sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Vase rec
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
chewing_cow
kytky 4, meta: 2350
kytky 4, meta: 2350


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 2155
Location: ano

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:26    Post subject: Reply with quote

Věčná škoda je, že se tady nemluví žádnym nářečím, to se mi hrozně líbí. No takže mluvim normálně myslim, tak jak tu mluvěj všichni. Teda někdy nedořikávám slova, protože sem líná otevírat pusu: ) A někdy schválně používám spisovný koncovky u přídavnejch jmen, protože si myslim že je to takový veselý: ) Asi neni, no. Sprostě mluvim občas, třeba slovo sráč je pro mě už normální nesprostý slovo který používám dycky když nemám pro něco jiný pojmenování. A místo zvolání ježiš používám ježku.

Nemám ráda zkráceniny některejch slov a nikdy bych je nemohla použít, třeba narozky, to bych měla pupínky...
_________________
No moc nekoukejte. Chci zpátky olymp.
Back to top
View user's profile Send private message  
Marfuschka
kytky 2, meta: 500
kytky 2, meta: 500


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 469

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:27    Post subject: Reply with quote

Kitty wrote:

Spisovne nemluvim. Ale jen ze zvyku, kdybych musela, umim to. Ale je fakt, ze by to bylo v bezny reci takovy neprirozeny....

Jo, tvoje charakteristický "esli".. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Ester
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 11455

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:30    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Satire wrote:
"Tupírovanej ocas!"

Uplně vidím Homera, jak toho psa pronásleduje a řve "Ten pes má tupírovanej ocas! Tupírovanej ocas!" Roflnik

Na první poslech mluvím asi docela spisovně, ale v mém okolí je to paradoxně druh nářečí. Akorát správně ostravsky zkracuju slova, respektive dávám jinak přízvuk, takže to krátce zní, ale myslím, že to není taková katastrofa. Smile

Jenom takový pokus, na který mě přivedla Lenore, ve skutečnosti bych to řekla takhle:
Na prvni poslech mluvim asi docela spisovně, ale v mem okoli je to paradoxně druh naŘEči. Akorat spravně ostravsky zkracuju slova, respektive davam jinak PŘIZvuk, takže to kratce zni, ale myslim, že to neni taka katastrofa.

Ta velká písmena zdůrazňují právě ten přízvuk.
_________________
Jestli chcete něco, co jste nikdy neměli, musíte být ochotni udělat něco, co jste nikdy neudělali.
Back to top
View user's profile Send private message  
bublinka111
never satisfied


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 7448

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:35    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

urcite pouzivam casto bez toho aby som si to uvedomila slovne barlicky ako proste, vlastne, akoze...niekedy asi pouzivam ty kokos...ale pomaly sa to odučam.. Embarassed myslim ze hovorim spisovne kedze som zo stredu republiky a dokazem to porovnat s mojimi spoluziakmi z vychodu alebo zapadu a najma mam alergiu na trnavske narecie s ktorym som konfrontovana v meste kde studujem, co mi pride vrchol ze nim vravia aj vysokoskolski pedagogovia Rolling Eyes urcite pouzivam nejake slangove slova, celkom bezne, nesnazim sa za kazdu cenu pouzivat nejake odborne nazvy alebo cudzie slova tam kde sa mi to nehodi, ale zalezi aj na tom s kym a na akej urovni komunikujem
je pravda ze obcas hovorim aj sproste, co tiez zavisi ale od toho s kym a v akej nalade hovorim...v hadkach sa napriklad nadavky nesnazim pouzivat , skor ich pouzivam v kruhu kamaratov ked nieco opisujem/zvacsa teda nieco negativne co ma vytocilo/ ale nemyslim si ze vravim za kazdy slovom do pi.. alebo boha alebo nieco podobne
_________________
all i wanna do is have some fun....)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lujsa
Srdečnice


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12862

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:36    Post subject: Reply with quote

My mluvíme nářečím pořád, ale je pak zábava že když někdo přijede odjinud tak pak vůbec nerozumí Cool Laughing

A taky docela používám slova "ježííš" "do pytle" nebo "to je gupi" Mr. Green ale na veřejnosti moc sprostě před lidma nemluvím Smile
_________________
Revenge is a dish best served cold.
Back to top
View user's profile Send private message  
Alshwarya
kytky 8, meta: 21650
kytky 8, meta: 21650


Joined: 29 Apr 2007
Posts: 20994

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:37    Post subject: Reply with quote

edit


Last edited by Alshwarya on Sat 23.1.2010 14:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9771

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:47    Post subject: Reply with quote

Nejčastější slovo na boardu je "ale", těsně následováno "tak", "jsem", a "lol", které je ovšem klíčové slovo pro smajlík. Následují náhodně vybrané zajímavosti:
  • "Já" je sedmkrát častější než "ja". Uživatelé diakritiky vítězí nad cestinou a němčinou.
  • U intelektuálů je to ale zřejmě jinak; "myslim" je dvakrát častější než "myslím".
  • ...nebo taky ne, "nevim" totiž nad "nevím" taky vede, i když ne tak výrazně.
  • Velkým překvapením pro mě bylo "3c5c86" na 272. pozici. Je to kód modré barvy který annysek pečlivě kopíruje do každého svého příspěvku.

Seznam 302 nejoblíbenějších slov je pro lingvisty na http://pastebin.ca/672631 Já jdu mezitím zrychlit hledání na boardu tím že je vyházím z indexu.
Back to top
View user's profile Send private message  
Rokkan
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11530

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:52    Post subject: Reply with quote

CHe Praise Laughing
Já trpím na slovní parazity poměrně dost, momentálně je to:tyjo (tyjooo), hele, to mě poser + já; myslím

Rolling Eyes Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Rhiannon
Mrs. Bunny


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 10336
Location: Somewhere over the rainbow

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:53    Post subject: Reply with quote

che wrote:
U intelektuálů je to ale zřejmě jinak; "myslim" je dvakrát častější než "myslím".

a nebude to proto, ze to je klicove slovo pro ten rozkosny smajlik co se drbe na sosolce? Smile
_________________
I don't want to be your other half, I believe that 1 and 1 make 2
Back to top
View user's profile Send private message  
Satire
kytky 3, meta: 1150
kytky 3, meta: 1150


Joined: 07 Jun 2007
Posts: 1092

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:54    Post subject: Re: Vase rec Reply with quote

Ester wrote:
Satire wrote:
"Tupírovanej ocas!"

Uplně vidím Homera, jak toho psa pronásleduje a řve "Ten pes má tupírovanej ocas! Tupírovanej ocas!" Roflnik


já to používám např. když můj muž začne o fotbalu nebo CS, je to taková moje vyvlékávačka Laughing

jak jsi psala o tom nářečí, já nářečí moc ráda,ale z jedné mé známé se mi dělaly osypky: "Tož synkuuuu, kaj deeeš?" bylo po pěti letech v Čechách fakt zvláštní Smile
_________________
DŮM VE TMĚ, V DOMĚ TMA, DŮM NA SAMOTĚ
a ve tmě já, a ve mně tma; sám v domě
na klíně chovám týden mrtvé kotě
- zemřelo steskem, asi dva dny po mně
J. H. Krchovský
Back to top
View user's profile Send private message  
n1ckn4m3
kytky 1, meta: 175
kytky 1, meta: 175


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 160

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:54    Post subject: Reply with quote

tak to je husty... (protoze kdyby to bylo ridky, tak se to roztece..) jo taky me vlastne napadlo, ze se dost casto castujeme (cast cast cast) hlaskama z pisnicky "Reknete prdel" nebo jak se to jmenuje.. a z otevreneho dopisu KSCM.. vsechno takovy slusnacky veci..
_________________
I've gone waddle about
Back to top
View user's profile Send private message  
che
kytky 6, meta: 9850
kytky 6, meta: 9850


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 9771

PostPosted: Mon 27.8.2007 19:55    Post subject: Reply with quote

Rhiannon wrote:
a nebude to proto, ze to je klicove slovo pro ten rozkosny smajlik co se drbe na sosolce? :)

Ano, i tím by to mohlo být :-)
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:01    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Thu 5.6.2008 16:45; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Snowy
pocketful of sunshine


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 23092

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:09    Post subject: Reply with quote

Já často říkám:
- ty jo
- hele
- ty vado
- no dobrý zase /tohle jen doma/
- vlastně, prostě
- viď

Sprostě mluvim, když řídim Embarassed To se opravdu neumim ovládat Nevinnik
_________________
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Back to top
View user's profile Send private message  
Leňula
Feet planted firmly in the sky


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 18386

PostPosted: Mon 27.8.2007 21:13    Post subject: Reply with quote

ehm... posledni dobou mi nejak vlezlo do slovniku "kurvafix"... Embarassed taky "jo", "vis co", "ty jo", "no masakra", "potes koste", "to je mazec" a mam neobycejne velkou kombinacni zasobu ukazovacich zajmen, kterymi jsem schopna popsat temer jakykoli dej, vec ci osobu... Laughing Laughing Laughing

a taky nadavam v anglictine... mnohem casteji uz mi ujede "fuck" nebo "shit"... za coz se uprimne stydim, mohla bych byt aspon sprosta ve sve materstine... Embarassed
_________________
I will kill you so hard you will die to death!

“We don’t need a list of rights and wrongs, tables of dos and don’ts: we need books, time, and silence. Thou shalt not is soon forgotten, but Once upon a time lasts forever.”
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 53, 54, 55  Next
Page 2 of 55

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms