sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Co právě čtete?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 439, 440, 441  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hry
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43090

PostPosted: Tue 2.7.2019 8:22    Post subject: Reply with quote

JO a ma zas Markety knizky "pred vanocema" resi darek pro svagrovku Laughing , ideal...
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20132

PostPosted: Tue 2.7.2019 8:40    Post subject: Reply with quote

Já mám doma už několik měsíců Muže jménem Ove a ne a ne se k tomu přemluvit. O víkendu jsem dočetla ten Erotikon s bojím se, aby mě to po Hartlovi nenudilo. Po jeho Nejlepším víkendu jsem se pustila do Lososa v kaluži a byla to pro mě strašně nudná knížka. Nakonec teda tak špatná nebyla, ale po Hartlovo bohatém příběhu to bylo o ničem.
Asi si dám teď jednoho Remarqua, který se mi hodí do výzvy a pak zkusím toho Backmana.
Back to top
View user's profile Send private message  
Byzzy
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 19604

PostPosted: Tue 2.7.2019 8:48    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20132

PostPosted: Tue 2.7.2019 8:54    Post subject: Reply with quote

Já právě od toho tu melancholii očekávám a nevím jestli jsem teď po Erotikonu na to dobře naladěná. Někdy mi fakt knížka nesedne jen kvůli té předchozí a musím jí odložit na jindy.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24301

PostPosted: Tue 2.7.2019 12:40    Post subject: Reply with quote

Peci, možná bych ale začala jinou knížkou než Medvědínem. Jestli chceš, tak mám všechny a můžu ti je půjčit Smile

Hartla jsem nečetla, takže nemám srovnání, ale Backman mi určitě nepřijde jako humoristickej autor, má všechno takový hořkosladký a občas se mi u jeho knížek úplně svírá srdce.
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
pecička
*Discipline, Drive, Determination*


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 43090

PostPosted: Tue 2.7.2019 13:25    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20132

PostPosted: Tue 2.7.2019 13:41    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24301

PostPosted: Tue 2.7.2019 13:49    Post subject: Reply with quote

Já to četla postupně, takže jsem začala Muž jménem Ove. Kdyby ti ten autor sedl, tak si pak můžeš koupit všechno Smile
Jinak já taky nemám čtečku a ráda si knížky kupuju, ale chodím teda i do knihovny. A ráda kupuju knížky jako dárky Love
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tevi.
kytky 8, meta: 19650
kytky 8, meta: 19650


Joined: 22 Jan 2007
Posts: 19346
Location: vedle blázince

PostPosted: Tue 2.7.2019 14:12    Post subject: Reply with quote

Muž jménem Ove je moje srdcovka. Doteď si pamatuju, jak jsem ji předloni četla a dočetla u moře a musela jsem to jít rozplavat, jak se mi strašně svíralo srdce.

A taky je to snad jediná kniha, u který si přesně pamatuju, kdy to bylo a ty pocity po. A děj jsem taky vůbec nezapomněla, což se mi bohužel stává celkem často.

Ostatní knihy už mě tak za srdce nevzaly. Ještě byla docela fajn Babička (tu jsem četla jako první, Ove jako druhého) a Každé ráno je cesta domů delší a delší, ale na Ove nemá prostě žádná Love
_________________

* Žena nepotřebuje toho, kdo nepotřebuje ji.**
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Tue 2.7.2019 20:43    Post subject: Reply with quote

Jo, ten Ove mi taky přišel nejlepší. Babička a Brit-Marie už si ani moc nepamatuju, o čem jsou. Ale jako oddychovka dobrý. Naopak teda nějaký to Co by můj syn měl vědět o světě, či jak se to jmenovalo, mi přišlo fakt hrozný.
Ale já zase miluju Hájíčka, že mě fakt vtáhne a nepustí.
Hartl mi přišel děsný. Nic než šukání. Jak kdyby s tím měl autor nějaký problém.
A Losos v kaluži bezkonkurenčně nejhorší kniha za poslední roky, co jsem četla.

A teď čtu Modlitbu za Černobyl, což není ani oddychovka, ani hezký. Nebo napsaný hezký jo, ale jinak fakt zmar.
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24301

PostPosted: Tue 2.7.2019 21:14    Post subject: Reply with quote

Tevi., taky si přesně pamatuju, kdy jsem četla Oveho Love
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
spanish.eyes
vi, ale nedba


Joined: 20 Nov 2007
Posts: 37788
Location: Praha

PostPosted: Tue 2.7.2019 21:34    Post subject: Reply with quote

Na druhy pokus jsem precetla rekni lituji a je to pekna detektivka, na dovolenou podle me idealni cteni, navic je to tlusty Smile a ted zacinam tiche roky. Na oveho vzpominam rada, ale souhlasim s tim, ze to chce naladu na klidny cteni. Na mne to bylo obcas klidny a stojaty az moc, trochu mi tam chybel spad. Nevim, jestli bych mela chut precist si to podruhe jako spoustu jinych knih (treba toho hajicka Smile)
_________________
She's a rainbow and she loves the peaceful life
A change of heart comes slow..
*
Je třeba žít, je třeba milovat, je třeba tvořit
(JK)
Back to top
View user's profile Send private message  
Leni.ce
kytky 8, meta: 24650
kytky 8, meta: 24650


Joined: 11 Jul 2012
Posts: 24301

PostPosted: Tue 2.7.2019 21:54    Post subject: Reply with quote

A není od něj ta Dešťová hůl nejslabší? Mám půjčenou ještě jednu knížku od něj, tak jestli to zkoušet.
_________________
Než někoho odsoudíš, obuj si jeho boty a přejdi jeho cestu, přejdi jeho minulost, okus jeho slzy, zažij jeho bolest, radost, přejdi roky, kterými prošel on, klopýtni na každém kameni, na kterém klopýtl. Za každým klopýtnutím vstaň a jdi dál tak, jak to udělal on. A až potom můžeš chování druhých soudit a tvrdit, že někoho znáš. Ano, nesuď člověka, dokud se neprojdeš v jeho botách.
Back to top
View user's profile Send private message  
Linda Evangelista
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 20132

PostPosted: Wed 3.7.2019 6:09    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
gigli
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 14088

PostPosted: Wed 3.7.2019 7:17    Post subject: Reply with quote

Leni.ce wrote:
A není od něj ta Dešťová hůl nejslabší? Mám půjčenou ještě jednu knížku od něj, tak jestli to zkoušet.


Já nevím. Mně bavila celá ta jihočeská trilogie. Ale jak píše Linda, ono je to i tím prostředim. Sice odtud nejsem, ale přijde mi hrozně krásně vykreslený. Plus mám ráda ty témata malých lidských osudů na pozadí velkých dějin. A ještě jak se tu mísí ta tradiční mizející vesnice, starý rány, jak lidi vlastně hledají nebo brání svoje kořeny, který mizí vlivem doby. Prostě chápu, že to nesedne každýmu. Pro mě to je český autor číslo jedna.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Hry All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 439, 440, 441  Next
Page 358 of 441

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms