sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vase rec
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 53, 54, 55  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11164
Location: všude a nikde

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:19    Post subject: Reply with quote

Tak spisovně nemluvím, nějaký nářečím taky ne, sprostý slova používám jak kdy Mr. Green ale vole za každým slovem teda neříkám, taky to nemám ráda. Stejně jako Lenore jsem si všimla, že se dost přizpůsobuju způsobu mluvy ostatních.

Slovní spojení, který podle mě používám hrozně často je /No jasně/, nebo /V pohodě/, slova, pro mě specifická a taková, že jim nikdo nerozumí mám hl. v komunikaci s přítelem, ale to bych byla za blázna Mr. Green Dementnik
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:22    Post subject: Reply with quote

určitě používám slova jako "prostě" , "vlastně", a mnoho dalších

sprostě mluvím opravdu vyjímečně,spíše vůbec,není to nijak nucené spíš přirozené...
občas se mi stává že najendou začnu mluvit spisovně,to je ale samovolné a neovládám to
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29883

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:26    Post subject: Reply with quote

Jé, to pořadí slov je vlastně i žebříček smajlíků! Zajímavý, že všeobecně neoblíbený "nadřazený" mrkající smajlík je na druhém místě. A taky jsme tu asi všichhni dost twisted.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
TahiaCarioca
kytky 1, meta: 75
kytky 1, meta: 75


Joined: 24 Mar 2007
Posts: 63

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:27    Post subject: Reply with quote

Mluvim prazsky a spisovne, protoze se to kolem misi..

Na zacatku kazdy vety davam NO. Rolling Eyes Asi aby si me nekdo vsiml..

V CJ mi chybi slovo pro zavidet a prat najednou->vyzadet.

Nemam rada nadavky, ale obcas je toho proste na cloveka moc..
Back to top
View user's profile Send private message  
Daimler
The best damn thing your eyes have ever seen.


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7769

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:30    Post subject: Reply with quote

Mluvím snad spisovně, alespoň se snažím.. Jinak často říkám "svým způsobem", "ano" (místo "jo").

Sprostě mluvím jenom když se naseru.
_________________
Paranoidnik Paranoidnik Paranoidnik
Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9771

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:30    Post subject: Reply with quote

Lenore wrote:
Jé, to pořadí slov je vlastně i žebříček smajlíků! Zajímavý, že všeobecně neoblíbený "nadřazený" mrkající smajlík je na druhém místě. A taky jsme tu asi všichhni dost twisted.

Jen je třeba dát pozor na to že normální ":)" to zahodí jako interpunkci.
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:30    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Spisovně moc nemluvím, hodně používám směsku naší moravské mluvy a pražštiny (pod vlivem kamarádky), takže do sebe plácám "bejt" a "su" a je mi to fuk, líbí se mi oboje Cool

Sprostě mluvím jen když jsem naštvaná nebo když jsem "rozjetá", občas mi ujede nějaký "vole", ale připadám si pak trapně, že se to ke mně nehodí Embarassed Ani lidi okolo mě nijak sprostě nemluví.

Svý vlastní patvary jsem si vymýšlela jako malá a zůstalo mi to Embarassed Měli jsme partu, kde jsme si určili "zakázaná slova", to byly různé jakoby zdrobnělé názvy končící na "k" - takže doteď sem tam říkám "foty", "políva"... Cool
Jinak co si tak vzpomenu, tak říkám "lemřit", "mrťafět" - když se člověku nechce nic dělat a jen se tak válet.

Jo, dost používám "prostě", ale na "vlastně" jsem alergická (vždycky mě vytáčelo, když byl někdo vyvolanej a v každé větě říkal "vlastně" Rolling Eyes ) Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11164
Location: všude a nikde

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:35    Post subject: Reply with quote

Jo a ještě jsem zapoměla, že nesnáším takový ty výrazy typu Heeeej mazeeec, tako to je mr*a, nebo to je m***vý a vůbec jako, a je to mrtě dobrý a kotel a kotelně no a tak podobně, prostě mě to strašně irituje, nevím proč.
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
hope
Válenka Domácí


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 29000

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:36    Post subject: Reply with quote

já mluvim naprosto střašně, samý .. víš co.., rozumíš né? vole ani nepočítám.. tak též prostě, tamto to.., nevim no.. a podobně, nedokážu ani normálně začít větu..
ze sprostých mám ráda slovo kurevsky, šukézní.. a vlastně i ve spojení Laughing libooozní, vyvoněný (to spíš jako záporňácky)
_________________
Všechno jde když se chce? Dokud nemusí chtít taky někdo další...
Back to top
View user's profile Send private message  
Tangerine
kytky 5, meta: 6350
kytky 5, meta: 6350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6329

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:40    Post subject: Reply with quote

Cavendish wrote:
Jo a ještě jsem zapoměla, že nesnáším takový ty výrazy typu Heeeej mazeeec, tako to je mr*a, nebo to je m***vý a vůbec jako, a je to mrtě dobrý a kotel a kotelně no a tak podobně, prostě mě to strašně irituje, nevím proč.


To taky nemusím... Hm, vidím, že co se týče vyjadřování, tak moc tolerantní nejsem Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message  
greenwood
seja feliz, menina


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 28435

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:42    Post subject: Reply with quote

v zasade mluvim slusne, nekdy i spisovne...hodne pouzivam slovo "decentne" a to vetsinou v ironii (tu ja celkove hodne rada Mr. Green )
sproste mluvim jen kdyz jsem delsi dobu s lidma, co tak mluvi taky, treba v Berline jsme se s holkama rozjely ale uplne silene, samy vole, kravo Embarassed Rolling Eyes Laughing ale pak si zase hodne rychle odvyknu...kdyz uz, tak nadavam portugalsky, to se mi tak vic libi Laughing
jo a jednu dobu jsem hodne casto pouzivala spojeni "no potes koste" Laughing , ale to uz taky skoro ne
_________________
"Valeu a pena? Tudo vale a pena se a alma não é pequena" ~ Fernando Pessoa, Mensagem, Mar Português

“It’s dark because you are trying too hard.
Lightly child, lightly. Learn to do everything lightly.
Yes, feel lightly even though you’re feeling deeply.
Just lightly let things happen and lightly cope with them."
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11164
Location: všude a nikde

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:46    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Tangerine wrote:




Jo, dost používám "prostě", ale na "vlastně" jsem alergická (vždycky mě vytáčelo, když byl někdo vyvolanej a v každé větě říkal "vlastně" Rolling Eyes ) Embarassed


Tak to mě taky točilo Laughing a nebo když se někdo zadrhával, nebo ne, jako zadrhával, ale dělal za každým třetím slovem takový eeeeee, nebo prostě jak to popsat, snad víte, co myslím Razz jedna spolužačka ze střední to dělala pořád, já vím, že si to asi neuvědomovala, ale prostě mě to hrozně vadilo a když byla přede mnou zkoušená u maturity, tak mi to rvalo uši Embarassed Laughing

Jo a měli jsme učitelku na ČJ a ta říkala skoro pořád PROSÍM VÁS, VLASTNĚ a ANO, byla strašně suchá a distingovaná. Jednou jsem si to čárkovala a měla jsem snad třicet čárek.
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:47    Post subject: Reply with quote

tak ja mluvim teda strasne nespisovne a kdo me nekdy cetl,urcite to neprehledl Laughing ale ja svoje nareci miluju ,uz nak nedokazu mluvit spisovne Embarassed
jinak ono spis casto nez nake extra oblibene slova nemam, ale spis takove zvlastni sou..treba:oni mlúvíja,sedíja,jíja to je fakt hodne caste toto "prodluzovani" a kdo s nama nikdy nemluvil tom nerozumi proste Laughing
joo a moje neoblibenejsi slovo je toš Laughing a jinak mezi recu nejak te ty voe a tak je bezne Cool
nak extra sproste se v mem okoli nemluvi ale stane sa Laughing
a svoje vlastni slovo mam,vymyslely sme ho s kamoskou,ale vysvetlovat ho nebudu,to by bylo nadluho Laughing a su to : květny,luňáky a máje Laughing
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Cavendish
mňau


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 11164
Location: všude a nikde

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:49    Post subject: Reply with quote

Jo a já jeden čas používala ajta krajta a taky, když bylo něco dobrý, tak jsme pro to měly na intru přirovnání /to je štípačka na mlíko/ a /to je masér flašek/, ale moc dlouho nám to nevydrželo Mr. Green
_________________
Jednou jsem si v tichu řekl, že my spolu dožijem.
Jedna cesta do posledních tonů requiem.
Láska je proměnlivá, chcem ji pevnou jako kámen.
Dej mi ruku, povedu tě, pak se vystřídáme.
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:52    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Tangerine wrote:


Svý vlastní patvary jsem si vymýšlela jako malá a zůstalo mi to Embarassed Měli jsme partu, kde jsme si určili "zakázaná slova", to byly různé jakoby zdrobnělé názvy končící na "k" - takže doteď sem tam říkám "foty", "políva"... Cool


jé, tohle je fakt dobré téma Smile
já jsem si teď vzpoměla, že jsem tohle zdrobnělinoneradamající období měla taky Laughing to jsem třeba říkala místo peněženky peněžena a místo lampičky lampiča Embarassed Laughing

a jinak moravštinu chytám taky lehce a i slovenštinu, když jsem byla nějakou dobu na Slovensku, tak jsem pak nějakou dobu používala termín morčiace mäso a prodavačky se děsily, že chci jíst morčata Smile
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4 ... 53, 54, 55  Next
Page 3 of 55

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms