sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Byzzy! :)
Je horší totalita nebo reklama?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:25    Post subject: Je horší totalita nebo reklama? Reply with quote

Zde můžeme pokračovat (aneb je na to samostatné téma, takže už se nikdo nevyjádří Mr. Green )
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:31    Post subject: Reply with quote

Laughing no já už se vyjádřila v předchozím. tak nevim, ¨jestli to není zbytečný. já svůj názor zastávám docela přesvědčeně, a ono jestli je horší totalita nebo reklama..no nevim o to myslím ani tak nejde, spíš jsem tím chtěla říct, že není důvod se udivovat nad tím, když se někomu ty dvě věci propojí (totalita a reklama) , protože podle mě na sebe působí a prolínají se, no.

já nevim jestli je k tomu víc co říkat.. Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:32    Post subject: Reply with quote

pre mna jednoznacne totalita. som hakliva na osobnu slobodu. Cool Reklama je len pekne obalena manipulacia, no niekedy moze byt aj inspirativna. A co je podstatne - ked si myslim, ze je bleeee, tak to mozem bez obalu povedat a produkt si nekupit. Sloboda nadovsetko. Smile
A okrem toho neznasam cokolvek kolektivne, ale to uz je moje osobne "postihnutie". Laughing
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20578

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

srovnání mi přijde docela nemístný. Člověk ovlivněný reklamou rozhodně MÁ možnost se svobodně rozhodovat. A mnohem nebezpečnější jak psala Shrew mi to vážně nepřijde. To že jsem ovlivněná reklamou a vším tímhle tak si pořád myslím že to zrovna tragické není...vůbec bych se to neopovažovala srovnávat
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:36    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 10:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:38    Post subject: Reply with quote

héj, já to nesrovnávám, a neříkám, že je to horší, pleteš si mě s lenore. já jsem psala, že je úplně divný klást otázku takovýmhle způsobem, protože jsou to věci, které nelze srovnávat...ale že prostě součástí totalitních režimů bývala i propagace, tak podle mě to spolu nějakým způsobem souvisí. Hele to téma jsem fakt nezakládala já. To není poprvý, co mi tu někdo splete a připisuje názory někoho jinýho Confused fakt nechápu a jako samostatný téma nevím co k tomu říct. ty věci se nedají srovnávat
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
melly
:-)


Joined: 07 Jan 2007
Posts: 2770

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:41    Post subject: Reply with quote

Lothórien wrote:

Navic si nemyslim, ze tohle je "nabizeni produktu". To je natlak na psychiku...nemluvim ted samozrejme o reklame na praci prasky. Laughing


To nepochybne ano. Pre mna je vsak hodnotne to, ze ak niekde ten natlak odhalim (napr. nechcem byt XXS Razz ), tak podla toho nemusim zit. Totalita je o tom, ze kazdy musi byt XXS, inak ho budu vysetrovat, nedostane slusnu pracu atd.
_________________
www.melly.sk

Nejaké moje články o pozitívnom myslení, osobnostnom rozvoji, rozhovory so zaujímavými ľuďmi apod. V minulosti mi téma pozitívneho myslenia dosť pomohla. Mojím snom je, aby sa o tom dozvedelo čo najviac ľudí, možno to pomôže niekomu ďalšiemu alebo sa aspoň usmeje a jeho život bude o kúsok lepší... Ak poznáte niekoho, koho to zaujíma alebo by mu to mohlo pomôcť, budem rada ak ma odporučíte Smile
www.facebook.com/pekne.citanie
Back to top
View user's profile Send private message  
Chanteau
kytky 8, meta: 20650
kytky 8, meta: 20650


Joined: 20 Feb 2007
Posts: 20578

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:42    Post subject: Reply with quote

Shrew Arrow tak mám tomu rozumět tak,že jsi srovnávala jen PODSTATU? (ještě v tématu o AD?) možná sem to blbě pochopila,zase nechci mlet nesmysly.
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:43    Post subject: Reply with quote

Nátlak na psychiku jsou i reklamy na prací prášky, mě to teda docela rozhodí, když akorát zapnu TV a hned se na mě linou nadšené výkřiky o bílé bělejší a jogurtech, které se jedí, aby lidé byli šťastní Laughing
Přemýšlet nad reklamou z tohohle hlediska mě ještě nikdy nenapadlo, ale něco na tom bude. Vždyť reklama ovládá trhy se zbožím po celém světě a tím pádem i nás. I ti nejmladší, co ještě z toho nemají rozum a neumí se tomuhle vlivu bránit, jsou ovlivněni a malé děti jsou pak nešťastné, že narozdíl od spolužáků nemají nejnovější hračku nebo mobil, který teď frčí v každé reklamě. A vůbec, reklama je jedna velká propaganda a propaganda je i důležitým prvkem totality, takže jsou tu styčné body Confused
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:44    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 10:22; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:46    Post subject: Reply with quote

Loth, to nebylo na tebe tenmůj předchozí příspěvek Laughing
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lothórien
kytky 7, meta: 12150
kytky 7, meta: 12150


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12074

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:47    Post subject: Reply with quote

ed


Last edited by Lothórien on Sun 8.6.2008 10:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:49    Post subject: Reply with quote

totalita a reklama mají společnou věc vymývání mozků, ale víc to nechci srovnávat, nesnažila jsem se a nejde mi o to, jsou to dvě rozdílné věci. jde spíš o tu podstatu, ale ne srovnávání, prostě to, že totalita a reklama se NEVYLUČUJÍ ale to neznamená, že by si byly rovné..já fakt nevím jak to říct. nudle a mák tvoří jedno jídlo, a přitom jsou to spolu nesrovnatelné různorodé ingredience Laughing už mě to nebyví vysvětlovat, asi si nerozumíme Sad já stejně k tomu nemám co říct, ta otázka je blbě položená.. Confused
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Lenore
___________________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 30289

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:51    Post subject: Reply with quote

Wow, tady to žije Laughing

Otázka je samozřejmě nesmyslně provokativně položená. Víceméně v reakci na
Lothórien wrote:
Dneska jsem cetla na krabici s musli "XXL chut, XXS tvary" Cvoknik
Kam vy na nas s totalitou!
následně upřesněné
Lothórien wrote:
No ze tohle je podle me horsi, nez zelezna opona. Aspon pro nekoho, kdo ma ty sve imaginarni idealy viz co jsem psala predtim.
Velikost XXS Shocked


Nevím, asi je zapotřebí dodat, že účelem tématu není na sebe útočit, ale polemizovat.

Jinak, ač nezpochybňuju vliv reklamy na naší psychiku, mít na výběr mezi hodinkou výslechu u stb a hodinkou reklam na superzeštíhlující přípravky, volím to druhé.
_________________
queerer than we can suppose
Back to top
View user's profile Send private message  
Shrew
_______________


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 21743

PostPosted: Thu 4.10.2007 13:59    Post subject: Reply with quote

aha... no tak s lothiným srovnáváním nesouhlasím a Lenořino srovnávání mi přijde celkem k ničemu, asi většina lidí by se rozhodlo stejně..ale celkově je to blbej dotaz...

tak já k tomu jinak nemám co říct Laughing Dementnik
_________________
Lidé si brání ve štěstí, protože stále vidí minulost lepší, než byla, přítomnost horší, než je, a budoucnost jinou, než bude.
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Řečičky, názory, etc. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms