sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Island
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Wed 22.8.2007 11:36    Post subject: Island Reply with quote

Protože se mi sešlo dost žádostí o report z Islandu, tak zakládám vlastní téma, budu sem postupně přidávat, co zpracuju, aby to bylo pohromadě.

Teď mám u sebe jen pár fotek, chybí mi místo na disku a karty už jsou vymazaný. Takže zcela náhodný výběr rozličné kvality a velikostí.




Tohle jsou fotky z oblasti Landmannalaugar, bohužel takové ty největší duhové hory asi nikde nemám, možná ještě něco vyhrabu (tady je pěkná fotka). Ale je to tam úplně neuvěřitelný, ty barvy jsou jak když to tam normálně natírají Laughing Jedna z oblastí, kde se mi líbilo nejvíc, dělali jsme tam 3denní přechod.




Tohle je nějaký muzeum původního osídlení ve Skagafjördur. Takový tam mají skoro na každým kroku, takže mě to až tolik nebavilo, ale ty baráčky byly opravdu malebný, navíc bylo krásný počasí.
Na Islandu je taky zajímavý, jak jsou tam všechny barvy hrozně sytý. Když je modrý nebe, tak je opravdu temně modrý, tráva je tam neuvěřitelně zelená a viděli jsme mech, který skoro až zeleně svítil (ten možná někde najdu).


Jökulsárlon, ledovcová laguna. Některý kry mají krásnou modrozelenou barvu. Z ledovce se tam odtrhávají kusy ledu a postupně se z jezera řekou dostávají do moře.

Kusy ledu pak zůstavají na pobřeží


Opuštěný domeček na pobřeží pod Snaefellsjökul. Island má rozlohu 103 000 km2 a něco přes 300 000 obyvatel. Z toho asi 190 000 žije na 1000 km2 v Reykjavíku a okolí. Takže naprostá většina země je pustina. A těch pár lidí, co žije různě na pobřeží a živí se rybařením, to postupně vzdává a odchází do Reykjavíku. Takových opuštěných stavení jsou tam mraky, většinou jsou to celé farmy.


Ještě já v domečku, aby se neřeklo, že jsem tam nebyla Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Wed 22.8.2007 11:40    Post subject: Reply with quote

Krása Shocked Úžasný Shocked Hlavně jak píšeš o těch sytých barvách, to muselo být něco Shocked A to jsem Mery na srazu říkala, že jsi cvok, když v létě jedeš kamsi do takové zimy. Odvolávám, taky bych hned jela Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Wed 22.8.2007 11:45    Post subject: Reply with quote

Exi, ona tam zase taková zima není. Většinou bylo kolem 13 stupňů. Nejvíc asi 19 jednou. V noci bývá tak 5. Když svítí sluníčko, tak je to normálně na tričko a kraťasy. Problém je, že tam často hodně fouká a to je pak sakra zima. Jednou jsme v noci museli sbalit stan a jít spát do auta, protože byla taková vichřice, že na nás neustále padal Laughing
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Wed 22.8.2007 11:46    Post subject: Reply with quote

Lenore, neskutečné Surprised !!! Měla jsem jet tento měsíc, bohužel, nevyšlo, snad aspoň příští rok. Závidím Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Wed 22.8.2007 11:51    Post subject: Reply with quote

Mám z Islandu kamaráda a ten říkal, že poslední roky už bývá přes léto 18, 19 stupňů stabilně.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Wed 22.8.2007 11:54    Post subject: Reply with quote

Babet, určitě jeď! Já jsem z toho úplně nadšená. Překonalo to asi všechno, co jsem zatím viděla, hlavně je ta krajina dost různorodá, je tam všechno - hory, louky, vodopády, lávová pole, gejzíry, ledovce... I když pár dní bylo dost hnusně, což docela kazí zážitek, ale nakonec bylo i lepší počasí než jsem čekala.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
BaBetka
není svatá, je jen žena


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 5928
Location: Forbidden Planet

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:01    Post subject: Reply with quote

Lenore, já jsem rozhodnutá Very Happy Kamarádka Island zbožňuje, ukázala mi nějaké fotky, videoklipy a taky jsem se zamilovala. Navíc mám výhodu v tom, že mi stačí koupit letenku - ubytování, auto zajistí právě ten kamarád..
To je vážně ráj na zemi Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message  
sun Topic
kytky 7, meta: 14150
kytky 7, meta: 14150


Joined: 19 Jan 2007
Posts: 13939

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:05    Post subject: Reply with quote

lenore: tiez chcem ist na island, uz druhy rok..ale pochybujem ze budem mat prilezitost. na to si este par rokov pockam, ale urcite pojdem Wink
mohla by si napisat prosim ako si sa tam dostala, aka bola cesta, co vsetko si ptoerbovala, priprava a tak.. a kolko to asi cele stalo? (ak by to nevadilo teda, kludne aj sz). vdaka Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:19    Post subject: Reply with quote

No je pravda, že to není rozhodně levná záležitost Confused Ale když jede víc lidí, tak se to dá.
My jsme letěli 4 s EasyJet do Londýna a pak z Londýna do Keflavíku s Iceland Express, objednávali jsme dost dopředu, takže to vyšlo celkem levně (asi něco přes 10 000 na osobu). Půjčili jsme si tam auto, což je dost drahá záležitost, ale vzhledem k cenám autobusů, který jsou naprosto nehorázný, se to vyplatí. Vyšlo to na 1500EUR na tři týdny + benzín.
No to jsou zhruba všechny náklady, jídlo jsme si nakoupili v Praze asi za 2000 (samý instantní hnusy Laughing ) a dvakrát jsme tam platili za kemp a jednou za vstupný do muzea penisů Mr. Green Jinak jsme si občas i nakoupili jídlo v supermarketu, ale to nebylo nutný, jenom jsme byli mlsný (jídlo je tam taky hrozně drahý, jako všechno Confused )

No a jinak jsme nepotřebovali nic. Spali jsme ve stanu, kde se dalo. Nepotřebovali jsme ani moc mapy, většinou nějaký mají v informačním centru zadarmo a stejně tam cesty buď nejsou vůbec, nebo jsou značený, tak ani nebylo zapotřebí. Jo, měli jsme průvodce Rough Guide, ten docela pomohl.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Nikky
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6390

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:36    Post subject: Reply with quote

Lenore - nádhera Shocked pohádka Shocked já z toho nemůžu spustit oči. Doufám, že se tohle téma ujme, protože to je neskonalá krása...
Back to top
View user's profile Send private message  
Mishaaa
Love dogs <3


Joined: 21 Jan 2007
Posts: 9016

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:46    Post subject: Reply with quote

to snad ani nemuze byt skutecne Shocked to je nadhera,jak z pohadky Shocked doufam ze fotek pribyde Razz zavidim takovy "vylet" Dogeyes
_________________
Pokud je láska nesmrtelná,potom pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy mého života,když pro nic jiné,tak pro to moře lásky,které nás spojovalo.... Love
Back to top
View user's profile Send private message  
Faiby
+


Joined: 05 Jan 2007
Posts: 5707

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:51    Post subject: Reply with quote

Lenore -- tak to je naprosta nadhera.. Surprised no nemam slov..muselo to byt uzasny tam byt a vsechnu tu atmosferu vnimat na vlastni kuzi! Surprised
Back to top
View user's profile Send private message  
Damigella
kytky 2, meta: 600
kytky 2, meta: 600


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 583

PostPosted: Wed 22.8.2007 12:53    Post subject: Reply with quote

To je krásný Smile na Islad jsem vždycky moc chtěla, tak doufám, že se tam podívám. Ty fotky vypadají některý jako malovaný. Prostě nááááádhera Razz
Back to top
View user's profile Send private message  
Felicity
Master


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 9379

PostPosted: Wed 22.8.2007 13:18    Post subject: Reply with quote

Parada, ale malo! Vic! Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 29923

PostPosted: Wed 22.8.2007 14:13    Post subject: Reply with quote

Tak ptačí přídavek.

Chaluha velká. To je opravdu dost velký mořský dravec, je jich tam celkem hodně. Tohle jsme šli přes jejich hnízdiště a oni na nás účtočili (hlavně na teleobjektiv) docela sranda Laughing Kam se hrabe Hitchcock.
Jo kdyby vám to nebe přišlo divný, tak já s ním schválně nic nedělala Laughing


Série papuchalků. To jsou strašně roztomilý a legrační ptáci. Útesy, kde hnízdí, jsou turistická atrakce, ale jinak jsou to tam obyčejný ptáci, jako třeba kachny a normálně se loví. Když jsme trpěli hlady, papuchalčí prsíčka s borůvkovou omáčkou zněla dost lákavě Embarassed


Takhle "vzlétají", prostě se vrhnou dolů jak když skáčou šipku a začnou zběsile mávat křidýlkama Laughing


Je někdo doma? Papuchalčí nora - ty si vyhrabávají na okrajích útesu a jsou třeba metr dlouhý. Mají tam prý dokonce i záchod Mr. Green


Hromádka neštěstí Smile Oni jsou prostě fakt legrační. Navíc dost blbý, skoro na sebe nechají šáhnout, seděla jsem asi půl metru od něj.


A "dvouhlavý" papuchalk Laughing Jinak na to, že vypadají děsně nemotorně, jsou docela šikovný; dokážou se potopit až 60m pod vodu a naloví děsnou spoustu rybiček, co si pak nesou v zobáčku.

Bonus - racek to na party přehnal Laughing

V západních fjordech je obrovská racčí kolonie, vypadá dost impresivně, ale strašně to tam smrdí. Vlastně jsem tam vypadala asi podobně jak ten racek Mr. Green
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Page 1 of 9

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms