sfera.pravy.net Forum Index
sfera.pravy.net
Krásné narozeniny, Pecičko! :)
Přestáváme kouřit
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72, 73  Next
 
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shuki
Open Your Eyes


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 23826

PostPosted: Fri 17.8.2012 20:34    Post subject: Reply with quote

tak ja se vymlouvat nepotrebuju, par let nekourim, ale umim se do toho vzit a me by to stvalo Smile
_________________
I don't care what you think about me, James Blunt thinks I'm beautiful ^^
Back to top
View user's profile Send private message  
Man of the world
caballero


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 2846

PostPosted: Fri 17.8.2012 21:27    Post subject: Reply with quote

zakázat. navíc mi u kuřáků vadí i to že házejí vajgly na zem, taky nedojím sušenku a nehodím obal na zem.

vadí mi to že jsem na zahrádce jím a vedle u stolu si někdo zapálí a mě to smrdí pod nosem.

Gigli, moderní auta smrdí o mnoho méně než cigarety...

navíc si myslím, že cigarety jsou už trochu přežitek...
_________________
Miluj hluboce a vasnive. Muzes se pritom zranit, ale je to jediny zpusob,jak zit svuj zivot.
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Fri 17.8.2012 22:01    Post subject: Reply with quote

shuki, ja nemluvila o tobe, ale o tech tvych znamych:).
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sat 18.8.2012 7:07    Post subject: Reply with quote

nekouřím a ani bych vedle sebe nesnesla chlapa co kouří, ale stejně si myslím, že by měly být i restaurace, kde se kouřit může...když vezmu někam matku - závislou kuřačku, tak vždy tam, kde se kouřit může, jinak je nervózní a večer si neužije, vzala jsem ji jednou do Čestru a no more, jídlo si neužila, celou dobu myslela na to, až půjdeme pryč a zapálí si, je to droga a ačkoliv sama to odsuzuju, tak chápu, že to není vůbec jednoduché někde být a nemoct si to dát...já teda víc nesnáším v restauraci děcka, to už radši o kus dál kuřáka než řvoucí dítě, ideálně bych zavedla restaurace kam se může s dětma a restaurace kam můžou kuřáci....a pak normální restaurace kam můžeme my ostatní Smile
Back to top
View user's profile Send private message  
user007
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 24 Nov 2007
Posts: 6532

PostPosted: Sat 18.8.2012 7:32    Post subject: Reply with quote

A co treba, kdyz kuraci chteji jit ven s nekuraky? Razz Nejlepsi jsou asi zahradky, nebo venkovni prostory, tam mi je uplne jedno, kdo si kouri a kdo ne a vyhovuje to vsem. Ale porad jsem proti kurackym hospodam:).
Back to top
View user's profile Send private message  
Merykara
point of no return


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 17711
Location: VePř

PostPosted: Sat 18.8.2012 8:20    Post subject: Reply with quote

Neumim na tom jeste quotovat, nicmene ucinky pasivniho koureni nadsazeny nejsou. Mam dojem, ze je to tak 60% poskozeni, co ma kurak. Asi po 20 min dychani koure. Ted mam na mysli takove to poskozeni vystelky cev (a nasledne infarkty a urezane diabeticke nohy a tak), rakovina stranou. Ty ucinky jsou samozřejmě reversibilni, kdyz pak nekurak (i kurak) nejakou dobu nekouri, nicmene i tak mi to prijde hodne. Vzhledem k tomu, ze jsem se rozhodla, ze cigaretu nedám do pusy.
_________________
Every now and then the stars align, boy and girl meet by the great design.
Could it be that you and me are the lucky ones?
Back to top
View user's profile Send private message  
Nightwish
kytky 3, meta: 1550
kytky 3, meta: 1550


Joined: 20 Jan 2007
Posts: 1511

PostPosted: Sat 18.8.2012 8:21    Post subject: Reply with quote

Man of the world wrote:
zakázat. navíc mi u kuřáků vadí i to že házejí vajgly na zem, taky nedojím sušenku a nehodím obal na zem.

vadí mi to že jsem na zahrádce jím a vedle u stolu si někdo zapálí a mě to smrdí pod nosem.


tohle mi vadí taky, plus kuřáci na koncertech apod.
posledně jsem stála za nějakým chlápkem, který během 2 hodinového koncertu vykouřil cca 32 cigaret a v tom davu lidí jsem se velmi obtížně vyhýbala smradu z těch cigaret
nehledě na to, že kuřáci šermují s cigárem všude okolo a člověk aby měl strach, že mu něco propálí Rolling Eyes
taky mám štěstí na kuřáky na zastávkách MHD

vyzkoušeli jsme si model, kdy si kuřáci mohli zapálit téměř všude, tak bychom si pro změnu mohli vyzkoušet model opačný Laughing , ať si tentokrát PROSAZUJÍ a HLEDAJÍ kuřácké restaurace a podniky kuřáci a OMEZUJÍ se ve prospěch nekuřáků oni

nejhorší je, že si to 90 % kuřáků absolutně neuvědomuje, že tím někoho omezují (viz spousta žen kuřaček, které kouří dítěti přímo do kočárku, popř. na dětském hřišti dětem pod nos Cvoknik - a může si dítě říct, že se svobodně zvedne a odejde od své maminky, protože ono je nekuřák?)
_________________
-léta už tajím svoji příslušnost, v zemi co vyměnila hrubost za slušnost-
Back to top
View user's profile Send private message  
ariely
kytky 5, meta: 6650
kytky 5, meta: 6650


Joined: 18 Jan 2007
Posts: 6360

PostPosted: Sat 18.8.2012 8:27    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
_________________
Please help me out
Hell is coming
Could you do it now?
Hell is here
Back to top
View user's profile Send private message  
Lucrezia
kytky 5, meta: 7050
kytky 5, meta: 7050


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 6667

PostPosted: Sat 18.8.2012 9:16    Post subject: Reply with quote

Man of the world wrote:

vadí mi to že jsem na zahrádce jím a vedle u stolu si někdo zapálí a mě to smrdí pod nosem.
.

to mi taky strasne vadi, vzdyt ten kour je citit minimalne na 10 m daleko a nedejboze kdyz si zapali nekdo od vedlejsiho stolu...a ze je clovek na zahradce, to je jedno, kdyz za 5 minut smrdi od toho koure stejne.
A kdyz prestane kourit jeden, za chvilku si zapali druhy.
Ja to teda citim i kdyz sedim na otevrene zahradce, takze mi to taky neprijde vubec prehnany.
Back to top
View user's profile Send private message  
Hyenečka
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 07 Apr 2008
Posts: 26174

PostPosted: Sat 18.8.2012 10:05    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
evianek
kytky 7, meta: 11650
kytky 7, meta: 11650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 11252

PostPosted: Sat 18.8.2012 10:32    Post subject: Reply with quote

nemáte právo číst tento příspěvek
Back to top
View user's profile Send private message  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 18.8.2012 13:26    Post subject: Reply with quote

evianek wrote:
a když ano, tak tak, aby to bylo ponižující...

Jak to konkrétně myslíš, to by mě zajímalo? Ať vím, kam se nemám hlásit (ne, že bych někdy toužila stát se manažerkou) Laughing
Back to top
View user's profile Send private message  
BadHans
Nejstarší rebelka


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 4471

PostPosted: Sat 18.8.2012 16:23    Post subject: Reply with quote

A víte co, já mám dneska asi nějakou nesnášenlivou náladu a už mě to trochu točí:

Represe a zákazy v naprostě většině problém neřeší. A já osobně si z dětství moc dobře pamatuju dobu, kdy se nesmělo spoustu věcí, protože prostě někde někdo řekl "ne a basta".

Ano, dobře vím, že kouření je nezdravé. Stejně jako pití alkoholu ve větším množství, nebo i pití kafe v přílišném množství, nebo přežírání se v McDonaldu.

Ano, někteří lidé jsou netaktní, hulí ostatním pod nos - stejně jako jiní netaktní lidi jezdí na kole po chodníku, smrdí a řvou v tramvaji, nebo nechají své děti ječet v restauracích, lámat větve v parcích a tak dále. Tohle je všechno o slušném chování a vzájemné toleranci a to se zákazama fakt nevyřeší.

Ovšem pokud by to skutečně došlo k tomu, že by se kouření plošně zakázalo ve všech hospodách a kavárnách, tak si pište, že vzniknou undergroundové kuřácké podniky, soukromé bary se vstupem na heslo a podobné věci. A budou prosperovat jako kráva.

A já osobně, i když si zapálím fakt příležitostně a fyzicky by mi nedělalo problém okamžitě přestat, tak v momentě, kdy mi to někdo bude chtít vyhláškou zakazovat, tak najust nepřestanu! Mr. Green

Už mě tahle panevropská posedlost regulací a politickou korektností opravdu a skutečně sere.
_________________
I like pleasure spiked with pain and music is my aeroplane

Pro lásku bych třeba zemřel... ale pro život jsem se narodil.


(melouny, pochopitelně)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website  
waxeipahdeth
kytky 8, konec
kytky 8, konec


Joined: 02 Jan 2007
Posts: 27125

PostPosted: Sat 18.8.2012 18:23    Post subject: Reply with quote

No, já beru to, že nekuřákům vadí to pasivní kouření, řvoucí dítě nebo smradlavý člověk není zdraví nebezpečný, ale zakázat i kouření na nezastřešených zahrádkách, tedy VENKU? V tom případě se nebude moct ani kouřit před vchodem, ne? (A jak psala Tevi, taky vidím, jak budou nadávat, že musí do dveří projít kolem party kuřáků, což jim zabere pár vteřin Laughing ). Androšové kluby beru!
Back to top
View user's profile Send private message  
pam
kytky 7, meta: 12650
kytky 7, meta: 12650


Joined: 03 Jan 2007
Posts: 12166

PostPosted: Sun 19.8.2012 15:14    Post subject: Reply with quote

..


Last edited by pam on Sat 20.10.2012 16:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message  
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    sfera.pravy.net Forum Index -> Zdraví All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72, 73  Next
Page 70 of 73

 
Jump to:  
You can post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
additional terms