sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vase rec
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 53, 54, 55  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:01    Post subject: Reply with quote

Mishaaa wrote:
treba:oni mlúvíja,sedíja,jíja


My zas říkáme "mluvijou", "jijou", ale to já osobně moc ne, jen když chci vytočit někoho z Čech Twisted Evil

Další slovo, na který jsem si vzpomněla - místo masírovat říkám masakrovat (ono to leckdy stejně sedí líp Cool )
Back to top
View user's profile Send private message  
smouki
no fear


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2578

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:03    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by smouki on Mon 27.4.2009 16:03; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:03    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Satire wrote:
to jsem třeba říkala místo peněženky peněžena a místo lampičky lampiča Embarassed Laughing


Jooo! Tyjo, překvapuje mě, že někdo byl taky tak šílenej jak já Laughing Jenže mně to zůstalo do dvaceti Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:05    Post subject: Reply with quote

Jo a ostravština se mi taky moc líbí, to jsem dřív zase chytala od H., kterej to měl z Nohavicovejch písniček Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:08    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Tangerine wrote:
Satire wrote:
to jsem třeba říkala místo peněženky peněžena a místo lampičky lampiča Embarassed Laughing


Jooo! Tyjo, překvapuje mě, že někdo byl taky tak šílenej jak já Laughing Jenže mně to zůstalo do dvaceti Laughing


no já to období měla ve 22ti Laughing
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Suny
..........................


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12995

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:42    Post subject: Reply with quote

sprostě nemluvím, jen když jsem vytočená, ale ani tak nepoužívám nějaký extra sprostý výrazy.

hodně používám
- jasně/jasný
- prostě
- jako
- fakt jo
- ježiši

slovo jasně/jasný používám zatraceně často, mšla bych si na to dávat bacha

A taky docela často říkám "to je pako,ty jsi pako" jenže to nemyslím vůbec zle a už vůbec ne jako urážku nebo nadávku.
_________________

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

-Woody Allen-
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28443

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:46    Post subject: Reply with quote

jooo, "mluvijou" "jijou" atd...tak mluvi muj kamarad,co pochazi z prerova,je to super Laughing


jeste jsem si vzpomnela na jednu hlasku,co jsme rikali dost dlouho na gymplu a i ted mi cas od casu vypadne z pusy: "nechtel byych" Laughing
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18418

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:49    Post subject: Reply with quote

ja zas nechapu, kde se vzala hlaska "dobre tyyy", nicmene diky jiste osobe (n1ckn4m3 Pisknik ) jsem to chytla taky... Evil or Very Mad
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Mon 27.8.2007 22:51    Post subject: Reply with quote

Leňula wrote:
ja zas nechapu, kde se vzala hlaska "dobre tyyy", nicmene diky jiste osobe (n1ckn4m3 Pisknik ) jsem to chytla taky... Evil or Very Mad

jee dobre tyy rika porad kamarad... a jinej kamarad zase pouziva furt nee asi
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
little_B
...malá bosorka...


Joined: 04 Jan 2007
Posts: 4904

PostPosted: Tue 28.8.2007 7:19    Post subject: Reply with quote

Ja hovorím všelijako Laughing . Dokážem sa dobre adaptovať na hociaké nárečie a snažím sa aspoň ako-tak zapadnúť prízvukom medzi ľudí, s ktorými sa rozprávam.

U nás doma tak trochu "zaťahujem" do maďarčiny Embarassed . Tomu sa človek nevyhne, keď býva v meste, kde je 75 % občanov maďarskej národnosti. S kamarátkami sa bavíme napoly slovensky, napoly maďarsky.. Je to sranda Laughing .

V Bratislave je to iné. Tam väčšinou automaticky "pritvrdím" (občas si aj "zaneééékam" Laughing ), aby som maskovala svoj pôvodný prízvuk. Veľa ľudí mi už povedalo, že hovorím "pekne slovensky" a vraj vôbec nemám maďarský prízvuk. No, snažím sa... Laughing (ale keby ma počuli doma... Laughing )

Sprosté slová občas používam Embarassed , ale väčšinou len pred ľuďmi, ktorí tiež také slová používajú. Ale zas to nie je často a väčšinou zo mňa vyjdú len v afekte...

Momentálne dosť často používam výrazy ako "ty kokos", "ježkove oči", haluz...
_________________
Prax ukazuje, že žena vydrží ešte desaťkrát toľko vo chvíli, keď vyhlasuje, že už nevydrží. Niektoré typy aj dvadsaťkrát.
Je to dobré. Zachráni to mnohé vzťahy, ktoré stoja za to.
Je to zlé. Udržiava pri živote aj vzťahy, ktoré stoja za hovno už dávno.
Back to top
View user's profile Send private message  
Grapefruita
believes in a perfect love


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 4244

PostPosted: Tue 28.8.2007 7:38    Post subject: Reply with quote

To pardon, ale mně to "mluvijou", "jijou", "vařijou" apod. přijde naprosto strašný Embarassed
Já jsem hrdej Západočech Very Happy , takže mluvím samozřejmě nespisovně, používám koncovky obecné češtiny ("dobrej kluk" místo "dobrý") apod. a taky jsem si oblíbila jednu naši (údajně) západočeskou specialitu u přídavných jmen - místo "tátova košile" říct "tátovo košile". To je asi jediný, co občas řeknu z "dialektu" Mr. Green a líbí se mi, že moji kamarádi ze střední mluví podobně. Aspoň je jasný, kam patříme. Very Happy
Z těch parazitních slovíček používám často "prostě", "jasně", "ježiši" a taková ta běžná Laughing Sprostě se snažím nemluvit, ale občas mi to ujede, jako každýmu Embarassed Smile
Jo a asi tady tímto nebudu oblíbená, ale mám docela alergii nebo jak to říct na některé Moraváky a vůbec lidi, co mluví spisovně, připadám si vedle nich jak buran Confused Když s nima mluvím, snažím se mluvit taky spisovně, ale hrozně mě to vyčerpává a připadá mi, že to už nejsem já Embarassed Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11467

PostPosted: Tue 28.8.2007 7:57    Post subject: Reply with quote

shuki wrote:
Leňula wrote:
ja zas nechapu, kde se vzala hlaska "dobre tyyy", nicmene diky jiste osobe (n1ckn4m3 Pisknik ) jsem to chytla taky... Evil or Very Mad

jee dobre tyy rika porad kamarad... a jinej kamarad zase pouziva furt nee asi

A nejsou od Ostravy? To se používá normálně. Smile
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tornado_Lou
kytky 6, meta: 8250
kytky 6, meta: 8250


Joined: 12 Jan 2007
Posts: 7870

PostPosted: Tue 28.8.2007 7:59    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Tornado_Lou on Fri 31.8.2007 7:02; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Matylda
kytky 6, meta: 8650
kytky 6, meta: 8650


Joined: 23 Jan 2007
Posts: 8575

PostPosted: Tue 28.8.2007 8:22    Post subject: Reply with quote

No já teda moc slušná nejsem, ale půl dne bejt musim, když jsem v práci Very Happy Práce mě docela deformuje, protože dost používám spisovný, odborný výrazy i v běžný mluvě, protože mi to přijde na jazyk jako první Confused Si občas připadám trochu blbě Very Happy Ale jde to ze mě.
Jinak dost používám "ty vole", "tak to je mazec", "jak prase" nebo "jak sviň", když nadávám, tak nejvíc používám "to mě fakt s..e", "ku..a" a "do p..i", "to je fakt kokot", "to je debil", "to je z..d", když manžel udělá něco ujetýho, směju se a řeknu "ty seš debil", což on používá ve stejnym smyslu i vůči mně. No a hlavně se s manželem vyžíváme v tom, že si občas "z pr..le" začnem sprostě nadávat, i v sms Very Happy
Občas mi to ujede i v nevhodnou chvíli, byli jsme u tchánů a chtěla jsem manžela popíchnout, že má velký prsa (je trochu oplácanej) a vyhrkla jsem před jeho mamkou "ty jo, ty máš větší kozy než..." a už jsem rudla Very Happy No jeho mamka se naštěstí smála jak blázen Smile
Ale když se naštvu, lítá to docela dost.
Back to top
View user's profile Send private message  
ennnnie
kytky 2, meta: 750
kytky 2, meta: 750


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 723

PostPosted: Tue 28.8.2007 8:57    Post subject: Reply with quote

já mluvím uplně nespisovně. hezkej, dobrej, blbej atd... kdybych se sousředila na spisovnou mluvu, asi by to šlo ale bylo by to hrozně nepřirozený.
jinak v práci mluvím taky tak a občasné "doprdele" mi ujede....ale naštěstí to je tady docela běžný, takže oukeeej Very Happy

ale jinak jsem strášně seriozní firma, fakt! Wink
_________________
lidé mohou lhát, důkazy nikoliv!
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 53, 54, 55  Next
Page 4 of 55

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms