sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
edd
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Guest






PostPosted: Tue 4.9.2007 19:36    Post subject: Reply with quote

little_B wrote:
Shrew Arrow ja si myslím, že máš skôr obavu z nepoznaného, máš určitú skreslenú predstavu o budúcnosti (a Tvojej práci) a už dopredu to odpisuješ.. To nie je celkom o.k. Wink . Prax sa s prácou na plný úväzok nedá porovnať. Je to o niečom úplne inom. Píšeš, že Ťa baví chodiť do školy a spoznávať niečo nové. To môžeš zažiť aj v práci, ak budeš ambiciózna a nájdeš si dobrý job, budeš sa môcť naučiť nové a nové veci. To nie je len o tom, že od rána do večera budeš sedieť za svojim - povedzme - kancelárskym stolom a ostaneš na rovnakom leveli až do dôchodku. To určite nie. Jasné, existujú aj stereotypné pracoviská, ale je to jednoducho o hľadaní... Väčšina ľudí prejde viacerými zamestnaniami, kým si nájdu to pravé, ktoré ich bude napĺňať a budú sa v ňom cítiť o.k.. Skús a na to pozerať trochu pozitívnejšie.. Práca sa môže stať niečím, čo Ťa bude napĺňať a ešte za to dostaneš aj zaplatené Wink ...


little b, ty umíš tak úžasně zvednout náladu,když tě čtu..moc ti děkuju Pusnik Embarassed
Back to top
 
Rose Madder
kytky 4, meta: 2950
kytky 4, meta: 2950


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2773

PostPosted: Tue 4.9.2007 19:45    Post subject: Reply with quote

Anonymous wrote:
právě že vůbec netušímSad vezmu co bude, hlavně chci alespoň něco..okolnosti člověka donutí, nevím, v tomhle mi připadá, že člověk musí být vděčný za to co se mu naskytne:(


Myslím, že tohoto pocitu - že musíš být vděčná za to, co se naskytne - se zbavíš právě tehdy, až získáš nějakou praxi. Jednak se ti najednou otevřou různý možnosti - zjistíš, kde všude je možný se uplatnit. Pak taky budeš mít větší pocit vlastní hodnoty - budeš vědět, že máš zaměstnavateli co nabídnout, a tak budeš i víc požadovat. Alespoň já to tak mám.
_________________
Jakmile začne člověk přemýšlet, přestává žít...
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 4.9.2007 20:18    Post subject: Reply with quote

a vůbec, holky, děkuju..všechny jste mě tak moc potěšily! Love Embarassed

já doufám, že je to tím nezvykem, tím, že prostě jsem naprogramovaná na přednášky, seminárky atd.

a to budou i ty moje špatný zkušenosti..vím, že možná budu litovat, že nemám praxi, ale momentálně se na práci necítímSad
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28445

PostPosted: Tue 4.9.2007 21:16    Post subject: Reply with quote

Mam to stejne jako Rose, taky se tesim az budu chodit jenom do prace Laughing Protoze ted me jeste x let ceka kombinace prace-skola a to je mnohem narocnejsi, ze Confused Takze se tesim, az budu chodit jen do prace a proste v 5 padla (pokud se zadari a nebudu mit praci, kde je pracovni doba do sedmi - v tomhle nechapu nase pravniky, protoze ti maji pracovni dobu do sedmi a vetsinou jsou tam mnohem dyl) a nic uz nebudu muset Smile tesim se na tu samostatnost, vlastni vydelany penize, protoze to je proste skvela vec, vlastni penize Very Happy
Myslim shrew, ze u tebe je to tim, ze nemas uplne tak predstavu, co bys chtela delat, co by te bavilo za praci, ze s praci nemas prakticky zadnou zkusenost a vidis to v temnejsich barvach nez to doopravdy je Wink
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Tue 4.9.2007 21:28    Post subject: Reply with quote

greenwood wrote:

Myslim shrew, ze u tebe je to tim, ze nemas uplne tak predstavu, co bys chtela delat, co by te bavilo za praci, ze s praci nemas prakticky zadnou zkusenost a vidis to v temnejsich barvach nez to doopravdy je Wink


ano, v tom máš úplnou pravdu..taky doufám, že s to časem, zkušenostmi a okolnostmi zlepší...
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
corona
kytky 2, meta: 450
kytky 2, meta: 450


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 405

PostPosted: Wed 5.9.2007 8:35    Post subject: Reply with quote

Tak to já se už od 1.ročníku na VŠ těšila do práce "po škole". Ten režim mi víc vyhovuje - připadá mi, že ve škole je obecně míň svobody než v práci. Školu nemůžeš měnit co rok třeba...

Jediný,co mi na práci vadí, je obecně - starší kolektiv - čím rychlejší má člověk po škole kariéru, tím do staršího kolektivu se dostává.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 5.9.2007 8:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Wed 5.9.2007 9:18    Post subject: Reply with quote

Já se taky na práci vesměs těším...jak psala corona, je tam rozhodně víc svobody než ve škole, navíc vlastní peníze.
Jediný, čeho se v práci bojím, je to, že se tam už (podle mě) nenavazují přátelství a kamarádství tak snadno jako ve škole. Ve škole je ten "studentskej život" prostě k nezaplacení. Najednou už nejste na jedné lodi, ale jste konkurenti. A když se člověk k tomu navíc dostane do "starého" kolektivu... Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 5.9.2007 11:40    Post subject: Reply with quote

podle mě se v práci navazuje přátelství stejně dobře, ve škole děláme vesměs každej to samý a nikdo moc nevyčnívá, ale když se bavíš s kolegama a posloucháš jejich osudy a některý osudy jsou vážně šílený.Starší lidi(myslim věkově ode mne) mě i dost naučili, chodim na pivko s 50ti letýma dámičkama a je to sranda, jak maj stejný problémy s chlapama jako my..Ted jsem třeba byla s holkama z práce na dovolený a bylo to super, sice jsem se s nima až tak nebavila, ale byli tam i jiný lidi, ale nebýt jich, nikdy bych na to místo nejela..
Nutno říct, že já ve svý práci poznávám spíš lidi, který nemaj až takový vzdělaní, taky maminy samoživitelky a tak.. dává mi to hodně sílu, protože když mám nějakej problém, neni nikdy takovej, jako mají oni běžně..
Problém s kolektivem muže být v práci, kde jsou lidi konkurenti, ale jinak si myslim, že neni problém, i když mezi ženskýma je vždycky, co si budem povídat..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Wed 5.9.2007 12:58    Post subject: Reply with quote

Grapefruita wrote:
Ve škole je ten "studentskej život" prostě k nezaplacení. Najednou už nejste na jedné lodi, ale jste konkurenti.

tak tohle si zrovna nemyslim. Asi zalezi jak na kterem oboru, ale u nas je soukromniceni zcela bezne Confused

cim vic konkurence znicis uz pri studiich, tim min jich budes mit v praci Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 5.9.2007 16:43    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by waxeipahdeth on Thu 6.9.2007 13:36; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 5.9.2007 16:54    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Wed 5.9.2007 17:02    Post subject: Reply with quote

chápu, že lidi, který při škole nemakaj, tak jim škola nijak nepřekáží..Já mám ze školy občas celkem slušný nervy, protože prostě nemám víkendy na to abych mohla dělat do školy..zas si ale myslim, že mi i moje potupná práce dala do života hodně..
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Wed 5.9.2007 17:04    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Fri 6.6.2008 18:44; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 5.9.2007 17:09    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by waxeipahdeth on Thu 6.9.2007 13:37; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Srdeční záležitosti All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 2 of 10

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms