsiderům je v práci blaze. Jen mi přijde, že je lepší mít v práci jednu nebo dvě "kolegyně-skoro kamarádky" a ke zbytku mít profesionální odstup - než se bratřit s každým a riskovat ztrátu respektu.
Řeči jako "dobrý kolektiv" už nežeru. Nějaký větší kolektiv ze své podstaty nemůže být jako celek nikdy "dobrý". Vždycky se najde někdo,kdo rovnováhu naruší a začne drbat/rivalizovat/znevažovat a ti s tendencí ke stádovitosti se k němu přidají.

Ale to mě netíží. Jak už jsem psala - vadí mi kolektiv přestárlý. To je fakt sado maso Twisted Evil

Základem úspěchu a spokojenosti je fakt heslo Nesnaž se zalíbit všem. Viteznik Praise
Back to top
View user's profile Send private message  
Kyo
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 25 May 2007
Posts: 6874

PostPosted: Wed 5.9.2007 20:12    Post subject: Reply with quote

s tim prece nic neudelas Shrew

navic, pokavad nebudes delat praci ktera te bavi nikdy spokojena nebudes.

nejlepsi by pro tebe bylo prihlasit se po tyhle na dalsi skolu ne? Cool
_________________
Doba kráčí vpřed a svět se předhání. Už i blbci mají vyšší vzdělání.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 4 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms